Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

hanula83
6. led 2010

Zuzi, a to takhle jezdí každej den? Já většinou manžu nechávám vyspat a pošlu ho do ložnice a zůstanu s holkama v obýváku nebo naopak. Ale když do práce nejde, tak ať hezky pomáhá 🙂.

Mně se dělalo špatně na zádech už tak od 20. týdne. Pak už se to jen zhoršovalo a před porodem jsem na zádech nevydržela ani vteřinu. Před císařem, než mě uspali, mně museli dát trochu na bok. Potom až jsem spala, tak nevím, co se se mnou dělo, protože si nedovedu představit, že by mě řezali, když jsem byla na boku...

petranela
6. led 2010

Miradko, máš naprosto úžasnýho doktora!!! Taková péče se normálně nevidí. Za chvilku budeš mít miminka u sebe, to je skvělý!

petranela
6. led 2010

Rejchl, moc držím palce, ať je miminko v pořádku a další kontrola ať dopadne na jedničku.

Já jdu na kardio v pátek, tak jsem už zvědavá. Zítra mám genetický utz a začínám být nervozní, ale pořád si říkám, že musím být v klidu, je to těžké zůstat v klidu úplně. Ještě že jde se mnou manžel, to je obrovská podpora.

j.cien
6. led 2010

Miradko to je parada,za dva tydny uz budes maminka 😵 !

miradka
6. led 2010

Díky za gratulácie holky, máte pravdu, je úžasný 😵 veľmi ma potešil. Ešte uvažujem, že či ho nenahovoriť na 21.1 - to je štvrtok a mám narodky 😀 Teraz som dostala od našich dárečky, že keď nebudem doma na narodky, tak mi to dajú už dnes a dostala som župan, nočnú kojacu košeľu, papuče a sieťované kalhotky, perfektná výbavička do porodnice 😀

Aj ja vám prajem holky, aby ste natrafili na rozumných a pečlivých doktorov...je to fakt doležité u dvojek 😉

hanula83
6. led 2010

Miru, tak to ti moc přeju, ty dva týdny uběhnou jako nic a už si ty zlatíčka užiješ 🙂

zuzka72
6. led 2010

Hanula83-bohužel jezdí denně 12hodin. 😖 A prej pokud se rodí přirozeně při dvojčatech, tak musíš jen ležet na zádech a žádnej balón, chůze nic-to nedám, to jim tam zkolabuju. ☹
Miradko-já ti tak závidím. 😔

hancas
6. led 2010

zuzíku...já též rodila normál a nabídli mi balon,a mohla jsem chodit po chodbě sice s kapačkou ale mohla a ten balon byl pro mě hodně nízkej takže jsem ho nepoužila a docela mě štvalo že tam není spracha na pokoji jen na chodbě pro všechny ☹

hanula83
6. led 2010

Zuzi, já myslím, že zbytečně stresuješ a že tě vážně do přirozeného porodu nebudou nutit. Nechci to tvrdit na 100 %, ale to byl můj dojem z porodnice v OL... A pokud by se opravdu náhodou objevil tak aktivní doktor, kterej by tě chtěl "nutit", tak máš nárok chtít císař. Vynucujou si to ženský s jedním dítětem, tak u dvojčat je tvoje volba automatická... No a nevím, jak máš teď děti, ale mně se otáčely ještě den před porodem (a to jsem měla dost úctyhodné břicho a myslela si, že tam nemají ani milimetr místa), takže podle toho se neřiď.

Holky, konečně jsem přišla na to, jak zmenšit fotky, tak jsem nějaké nové přidala 😉...

petranela
7. led 2010

Hanulo, holky jsou moc sladoucky a krásňoučký!!!

hancas
7. led 2010

hanuli----jak změnšit fotky porat prosím já sem taky moc nedostanu.děkuji

balina
7. led 2010

Ahoj mamky,

tak ja byla taky u doktora na kontrole a uplne mi vyrazil dech, kdyz mi rekl, ze si uz nemam planovat zadny vetsi cesty - kdyby nahodou (haha, ja uz ani nevim co to je vetsi cesta) - a mam prijit pristi tyden na kontrolu a uvidi se. Nejak sem trosku pocitala s tim, ze mi holky jiz tenhle tyden vyndaji 😒. No a zatim to porad vypada na prirozeny porod 😒 😒 😒. No nevim, ale tvrdi mi, ze pro zkuseneho poradnika neni problem poradit dvojcata v idealni poloze a pry je to setrnejsi k mamce i detem. No veeeelka rozpacitost. Miradko zavidim tveho doktora a hlavne to ze uz mas vse naplanovane!

Hanulko holcicky jsou taaak sladoucky.

hanula83
7. led 2010

Petranelo, moc děkujeme 🙂

Hanči, máš v Office programech program Microsoft Office Picture Manager? Já si v tom ty fotky otevřela a tam je ikona "Upravit obrázky", klikneš, vpravo se ti zobrazí taková lišta a předposlední odkaz je "Změnit velikost". Klikneš a máš na výběr čtyři možnosti, jak změnit velikost, tak dáš tím procentem. A já dala většinou 70 % a stačilo to. Pak dáš OK a pak musíš ještě kliknout na disketu pro uložení, jinak by se velikost nezměnila 😉 (to byl problém, proč se mi to nikdy dřív nezmenšilo) 🙂...

Bali, děkujeme 🙂... Můj doktor mi zase řekl, že mnohem šetrnější a mnohem menší riziko pro všechny je ten císař. A to mi vlastně potom ostatní doktoři jen potvrzovali... A přes veškeré zkušenosti porodníka, porodník nikdy neovlivní, jak se to druhé mimčo v průběhu porodu postaví... Myslím, že příklad za všechny je Arwenka. Ta rodila normálně a druhé mimčo se v průběhu nějak špatně otočilo a mohlo být zle.

lucy82
7. led 2010

He Hanulko holky jsou nádherný 🙂 A máte stejný autosedačky 🙂

Všem co čekají porod držím pěstičky, nějak nestíhám víc reagovat 😒 Sofinka má asi trápení s bříškem, už dva dny nekakala, tak čekám kdy konečně, je strašně neklidná a já nějak nic jinýho nestíhám 😒 Je víc na UM než Nelinka, holt nějak nechce tahat z prsa, takže když něco stihnu odstříkat tak jí to dám, zbytek jsme na Sunaru. Po Nutrilonu měla strašný bolení bříška, přišly jsme na to až po 14 dnech co jsme měly Nutrilon a já už byla šílená z toho pláče. A přešly jsme na Sunar a zdá se že je to lepší i líp spí, teď si na to musíme zvyknout a snad bude kakat normálně 😒

hanula83
7. led 2010

Lucy, moc děkujeme 🙂, sedačky máme stejné jo jo, vlastně jsem takovej trošku psycho a fakt se je snažím oblíkat i stejně, na dvojčátkách se mi to líbí 🙂. Akorát na doma je to jedno... Nám začalo taky nějaké horší období, mají prdíky, hlavně Anička a tak nevydrží dlouho spát. Když jsem sama doma, tak nemůžu tahat obě dvě, tak se snaží je uklidnit obě v postýlce. Ale je dobré, že většinou neřvou zároveň, tak se můžu věnovat každé zvlášť... Lucy, stejně jsi fakt dobrá, že je vůbec ještě kojíš, já z toho byla dlouho špatná a stále mi to vadí, ale vím, že tahle varianta je pro nás lepší. My to zas máme opačně, zkoušeli jsme dát Sunar a ten jim nechutnal, tak dáváme stále ten Nutrilon...

hanula83
7. led 2010

Lucy, promiň, teď jsem se dívala do tvého albíčka a teprve pochopila, že myslíš stejné autosedačky jako ty 🙂))... Taky máš krásné holky, jsou si víc podobné než ty naše 🙂..

lucy82
7. led 2010

Hani no teď jsem se koukala a tvoje holky vypadají jako jednovaječný 🙂 To naše holky to je nebe a dudy, vůbec si nejsou podobný, i pokožku má každá jinou, jedna ma jemnější a druhá takovou drsnější 😀 No teď si hrajou pod hrazdičkou tak jak už si chvilku vyhrajou tak je to dobrý, ale na rukách je nosit nemůžu, nechci aby si na to zvykly takže zasahuji jen když fakt řvou, jinak dávám dudlík a nebo si k nim lehnu na zem a povídám si s nima 🙂

zuzka.o
7. led 2010

HANULA.... ty jsou tak slaďoučký 😵 😵 😵

BALINA: hm, tak to je teda mazec, že ti to takhle doktor naplánuje! Já jsem někde četla, že teda pro děti je císař nejbezpečnější. A jak tady psala Hanula, druhé mimi se může kdykoli otočit. Manža je z dvojčat, šel ven první a bráška se v břiše otočil, ještě se zamotal do pupeční šňůry a doktor do maminy musel vrazit ruce a mimino v ní otočit a vytáhnout 😕 ! A pak ho křísili!!! Takže o šetrnosti k matce nemůže být ani řeč!

lucy82
7. led 2010

No holky mě teda daly taky na výběr, ale Sofinka byla zadečkem dolů takže jsem řekla že chci císař, že prý se dělá i normální porod ale že císař je lepší. A jsem za to ráda, Sofinka měla i omotanou pupeční šňůru kolem krku tak kdoví jak by dopadl normální porod 😖

hanula83
7. led 2010

Lucy, tak to přesně dělám já, taky je nosím jen když opravdu začnou řvát. Jinak buď lehnou vedle mě nebo dudlík a chvíli stojím u postýlky... A s tou pokožkou to máme úplně stejně. Elenka má takovou neviditelnou krupičku, je to cítit jen na dotek, a Anička má úplně hladkou. A podobné si fakt nejsou, akorát někdy na fotkách to tak vypadá. Jedna menší očičky a větší nos, pusa úplně jiná, jedna vlasatá, druhá bez vlasů.. a to nemluvím o povaze 🙂)).

lucy82
7. led 2010

Hani no v noci mi to kojení přijde výhodnější než flaška, ale přes den bych s tím nejradši sekla, Nelinka pije krásně to mi nevadí ale Sofinka to je děs 😒 Takže někdy moje nervy rupnou a jdu jí dát sunar, jinak by mi asi urvala bradavku 😲 Ale v noc pije krásně, no v noci, oni už teda spinkají hezky takže jdou spát kolem půl osmé a dneska se třeba vzbudily až kolem 6 hodiny na papání 😉

lucy82
7. led 2010

Hani taky máme jednu vlasatou a jednu skoro plešatou 😀 A povaha to je taky nebe a dudy, jedna šílenej nervák, druhá chce a musí mít zase všechno hned ale na druhou stranu je strašně stydlivá 🙂 No je to sranda někdy, ale už se těším až budou větší a budou trošku víc komunikovat 🙂

sarri
7. led 2010

Holky, nebojte. Já žila celé těhotenství v omylu, že rodit normálně je riskantní a že bude teda císař. Pak ale až v porodnici rozhodli, že to půjde normálně a šlo. Normálně jsem chodila i byla na míči ve sprše. Kruté bylo natáčení ozvů, protože jsem měla šílené křížové bolesti a při ozvech se hold muselo ležet na zádech. Ale přežila jsem to a já moc statečná nejsem. O děti jsem se bála strašně moc, ale jsem si říkala, že snad doktoři ví, co dělají.

hanula83
7. led 2010

Lucy, vidím, že máme hodně věcí podobně, holky už taky začínají v noci mít delší prodlevy, většinou vydrží 5 až 7 hodin, jak kdy. Tak doufám, že to brzo budeme mít jako vy 🙂. S kojením jsme to měli ze začátku taky podobně, Aničce to nešlo vůbec, Elence to šlo hned od začátku, ale zas jí to strašně dlouho trvalo. Je možné, že kdybych vydržela, tak to časem mohlo jít... jenže to bych do té doby taky třeba přišla o nervy...

hanula83
7. led 2010

Lucy, mám to stejně, už se těším, až se od nich dozvím, co fakt potřebují 🙂

Sarri, to je dobře, že jsi měla dobrý porod a vše šlo tak nějak dobře. Ale stejně si pořád myslím, že je to risk s dvojčatama.... Ty ozvy, já bych okamžitě vytuhla, kdybych měla ležet na zádech, musela jsem být trochu z boku, jinak by mě museli okamžitě křísit.. Když jsem pak byla už v nemocnici, tak jsem u toho seděla.

lucy82
7. led 2010

Hani a ty třeba přes den něco stíháš? Jako uvařit, uklidit atd? Já teda naprosto nic, teď jsem si stihla umýt hlavu a už je jedna zase vzhůru 🙂 Jo a dřív se mi budily v noci taky spíš, většinou kolem 3, pak kolem 6, teď už je to super, se aspoň vyspím 🙂 Jen Nelinka nám nechce usínat, Sofinku vrzneme do postýlky a do těch osmi je tuhá, Nelinka čumákuje třeba i do deseti, předevčírem do půl noci 😝 A včera vypila 200ml mlíčka a spít jako nechtěla, jsem ji musela vzít a na mě usnula pak už spinkala 😉

hanula83
7. led 2010

Lucy, nestíhám skoro vůbec, většinou uklízím v momentě, kdy usnou. Určitě už to není takovej úklid jako dřív. Prostě fakt jen základ, ať tam nejsme jako ve chlívku. Pokud ten den mrčákujou, tak se ani neumývá nádobí. Až pak večer, když dojede manža. To si stihnu pár věcí udělat a taky se okoupat 🙂).. Třeba dnes jsem u našich, tak k nim občas jde mamča, tak stíhám i net 🙂)). Jinak usínání podobné, Ela čučí, ale neřve, prostě jen kouká a pak třeba do půl hodinky usne. Anička se kroutí jak žížala nějakou dobu. Pak začne řvát, dám dudlík a ona za chvíli usne. Když má bolení, tak neusne a mrčí celou dobu než jí dám znova najíst. Někdy mezitím dám čaj a zase - někdy po něm usne, někdy ne. To se opakuje pořád dokola 🙂)). Ale teda 200 ml, to mi nikdy nevypily, jednou akorát 140 a víc ani ťuk. A navíc poslední dobou dost zvrací, tak se jim ani nepokouším dát víc.

sarri
7. led 2010

Jé, to su ráda, že taky nemáte luxusně naklizeno. Holky se chtějí chovat, tak se chováme - naštěstí jim stačí si je dát na prsa a můžu čučet aspoň do NB. Vařím vždy na 2 dny jednodušší věci nebo něco, co se šoupne do trouby, složitější jídla max. o víkendu, když má taťka službu, ale to se pak snažím trošku líp uklidit. Do myčky oproti dřívějšku dávám úplně všechno včetně plechů a velkých kastrolů - prostě není čas, úplně stačí to neustálé čištění a vyváření lahviček. Jinak nám teď holky spaly (uloženy v půl deváté) až do 3 - paráda, spala jsem 4 hod. v kuse 😉

sarri
7. led 2010

Hani, krásné fotky - vidím, že krmíš zároveň. Máš nějaký fígl - mně když už pak mají míň ve flašce, tak s sebou začnou šít a jak jde dudlík z pusy, tak už jim ho tam nenarvu a nedopijí.

sarri
7. led 2010

Lucy, jak to máte s držením hlaviček a koníkama?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru