Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

sarik1
8. črc 2010

@basina tak to díky moc za odpověď.... uklidnila si mě 😉 to víš, já sem trochu plašák po těch dvou revizích.... vše nám zatím vyšlo dobře i tripply takže nemusím na plodovku takže by to mělo bejt ok.... koukám, že už to máš za pár... závidím... 🙂 my jsme v půlce a je fakt, že prázdniny se vyhoupnou, termín máme 29.11 takže to vidím na přelom října a listopadu 😀

monika03
8. črc 2010

@sarik1 ano jak píše Basina pohyby teprve teď začneš pěkně cítit. Všude se píše, že až po 20tt tak neboj- ještě si jich užiješ!!! 😀

basina
8. črc 2010

@sarik1 neděs! Za pár ještě ne, ještě chci být alespoň měsíc 3v1 🙂 🙂 🙂 Když nemám rýmu, tak mi to takhle vyhovuje. Pořád nevím, jak to s prckama zvládnu!!!

sarik1
8. črc 2010

@monika03 Díky moc za radu.... už je mě mnohem lépe... ještě že tu je koník 😉 😀

sarik1
8. črc 2010

@basina no myslím to tak, že srpen už je za pomalu za dveřma..... jak je máš otočené... oba hlavičkou dolů?

monika03
8. črc 2010

Holky tu otázku jak to se dvouma miminkama zvládnu si pokládám dnes a denně!!! 😀

sarik1
8. črc 2010

@monika03 To mě povídej... my máme už vyhlídnutej kočárek a já to vzdala mít 2 autosedačky na konstrukci, stejně obě autosedačky do rukou nevezmu... přemýšlím jak to udělam s doktorama, asi bude muset jít manžel a nebo mamka se mnou... Na druhou stranu nejsme jediné kdo bude mít dva kulíšky.. 😉

monika03
8. črc 2010

@sarik1 tak to máš super, že s tebou bude moct někdo jít! 😉 U nás budu válčit sama- manžel je hodně v práci a rodiče jak moji tak jeho daleko! Holt budem válčit, ale zvládli to jiní- zvládnem to taky!!! 😉

basina
8. črc 2010

@sarik1 Jojo, koník je dobrý... Holčička byla v pátek hlavičkou a klučík KP, takže prý císař.
My budeme mít EW, kam ty autosedačky jsou dát. A jsem za to ráda, tuhle jsem viděla nějakou maminu na trhu a děsně si to pochvalovala - holkám byly asi 4 měsíce a stále v autosedačce.
@monika03 Tak to mám radost, že v tom nejsem sama. Proto mimča musí ještě chvilku počkat, abych stihla vyprat, vyžehlit - brrrrr, koupit, co nemám a že toho je dost a tak dál. Nejhoší je, že pořád ještě dělám něcoí pracovního, tak není úplně čas. Už to musím ukončit, přeci jen, co kdyby 😉

basina
8. črc 2010

@monika03 Já si říkám, že při nejhorším si k sobě někoho seženu. Hrozně se bojím poporodních depresí, nemám psychiku úplně silnou, i když v těhu to jde!!!! A muže připravuji na to, že alespoň měsíc se mnou bude MUSET, resp. CHTÍT být doma 🙂 🙂

sarik1
8. črc 2010

@monika03 No manžel bude také dost v práci.... budu se snažit si to také zvládnout sama, jako rok max dva to bude záhul, ale pak si děti vyhrajou a prej je to lepší než mít dvě po sobě...

monika03
8. črc 2010

@basina 😀 něco mi to vážně připomíná!!!! Hele nejsme rodina??? 😀 Já s tím taky tak nějak bojuju a doufám, že mimísci budou mít rozum a vydrží, dokud to nedám vše do kupy. Dnes, ale pokrok- byla jsem koupit nějaké věci co jsou potřeba na mimi v lékárně!!! 😉

sarik1
8. črc 2010

Já si dám autosedačky klasicky do autíka... my to máme 20 min pěšky do centra a hlavně jak říkám, obě děti najednou v sedačkách nevezmu..... taky sem se těšila, že si je tám dám, ale s manžou když sme se nad tím zamysleli tak sme uznali, že to nemá cenu... když půjdu do města tak už rovnou pojednou kočárem 🙂

sarik1
8. črc 2010

Já začnu nakopovat až tak srpen 🙂 ale pár pěkných úlovků už mám 🙂

monika03
8. črc 2010

@sarik1 já si taky myslím! Kamarádka má dvojky- teď jim je rok, říkala, že zkraje je to záhul, ale teď je s nima děsná psina! No tak jsem se rozhodla jí věřit! 😀

@basina já mám z toho začátku taky strach! Ale u nás asi donucení- či chtění neprojde, je fakt hodně vytížený. ☹ Mám jen vidinu pomoci v mamce, která si vzala na 14dní v září volno a pak té paní co tam budem v podnájmu! Je super a s dětma to umí, tak slibuje jak vždycky jak dojede z práce půjde vozit, abych mohla vydechnout. Uvidíme jak dlouho jí to vydrží. 😀 Ale pořád říká, že se s manželem na dvojčátka moc těší.

sarik1
8. črc 2010

@monika03 No moje kamarádka má dvouletou holčičku a ted je v 8tt a mazec, zvrací není ji dobře, ale nemůže si dovolit si odpočinout, je stahaná.... já sem ráda, že to budu mít alespon při jednom 🙂

monika03
8. črc 2010

@sarik1 v tomhle je to fajn! Malinké děti to holt ještě nezvládnou pochopit, že člověk nemůže.

sarik1
8. črc 2010

@monika03 To teda, mě jí bylo včera tak líto... prostě mít dvojčátka ma své pro i proti.... ale já sem spíš proto pro 🙂

basina
8. črc 2010

@monika03 Jojo, nechávání věcí na poslední chvíli je moje parketa!!!
Já vím, že donucení moc nefunguje a ani chtění, ale já mu tí zkrátka potřebuji signalizovat, že to není sranda a že pomoc budu potřebovat. Mámu mám v Praze, tak ta pomoc slibuje, ale sama má svých aktivit hodně. To je dobré, že tvoje mamka si bere volno!!! To je hodná. A pak ta paní s tím pronájmem, to je taky super. My máme zase výhodu, že naše dětská lékařka bydlí pod námi, tak když budu moc vyšilovat, tak za ní zaběhnu a budu se snažit nedělat hysterku 😉 😉
A nemáš nějaký svůj seznam, co je třeba? Já to tak divně skládám. A v lékárně jsem ještě nebyla. Ale do konce týdne to chci zvládnout. Sakra, moc času nezbývá....

basina
8. črc 2010

@sarik1 Jojo, máš pravdu, že si 2 děti vyhrají. Já jen nevím,jaký bude ten začátek. A pak jsem si vždycky myslela, jak si to budem užívat - např., že muž dá prcka do nosičky a vyrazíme do hor (já ponesu maximálně svačinku) a teď budu muset mít nosičku taky!!! To jsem zvědavá, jak se to bude zvládat, pokud tedy někam vůbec vyrazíme 😉 😉

monika03
8. črc 2010

@basina já si seznam zkopčila od Lity z fotoblogu https://www.modrykonik.cz/fotoblog/lita/album/j... a potom jsem měla někde nějaký z dvojčat, ale na ten ted nemůžu narazit!

gilotek
8. črc 2010

Ahoj holky, všem přeju krásný den. Dočetla jsem poslední stránkuco řešíte. Já kdybych neměla mamku a )žasnýho manžela tak asi s Martinem umřu. Je to hroznej rošťák, potřebuje pozornost a neposedí.
No manželovi jsem řekla, že až budu po porodu tak at hned volá chocholouška, že ho budeme potřebovat 😀
S poporodní depresí mám svou zkušenost, není o co stát, ale když si umíte říct o pomoc, tak se dá překonat. Uvidím jak to bude tentokrát 😖

V albíčku mám fotky z ultrazvuku, tak můžete mrknout 😉 JInak mám blog neveřejný 😉

gilotek
8. črc 2010

Sklerotická těhotná zapomněla zkopírovat odkaz 😎

https://www.modrykonik.cz/fotoblog/gilotek/albu...

monika03
8. črc 2010

@gilotek hezké prďátka!!! 😉 Já už taky přemýšlela, že si bloknu pokoj ve Šternberku! 😀

salu
8. črc 2010

@monika03 a kde je jaká fotka s malířem a s tím "něčím novým" ???????? 😀 já ve tvém albu vidím jenom UTZ.

salu
8. črc 2010

Dnešní váhy Barča 2040g a Elí 1870g. Elí nechce moc jíst, hodně spinká, je to pohodářka. Ani u koupání nebrečela. Barča je žrout a taky mazel. První noc byla dobrá.
Otoky - tak po týdnu mám zpátky svoje stehýnka, takže ještě od kolena dolu a budu mít zase svoje nožky 😀

Jinak plně kojím, zatím nemusím odstříkávat, je to akorát. Tak snad to vydrží i nadále.

U jizvy mám malý hematom, ale to už je pakatel. 😉

Zdravím vás a držte se, maminy.

annamat9
8. črc 2010

Ahoj všem, tak koukám co řešíte. Já mám taky tříletou dcerku, a docela to s ní jde, jako bych ji vychovala s nějakým tušením. Malá je hodně samostatná, vyhraje si sama a i teď když je trochu nachlazená to s ní je v pohodě.Můžu si lehnout a odpočinout si. Jediný co hodně postrádám je možnost spánku. V noci spím 10-11 hodin ale pořád jsem unavená, potřebovala bych asi tak hoďku dvě ještě přes den 🙂 . A s tím zvládáním dvou miminek, taky jsem si říkala jak to zvládnu, rodinu mám 350 kilometrů od sebe, a manžela rodina mi nepomůže. Jsou ten typ co se příde na mimča podívat a pak budou pomlouvat, že nemám utřený prach 🙂. A manžel je od rána do večera v práci kolikrát i o výkendech, ale říkám si, že když jsem zvládla první dítě, kdy byly ještě finanční problémy tak tohle zvládnu taky. Musíte si tohle taky říkat 🙂 . S manželem to řeším tak, že ho upozorňuju na to, že nebude uklizeno ani navařeno a napečeno. trošku to praktikuju už teď když mi není dobře tak jen uvařím a úklid nechám na něj 🙂 .

Jo a ještě dneska v noci se mi zdál sen o miminkách jak jsme po porodu v nemocnici. Měla jsem tři scénáře, v jednom jsem měla jedno mimi u sebe a druhé jsme nemohli poznat a ty zbylý byly normální, malí jsem kojila a podobně, ráno jsem se probudila a přišlo mi strašně líto, že jsem teprve14 týden ☹ S takovou náladou už jsem se dlouho neprobudila ..... Ale jinak sen moc hezkej 🙂

jitakl
8. črc 2010

@salu ahojka je super že u holčiček máš ještě čas nám dávat vědět jak se máte atd... holčičky máš opravdu krásné radost pohledět
@annamat9 ahojka bud ráda že ti hodinka dvě chybí já už tři noci nespala to je z toho jak furt ležím tak jsem odpočatá a nejsem zvyklá ležet 🙂

betina
8. črc 2010

Jiti, jak psala správně Monča, na průjem jsem expert 😀 dneska zatím 4x, ne dělám si srandu, je to hrozný, mám to od začátku těhu a je to dist vysilu 😀 jící, jediné, co můžeme, je černé uhlí a Smecta, kterou doporučuu, potože ulevuje i žaludku, jen ti přeji, aby tě to brzo přešlo!!!

annamat9
8. črc 2010

@jitakl
@betina
Holky tak to já zase trpím zácpou, nebyla jsem už od neděle takže dneska zkouším zaručený recepty, podmáslí, colu, vločky, banány a nic, jestli se do zítřka nic nestane tak si půjdu koupit čípky. Každej má hold něco, i když zácpa je pořád příjemnější než ten průjem...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru