Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

ali.cka
19. kvě 2010

on mě tam nechce,že si na to netroufá.že nemají potřebné vybavení pro případ,že by se něco stalo u dětí

beatrice7
19. kvě 2010

Ahojky holky, můžu se k vám přidat ? 🙂 V listopadu čekáme dvojčátka, ještě pořád to rozdejchávám, řekli mi to až v nemocnici kde jsem byla s krvácením. Tři měsíce jsem žila v domnění, že mimi bude jedno, a teď najednou taková změna 🙂

monika03
19. kvě 2010

Ali- tak to je jedna velká šílenost!!!! Drž se a zítra si trvej na svém!

hanula83
19. kvě 2010

Ali, aha, zítra to určitě vyjde.. Být tebou, tak tam i trochu zahysterčím 😉...

Beatrice, ahojky, přesně před rokem jsem na tom byla jako ty 🙂))... teda s tím, že já to věděla už tak v 8 tt, že jsou dvě.

monika03
19. kvě 2010

Beatrice7- vítáme tě!!! Já se o dvojčátkách dozvěděla hned v šestém týdnu a stejně to byl šok ze kterého jsem se tři týdny vzpamatovávala! 😀

beatrice7
19. kvě 2010

Moni, jen tři dny ??? 🙂

Hanul, ty máš dvojčátka už na světě ? 🙂 Jaký to je ?

beatrice7
19. kvě 2010

Holky, a jste po ivf nebo to máte přirozeně ? Já jsem po ivf. Jedno dítě už mám, 13 letýho puberťáka, už jsem s miminkem ani nepočítala, a pak se najednou všechno změnilo 🙂 Rozvod, nový partner... a najednou dvojčátka 🙂

beatrice7
19. kvě 2010

Já jsem to přehlídla - tři týdny ! 🙂 Tak to jo.

monika03
19. kvě 2010

No nám se to podařilo přirozeně. Můj otec měl sourozence dvojčata, ale ani ve snu by mě nenapadlo že i já budu mít dvojčátka! 😀

beatrice7
19. kvě 2010

Termín máš už v srpnu, kde budeš rodit ? Odkud jsi ? Já to právě teď řeším, měla bych se už příští týden někde zaregistrovat, ale v Praze je s tím velký problém. Třeba v Podolí musíš být v čekárně na registraci už před sedmou ráno. Jinak se prý nechytáš. ☹ Četla jsem diskuzi na tohle téma, jedna holka psala, že přišla k registraci v 5.35 a byla osmá. Maximum je 12 těhotných za den.... No to je síla. Vůbec se mi tam nechce.

monika03
19. kvě 2010

Tak to je docela síla! Já teď bydlím v Zábřeze na Moravě. A rodit budu zatím nevím kde. Buď Olomouc nebo Šternberk. Budu se o to muset pozeptat. 😝

hanula83
19. kvě 2010

Beatrice, no my sem s holkama, co už máme mimča na světě, chodíme teď už jen tak na kukajdu, jsme už přemístěné v jiné diskuzi, tak tam zkus občas nakouknout a uvidíš, jaké to je 🙂. Dvojčátka 2009/10 🙂... Naše holky jsou moc hodné, nemám s nima nějak moc práce, samozřejmě nakrmit, přebalit, vykoupat, pohoupat, pohrát si, to jsou jasné věci a taky bývám večer už unavená. Ale vůbec to není nic strašného, jak mě každý před porodem strašil. Že se z toho potento... a kdesi cosi. To se opravdu nekoná a my si tady tak žijem v příjemné symbioze 🙂))))))))))))

Moni, tak já ti doporučuju určitě Olmik. Jak jsem se tu párkrát vyjádřila, sestry sice nic moc, ale vybavení mají nejlepší v okolí. Šternberk je super, to by ti zas doporučila Zuzka, ale já jsem chtěla Olmik, kdyby se něco stalo, tak by mi je stejně převezli do Olmika... Určitě bych nešla ani do Zábru ani do Šumpru... Nic proti tamějším nemocnicím, ale myslím, že jsou nejlepší jen, pokud vše probíhá hladce - aspoň, co jsem slyšela.

beatrice7
19. kvě 2010

No já si myslím, že ta porodnice by asi měla být vybavená potřebnými přístroji pro miminka, kdyby náhodou něco... Určitě bych neriskovala jít do té nejbližší porodnice s tím, že když by bylo potřeba, tak mimča převezou jinam... tohle se teď stalo jedné mé známé, rodila v malé porodnici, císařem, prý vše v poho, tak neměla žádné stresy. A pak holčička byla modrá, museli ji resuscitovat a rychle odvézt někam kde na to měli vybavení...

vlckulka
19. kvě 2010

ahoj holky,

tady u nás je naprosto neskutečně hnusně a ještě k tomu mám doma zimu a nemůžu nějak roztopit kotel, pořád se mi to dusí 😠
Lita - úplně původně jsem nevěděla, zda je Emmaljunga dobrá koupě, ale přiznám se, že nás právě zlákala ta cena a líbil a když jsme přišli domů, tak jsem žhavila net a zjistila jsem, že jsme rozhodně neprohloupili, takže paráda 🙂
Beatrice - vítej, jsem stejně jako ty po IVF a že to budou dvojčátka mi zjistili v 8tt 😵

beatrice7
19. kvě 2010

Vlckulko, kde budeš rodit ty ?

sarri
19. kvě 2010

Ali, já bych si naložila tašku a jele rovnou na Obilňák. To fakt není normální. Paní, co byla se mnou s jednovaječnýma klukama nechali do 36+2 a rodila pak přirozeně - ale vyvolávali a v porodnici byla měsíc, abyměli děcka každý den pod kontrolou a ne, čekat, že se něco vvrbí a pak to budou hasit - dyť enom ta cesta z Mikulova do Brna.
Držíme palce, ať je vše ok a klučíci se drží, když už doktoři nemají rozum.

sarri
19. kvě 2010

Vlckulka - nazapomeň si na Emana pořídit pláštěnku, pokud nemáš - já jsem to zasklila a teď čekám už dva týdny, až dojde pláštěnka a eď by se sakra hodila.

vlckulka
19. kvě 2010

Beatrice - chci rodit u nás na Mělníku, od února je nově zrekonstruovaná porodnice a nově mají i novorozeneckou JIPku - předtím nebyla, takže bych váhala
Sarri - ještě jsem na to nekoukala, ani nevím, zda je nějaká originál a co stojí nebo zda se dá použít univerzál. Ty máš jakou?

sarri
19. kvě 2010

Já objednala neorigoš - viděla jsem někde i originál za 600, ta moje - na sporťák za 200 (Pláštěnka Duo buggy). http://matysek.mimishop.cz/katalog.php
O pláštěnku na hluboký jsem se nezajímala, ale když napíšeš do eshopu, kde ty Emany prodávají, tak Ti doporučí univerzálky od Emitexu - konkretně už si nepamatuju.

cepecek
19. kvě 2010

Ahoj holky,
tak hlásím, že u nás hnus - malá má už týden teploty 38,5, plnou pusinku aftů a teď i opary - hrůza. V noci nespí, přez den je protivná. Zítra jdu k dr. ať s ní už něco dělá....

Jinak se nemůžu dočkat pondělí. To jdu na kontrolu k DR. a už se těším a bobíky uvidím. Doufám, že jsou ok, už jsem je dlouho necítila.

Beat - vítej

monika03
19. kvě 2010

Hani díky! Já jsem asi taky pro OL- říkám si, že přece jen je to velké město tak i vybavení musí mít asi lepší. Musí se tam člověk nějak předem hlásit??? Jinak v Zábřeze už porodnici zrušili! Na Šumperk jsem zase slyšela své.

fiallinka
19. kvě 2010

ali, taky myslím, že už je čas 🙂

lito: jj, já si to platit musela a ještě jet do Zlína...ale dělají to tam právě všechno naráz, včetně ultrazvuků, pracoviště je to vyhlášené, tak čert vem ty peníze. Akorát nechápu ty rozdíly v tom placení - vím, že někde to mají z grantů, ale jestli na tolika místech... taky každý screening říká něčemu jinému 🙂...každopádně i když vím, že výsledky jsou nepřesné, tak když budou dobré, uklidní mne to 🙂

vlckulka: kde jsi ten kočár teda koupila? Vypadá dobře a tyhle kočáry bývají kvalitní (teda znám jednokočáry...)

reds: spousta holek měla dvojky dlouho v zákrytu 🙂, na druhou stranu je pravda, že se prostě ještě může stát, že tam zbyde jen jedno, ale ta šance je teď už určitě docela malá. Já sama si ale pořád říkám, že až když je uvidím na tom ultr. za cca 2 týdny, budu tomu věřit úplně 🙂

salu
19. kvě 2010

ahoj holky, dneska fofr, manža opět odjel až do soboty, tak jsem vezla malou do školky, pak přes hodinu nakupovala (ploužím se po krámu - no hrůza!!!), pračka, myčka, vyndat nákup, udělat oběd a teď konečně chvilka na čtení 😝

Tady 10st, déšť, topím 😵

Bříško mi zase vyskočilo, už nosím manži bundu 😝 zítra hodím fotku pupku 😀

salu
19. kvě 2010

Alic.ko - to je teda síla !!!!! V tak vysokém stupni s jednovajky abys prosila o porod 😠 to je vrchol. Zkus to zítra už dohnat do konce. Musí to být nápor na psychiku i tvoji kondici a zdraví. Udělej hysterku 😉

salu
19. kvě 2010

Beatrice - vítej u nás. Mě také až do 13 tt tajili, že tam jsou dvě 😉 a rozdýchávala jsem to hodně dlouho ! Ty 3 týdny taky. Pak nastal zlom se špatnými tripply a já si vše uvědomila a byla šťastná za dobré zprávy i mimi.

Máme tady takovou tabulku čekatelek, můžu tě tam zapsat?

salu
19. kvě 2010

Corona - bohužel jsem ve 29tt na UTZ nebyla, jdu až příští týden.

Ráda chodím na tyhle stránky o vývoji plodu:

http://www.maminkam.cz/vyvoj-plodu-v-tehotenstv...

fiallinka
19. kvě 2010

Beatrice: ahoj, taky tě vítám, konečně už je tu někdo s termínem blízko mně 🙂... u nás po ivf a paradoxně už podruhé 🙂... a jinak jak jsi měla velké hcg ze začátku, nevíš? No jinak on je to šok fakt asi pro každého, ale po pár týdnech už bys neměnila...

hanula83
19. kvě 2010

Moni, já jsem měla odjakživa gynekologa v Mohelnici, ale jak jsem otěhotněla, tak jsem se zaregistrovala u jednoho gyn. v Olomouci, protože to mám odsud blíž. No a on mě pak automaticky zařídil porodnici v Olmiku, zavolal tam, vše zajistil, já jen došla, nahlásila se. Naprostá spokojenost 🙂..

hanula83
19. kvě 2010

Moni, akorát se ještě připrav na tamější sestřičky... Některé jsou naprosto v pohodě a úplně super, ale jsou tam některé dost protivné až nepříjemné. Ale to bys měla asi všude... 😉

pavcahola
19. kvě 2010

Ahoj holky vím že pro mě je to ještě snad daleko,ale chci se zeptat jaké vložky jste si vzaly do porodnice?Kamarádka my říkala (rodila normální cestou),že si vzala s křidélkama ale ty se na ni prý nějak lepily no ale zase ty bez křidýlek vždyt to může všechno vytéct nebo ne? 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru