Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

lucy82
20. črc 2009

Jů Petulko to jsem ráda že se s někým vídáš 🙂 A že už je ti lépe po psychické stránce 🙂
Holky jaký kupujete postýlky? A na kolik Vás vyšly?

haassinka
20. črc 2009

To jste mi holky udělaly velkou radost🙂

arwenko: a děkuji za dokaz na stránky, docela mě pobavily reakce na dvojčátka:D

arwenka
20. črc 2009

Kocky, jako zrovna dneska se jakoby lepim, snad to jeste neni hlenova zatka - mam pocit takoveho tlaku dole, no nevim, nic prijemnyho ☹
Mam jet psat 4 pujcky, tak vam nevim, jestli to zvladnu, zrovna je ve firme vyhlasena soutez o LCD TV a mozna, teoreticky mam dobre nakroceno, jenze kdyz do toho budu rodit, nebude nic ☹

petulka26
20. črc 2009

Arwenko kočko, ty ještě porodíš u nějakýho klijenta 🙂 Dávej na sebe pozor 😉

arwenka
20. črc 2009

No, nebylo by to asi nic divnyho....jedu k Horicim a mam to aspon bliz k Hradci.....

darling007
20. črc 2009

Ahoj maminy! 🙂 Koukám, že se tu dneska diskutuje jako o závod.
Haassi, vítej mezi námi. Vůbec nějaké přibírání neřeš, já mám například opačný problém, jsem až moc hubená, nějak mi vůbec nejde přibírat, jen malinko. Až mě to trochu děsí a doktory jakbysmet ☹
Arwenko, opatruj se a kdyby něco, šup honem do nemocnice...

maui
20. črc 2009

AHoj holčiny 🙂
Mě pořád bolí ta záda, ale oproti večeru je to nesrovnatelně lepší, to nebyla jediná poloha, při které by mě to nebolelo 😠 teď už se to dá..

Lucy, já byla minulý týden ve středu na zátěžovém testu na cukrovku. Bylo to docela v pohodě, ale vadilo, že mě třikrát píchali do prstu, to zrovna nemusím 😒 Ráno jsem přišla před sedmou na lačno (radši jsem ani nepila), moč po mě nechtěli, jen mi vzali krev z prstu a po čtvrt hodině dali vypít půllitr takového sladkého drinku. Ale hnusný to nebylol, taková silnější voda se šťávou. Měla jsem žízeň, tak to do mě jen zasyčelo 😀 Pak nás propustili, ale museli jsme se dvakrát po hodině dostavit a znovu nám brali krev z prstu. Měla jsem tam auto a nemám to daleko, tak jsem se vždycky vrátila domů a dospávala 🙂 AKorát nám zakázali rychlejší pohyby a větší aktivitu, prý sei máme jít pianko projít do parku 🙂

maui
20. črc 2009

Co se týče pohybů, už jsou holky konečně taky dost patrné 😵 A občas je to cítit i přes břicho, takže manža už je taky cítil, ale mám placentu na přední straně, tak i když mám někdy pocit, že mi prokoply orgány, na břiše se to vůbec neprojeví 🙂

darling007
20. črc 2009

Maui, to musí být nádherný pocit, cítit konečně pohyby... Už se na to moc těším, i když věřím, jak občas píše Arwen, že pak už to asi i bolí...
Ty testy na cukrovku dělají každému preventivně nebo jen při nějakém větším podezření?

maui
20. črc 2009

Je to hezký, darling, fakt 🙂 Vyložené bolesti jsem s pohyby nikdy spojené neměla, ale je fakt, že jsem nikdy nečekala dvojčata 🙂 Ale někdy je to takové "rušivé", třeba když chceš usnout a ono tě to dloubá do žeber a boků a tak 🙂
Ty testy se dělají povinně ve 24.týdnu.

petkan
20. črc 2009

Ahoj holky. Já jsem taky dost přibrala už teď, něco mi zůstalo ze stimulace a pak jsem musela ležet, takže kila šla nahoru, ale neřeším to, běháním kolem dvojčat to půjde dolů razdva. Jinak špinění je už jen slabounké, ale občas mě tak dívně píchne dole v břiše, začínám se dost bát. Ležím, ani se nehnu.
Sarri, čekám monochoriální biamniální, na genetice mi dr. řekl, že to jsou holky, ani jsem se ho neptala, tak doufám, že se jich dočkám

sindynka
20. črc 2009

Holky jak Vás čtu tak jsem vážně měla dr.asi divnýho.Mě na žádnou genetiku neposílal,žádný vyšetření kromě toho klasickýho co se dělá.Je fakt,že pokaždý kontrole mě udělal ultrazvuk.Petkan,já taky měla monochoriální dvojčata,ale dozvěděla jsem se to až na porodním sále. ☹ Takže dr.byl asi Vážně divnej.Hlavně že jsme to zvládly dobře.

belatka
20. črc 2009

ahojky holky 🙂 tak vás zasejc zdravím.... 🙂 tak 10.7. jsem byla na genetice a ČEKÁME ZDRAVÉ HOLČIČKY... 😵 postupně vás dočítám...

holky jak bojujete s bolestí stydké kosti?včera jsem si jí blbec asi namohla,natáhla jsem nohu a ....auuuu...bolí to jak čert,nemůžu už ani chodit jak se to rozleželo...a to s prckem co mám nejde nic nedělat.... ☹ nemáte někdo radu??? ☹

petkan
20. črc 2009

Sindynka, a to je možný, že to dr. nepozná, že jsou monochoriální? Mně to přijde z těch fotek z utz co tady holky mají, že ten rozdíl mezi 1 a 2vaječnýma připadá docela jasnej. I když asi záleží, kdy ti ten utz dělal, jestli už děti nebyly moc velký, nevím. Ale na druhou stranu jsi aspoň byla ušetřena stresu z toho co všchno může přijít za komplikace. Mně to můj dr. naservíroval hned a bez obalu 😕 No a jak to u tebe probíhalo a co porod?

sindynka
20. črc 2009

Já byla na prvním ultrazvuku na 6tt a tam bylo sotva vidět tehotenstvý.Na 8 tt mě to krásně potvrdil,ale dvojčata poznal až na 10 tt.To že budou jednovaječný poznal brzo,ale že jsou monochoriální mě řekl až dr.ve špitále.Jen mě strašil že budu od 30tt ležet.Já měla celkově těhu v pořádku.Až na pálení žáhy a rychle rostoucího bříška,se kterým se valila jak hroch,ale to se dalo na dvě čekat.Ale jak vspomínám,stejně jsem ho měla malý na klučičí váhu kterou nakonec měly.Voida mě praskla na 35+5.ani jsem nestihla pásy.Takže mě braly hned na sál,kde všechno proběhlo hladce,jen se ve mě trošku musely štourat,bo kluci byly špatně otočený přes sebe.Cítila jsem se jak na jatkách,ale jak jsem se pořádně probrala a začla chodit tak to rychle pominulo.Celkově mužu říct že jsem měla dobrý těhu.na to jak jsem se všeho bála.Jak vás pročítám,tak kolikrát si říkám,že to musíte těžko zvládat a držím palečky a dodávám síly.

radusice
20. črc 2009

Ahojky, jsem tu poprvé a byla bych moc ráda, kdyby jste mi mohly poradit. Po 3.pokusu IVF čekáme dvojčátka teď jsem na začátku 17.týdne. Byla jsem ve 12.týdnu na genetice ta vyšla negativní,před týdnem jsem byla ne tripletestu ten vyšel taky negativní, ale protože mi je víc než 35.let tak hrozí amniocentéza.Před 2 lety jsem ve 20.týdnu potratila po odtoku plodové vody a tak se teď každého píchání bojím.V pondělí jdu na genetiku k dr.Břešťákovi tak ještě počkám na jeho názor. Měly jste některá podobnou zkušenost nebo byly jste na plodovce?
Já z toho nemůžu spát, pořád o tom přemýšlím a už si připadám jako blázen. Mějte se a budu moc ráda za každou odpověď

maui
20. črc 2009

Ahoj Radusice. Mě můj gynekolog mě taky připravoval na amniocentézu, protože je mi 35 le a předchozí těhotenství skončilo nešťastně v 32.týdnu pro vrozenou vývojovou vadu srdíčka - zřejmě. Diagnóza tenkrát byla dost neurčitá. Ale jsem v péči odborníka na riziková těhotenství u Apolináře a vzhledem k tomu, že všechny ultrazvuky a vyšetření dopadly dobře, o amniocentéze nepadlo ani slovo. Myslím si, že pokud máš negativní NT ultrazvuk a dobrou genetiku, je amniocentéza jen kvůli věku zbytečné riziko. Ale samozřejmě nevím, jako moc přes 35 máš 🙂

radusice
20. črc 2009

Ahojky, díky za odpověď, v květnu mi bylo 39, ale taky si myslím, že když všechny výsledky jsou zatím v pořádku, tak jenom kvůli věku jít do toho rizika mi připadá jako blbost. Můj gynekolg to nechává na mě, bavili jsme se asi hodinu, je to podle něj taky velký riziko, protože bych už nemusela znova otěhotnět a zatím žádný dítě nemáme. Ale nikdo mi prý nezajistí, že miminka jsou v pořádku bez amniocéntezy. Taky se bojím, že jsem v těhle situacích a předchozí zkušenosti nervák, tak abych tomu ještě psychicky nenapomohla a neskončilo to špatně. V pondělí uvidím na genetice v Pronatalu, taky si říkám, že kdyby bylo něco špatně bude to vidět na velkým ultrazvuku. 😉

petulka26
21. črc 2009

Halóóó, kde je kdo? Já se sem po dlouhé době konečně dostanu a tady nikdo 😀 😀
Arwenko, jak jsi to včera zvládla holka? Jsi ještě v jednom kuse? 😀

sarri
21. črc 2009

Petkan, tak to jsme na tom stejně čekám taky holky mo-bi. Začala jsem teď jezdt do poradny pro riziková těhotenství, tak snad bude vše ok 🙂

arwenka
21. črc 2009

ahojky, ufffffff
Zdravim nove clenky tymu dvojcatkovych maminek a vitem je u nas.

Peti, jeste jsem jedna, ale dalo to zabrat...vecer jsem lehla jak dlouha tak siroka (spis siroka teda) a rano se nemohla probudit ☹ Jeste ted tady u prace usinam...

petulka26
21. črc 2009

Arwenko, já na tebe včera celý den myslela, jestlipak jsi v pořádku 🙂 Já tě tedy fakt obdivuju, jak to všechno zvládáš. Já už se sotva valím a jsem ráda když si můžu sednout, nebo ještě lépe lehnout 😀 Fakt nevím co budu dělat až budu ve 34 týdnu jako ty 😎

arwenka
21. črc 2009

Peti, ja uz to totiz taky pomalu nezvladam, na konci u poslednich lidi uz jsem nemohla vystoupit z auta, ale nakonec jsem musela. A taky mi zacina praskat bricho a to jsem uz myslela, ze se mi to vyhne 😠 😠

petulka26
21. črc 2009

Kočičko, hlavně na sebe dávej pozor. Už to máš opravdu za pár 😎

zuzka72
21. črc 2009

Ahoj holky.
Mohu se přidat?
Jsem doma od doktora. Holkyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy foto v albíčku !!!!
Jsem TĚHOTNÁ !!!! 🙂
Dvojčátka-prej ukázková u obou akce srdeční.... 🙂 🙂 🙂
Hned jsem snědla co jsem našla v lednici z té radosti, holky já jsem tak šťastná a přeji vám tomoc všem.

arwenka
21. črc 2009

Ahoj Zuzko. Vítej mezi námi 🙂 Letí k Tobě velká gratulace !!!!
Přeju Ti tu radost, je krásný dívat se na takové reakce, prostě na to, jak je z toho někdo šťastnej 🙂

Peti, já bych ještě tak měsíc potřebovala vydržet, ale mám dojem, že to je jen zbožný přání....

petulka26
21. črc 2009

Ahoj Zuzko, taky se připojuji s obrovskou gratulací 🙂 🙂

Arwenko, já vím, chtělo by to vydržet co nejdéle. Mě ale doktor říkal že budu hodně ráda když se dočkám 36. týdne 🙂

arwenka
21. črc 2009

Peti, jak to mylel, z jakeho duvodu? Mne teda rekl, ze mi da remenem na holou prdel 😀 😀

petulka26
21. črc 2009

No já taky nevím jak to myslel, prej se dvojčata ve většině případů rodí dřív a v mím případě to asi bude dost brzo, asi na to vypadám.

arwenka
21. črc 2009

Prosím Tebe, na co vypadáš? Podívej se na mě....dřív se nám narodí asi všem, ale odhadnout to fakt nemůže nikdo...vyfotím si panděro, to bude síla

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru