Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

maladama
17. únor 2013

@adriene my se držíme, dvojčatům to docela jde, obě mají +/- 10g asi 1050, a jsou o týden napřed. To teda nevím, jestli je úplně OK, protože dva týdny předtím byly napřed o 2 týdny, ale to tehdá daly nějakej šílenej růstovej spurt a ten týden napřed si do té doby udržovaly hned od začátku těhotenství. No ale hlavně že jsou fakt ukázkově symetrický, na klíčových délkách se liší jen o milimetry, všechny průtoky OK a plodovky tak akorát. Já se neotvírám, zato trpím jak zvíře a navíc mi začalo tvrdnout břicho - naštěstí nebolestivě a vždycky maximálně 3-4x denně, většinou jako trest za to, že jsem nosila něco těžkýho a vůbec to přeháněla.
Jenže jsem měla náročnej týden v práci a spoustu zařizování mimo, tak se to tak sešlo. Snad příští týden bude lepší...

barusmackova
17. únor 2013

Ahojda tak jsem tu nebyla pet dni a vy jste se takhle hezky rozepsaly u nas jsme marodi ve ctvrtek zacal pritel osklivou chripkou na kterou dokonce dostal atb pak mala horecky 39,5 s halucinacema no strasny a stale jsem cekala kdy to prijde na me a dneska je to tu lezim zatim jen ryma a velka unava ale mastrach aby se to nerozjelo vic nasadila jsem osciloccocsidum tak snad zabere

karlisska
17. únor 2013

Ahoj, tak my jsme byli v pátek na ultrazvuku a bobci mají oba stejně 300 g, takže vše ok a máme potvrzenou holčičku a chlapečka. 🙂 pohybama si pořád nejsem úplně jistá, i když něco tam jako cítím 🙂

werinka1
18. únor 2013

@karlisska Jeee, krásný, páreček 🙂 Gratuluju. Já se "pozoruju" tak 3 dny zpátky. Zdá se mi, že něco začínam cítit. Včera u oběda jsem vyloženě cítila takové lehké ťukání vlevo v podbřišku. A pak trochu večer. Dneska čekam a čekam a zatim nic 😒 Doufam, že to bylo vončo a chci zas a víc 😀

werinka1
18. únor 2013

@barusmackova Oscillo je myslim výborná věc. Dlabala jsem ho preventivně v době kdy kolem mě lítaly bacily od známých a když pak přišel muj muž z práce dřív, že ho bolí strašně klouby, prskal tady na celý kolo a měl rýmu a vůbec prostě chřipajzna, tak jsem to s oscillem ustála 😉 Doufam, že už nic nepřijde. ťuk ťuk ťuk.

kacikaci
18. únor 2013

@barusmackova tak přeju, ať jste všichni co nejdřív zdraví.. už aby bylo jaro a skončil čas chřipek..
dneska jsme byli na velkém UZ a máme opět potrvzené kluky..jeden se teda nechtěl až skoro do konce ukázat, ale nakonec se pochlubil 😀 jejich váha se srovnala a jsou na tom obdobně, naštěstí, měla jsem strach, aby ten menší nezaostával nějak víc, ale dohnal to, má 297 g a druhý 303 g, byla to sranda, když se tam navzájem pošťuchovali, skoro jsem nepoznala, čí která je končetina 😀 pěkně tam divočí..
@werinka1 taky je zatím cítím dost nepravidelně a maličko..ale neboj ono to každým dnem bude sílit a pak se nebudeš stačit divit, co se Ti to v bříšku děje.. 😀

barusmackova
19. únor 2013

@kacikaci kdyz jsem byla ja na utz sla jsem po 21tydny a maly meli 345g a 350g a teda ty taky tak divocili ze pani doktorka skoro nemohla zkontrolovat srdicka ted by me zajimalo kolik maji v tom 26tydny ale v pondeli nas ceka 4d tak uvidime to nam je urcite premeri 🙂

Jinak pohyby verim ze se moc tesite ja se taky nemohla dockat ale nekdy to az boli a je neprijemny je to fakt uplne jiny nez s jednim v brisku a jeste k tomu kdyz jsou tak divoky 😀

barusmackova
21. únor 2013

Cerstve maminky poradte nam co jste opravdu vyuzily pro prcky a byly jste radi ze jste koupily ???ja uz mam vyprano vyzehleno nacoanou velkou sesti suplikovou komodu jen nove zavinovacky a povleceni do postylek musim koupit a odsavacku mlicka jinak snad asi skoro vse mam to zakladni ji a nakoupit pro me do porodnuce to jeste nemam kojici kosile jestli obliknu mam tri zupanek mam takze jednorazove kalhotky a vlozky dokoupit jeste neco je potreba?

adriene
21. únor 2013

Jsem zpet z toho kolotoce doktoru... monitor dopadl dobre, jen tedy najit a uhlidat dve deti byl trochu mazec... nakonec jsem tam stravila 45 minut 😅 , v poradne taky dobry... gyn. nalez super, neotviram se, cipek stale drzi, takze k porodu se jeste nechystam. No a UZ, ten mi dal dnes zabrat... delal ho jiny dr. mez obvykle... na zadech se mi jednou udelalo blbe, tak jsem musela na chvili na bok... kluci si tentokrat navzajem predhonili vahy (ale kdovi jak to meril, uz je to prece jen asi tezsi a zalezi na kazdem mm), tak vahove jsme ted cca Acko 2300g a Bcko cca 2450g. Ale jsou to odhady, no... jsem pak zvedava na realitu 😉
Jinak v nedeli jdu zas na monitor, pry pro jistotu a pristi kontrola se vsim zas pristi ctvrtek. O terminu porodu ani slovo, pry by me ale pristi tyden uz zapsala na planovaci seminar, k nejakemu spec. dr. do ambulance, kde mi reknou, kdy bude hospitalizace... Presne datum zatim nevim. Porod mi rekla mezi 36-38tt., ze pry mam vse skvele, tak se to budou snazit udrzet co nejdele, ale ne zas "pres caru"... takze vim zas kulovy 😅
Dnes byla se mnou v poradne pani v 37.tt a mela 1x tak mensi brisko! Takze jsem jen utrela slzu 😀 Nahore mam 22 kg!

dexin
22. únor 2013

@adriene máš náhodou super těhotenství, gratuluju ke kontrole! Potřebuju poradit ohledně velikosti oblečení pro mimi, měla jsem obě děti relativně velké, ale dvojky jsou většinou do tří kil, co? Takže nakoupit 56? A budeš rodit přirozeně nebo císařem?

adriene
22. únor 2013

@dexin Ja mam nejmensi velikosti obleceni 50ku - par kousku a pak dost 56ku a vetsi. Dvojcatka vetsinou byvaji do 3kg, vyjimecne se rodi vetsi, to uz musi byt... 😉 No a jestli mam tak 2 bodycka velikosti 44, tak je to hodne...
Jak budu rodit... to je stale vec otevrena... spise se priklani k sekci, uz kvuli tem jednovajkam... ale konecne slovo podle me padne az uplne na zaver, dle stavu, situace, atd... tak se necham asi prekvapit 😉

dexin
22. únor 2013

@adriene dík za odpověď, já o menších velikostech ani neuvažovala! 50 je fakt na panenky. První dítě jsem rodila o 3 týdny dřív a mělo 3,2kg a druhé v termínu 4,3kg. Ale u dvojčat fakt nemám zkušenost.... 😕 🙂

adriene
22. únor 2013

@dexin No holky, co rodily dvojky kolem 2,2 - 2-5 kg rikaly, ze i v 50ce ti prckove plavou, ale "jde to"... takze par takovych oblecku bych urco poridila 😉 Bazarkovych, samozrejme... bohate bude stacit 🙂

sariky
22. únor 2013

@dexin
@adriene presne jak rika adriene. moje dvojcata mela 2,2 a 2,6 a i 48 jim byla velka. po porodu pak totiz jeste klesla porodni vaha. ale ono je to asi fuk. teda aspon ja jsem mela ze zacatku problemy s oblikanim, tak nevim, jak bych to zvladala, kdyby jim to pasovalo 😝

adriene
22. únor 2013

@sariky Tak v tom budou chvili plavat no... ze? Dorostou prece... casem 😀 😀

sariky
22. únor 2013

@adriene presne tak. navic my jsme ze zacatku stejne nesmeli chodit ven, tak to bylo uplne jedno 😉

dexin
22. únor 2013

holky, moc díky. Já mám právě plnou výbavu úplně nových věcí ve vel. 0-3 a mnula jsem si ruce, jak nebudu muset nic kupovat, pak mi došlo, že čtyřkilové dvojky asi neporodím! 😀

maladama
22. únor 2013

@dexin zapátrej, jestli neznáš někoho, kdo měl předčasně narozené miminko - já mám od takové kamarádky půjčeno docela dost oblečení ve velikostech 46-50.
Sama jsem nic nekupovala, jen sadu na cestu z porodnice, právě tu 50 (dupačky, body, mikinky, rukavičky, čepičky) - snad jim to bude. Ale kdyby náhodou vyrostli ještě v břiše natolik, že už by se do té 50 nevešli, tak mi to zas až tak vadit nebude 🙂

werinka1
24. únor 2013

Holky má nervozita prudce stoupá. Od minulé soboty jsem cítila pohyby, i když to bylo jen sem tam malé ťuknutí, někdy už více, ale včera a dneska NIC. Vůbec NIC. Je to možný????? Zejtra naběhnu k dr., ale mam pocit, že do tý doby zešílim ☹

maladama
24. únor 2013

@werinka1 dej si kolu nebo sladký kafe, tak 10-15 minut počkej a pak si lehni hodně na bok nebo na břicho - kofein s cukrem je nabudí a poloha na břiše naštve (a navíc to budeš líp cítit, když se pohnou).

kacikaci
24. únor 2013

@werinka1 neboj, takhle na začátku pohybů jsem to měla taky u dcery, že jsem ji třeba dva dny necítila a pak se to teprve po čase rozjelo, teď to mám taky..taky sem tam ťuknutí a někdy nic...zkus co píše maladama - nějak je nabudit cukrem..určitě je vše ok, uvidíš..

werinka1
24. únor 2013

Kafčo nepiju a kolu zrovna nemam, ale vyčetla jsem, že i třeba čokoláda (prostě sladké) by je mělo nabudit. Tak zkusim. Ale trápí mě potvory 😠 Taky se uklidňuju tím, že jsou to teprv začátky.....

kacikaci
24. únor 2013

@werinka1 určitě já jedla sladkost vždycky před monitorem, aby se prcek probral a nespal mi tam..tak zkus a uvidíš

werinka1
24. únor 2013

Už kopkaj potvrůrky!!! 🙂 Šla jsem si trochu odpočinout, lehla jsem si hodně na bok a probudily mě 🙂 Nebyly to teda žádné obr kopance, ale asi jsem měla lehčí spaní jak mi to leželo v hlavě a probrala jsem se. 😉 No.....oddechla jsem si 😝

kacikaci
24. únor 2013

@werinka1 gratuluju 🙂 zkus o tom tolik nepřemýšlet, možná je to někdy lepší než být pak vystresovaná...ale všeho s mírou 😉 a když si nebudeš jistá, tak volat mudr..

werinka1
24. únor 2013

@kacikaci Nebyla jsem na KO už 3 týdny, tak jsem trochu nejistá. Jdu tam ve středu (kdyby se neozvaly, tak bych šla určitě zítra), tak snad bude vše v pořádku. Cítila jsem ty malé žďuchanečky i vsedě a teď právě nic......Proto jsem plašila.

kacikaci
24. únor 2013

@werinka1 chápu..člověka to znejistí, tak držím palce, aby na kontrole bylo vše ok

werinka1
24. únor 2013

@kacikaci Moc děkuju. I za uklidnění. 😉

barusmackova
25. únor 2013

Cauky mamky dnes mam za sebou 3d utz vsechno probehlo v pohode mame par fotecek pak dodam az je stahnu ale co me prekvapilo z toho jak jsem lezela udelalo se mi spatne ☹ musela jsem na bok pry se to stava bylo to docela neprijemny stalo se to nekomu?

kacikaci
25. únor 2013

@barusmackova gratuluju k dobrým výsledkům, já třeba na zádech vydržím max. pět minut, začne se mi špatně dýchat, tepe mi břicho, a je mi na omdlení..měla jsem to tak i v prvním těhu..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru