Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

sarik1
1. črc 2010

@fiallinka Mě vyšlo u ploda A mám 1,9 šíjové projasnění... a u plodu B 2,1 vše OK, u A mám downa 1:403 a u plodu B 1:367. Je mě 29 a také proto jsou to tyhle čísla, kdybych byla třeba o 5 let mladší tak mám výsledky lepší, ale to sem byla fakt ještě mládě.. ha ha

sarik1
1. črc 2010

JO holky, já se fakt nestresuju... já mam zasebou 2x zamlklé těhu... tak jsem taky tak kolikrát vystrašená, ale nemá to cenu..... jak já říkám, kdyby něco tak je to osud, tak sem se na stresy vykašlala a je mě hezky... 🙂 jen plaším skrz ty pohyby

fiallinka
1. črc 2010

@sarik1 tak to je jasné, taky ti tam ty výsledky výrazně zvýšilo to NT, stejně jako mně i Basině...

jinak já už bohužel mám "v anamnéze" chlapečka, který umřel v 36. týdnu a to mi fakt na klidu nepřidá (i když z hlediska vad byl naprosto ok...)

sarik1
1. črc 2010

@fiallinka tak to je mě moc líto..... to u mě to bylo naštěstí na kraji.... obě jsme si už svojí smůlu vyčerpali... takže v pohodě... máme termín listopad... takže srpen budu objednávat kočárek a nakupovat..... oni chodí dvojčátka většinou dříve...

fiallinka
1. črc 2010

@sarik1 no mně to povídej, ten chlapeček byl totiž dvojčátko 🙂

sarik1
1. črc 2010

@fiallinka Tak díky bohu za toho jednoho...ted si to vynahradíš

basina
1. črc 2010

Jojo, Šári, taky bych někdy potřebovala trochu tvého klidu 😉, máš můj obdiv i po tom, co máš za sebou. A ty pohyby - je to pozvolné, a pak ti budou padat talíře z břicha, jak budou kopat!!!!! (mně začaly velmi citlivě - takový jako bublinky a škrabkání - snad v 17 týdnu, pak bylo dlouho nic a pak po 20 se začaly ozývat podstatně víc). Takže neboj, to bude pohoda.
A ty Fiali se fakt netrap. Já vím, jak jednoduché je psát alibistické věcičky, trochu se tím živím, a tak mne o to víc rozčiluje, když to dělají ostatní.. 😀 a to je zrovna případ tripplů!!! Ale taky vím, že to zase tak jednoduše nejde se netrápit (já mám takovou blbůstku pomůcku - když mne ty myšlenky příliš opanují, tak si pak říkám, vím, že tu jste, ale teď na chvilku sedněte někam do rohu a dejte pokoj. Teď mám prostor vyhrazený něčemu úplně jinému....) Tak to zkus taky, máš doma takové štístko, tak je to o moc jednodušší 🙂

salu
1. črc 2010

@fiallinka je mi to moc líto ☹ přála bych ti po tom všem klidné těhu. Já na amnio taky šla. s manžou jsme si ujasnili, že mít těžce postižené děti bychom nezvládli. prostě jsme to riziko podstoupili. bylo to hodně psychicky náročné období. při amnio jsem brečela a omlouvala se miminkům a prosila, ať to zvládnou. pak jsem opravdu 3 dny jenom ležela a pak další 4 dny klidnější režim. Podotýkám, že jsem žádné NT měření neměla !!!!!! proto i to rozhodnutí.

annamat9
1. črc 2010

Ahoj holky mám jenom takový rychlý dotaz, děsně mě bolí hlava můžu si vzít paralen? jeden. Já normálně prášky neberu ale teď mám pocit že by bylo příjemnější skákat hlavou proti zdi. V příbalovém letáku je jen po poradě s lékařem, nemáte někdo zkušenosti? I když vím, že je to individuální...

gilotek
1. črc 2010

@fiallinka moc moc držím pěstičky

@annamat9 paralen jsem měla povolený u prvního těhu a i ted jsem ho již několikrát vzala, mívám hodně velké bolesti hlavy

salu
1. črc 2010

@annamat9 paralen jo, acylpirin ne - myslím 😒

annamat9
1. črc 2010

@gilotek
@salu
holky dík moc.

fiallinka
1. črc 2010

@salu a čekala jsi na ty výsledky celé tři týdny nebo jsi měla nějaké ty předběžné výsledky rychleji?

eirin
1. črc 2010

@annamat9 Já v těhotenství taky vzala Paralen. Jenom půlku (jindy bych slupla celý) a už ta půlka mi docela pomohla.

fiallinka
1. črc 2010

@annamat9 můžeš, ten je ok - ve 2. trimestru můžeš i ibuprofen apod., ale acylpirin vynech 🙂

salu
2. črc 2010

@fiallinka předběžné výsledky jsem měla za 6 dnů (byl v tom víkend), to vyloučily 3 nejdůležitější vady

salu
2. črc 2010

Tak dneska už jenom 200g nahoře 😉 , že by se to zastavilo? No je fakt, že jsem taky 2,8 l/ 24 hod. vyčůrala. Byl tu primář na vizitě, tak řekl: počkáme na výsledky a uvidíme, zatím vám nic neslibuju.

Včera večer už měla Anička krizovku, brečela do telefonu, že se jí stýská a že tu chce být se mnou ☹ tak jsem taky bulela.

sarri
2. črc 2010

@salu
Salu, ti to napínají...
My v nedělu vyrážíme na dovču, tak až to příště zapnu, tak už budou další miminka - dlouho nikdo nepovil 😉
Jak to dopadlo s těma jménama?

monika03
2. črc 2010

@monika.tdm tak to je hezké, asi to řádění přešlo k vám!!! U nás byl včera odpo docela klídek- já to říkám připravují se jak budou hrát před dr. dnes vzorňáky! 😀 Ale nevím zda se furt točí, protože dnes ráno břicho totálně zdeformované.

@fiallinka až dnes jsem si to přečetla!!! Jak píšeš číslo je strašné- ale je to jen ČÍSLO!!! Hlavně věř miminkům, že to zvládnou a ty s nima a nestresuj se, vím jde to asi těžko, ale musíš kvůli nim. Budeme ti všechny držet co se dá!!! 😉

monika03
2. črc 2010

@salu jééé tak to jsi chtěla čekat do porodu- ty se té vody zbavíš ještě před ním!!! No jo na Aničku už je to dlouho- a to jsi smutnila, že tatínek hraje prim. Nebul on jí nějakou aktivitu na zabavení určitě vymyslí a za chvilku bude lítat kolem buchtinek! 😉

beatrice7
2. črc 2010

Ahojky holky 🙂 Salu, já myslela, že dneska už budeš vědět o nějakém termínu, to tě fakt napínají... Ale hlavně, že ty otoky se trošku zmírnily.
Jak se těšíte na pro prodloužený víkend ? Já mám teplotu, taky mě bolí v krku, radši jdu k doktorovi, nevím co můžu. Vím jenom že ve 3. trimestru se nesmí Ibuprofen. Jinak se nesmí ani Orofar, Strepsils plus, Septolete. A v žádném případě Florsalmin- šalvějové kloktadlo. A ani Jox. Kdo se v tom má vyznat... 😒

beatrice7
2. črc 2010

Nevím jestli jsem vám to už říkala - u nás to vypadá na kluka a na holčičku - mám obrovskou radost 🙂

beatrice7
2. črc 2010

Holky, chodím občas na tyhle stránky http://www.maminkam.cz/vyvoj-plodu-v-tehotenstv..., na konci každého týdne je zajímavý video jak vypadá miminko, pokud to neznáte, mrkněte na to 😉

alsou
2. črc 2010

@beatrice7 známe chodí tam taky salu. Já taky mám ohromnou radost byla jsem ve středu na 3D ultrazvuku a tam mi doktor řek, že to je páreček. Tak jsem šťastná jako blecha moc jsem si přála holčičku. Tak ti taky moc gratuluji. 😀
Až bude čas hodím sem fotečky.

gilotek
2. črc 2010

@beatrice7 na bolení v krku můžeš cucat SEPTISAN.

Jinak nám dr. řekla na ultrazvuku, že u jednoho pohlaví viděla, ale že nám to ještě neřekne 🙄

monika.tdm
2. črc 2010

@alsou je to bych chtela taky!!!! No uvidime co se tam schovava!!! 😉

alsou
2. črc 2010

@monika.tdm tak ti držím palečky 😀

monika.tdm
2. črc 2010

Holky to bude vikend!!!!! Tady je totalne na zdechnuti, zatim jsem radeji zalezla v baraku!!!! To bude noc plna vasni, uz na dnesek jsem tim vedrem nemohla spat, no fuj!!!! Kdyby aspon v noci zaprselo, ale ono ne!!!! A takhle ma byt prej cely cervenec!!!!! No uz se tesim!!!! 😠

fiallinka
2. črc 2010

gratuluju k párečkům... no taky jsem chtěla kdysi holky a ti moji dva kluci mne úplně rozbrečeli, nekecám... a teď jsem smířená s čímkoliv, hlavně, ať to všechno nedopadne blbě.

alsou
2. črc 2010

@fiallinka to je jasný hlavně ať to dobře dopadne. Já byla právě smířená s tím, že budu mít doma tři chlapy 😀 😀
Jedno z dvojčátek se ukazovalo od 14. týdne ten chlapeček a holčička nebyla až do teď vidět - potvůrka jedna stydlivá 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru