Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

fiallinka
11. črc 2010

Zdar ženské, v tom vedru všechny povinně ležet a nohy do lavoru 🙂!
A my zítra jdeme na ultrazvuk a asi i tu amniocentézu, držte palce.

kaficko
11. črc 2010

@salu no teda,holky jsou nádherné 🙂 Krásné fotky,opravdu 😀

salu
11. črc 2010

@fiallinka tak moc držím palečky. Hlavně pak lež a ani se z postele nehni !!! dopadne to dobře!

betina
11. črc 2010

fialli, budeme na tebe moc myslet, držím pěsti

Salu, tak at už vás herdek pustí 😀

monika.tdm
11. črc 2010

@salu Nadherne princeznicky!!!!

monika.tdm
11. črc 2010

@fiallinka Hodně štěstí, budeme na tebe mysleti!!!! 😉

fiallinka
11. črc 2010

Holky díky, ty palce nepouštějte...
Salu, ani se nehnu 🙂... a holky máš krásné...

lenca78
12. črc 2010

@fiallinka taky drzim palce, at to dobre zvladnete.

lenca78
12. črc 2010

@salu mas tak krasne holcicky (vsechny tri), ze ti je zavidim, takove princeznicky bych chtela mit doma hned ted🙂 Ale jeste si musim nejakou dobu pockat. Drzim palce, at vas uz dneska pusti domu.

basina
12. črc 2010

@fiallinka taky se připojujem, držíme pěsti a jak píše Salu, pak se ani nehni!!!!!

basina
12. črc 2010

@salu Holky jsou super! A modelky!!!! tak ať v deset rozhodnou tak, jak si přejete! A rychle domů.... 😉

basina
12. črc 2010

@monika.tdm Jo Moni a hlásím, že mi rýma snad ustupuje - možná to je i mucosolvanem - sirupem, který beru na odhlenění. Tak kdyby to u tebe bylo neúnosné, tak to můžeš zkusit 😉

tulanek
12. črc 2010

Ahoj holky,Salu drzim pesti a verim,ze uz valite domu 🙂 !!!
Holky mam na vas dotaz,moc prosim o odpoved....Mala me zacala kopat do mocaku v poslednich dnech,ale obcas me to v tom mocaku rizne,takova neprijemna bolest ostrejsi,ale fakt jen pri kopani a projede to az do te ,,trubicky curaci,, 😅 omlouvam se za ten vyraz,nevim jak lip to rict 🙂 mam jen strach jesli to neni zanet mocaku trebas,ale ten znam dobre a paleni,ani rezani pri curani nemam,jen ted chodim zasejc casteji...Chjooo,asi budu vypadat jak blbec,ale nevim koho se zeptat nebo vim,dneska doktora v poradne,ale zkousim to i tady od vas zkusenych tehulek 🙂 predem moc dekuju za odpoved!!!! 🙂

Mejte se krasne,opatrujte se a hlavne preju vsem kupu zdravicka 🙂

bubisek
12. črc 2010

Nazdarek holky,
hlasim se z neschopenky. Konecne se rano muzu vyspat, v noci se ted v tom vedru moc spat neda.
A mam neomezene vychazky,jsem se sama divila. Ale rozhodne jsem nebyla proti.

Tulanku, se zanetem mocaku neporadim, vubec na to netrpim,takze nevim,jake to je. Ani nevim,jestli se v tehu muze pit ten urologicky caj.

Fial,tak na tebe taky budu myslet na tu prohlidku a amniocentezu,at to dobre dopadne.

Ja se minuly tyden seznamila s maminou rocnich dvojcat, tak jsem posbirala par praktickych rad a i par vecicek od ni mam. Akorat me trosku postrasila,ze od 21.tt byla v nemocnici a ze v 29.tt rodila. Tak jsem rada,ze jsem tu mezi vami a vidim,ze to jde i dal. Kazdopadne me trosku znervoznila,ze vlastne dohromady nemam vubec zadnou vybavicku a ze bych se misto poohlizeni mela konecne dat do nakupu.

A jeste zdravim Salu,at vas zitra pusti🙂

betina
12. črc 2010

tulanku, myslím si, že máš to, co já. zrovna jsem byla u dr.když mi to kluvi dělali a ty ostrý boesti byly od toho, jak mi jeden kopal a stále to dělá do děložního čípku 😀 viděla jsem to na UTZ, měla jsem vždycky pocit, že si učůrnu, ale raději se dr.zeptej.

fiallinka
12. črc 2010

Píšu to samé, co vedle:

Holky moje, asi to už skoro balím. U jednoho mimina se mu nelíbila rozšířená komora v mozku a menší stehenní kost, taky znaky Downa - srdce byly v pořádku. Opakovaný triple vyšel skoro stejně, pozitivní je snad jen to, že výsledky na hlavní vady budu vědět už za dva dny a zadarmo (dokonce jsem si kupodivu odnesla 400,- Kč za odběr své krve na jakýsi americký výzkum).

Zajímavé je, že mne píchl jen jednou a vzal plodovku od obou 🙂, šikula...

Nevím, jestli v této situaci je fakt, že čekám dvě holky, jakkoliv pozitivní.

Neutěšovat, nemá to cenu ☹

tulanek
12. črc 2010

Dekuju holky!!! 🙂 dosla jsem z poradny a prej je to fakt diky tomu,ze je mala drson a zapichuje nozicky do mocaku,prej z toho muze i trosicku krve byt v moci,jak se to podrazdi hodne nebo i slabounky spineni,kdyz nakope hodne placentu...Beti koukam,ze toho mame hodne spolecnyho 😀 akorat druha holcicka se otocila hlavickou dolu,tak asi dostava pekny kopance do hlavicky chudinka 😅 tak jsem dosla domu s ulevenym pocitem,cipek,vsechno ostatni taky v poradku,tak se jdu po narocne ceste svalit k telce 🙂

Fialinko mrzi me,ze mas takovy trapeni,jediny comuzu napsat-drz se!!!!!!Ja drzim pesti,at vyjdou ty testy dobre....

broukb
12. črc 2010

@fiallinka je mi to moc líto...drž se a věř, že bude líp :(

betina
12. črc 2010

fialli, naděje umírá poslední....psala jsi, že ten výsledek s tím mozečkem a nožkou je u jedné holčičky že? dá se to nějak řešit? asi se ptám ak hlupák, moc mě to mrzí, ale dva dny jsou dva dny.....strašně mo drží pěsti.

sarik1
13. črc 2010

@fiallinka Taky na tebe myslím...držím palce ať ty výsledky výjdou dobře... ty už sis přece svoji smůlu vyčerpala..

fiallinka
13. črc 2010

holky, díky za podporu, ale asi to dobře nedopadne...

jinak dá se to řešit tak, že tomu postiženému mimču píchnou injekci do srdíčka a to přestane okamžitě bít... v cca 85 % případů se do druhé mimčo dá donosit bez problémů do konce... tak asi budeme doufat, že nebudeme v těch zbylých 15%...

basina
13. črc 2010

@fiallinka Ahoj Fiali, ani nemám slov... ale ještě miminkům věř, alespoň do výsledků amc... tolika holkám už dr. řekl, že se mu něco nelíbí... tak jen odpočívej, ať jsi v klidu po té amc.... mysli na něco hezkého. Držím moc palce a moc na tebe a miminka myslím...

salu
13. črc 2010

@fiallinka Nemysli na to nejhorší!!!! Jedna věc je UTZ a druhá plodovka. Mě taky před odběrem říkali, jaké jsou možnosti, kdyby to vyšlo blbě, což mi teda na psychice nepřidalo, ale já pořád doufala, že jsou miminka silná a zvládnou to! život vám hází pěkně velké překážky do cesty, ale nesmíš to zabalit !!!!!!!!!!!! Jsme s tebou!

balina
13. črc 2010

@fialinka holka drž se. Vím že to je děs. Ale teď kamarádce na NT screeningu řekli podezření na downa 1:2. Horší výsledek už není. Na ultrazvuku všechno špatně : kůstka nebyla, míry kostí blbý, projasnění veliký. Riziko 1:3 V kombinaci s krvý 1:2 .
No bylo to děsivý a už jenom čekala ... Pak jí udělali odběr chlorových klků a hle kluk je v pořádku !!! Neházej flintu do žita!
Držím moc palečky

salu
13. črc 2010

Ahojky, tak se hlásíme už z domova 😝 Holky jsou moc hodné, manža kolem mě i holek skáče, barák byl komplet uklizený, takže jsem zatím v klidu 😀 Holky mají 2 kg a 2,2 kg. Začíná mašinérie doktorů - v nemocnici jsme stihly kyčle, ledviny, oční, zítra k dětské, v pátek na neurologii, za 10 dní zpět na kontrolu do porodnice a pokud budou mít 2,3 kg, tak očkování TBC.
Tak se holky držte, ať jsou miminka co nejdéle v bříšku a nemusíte být hodnoceni jako "nedonošenci s nízkou porodní váhou" ☹

salu
13. črc 2010

Vlckulka vás všechny moc pozdravuje, dnes jsou 34+2 a drží se.

monika.tdm
13. črc 2010

@salu Hura, uz doma!!!! Clovece kdyby nebylo deti tak ti doktori nemaji co delat!!!

Ja byla vcera poprve v poradne u Apolinare, no hruza!!! Cekala jsem tam skoro tri hodiny, koupala se ve vlastni stave!!!! A rekli mi co uz jsem vedela, ze jdu cisarem!!! No takze zadne novinky!!!" Kontrola 27.7. tak uvidime jestli vydrzime, furt nam je priserne horko, ikdyz se tady ochladilo a prsi!!!!

fiallinka
13. črc 2010

holky holky, já se prostě radši připravuju na horší, svojí psychikou už výsledek neovlivním, to bylo jasné hned od začátku, pokud by tam byl down... ale zrovna já vám nemusím říkat, jak moc bych chtěla dvojčátka...

smilers
13. črc 2010

fial drzim ti moc palce, nadeje umira posledni a zrovna ty by jsi tu nadeji mela dostat, nekdy se lekari myli a zbytecne plasi, ja doufam uz jen kvuli tobe, ze to nakonec dopadne dobre..drz se

monika.tdm
13. črc 2010

@fiallinka Pises, ze nemam utesovat tak neutesuji!!!!! Ale vim co prozivas, ja taky cekam jestli to nase bečko ma v poradku hlavu, no musime pockat do porodu!!!! Doufam, ze to budou jenom ty nohy!!! Hele a kdy budou vysledky AMC?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru