Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

eirin
9. kvě 2010

Myslím, že info přijde zítra 😵

salu
9. kvě 2010

Rejchl dá zítra vědět, má na mě číslo, tak pak hned písnu 😎

monika.tdm
10. kvě 2010

Cau holky!!!! Jak se dnes mate???? 😉

koira
10. kvě 2010

Ahoj holky, prosim vas, v kolikatem tydnu vam zjistili ze cekate dvojcata? ja jsem prisla o dvojcatka v 6 mesici..ale to me tehdy zjistili az v 9 tt....na prvnim ultrazvuku v 5 tt byl videt jen jeden..mate nekdo podobnou zkusenost?diky za odpovedi

pavcahola
10. kvě 2010

Ahoj holky tak kontrola dnes dopadla dobře,fotečku mám v albu.Jediný co mě nepotěšilo bylo,že od 30týdne pujdu do nemocnice,vůbec se mi nechce.Taky jste některá musela už takhle brzo do nemocnice?

koira jakto že jsi přišla o dvojčátka až v 6měsíci?A ted taky čekáš dvojčata?

sarri
10. kvě 2010

Pavcohola, já jsem musela s mo-bi do nemocnice v 32tt, ale vím, že s mo-mo se muselo ještě dřív.

pavcahola
10. kvě 2010

sarri co je to mo-bi?

bler
10. kvě 2010

Ahojte kočeny! Neva,ak sa k vám pridám? Ako vás tak čítam pár stránok vzad-veď tu máme skoro všetko budúce novopečené maminy! Wow!!! Držím palce pri pôrodoch 😉 ...a keby len budúce-tie miery čerstvých babatiek sú úžasné-gratulujem mamičky!!! Až vám človek (v dobrom) závidí 🙂 My sme sa o tom,že budeme mať dvoch špuntíkov dozvedeli 1.apríla/dubna a dnes by sme mali byť 12+3. Zatiaľ to vyzerá byť všetko v pohode,tak dúfam,že to tak aj zostane. Zaujímavé je,že aj keď eštelen začíname 13.týždeň už sa nezmestím do pôvodných džínov-špuntíci mi vytvorili "balónik" na brušku... Kočky kedy ste začali vy cítiť,že sa bruško začína zväčšovať? Prajem vám všetkým krásny slnečný deň!!! Pa-pa. 😎

pavcahola
10. kvě 2010

ahoj bler já jsem tak před třemi týdny se jaksi nafoukla,myslela jsem že je to z jídla tak jsem chodila na procházky a tak no ale ono to nesplasklo takže asi tak od 13týdne

bler
10. kvě 2010

Ahoj Pavcahola! Teším sa,že ti kontrola dobre dopadla,len neviem prečo máš nastúpiť tak skoro do nemocnice... Z akého dôvodu?

pavcahola
10. kvě 2010

protože dvojčata jsou ryzikové (ted nevím jestli mám dobře i) těhotenství a že by mě raději měly v nemocnici,docela se toho děsím tý nudy v nemocnici

bler
10. kvě 2010

Jasné-viacpočetné tehotenstvo je vždy chápané ako rizikové,ale ešte som nepočula o tom,že by niekoho brali do nemocnice "preventívne",keď všetko ide podľa plánu a nemáš žiadne ťažkosti... Mne síce kamarát gynekológ tiež nakázal zostať doma a nechodiť do práce,ale to len z toho dôvodu,že moju prácu berie ako "rizikovú"(stomatológ 😀 )-vraj kvôli možnej infekcii a tiež práci pri kresle... Trochu mi je ľúto pacientov,ale hold poslúchla som a kvasím na PN ☹

ali.cka
10. kvě 2010

ahoj pavcahola! já čekám jenodvaječné klučíky po IVF a o žádné hospitalizaci my nikdo ani neříkal.rizikové mám už kvůli um.oplodnění a to máme navíc jen jednu placentu..myslím,že když není důvod nehospitalizuje se!!

pavcahola
10. kvě 2010

Ahoj ali.cka já je mám taky po IVF a tak třeba když bude všechno v pořádku tak třeba budu moct zůstat doma uvidíme.

bler
10. kvě 2010

Ahoj ali.cka-gratulujem ku chlapčekom,onedlho ich už budeš mať pri sebe 🙂 ,úplne s tebou súhlasím. Načo hospitalizovať,keď je všetko O.K.? Jedine pri pôrode... 😀

bler
10. kvě 2010

Pavcahola možno si ťa tam ani neplánujú nechať,urobia ti kontrolu,zistia že ste všetci zdraví a pekne rastiete, no a potom šup šup domov.

monika.tdm
10. kvě 2010

pavco to ja taky nendu si lehnout, teda tuk tuk!!! Mam volat akorat do poradny v porodnici ve 32 tt!!! A kdybych nedelala na infekci tak urco chodim do prace!!!! Mne teda docela vsichni akorat strasi, ze teda dvojcata jsou rizikova! No a ja delam po zahrade jak blba!!! Ja neumim lenosit, vcera jsem to jako zkusila, vyndala jsem z pudy zahradni lehatko, no co myslite, lezela jsem tam 10 minut a uz jsem se hrabala v hline, no manzilek uz mi taky nadaval, ze to moc prehanim!!! Nemate nejakou radu jak lenosit??? Jedine ze bych do sebe ladovala hypnogen!!! 🙂

eirin
10. kvě 2010

Mě chtějí preventivně hospitalizovat, i když je vše v naprostém pořádku, ale až v ukonečném 38tt, tj. tento čtvrtek, což mi přijde adekvátní.. Jsem ráda, že se nemusím stresovat, jestli stihneme dojet..

bler
10. kvě 2010

Téééda,baby-veď vy už ste všetky "predpôrodné" (divný výraz...)!!! Je tu vôbec niekto tak málo tehotný ako ja? ☹

fiallinka
10. kvě 2010

bler: ahoj, já jsem teprve 8+6...napiš si týden do profilu, ať to vidíme 🙂...a jinak teď tu skoro žádní nováčci nejsou, ale snad přijdou 🙂. A jinak já mám břicho nafouklé už teď, asi je to i tím, že už je to druhé těhu.

Koira: ahoj, to je mi moc líto, bohužel jsi snad už pátá s podobným osudem, koho znám (já přišla jen o jedno dvojče, naštěstí...). a k tomu dotazu - já jsem od začátku věděla o dvou, ale dost holek se to dozvědělo později, mimina byly v zákrytu a nebyly vidět...

Pavčo, neboj - do té nemocnice tě fakt už nezavřou "jen" preventivně, ale jen, když se něco bude dít - mne tím taky strašil dopředu, ale pak jsem ho vyzpovídala víc a připustil, že když budu ok, tak budu doma - no bohužel jsem tam stejně v tom 32. skončila, protože čípek se zkracoval, ale preventivně to nebylo 🙂

sarri
10. kvě 2010

Pavcohola, mo-bi jsou monochoriales biamniales (jednovaječná ve společném vaku a samostatném plodovém obalu), mo-mo jsou monochoriales monoamniales (jednovaječná ve společném plodovém vaku) a bi-bi jsou bichoriales biamniales (dvojvaječná). Jednovaječná se rodí dřív (mo-mo jsou nejrizikovější) a i se mnohem víc hlídají a zavírají do porodky. Jinak holky většinou, pokud nemají komplikace, tak brzy nehospitalizují.

fiallinka
10. kvě 2010

pavčo, jinak ještě dodám - dřív to tak fakt bylo, zavíralo se tam preventivně, ale teď už se to tak nedělá v podstatě nikde, spíš to má v sobě doktor zakódované, že to tak "má být" 🙂...

teda mne můj doktor upozorňoval taky už minulý týden, ale ten už ví, co jsem zač 🙂

salu
10. kvě 2010

Ahoj holky, hlásím, že Rejchl se zatím neozvala ☹ asi chrupčí po císaři 😀

salu
10. kvě 2010

Ahoj Koira - jak si tak čtu tvůj příspěvek, tak nemyslela jsi 6tt?
Já na UTZ v 6tt měla vidět jedno mimi a pak bylo překvapení, když mi ve 12tt řekli, že tam jsou dvě 😎

salu
10. kvě 2010

Pavcahola - já byla teď taky na kontrole a doktro mi řekl, že se dřív chodilo s dvojkama lehat preventivně (a že to mělo něco do sebe 😝 ), tak ať zvážím každý větší pohyb a raději odpočívám.

salu
10. kvě 2010

Bler - vítej u nás.Můžu tě tedy zapsat do tabulky? Vyplň si údaje v pasu a v naší tabulce pak hned uvidíš, kolik tady máme nových maminek s termíny říjen-listopad. A neboj, letí to hrozně rychle 🙂

fiallinka
10. kvě 2010

salu, koira asi opravdu myslí 6. m., už jsem na její příběh narazila..a řeknu ti, znám až nepříjemně moc lidí, kteří přišli o mimča někdy mezi 20 - 26. týdnem - je to blbé to tu říkat, ale je to realita... to tělo najednou nezvládne tu zátěž a z ničeho nic porodí, tak to bylo skoro u všech... příčina nezjištěna...

Koiro, a vsadím se, že se ptáš proto, že po dvojčatech znovu přes to všechno moc toužíš - moc dobře to znám, i když víš o všech rizicích, stejně bys je brala znova...

salu
10. kvě 2010

Ježiš, tak to se moc omlouvám.

salu
10. kvě 2010

Dneska mi volali z gyndy, tak mám špatnou tu krev, takže zítra jdu pro železo ☹

monika.tdm
10. kvě 2010

Salu chudaku!!! Tak to ti nezavidim, protoze železo je fakt hnus, kamoska ho musela vysadit, protoze nemohla na velkou, tak si kup jeste kefiry!!! No a ja bych ho taky nemohla, protoze ja po nem bleju, nemuzu ani GS Mamavit, ty taky diky zelezu bleju!!! 🙂 Tak doufam, ze tobe sednou!!! 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru