Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

cepecek
21. čer 2010

@vlckulka držím palce a neboj vše dobře dopadne... holky jsou statečné

annamat9
21. čer 2010

Ahoj všem těhulkám, chtěla bych se k vám přidat. Čekám dvojčata, začala jsem schánět nějaké info, ale moc toho není. Kdo bude mít čas ráda s ním popovídám a poslechnu si zkušenosti. Já jsem na konci 3 měsíce, zítra si jdu pro těhotenskou průkazku. Zatím se cítím vcelku dobře, až na občasný nevolnosti. Chutě mám naštěstí spíš na ovoce než na sladké, což mi příde super. S první dcerkou jsem přibrala 40 kilo a jedla jsem cca 2-5 snikersek za den 🙂 . Teďka mám váhový přírůstek 2,5 kila 🙂 Napíše mi někdo jak probíhá první prohlídka u doktora (první kdy se vypisuje průkazka)? A jaké jsou rozdíly oproti normálnímu těhotenství? Vím že jsou jinak a častěji prohlídky, já ale byla s dcerkou na rizikovém takže to asi tolik nepocítím. Prosím pište. Děkuji a těším se

salu
21. čer 2010

@vlckulka drž se !!!!!!!! v nemocnici ti dají něco na zastavení a určitě u tebe holky ještě pár dní vydrží. Každopádně 32tt není až tak nejhorší. Budou kdyžtak menší, ale všechno zvládnou. Máš na někoho telefon, abys s námi byla v kontaktu?

vlckulka
21. čer 2010

@salu dostanu infuze a určitě injekce kortikoidů na podporu plic, to je vlastně jediné, co není plně vyvinuté - no doufám, že to vydržíme déle než jen pár dnů, doufám, že pár týdnů 🙂 Telefon na nikoho nemám.

salu
21. čer 2010

@annamat9 Ahoj, vítáme tě. Tady se dozvíš mraky informací 🙂 jen se ptej.

Průkazku mi dali na 12+1. Udělali základní odběry krve a UTZ, tlak, moč, váha. Nic extra. Další kontrola za 3 týdny. Rozdíl v těhu pociťuji až od cca 26tt - blbě mi nebylo, jenom bříško roste rychleji a váha taky. Potom otoky, ty mě trápí nejvíc a únava. Víc polehávám. A do ničeho se nevejdu 😀

salu
21. čer 2010

@vlckulka pokud chceš, dám ti svůj, abys měla podporu i od tet koníkovek 🙂

salu
21. čer 2010

@vlckulka a kde budeš ležet? V Mělníku?

salu
21. čer 2010

@annamat9 ještě mě napadlo, zda ti budou dělat ve 12tt projasnění šíje a nosní kůstky? Chodíš někam do spec. centra? To je moc důležitý údaj, protože tě budou pak hnát v 16tt na tripply testy a ty u dvojek vycházejí špatně !!!!!!! Následuje genetika a budou tě nutit do odběru pl. vody.

annamat9
21. čer 2010

@salu děkuju moc, já prvě někde četla, že jsou prohlídky častěji a že se nějak speciálně plánují. Já cítím také jen únavu zatím ale jse 11t takže není nic jistého ještě

vlckulka
21. čer 2010

@salu pošli mi ho do IP, za podporu budu ráda 🙂 Ležet budu v Mělníku s tím, že kdyby to postupovalo nějak rychle, tak mě převezou do Prahy, tady nejsou na tak malá miminka vybavení

annamat9
21. čer 2010

@salu ježiš tak to vůbec nevím, já byla na prohlídce cca v 8 týdnu a tam mi nic neřekl, jen že čekám dvojčata a objednal mě na 12týden (na zítra) jen jsem se ho zeptala jestli mám něco dělat jinak (třeba víc jíst) a to bylo vše jinak mi nic neřekl. Proto se právě ptám. Ohledně triple testu, četla jsem že to není průkazné ale já jsem mladá (je mi 20) takže mám menší pravděpodobnost. A co je to projasnění šíje?

salu
21. čer 2010

@vlckulka máš ho tam. hlavně teď neplaš, žádné rychlé uklízení, praní .... !!!!! hezky lež a snaž se být v klidu. čekáš na manžela? nebo kdy tam musíš - večer?

vlckulka
21. čer 2010

@salu uklízení, praní se nekonná, ale musím vyndat z té hromady vypraných věcí ty nejmenší kousky, které hodlám používat pro mimi pro narození a vyžehlit je - je toho pár kousků a manžovi to fakt nesvěřím 😀 Čekám na manžela až přijede a musím ho zaúkolovat a nástup mám odpoledne mezi třetí a čtvrtou.

salu
21. čer 2010

@annamat9 projasnění šíje je měření nahromaděné tekutiny v oblasti šíje mimi - dělá se UTZ, je to presnější metoda pro odhalení výv. vad - hlavně downa.

annamat9
21. čer 2010

@salu a to se dělá ve 12 týdnu? Taky mě překvapilo, že mi ještě nedělaly žádné krevní testy, jak se dělají na začátku těhu, myslela jsem že se dělají do 12 týdne. A zítra jdu až na 14 hodin takže mi krev asi taky nebudou brát.

jitakl
21. čer 2010

Ahojka ve spolek mohla bych se k vám přidat? jsem poprvé těhotná ( konečně po 2letech snažení nám pomohlo IVF) a čekáme dvojčátka už mám vystavenou prukazku a zítra jdu poprvé do poradny už se moc těším až ty dva malé caparty uvidím. Dnešním dnem jsem v 11tt+3. Chtěla bych pokecat s kým koli kdo prožívá to samé co já je to pro každou taková radost ale i strach jestli to zvládne? jestli bude vše v pořádku???? Moc se těším na společný pokec Vše tady zdravím a všem přeji hodně zdraví

salu
21. čer 2010

@jitakl ahojky, no jasně 🙂 zrovna dneska se přidala i @annamat9 a budete na tom holky asi stejně - délka těhu 🙂

Máme tady takovou tabulku čekatelek, tak až budete chtít, zapíšeme si vás tam 😎

annamat9
21. čer 2010

@jitakl Ahoj já jsem 11 a 4 den, také tápu a koukám po informacích kde se dá. 😉 Budu moc držet palečky. A jak se cítíš? Mě je docela fajn až na občasné nevolnosti a návaly nálad 😖

annamat9
21. čer 2010

@salu a kde je ta tabulka? Nějak se tady moc nevyznám 🙂

jitakl
21. čer 2010

Salu: Ahojka koukám že ty už to máš za pár vid? 🙂 Klidně si mě tam přidejte budu jen ráda stejně tady asi budu dost často jelikož do práce už nechodím no abych pravdu řekla jsem doma od začátku IVF nechtěla jsem nic pokazit

jitakl
21. čer 2010

annamyt9 koukám koukám tak to jsme na tom opravdu stejně to je fajn 🙂 také tápu to ale asi káždá... Jak se cítím? no abych pravdu řekla nic moc roste mi bříško ale na váze to není poznat už skoro dva měsíce zvracím a má nálada je jak houpačka ve větru... A vůbec nemám chut na sex zlepší se to?

basina
21. čer 2010

@vlckulka to jsou zprávy! Moc mne mrzí taková starost a věřím, že v nemocnici pomohou, jak se dá! Určitě je dobře, že se na to přišlo teď. A je dobře, že nasadí léky na udržení miminek co nejdýl a ty kortikoidy na plíce! Hlavně opravdu nenervuj, mimčak jsou veliká, sama jsi nedávno psala krásné vysoké váhy!!! (a teď už to bude jště víc). Moc držím pěsti, abyste to zvládli co nejlépe a do Prahy vůbec nemuseli!!!!!

salu
21. čer 2010

tady jí máte, píše se vždy s nějakou změnou (nové maminky, když víte pohlaví, když porodíte .....) a je k dispozici klasicky v diskuzi, jenom se zkopíruje a dopíšou nové informace

***ČEKATELKY***

SALU - 29. července - dvojvaječné holčičky
MONIKA.TDM - 18. srpna - dvojvaječné, ???
VLCKULKA - 22. srpna - dvojvaječné holčičky
BASINA - 28. srpna - chlapeček a holčička
MONIKA03 - 30. srpna - dvojvaječné, ???
MRKVICKA28 - 7. září - jednovaječná dvojčata a trojče
ZKA - 15. října - asi holčičky ???
ALSOU - 17. října - dvojvaječná, ???
PAVCAHOLA - 23. října - kluci
BETINA - 24. října - kluci
PROVAZEK - 24. října -
TULANEK - 25. října - holčičky
BROUKB - 27. října - chlapeček a holčička
KAFICKO - 5. listopadu -
CEPECEK - 6. listopadu - dvojvaječná - necháme se překvapit co je v bříšku
BLER - 17. listopadu -
BEATRICE7 - 29. listopadu - dvojvaječná, ???
SARIK1 - 1. prosince -
FIALLINKA - 14. prosince -
BUBISEK - 16. prosince - jednovaječná, ???

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
* ROK 2011 *

GILOTEK - 9. ledna - dvojvaječná, ???

monika.tdm
21. čer 2010

@vlckulka Prejeme ti hodne stesti, neboj holky jsou drsnejsi, ty zvladnou vsechno!!!! 😉

monika.tdm
21. čer 2010

@jitakl
@annamat9 Vítám novacky!!! 🙂

basina
21. čer 2010

Jinak zdravím všechny ostatní a taky nově příchozí. Dlouho jsem se neozvala, byla jsem na horách.
Salu, kočárek vypadá moc krásně. Ta barvička je dobrá, holčinky budou určitě spokojené!!
A Moni.dtm tvůj EW je taky super! Obdobný máme objednaný, jen nemáme adaptéry (ty jsme nějak nerozhodli) a sedačky (ty budou z druhé ruky). Jinak máme červeno-čenou barvu, tak to bude podobné.
Už ses nahlásila u Apo? Já tam jdu 2.7. na nějaký větší UTZ a pak ještě na kontrolu. Dali mi kontrolu po měsíci, tak doufám, že vše bude v pohodě.

annamat9
21. čer 2010

@jitakl No já také nemám chuť na sex, aj mě to bolí, ale to je asi normální a myslím si že je to hodně způsobené psychikou, že se člověk bojí. A můžu se zeptat, to je první těhu?

annamat9
21. čer 2010

@salu klidně mě tam také napiš, vím jenom termín porodu 5,1 2010 vypočítala jsem si ho sama, jak už jsem psala, tak vše se asi dovím zítra. A ještě kdy a jak se pozná zda jsou jednovaječná či dvojvaječná?

monika.tdm
21. čer 2010

je jej to abych taky nekomu dala telefon, jestli teda chcete pak dostat info!!!! 😉

jitakl
21. čer 2010

annama jj je to první těhu a je mi 25 koukám že jsi z Liberce já bydlím kousek od jablonce 🙂 Takže skoro sousedky 🙂 Kolik ti je?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru