Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

adriene
19. bře 2013

Já měla plánovanou sekci na 12.3., ale hold kluci si do toho nenechali mluvit a vyloupli se na svět dříve. Šla jsem 7.3. na kontrolu do Podolí, nejdříve na UZ, kde vše dopadlo vzorně. Kluci super váhy a míry, plodové vody dostatek, průtoky super... jen kolizní poloha. Ačko leželo dole příčně a Bčko hlavičkou do jeho bříška. Hrozilo tedy vyhřeznutí pupečníku v případě rozbíhajícího porodu a nemožnost přirozeného porodu, samozřejmě. Pak jsem šla na monitor, kluky opět chvíli hledali... je to s nima boj Nakonec našli, já si spokojeně odpočívala a když šla okolo sestra, koukla na graf a prstem mi ukázala "hrby" a říká: "Máte kontrakce, cítíte to?" Já vykulila oči. Vůbec jsem netušila o čem mluví, bylo mi super, necítila jsem nic. Pak jsem se ale zakoukala na graf a na dobu, kdy je hrb jsem se více soustředila a vážně kontrakce byla... a hezky se začaly opakovat po cca 7 minutách... to už jsem cítila, ale spíše vleže, v sedě pohodička Poté prenatální poradna, kde mi dr. oznámila, že si mě tu už nechají na pozorování a případně "seknou" dříve, než je plánováno. Na oddělení P3 (rizikové) měli ale obsazeno, tak mě poslali rovnou na porodní sály, aby se mnou udělali příjem. Já volala manželovi do práce, aby mi přivezl věci a že možná budeme rodit. Na sálech už jsem ale zůstala, všech cca10 boxů (nebo kolik jich tam mají) bylo ale zoufale obsazeno!! Prostě se rodilo jak o zlatý hřebík - tzv. porodní vlna. A já skončila na přípravně na monitoru, musela jsem u něj ležet, jen tak se daly dvojčata ohlídat obě... to byl asi nejhorší zážitek z porodu... kontrakce jsem totiž měla už hodně silné a zkrátili se nejdříve na 5 minut a pak po 3 minutách... v poloze vleže se nedalo nic prodýchat, ulevit si... takto jsem strávila 4 hodiny, protože byly rozjeté akutní sekce a ty měly samozřejmě přednost. Pak došlo naštěstí i na mě, to už tam byl manžel a zvládali jsme to spolu. Těsně před sekcí za mnou došel porodník a ještě mi udělal sono, aby si ověřil polohy kluků. opět byli jinak!! Ačko bylo KP a Bčko příčně. Dali mi na výběr anestezii - celkovou či místní, zvolila jsem místní a super. Anesteziolog báječný (vypadal jak herec Kaiser - až jsem se lekla 😀 ), vůbec to píchnutí nebolelo. Položili mě, chvíli mravenčení v nožkách, teplo, zarouškovali, dezinfekce a už se "makalo" na vybavení dvojčat. Za chvilku byl venku Lukášek a pak Štěpánek... vždy když šli s prckem okolo, tak mi ho přinesli k hlavě ukázat... nezapomenutelný zážitek. Manžel seděl celou dobu vedle mé hlavy a povídali jsme si. Anesteziolog a operatér mi povídali, co kdo dělá a jak vše dobře probíhá... opravdu profesionální výkony, musím je moc pochválit Manžel se ztratil jen na chvíli, když šel fotit kluky na ošetření pediatrem a jednoho z nich pak přinesl na sál, ukázat mi ho 😵 Porodník k mému překvapení oznámil, že při vybavování kluků zjistil, že opět změnili polohu... jakou tentokrát, to už si nepamatuji... nicméně během toho dne 3x minimálně! Proto pro ty, co se bojí, že se jejich mimča už nenatočí správně... hle zde!! 37.tt a oni se stále točí!! Na zbytek šití mi anesteziolog poslal do žíly dormicum a já zbytek operace hezky prospala. Pamatuji si ještě, jak mě přendavají na lůžko a vezou na pokoj. Zde se opět projevila porodní vlna... JIP úplně plná pacientkami po sekcích, takže mě dali na normální pokoj na oddělení P1 (za normálních okolností bych na JIPce bát měla - sekce a navíc s dvojčaty ), no ale nedalo se nic dělat. Naštěstí to byl dvoulůžák, což jsem ocenila. Zpětně to vidím jako výhodu... celou noc pohoda, jen 2x mi změřili tlak, dostala jsem čípek na bolest a prášek na spaní a báječně se prospala. Blbý je to, že člověk necítí ty nohy... ale to po pár hodinách odezní a je lépe 😉
Druhý den mě postavili, vyndali cévku a šup dojít do sprchy... byla to bolest jak čert, ale dala jsem to. Od té doby už jsem byla mobilní... Kluky mi nosili pravidelně po 3 hodinách na krmení a pak si je brali zpět na dokrmení. Výhodou je, že má Podolí vlastní banku mateřského mléka, takže mimča dokrmují stříkačkou tím, než začnou baštit od maminky. Hned na začátku jsem si nasadila homeopatika a třetí den už kluci pili po 5 ml každý. 4. den už po 15ml, to už jsme nedokrmovali, krásně se to rozjelo. Nyní plně kojím oba, po 3 hodinách - v tandemu. Je to tedy záhul na bradavky... bolí to jak prase!! Bepanten mi opravdu nestačí... ten jsem skoro zahodila vzteky... kluci jsou jak pijavice, dumlací mi o dásně bradavky a udělali mi slušné ragádky. Na to si dejte holky pozor, hned na začátku. Ta technika kojení je fakt důležitá. Hned od počátku jsem byla ve spojení s laktační poradkyní (kámoška) a místo bepantenu jsem začala mazat Purelanem od firmy Medela... ten je super. A na větší ragádu jsem si koupila hydrogelové polštářky, též od firmy Medela. Dá se to i stříhat, tak je to na víckrát... krásně chladí a jako jediné na trhu léči. Je to dražší záležitost, ale vyplatila se mi... ragádky téměř zhojené a teď se snažíme ty bradavky "zocelit" 😎 Kojící kloboučky mi nedoporučili.
Od cca 4-5 dne jsem měla už kluky u sebe oba... na přebalování, koupání, kojení... dá se říct, že ten režim v porodnici je šílený... na sebe jako takovou není čas. Ráno v 5:30 odvézt děti sestrám na pohlídání, WC, Sprcha, vyzvednout cestou děti, v 6 přebalit, zvážit, nakojit, zvážit, zapsat, odložit, uspat, druhého přebalit, zvážit, nakojit, zvážit, zapsat, odložit, uspat... nasnídat, vizita ženská, pediatrická, odvézt děti sestrám, sprcha, WC, a opět už je čas kojení... a takhle celý den a noc stále dokola... "sbírala" jsem spánek cca po 1/2hodinkách až hodinkách... Trochu jsme měli náběh na novorozeneckou žloutenku, tak nás hlídali více... a i když kluci začínali přibírat, my stále tvrdli v porodnici. V pátek se na nás ale už usmálo štěstí a pustili nás domů 🙂 Od té doby doma... režim naučený z porodnice stále funguje, s tím rozdílem, že už kojím oba v tandemu, tak spoříme čas... Kluci v mezičase vážně krásně spinkají, jsou zatím zlatíčka A tak stíhám i uklidit, uvařit... ale i tak je to dost hektické... v noci nad nima u kojení usínám 🙂

kacikaci
19. bře 2013

@karlisska koukala jsem na ten 24.týden tuším, jinak jsem přibrala už 7 kg, teď za poslední 3 týdny 4 kg...a leze to nahoru, ale naštěstí jen v břiše..ostatní části těla psíše hubnou, v prvním těhu jsem přibrala 12 kg, a skoro vše jsem nechala v porodce..tak tentokrát to bude zřejmě víc no, ale snad to půjde taky časem zase dolů..
tak hlavně, že jste v pořádku, pády jsou dost nebezpečný..na kontroly chodím co tři týdny taky, zatím..pokaždé mi dělá UZ, apod..takže mě má myslím pod kontrolou, jinak teď jak mi bylo blbě, tak jsem tam byla po 14ti dnech a včera po týdnu a půl..
video určitě natoč, je to dobrá vzpomínka, taky mám z těhu s dcerou natočený, jak mi břicho skáče na všechny strany 😀

werinka1
19. bře 2013

@adriene No fííííííííha, hltam tady každé slovíčko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ale nejdřív OBROVSKÁ GRATULACE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😵 😵 😵 Jsou to tak nádherní kulíšci!!!!!! Ty se teda fakt povedli 😉 Úplně se už nemůžu dočkat těch našich dvou slečinek!!!! Takže je od sebe nerozeznáte? No to musí bejt hukot 😀 😀 😀 Já pořád doufam v nějakou tu odlišnost - znaménko, víc míň vlasů.....já nevim.....něco 😅 Takže doporučuješ lokální anestezii? Asi je fajn, že na to došití ještě něco píchli. Co vyndání drenu?? Auuuuuuuuuu 🤐 No paráda, že kluci krásně sajou mlíčko, jen tak dál 😵 A brzo nám se hoď další fotečky a další zkušenosti ať víme na co se připravit (už si píšu Purelan a hydrogelové polštářky zn.Medela 😉 )

kacikaci
19. bře 2013

@adriene ty jooo, zvládli jste to výborně..a je super, že se daří kojit! jste šikulky! 😉 .

adriene
19. bře 2013

@werinka1 Z anestezie - pokud budeš mít na výběr - dle stavu / akutnosti řezu, atd. si rozhodně vyber lokální... je lepší pro matku a především pro miminka - léky nepřestupují přes placentu a neohrozí je (tak jako u celkové). Navíc máš hned kontakt s miminky a je lepší nástup laktace 😉
Určitě je fajn, když na zbytek anestezie dají něco lehkého na spaní - jsi probuditelná, ale prostě ti ten konec rychleji uteče a je to fajn 🙂
V porodnici jsem na drobky používala plenky Pampers premium care 1 newborn - jsou skvělé!! Za 8 dnů tam padnul 1a 1/2 balíku. Takže zásoby si klidně člověk může udělat slušné... jedeme v nich i teď a stále jsou nám vcelku "velké" 😉 z vlhčených ubrousků jsem používala už pampers premium - za mě 1 s hvězdičkou. Zkusila jsem i od firmy Nivea a Rybelka ... tak to byla opravdu bída ☹
A doma jedeme v klasických bílých zavinovačkách, do kterých kluky ještě stáhnu v bílých klasických plenách... jsou pak klidní a hezky spinkají 😉
V porodnici šly vysloveně na "dračku" porodnické vložky... hygiena na 1. místě. Za 8 dnů jsem vypotřebovala 5 balíčků od firmy Batist! Naštěstí byla v dosahu lékárna... já si s sebou brala "jen" 1 balení... to by fakt nestačilo 😎

werinka1
19. bře 2013

@adriene Už mam založenej sešítek a píšu si a píšu si 😉
Sem si myslela, že po císaři se tolik nekrvácí 😒 Kluci měli fakt pěknou váhu, jestli se narodí holky dříve, tak je budem teda i v těch newbornech hledat 😀 Slyšela jsem, že jsou miminka rádi "stažené", dokonce jsem i někde na netu narazila na něco .... jen nevim jak to přesně bylo nazváno, že se do toho "zakuklí". Ale bylo to dost drahé 😒 Takže ty rychlozavinovačky nepoužíváte?

adriene
19. bře 2013

Nevim, jak jini, ale jako krvaci to... navic soporucuji pouzivat 2-3 najednou a dodrzovat hygienu. Sprchu nekolikrat denne, takze stejne musis menit... No a ptala jsi se na dren, tak ten jsem nemela. Nebyl treba 😉 Rychlozavinky mam, ale zatim nepouzivame, jsou moooc velike a oni v nich plavou.. takze asi na pozdeji 😉

werinka1
19. bře 2013

@adriene No jasný, že se člověk asi častěji sprchuje. Ale s tim drenem si mě teda (a myslim že nejen mě) velice potěšila!!!!!!!!!!!!! 😉 😵

zvalentova
19. bře 2013

@adriene
@werinka1 nevím jak ostatní, já mimimálně. Až jsem byla překvapená, ale dost mi to vyhovovalo 😎

adriene
19. bře 2013

@werinka1 Videla jsem tam dalsi 2 matky po sekci a ony tez bez drenu... tak to asi nebyva zas takova rutina 😉
S tim sprchovanim tam v pokynech psali... pred a po kazdem kojeni... no to vazne nelze... bychbyla cely den ve sprse 😀
@zvalentova Tak to zavidim! To je pak vyhoda 😉

werinka1
19. bře 2013

@adriene Tak to si teda zjistim, jak v Plzni a jestli mi tam budou chtít cpát dren, tak jedu rodit do Podolí 😀 Všechno, jenom ne dren 😨
Fakt jo? Před a po každým kojení? No tak to je asi vážně se odstěhovat do koupelny 😀 Jo a ty ragády....nějak nevim co to je? 😕 Sem to v životě neslyšela.

gyty
19. bře 2013

@karlisska

@kacikaci
@ratatooy
cauky tak sem to nakonec rozhodla. koupila jsem zatim jen jednu a druhou shanim....novou 2700 be safe izi sleep co se dat do uplneho lehu. rozhodla jsem se nakonec pro nove 😉
sice ta casualplay je lehci a vetsi a vic se mi libila i sla cela uplne polozit /lip nez be safe/ ale zase v testech je besafe lepsi a navic kdyz chci novou tak za tu casualplay tolik fakt nedam. a to hned dvakrat. tak sem vzala tu besafe co je mensi a kdyz se da do uplnyho lehu tak ma nozicky vejs a nejsou uplne v rovine jako u casualplay ale proste tolik penez nemam 😒
byla za 2700 protoze byla posledni z roku 2010 jinak stoji 4600. tak hledam jeste jednu snad budu mit stesti. nasla jsem taky z 2010 za 3400 tak asi tu. ale radsi bych si pro ni jela nez ji nechala poslat. poste to spadne na zem nebo neco....je od nas 50km tak to zvladnem.
jinak dnes na kontrole mi dr rekl, ze kvuli tem mym kolapsum se priklani k sekci, vyfasovala jsem glukometr a dozvedela se ze plod A svou vetsi casti naleha na branku. co to znamena sem se nezeptala ze sme resili ty my kolapsy...sem blba ja vim.
co to znamena nevite?
takze asi tak.
zitra se chystam do obchodu konecne nakoupit naky pidi vecicky pliny a zavinovacky at mam aspon neco! par zakladnich kousku. asi 46 a 50 si tak rikam .....

gyty
19. bře 2013

@adriene
gratuluju!!
sou nadherni!
muzu se zeptat ve kterem tydnu se narodili?

jak to jinak zvladas doma? ja se bojim uz ted ... 😀

koksi
19. bře 2013

@adriene moc gratuluji k malým hráškům. Váhy měli kluci krásné tak vám i závidím, že jste v nemocnici nemuseli být tak dlouho ,-) tak ať se jim tu na světě líbí. No a ty jsi hotová spisovatelka 😀 ale krásně se to četlo...jen mě zarazilo že ti dovolili mít u SC manžela!! to je teda věc...to závidím....já rodila SC 2x a ani jednou tam se mnou být nemohl. :-/ Hele a jak to děláš když si chtějí kluci odříhnout? já když jsem tandemově zkoušela...což už teda nedělám skrz nedostatek mlíka.. krmím přes flašku...tak jsem s tím docela měla problém a vždy se mi jedna vždy vyblinkala než jsem si ji na odříhnutí stihla vzit...

A jinak na ty rozpraskané bradavky mi pomohla homeopatika ,-)

koksi
19. bře 2013

@werinka1 a ty čekáš jednovaječný holčičky?? my je tedy máme dvojvaječné ale musím říct že manželovi se taky pletou (nevím proč ale jak získávají pomalu mít stejnou váhu tak jsou si čím dál víc podobné tak furt řešíme jestli nakonec nejsou jednovaječné 😀) a jen díky tomu že A.má na hlavě znamínko tak díky tomu on ví kterou má 😀 ale když si ji bere z postýlky tak vždy nejdřív mrkne na hlavičku aby správně oslovoval 😀
myslela jsem, že píchneme naušničky časem a budeme je poznávat dle toho ale manžel nechce..prý ať si to rozhodnou až budou velké samy jestli naušnice jo či ne...

koksi
19. bře 2013

@werinka1 1, já po SC krvácela celé 6tinedělí takže opravdu se na to připravit a vzít do porodnice více vložek ,-) 2, ty plenky newborn jsou fakt dětem velké 😎 ty dvě naše nedonošeňkyně to dokonce nosily ještě přes pupík ohrnuté na půl 😀 😀 😀 teď ve 2měs.máme stále ty newborny 3, mě naučili "kuklit" holky do flaušové dečky a v tom jsem je pak dávala do rychlozavinovaček. Takže jsme nakoupili v Ikea takové ty malé flauš.deky http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/3016... a do toho je kuklím. Kdybys chtěla napsat přesný popis jak ta napiš ,-) holkám je v tom teploučko (v baráku máme chladněji) a krásně mi v tom spí. Ale jestli máte doma teplo určitě by stačila i klasická bavlněná plenka na to zakuklení a stáhnutí ručiček k tělu ,-)

adriene
19. bře 2013

@gyty Dekuji 😉 rodila jsem 36+5, takze skoro donosenost 🙂 Doma zatim v poho, kluci maji zajety rytmus z porodnice, tudiz kojim kazde 3 hodiny a v mezidobi krasne spinkaji 🙂 Proto lze stihnout i uvarit, poklidit... 😉
@werinka1 Ano, pred kazdym kojenim a po kazdem kojeni... to jsem nestihala, tudiz ja cca 3x denne... rano, po obede a navecer 😀 Ragada znamena prasklinka... do krve. Ja uz je vylecila. Jen ted mam na jedne bradavce "vyhlodanou" dirku... boli to jak cert 😒
@koksi Tez balim do fleesove deky... nejdrive pevne svazu do plinek, pak omotam fleeskou a nakonec zavinku 😉 a kluci zavrou ocicka a je na 2 hodky klid 🙂 Manzel mohl byt u sekce. Je-li sekce v lokalu, tak dovoli pritomnost otce. V celkove anestezii ale ne.
Odhrinuti? No ja nevim... proste jeden skonci, tak ho hdim pres rameno a kdyz skonci druhy, hodim tam i jeho... vcelku to jde 🙂

ratatooy
20. bře 2013

@gyty ahoj tak podle me to neznamena nic moc že plod svou částí naleha na branku kde by se taky meli schoulit když sou dve

werinka1
20. bře 2013

@koksi Mě přišly obě taky stejné 🙂 Ani bych neřekla, že máte dvojvaječné. Navíc jakoby manželovi z .... oka vypadly 😀 My čekáme jednovaječné. Údajně. Nejdřív nám řekli že dvoj, pak že jedno a u toho zatím zůstalo. 🙂
S plenkama to vyřešíme asi tak, že nakoupíme ty newborny a když to přijde dřív, tak se dokoupí někde v lékárně ještě nějaké ty menší? Existují pro ty nedonešené ne? Alespoň jsem to tady někde četla.....ale teď teda nevím kdo to psal.
Vložky nakoupím, ale v porodnici se taky dostanou ne? Kamarádka teda byla právě kde bych měla rodit i já, tak je dostávaly. Ty zavinovačky jsem myslela tyhle:http://www.naturbabyshop.cz/store/goods-SWM_03N-0-bio-...
V domě teplo máme, ale zase v tom červnu/červenci už se netopí a kvečeru je tu chladněji.

sariky
20. bře 2013

@adriene gratuluji ke krasnym klucikum a smekam, jak to krasne zvladas 😉

werinka1
20. bře 2013

@adriene Takže se v porodnici člověk aspoň nenudí a utíká to 😀 Já si teď ani nedokážu představit, že se mi někdo na bradavku "přicucne" 😀 Jsou pořád takový citlivý až bolavý....to bude teda taky očistec když to půjde třeba až do krve 😢
Neptali se tě před tou lokální anestezií třeba na úraz páteře? Mě to dneska tak napadlo. Je to už 13 let, ale měla jsem frakturu 1.bederního obratle, řekla bych, že to je někde kam se píchá ta injekce na umrtvení (to je muj odhad, nevim přesně kam tě to píchli). Mam trvalé následky, něco v tom smyslu, že se mi ta páteř trošku jakoby snížila v tom místě....no sama už nevim. Sice problémy nemam, ale třeba může bejt problém v tom, aby se správně trefili 😒

zvalentova
20. bře 2013

@werinka1 v těhotenství jsem bradavky cítila, co ale přišlo při kojení se nedá popsat ☹

werinka1
20. bře 2013

@zvalentova Ajajajaj, takže to bude ještě mazec 😒 Ale budu ráda když kojit budu. To co dneska stojí UM....radši asi něco vytrpět ☹

koksi
20. bře 2013

@werinka1 fatk ti naše holky přijdou stejné?? my totiž jsme na tom byli jako vy...nejdřív že jsou dvojvaječné, pak to někdy v 18tt změnili na jednovaječné..u toho to zůstalo do porodu..po porodu nám řekli že jsou nakonec dvojvaječné 😀 prý to poznali dle položení placent a tož teď babo raď 😀 takže my to taky 100% nevíme a jak říkám čím dál víc si jsou podobné tak nakonec jestli nebudou jednovaj. Ikdyž to je asi jedno... ale v koutku duše mi to vrtá hlavou. Tím, že je máme přirozeně by mě prostě jen zajímalo jestli se embryjko rozdělilo nebo se holt oplodnily dvě vajíčka 😀

plenky pro nedonošence se prodávají, určitě to existuje ale nevím kolik to stojí..podle mě to bude asi dost..ale nevím ať tě nepletu .-) nicméně holkám jsem dávala jen ty newborny...ale holt je měly přes bříško na půl 😀 nicméně moje holky ležely asi 14dní na intermediální péči a tam plenky teda fakt lítaly..furt mi říkali ať nosím plínky že nemají...podle mě kecali ale budiž...no a proto,že jsme tam furt chodili a kupovali plenky se mi nechtělo nemocnici sponzorovat tak jsem pampers nekupovala a kupovala z DM ty newborn, vyšly levněji ...a ty byly kupodivu menší než Pampers. ,-) ale zase byly takový tvrdší, ikdyž sály dobře ale už teď je domů nekupuju...ale službu udělaly, a fakt byly menší..holt nejsou newborn jako newborn 😀

Vložky to taky záleží na porodnici..my museli mít svoje...ale když jsem rodila svého prvorozeného v Podolí tak tam je dávali zdarma...takže spíš se asi zeptej jak to chodí v té vaší ,-)

Ta zavinka na zakuklen vypadá dobře ale tak nějak podobně si já vystačím s tou dekou s Ikea za 70kč 😀 dám si ji prostě do trojuhelníku. Nejdelší stranu mají holky pod ramínkama. Prostřední cíp hodím přes nožičky, a ty boční cípy zavinu tak jak je to ukázany na té tvojí zavinovačce a taky mi to drží ,-)

a ty prsa...souhlasím s holkama...mě je kluci vždy tak "rozkousali" že mi krvácely, pak se dělaly strupy takže jakmile tam byl stroupek a měla jsem jít kojit tak jsem div nebrečela..nohy dala do kříže , kousla se do jazyka a přiložila a ty první tahy to byl vždy očistec...a Bepanteh taky nepomáhal..Pomohly až homeopatika a kojení přes klobouček... díky němu se ty stroupky neodlupovaly při kojení a krásně byl čas aby se to zhojilo..ale neboj...takhle to bolí jen na začátku ,-) jak si prsa zvyknou tak už to nebolí.... ale vím, že jsem taky proklínala všechny propagátorky kojení, jaká je to výhoda atd atd..a já doma skučela bolestí 😀 ale fakt se neboj , přejde to!
U těch dvojčat je jen blbý že se kojí vlastně z obou prsou neustále...to já u toho jednoho dítěte vždy kojila z jednoho, druhé odpočívalo a pak zase naopak..u těch dvojčat je to složitější... 😒

kiwiik
20. bře 2013

Ahoj holky, můžu se k vám přidat a mít dotaz? Musím se přiznat, že jsem vás tu velkou část těhotenství šmírovala 🙂 Před měsícem jsem porodila jednovajky mo-bi - holcicky u Apolináře (kdyby chtěl někdo vědět, jak to tam probíhá, ráda sdělím info), byla to plánovaná sekce v 36+3 kvůli společné placentě, spontánní porod mi důrazně nedoporučili... A teď můj dotaz, máme teď s holkama dohromady čtyři děti (kluky 16 měsíců a necelé tři roky), teď to byl pokus o holčičku a vyšly nám dvě a nevejdeme se tedy celá rodina do normálního auta. Vy, které máte více dětí, jaké máte auto? Připadá nám, že všechna šestimístná mají hrozně malý kufr, tak by mě zajímalo, jestli máte nějakou zkušenost. My zatím moc nejezdíme a když, tak dvěma. Moc děkuju.

kiwiik
20. bře 2013

Jinak musim souhlasit s holkama, ze Bepanthen na bolave bradavky nezabira, mne u prvniho syna pomohl jen Purelan- je fakt vybornej, ted uz me to nebolelo, protoze jsem mela pauzu v kojeni jen dva mesice, ale u prvorozeneho to bylo hrozny, vubec jsem nechapala, proc vsude pisou, ze kojeni nesmi bolet, me to teda bolelo fakt hodne.... Ted kojim v tandemu a zatim dobry, holky tloustnou🙂 Co se tyce velikosti, mely 44 na cestu z porodnice (porodni vaha 2.5 kila), ale doma jsem davala 50 po klukach, jen mam pocit, ze je to obleceni trochu mensi, jak uz je po dvou detech a nekolikrat prany, ale nic mensiho jsem vubec nekupovala. Pleny a ubrousky pouzivame bile Pampers, mne vzdycky prisly nejlepsi. Ty pleny teda mizej zavratnou rychlosti☹ Jo a vlozky zrovna u Apolinare davaj. Co se zavinovacek tyce, pouzivam .klasicke bile jeste po mne a nedam na ne dopustit, vsem nasim detem v nich bylo dobre, svazani je zklidni a lepe pak spi.

werinka1
20. bře 2013

@koksi No kdybys neřekla že jsou dvoj, tak jsem žila v domnění, že jsou jednovaj. My je máme z IVF, jenže až z KET, takže jsem měla normální cyklus a jedno embryjko rozmrazili a vložili. Tudíž ovulace proběhla (i jsem byla na UTZ, takže skutečně byla). Když jsem v 5 tt začla krvácet, jeli jsme na pohotovost a tam mi řekli, že tam jsou dvě a že jsou dvojvaječný. Nejdřív mi řekli, že se museli v centru splést a vložili mi dvě. To tvrdili dlouho. Naprosto vyloučené. Takový omyl se fakt stát nemohl. Tak pak přistoupili na variantu - jedno vložené a jedno se povedlo přirozeně. Vidělo mě asi 5 doktorů postupně a všichni vyloučili jednovaječné. No a na genetice v 12tt mě řekli, že už to nepoznají, že se to pozná v začátku, ale prostě dle jejich názoru to budou jednovaječné (navíc jim trochu nahrává to, že to jsou dvě holčičky, stejné pohlaví). No jelikož nám to dlouhou dobu nešlo, tak by bylo divné, kdyby najednou šup a současně z IVF i normál. Tudíž věříme teorii jednovaječných, ale jak to bude ve skutečnosti, to se dozvíme po porodu. Nebo taky ne 😀 😀 😀 Taktéž mi to vrtá hlavou a jsem zvědavá.....Ale jak píšeš, nejdůležitější je, že budou holky v pořádku. Jestli budou dvoj nebo jedno, je jedno 😀
Děkuji za tipy na ty newborny z DM....kdyby bylo třeba....
Já možná budu koukat po bazárcích a kdyby se šikovně povedlo tak tu těsnější zavinovačku pořídim a když ne, snad si poradíme jak píšeš 🙂
Teda s tím kojením jste mi radost neudělaly. Sem si myslela, jaká je to pohoda 😝

kiwiik
20. bře 2013

@koksi Myslim, ze pritomnost otce u operacniho porodu dost zalezi na porodnici, kluky jsem rodila v Teplicich a tam to neumoznuji ani pokud se to dela jen v epiduralu, proste na to nemaj zarizeny sal... V Praze co vim, to snad vsude jde a je pravda, ze jsem az byla prekvapena, jak byl sal veliky, veslo i deset mediku🙂 Co se tyce odrihnuti, to teda taky trochu resim, vzdycky jedna dopije driv, tak ji hodim na rameno, odrihne si, tak ji odlozim vedle do zvyseny polohy, treba na polstar a hodim na rameno druhou, pak postupne zvazim a svazu. Popravde ale nevim, jak to bude fungovat az budou vetsi a budou se vic hybat. Jo a jste krasna rodinka, gratuluju a holky mi teda pripadaj hodne podobny🙂 Ty nase by mely byt stejny, mely pry spolecnou placku, ale mne pripadaj kazda jina. Rikala jsem si, jestli ta sekce nebyla zbytecna, ze urcite nejsou jednovajecny, ale to se asi uvidi az casem...

adriene
20. bře 2013

@werinka1 Kojení mě bolí jako prase... 😠 Dokonce mám teď z jedné strany bradavky "vyhlodanou" dírku až do živého... asi jak to sají přes patro... tím, jak kojím každé 3 hodiny v tandemu, tak prostě člověk té bradavce nedá klid a odpočinek a musím říct, že už začínám mít z každého přisátí prcka hrůzu... rozhodně to tedy pro mě není požitek 😕

adriene
20. bře 2013

@werinka1 Co se ještě těch vložek týká... někde je v porodnici dostaneš, jinde ne. U nás byl 1 balíček pro každou a 1 kalhotky síťované. Zbytek pak dle potřeby z vlastních zásob...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru