Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

kocule
20. led 2010

Jeeee, Sweethy, strašně moc blahopřejeme. Míry máte teda opravdu nádherné! 😀

zuzka72
20. led 2010

***ČEKATELKY***

KVETINKA78 - 21.ledna -dvojvaječné
BALINA - 28.ledna - dvojvaječné, holčičky
CLEA.1 - 29.ledna - dvojvaječné, Jakub a Alex
PETKAN - 30.ledna - jednovaječné, Filoména a Cecilka
LOPATA49 -8.února - dvojvaječné, děvčátka
MIRADKA - 12.února - dvojvaječné, David a Miriam
KONVER - 24.února - dvojvaječné
HAASINKA 5.března - dvojvaječné, děvčata
ZUZKA 72 - 8. března - dvojvaječné, Petr a Lukáš
RADKA.K - 21.března - dvojvaječné, chlapci
MILUSKA - - ???
KANKOVKA
ZDEPROS - 9.dubna - dvojvaječné, chlapci
HOUSKY - 12.dubna - dvojvaječné, chlapec a děvče
ZUZKA.O - 13.května - dvojvaječné, ???
J.CIEN - 15.května - dvojvaječné, ???
CARINKA 18.května - dvojvaječné, Anička a Barunka
ELLY01 - 18. května - dvojvaječné, chlapeček a na 60% holčička
EIRIN - 27.května -dvojvaječné, chlapeček a holčička
PETRANELA - 21. května - dvojvaječné, chlapeček a holčička
MONIKA.TDM - 18. srpna - dvojvaječné, zatím nevíme pohlaví

***MAMINY***
HANCAS - (34tt) Klárka 2,5kg, 49cm, Kubík 2,23kg , 46cm leden 2008 (přirozeně)
BERUSKA5 - (37tt) Sašenka(Alexandra) 2,57kg 46cm, Samuel 2,79kg 47cm, 27.srpen 2009 (císař)
MAUI - (32+6) Sofie kg, Sára kg, 16.září 2009 jednovaječné (císař)
SARRI - (34+2) Adélka 2,24kg, Eliška 2,17kg, říjen??? 2009 ( )
ARWENKA - Nikolas, Sandra, září ???2009
KOCULE - (37+2) Adélka, Tomášek, říjen 2009
PETULKA25 - Lukas, Elen, říjen???2009
NAATASA - (33tt) Emička, Michálek, říjen??? 2009
LUCY - (38+5) Nela 2,74kg, 46cm, Sofie 2,72kg, 47cm, 23.říjen 2009 (císař)
IVAAJIRKA - (38+5) Ivánek 2,68 kg 49cm, Zdeneček 2,97kg 50cm, , prosinec 2009??? ???vaječné (přirozeně)
IRMI - Bořek 3kg 47cm, Bruno 3,15kg 47cm, 4.leden 2010 dvojvaječné (císař)
HAŇULA83 - (37+5) Anička 2,82 kg, Elenka 3,29 kg, 11. listopad 2009? (císař)
Darling007 - (31 + 5 tt) Daniel 1670 g a Honzík 1320 g, 18. 11. 2009, dvojvaječná dvojčátka, císařský řez
SWEETHY - ( ) Vendulka 3kg, 47cm a Štěpánek 3,4kg, 50cm, 14.1.2010

petranela
20. led 2010

Sweety, moc graluluju k miminkům!!!! Narodili se krásně velicí 😵

Poslední dobou se mi čas od času špatně dýchá, snažím se to rozdýchávat hlubokými nádechy a výdechy. Ale tyhle potíže jsou asi normální, že? Jak jste to řešily vy?

sarri
20. led 2010

My byly v poradně ve třech měsících v pondělí, Eli váží 5300 g a Áda 5150 g. Liška podšitá se tam válela jak béleš, nechtěla přitahovat hlavičku ani pást a Áda to pak musela zachraňovat učebnicovým vysokým koníkem 🙂
Včera zas kyčle - naštěstí ok. A dnes celé dopo řvaní, až než jsme se vypravily ven.

kocule
20. led 2010

Petranela, já taky dýchala blbě, musíš na všechno pomalu. 😅 Než jsem došla na zastávku 20 m od baráku, byla jsem úúúúplně vyřízená. 😝 Paní doktorka to komentovala: "No co chcete, vždyť jsou tam dvě." 😀 😀 Asi tak. 🙂

Sarri, moc pěkné. Krásně je krmíš. 😀 😀 😀 Náš malej bude mít ve 4 měsících 7 kilo, malá cca 6 kg. Vážila jsem na domácí váze, tak jsem zvědavá. 😵 No jo, plechovkové děti. 😀 😀 Co už.

j.cien
20. led 2010

Swety krasne miry deticek-moc gratuluji!!!! a jste vsichni zdravi a brzo nam napis,jake to bylo a VSECHNO me zajima 😵

Holky s tim zadychavanim jsem na to stejne,navic mam tachykardii uz z doby pred tehu,takze ted mi srdce jede cca 120tepu/min v klidu,takze pri jakekoliv cinnosti fucim jak lokotka 😖 a poslednich par dnu jsem hodne unavena,nic se mi nechce...Resuscitovala jsem sici stroj a pokousim se zabit aspon ten cas,jak se to vlece...
Zuziku,presne to si rikam,uz abych mela aspon tech 60dnu do porodu-v tom PC kalendari 😉 .
Holky byly jste vsechny na tom testu na cukrovku,a kdy??Mne dr.zatim nic nerikal...a ja ted MUSIM kazdy den HODNE sladkosti...proste MUSIM 😀 😀

rejchl
20. led 2010

Kucule diky,snad ho vzdy donutim mi udrzbu udelat😀
J.cien ja jdu na cukrovku za tyden ve ctvrtek.Mě se těžko dýchá vždy když si večer lehnu a chci spat.Asi se to klukum nelibi,tak me kopou do vseho,co maji na blizku😀

petulka26
20. led 2010

Ahoj holky, tak vidím že tady řešíte pomoc manželů s miminkama, a nějak mě to rozesmutnilo. Každá máte někoho o koho se můžete opřít když to bude potřeba, a ikdyž občas prostě nepomáhají tolik kolik by měli, tak ale jsou Vám a dětem nablízku a věřte mi že to je to nejdůležitější.

j.cien
20. led 2010

Ja to kopanicko necitim porad,spis prilezitostne..vetsinou take,kdyz si lehnu.
A spat muzu jen na boku a hlavu mam hoodne vysoko,jinak ucpany nos+bolesti v krizi a taky cele nohy me vecer boli...no je to žůžo a bude huř 😉 😀 😀 😀 musime vydržať,stoji to za to!!!
Ale strasne zavidim vsem,co uz maji prdolky narozene... 😵

kocule
20. led 2010

Petulko, jak ráda bych ti pomohla, ale asi není jak. ☹ Moc mě tvoje situace mrzí, chlapy by občas potřebovali nařezat na holou, aby se ji rozsvítilo. 😠 Přece jen, kdyby něco, napiš, ráda to udělám. 😉

j.cien
20. led 2010

Petulko hned jsem si na tebe vzpomnela,ze to sama vsechno musis zvladat a moc moc te za to obdivuji 😉 a kez by si k vam nejaky tatinek-pomocnik nasel cestu...

eirin
20. led 2010

J.cien, víš, co je zajímavé? Taky jsem teď hrozně na sladké, přitom do nějakého 20tt vůbec. Ty už nechodíš do práce?

petranela
20. led 2010

J.Cien, taky mám teď větší chuť na sladké než před pár týdny. Na cukrovku jdu cca za dva týdny. Určitě Tě doktor taky brzo pošle, kdyžtak se ho poptej, aby Tě aspoň objednal.

S tím dýcháním je to nepříjemný, špatně se mi dýchá i teď když jen sedím. Když si večer lehnu na záda, nevydržím to a musím hned lehnout na bok jak se mi blbě dýchá. Cítím hlavně nedostatek kyslíku a takový blbý pocit. Jdu si na sebe otevřít aspoň okno s čerstvým vzduchem. Byla jsem dnes dvakrát venku, ale nepomohlo mi to.

rejchl
20. led 2010

To me kopou furt.At stojim,sedim nebo lezim.Prijde mi ze se perou😀

eirin
20. led 2010

Mě taky kopou průběžně celý den, jako rejchl.

petranela
20. led 2010

Petulko, taky Ti držím palce, ať všechno zvládáš a ať brzy najdeš toho pravého. Máš můj obdiv, že tak výborně zvládáš obě miminka 😉

j.cien
20. led 2010

Holky ja sladke taky vubec nemohla,tak ty prvni 4mesice ani citit!!!To je zvlastni,ze se to tak otocilo..taky z toho pekne kynu,ale marne,neumim si to zakazat...dr.me asi oprčí-mam ted uz +12kg..OMG a konec v nedohlednu...a na tu cukrovku se ho teda zeptam...diky 😉

Eirin jj,jsem na PN vlastne uz od cca 7tt...pracuji v infekcnim prostredi,takze mi to dr.zatrhnul..

j.cien
20. led 2010

Holky a co se holeni tyce...tak ja pred posledni kontorlou zvladla akorat vyskubat nohy...a na chachulu se uz nedostalo...ale myslim,ze samotnemu dr.je to sumafuk,jestli jsem naholo nebo zarostla...spis mne to bylo trapne,ale poslepu jsem se naposled silene porezala a pak me to bolelo jeste tyden,tak to kaslu...
Ale taky premyslim,ze poprosim manzela..to on by tuze rad..ale ja se bojim,ze se to zvrhne 😀 a nejak me ted sex vubec nelaka... 🙄

kocule
20. led 2010

J. cien, u nás by to neprošlo. 😀 Jsme oba děsní živočicháři, takže jsme nečekali ani do konce šestinedělí, to prostě nešlo. 😅 😀 😀 😀 Ale ke konci těhu jsem toho fakt měla dost a s tím břichem se to nedá, takže smůla. 😕 😀 😀

eirin
20. led 2010

J.cien, přesně, taky maximálně nohy, o zbytek se postaral drahý a máš pravdu, zvrhlo se to 😀

eirin
20. led 2010

Je tu někdo, kdo chodil do práce až do šesti týdnů před termínem? Dalo se to zvládnout?

petulka26
20. led 2010

Holky jste moc hodný, já to zvládám celkem v pohodě. Jen když to tady čtu, tak je mi prostě líto že nemám nikoho o koho bych se mohla taky opřít.

eirin
20. led 2010

Petulko, a pomáhá ti s dětmi někdo, třeba rodiče, nebo jsi na ně opravdu úplně sama? ☹
Je to moc smutné.

kocule
20. led 2010

Eirin, já měla dovču, vybrala jsem i za rok předtím co zbylo, takže na dovolené. Jsem hamťák, měla jsem ji celou. 😀 Ale doktorka by mi možná nemocenskou napsala, kdybych ji chtěla, přece jen je to zátěž. Jenže já nechtěla a domluvili jsme se na té dovolené. 😎

kocule
20. led 2010

Peťulko, my tě tady rozveselíme, neboj. 😀 😀 Že jo, holky. Škoda, že jsi tak daleko, mohly jsme třeba podrbat a pohlídat prcky, až by byli větší. 😉

zuzka72
20. led 2010

Tak já holím sama, bych to mýmu nesvěřila, on by chtěl, ale já se bojím, že by mě říznul a tak. Jinak já si to vyškubávám depilátorem a o to je to horší, když tam nevidím ani se zrcátkem, včera jak jsem mazala do špitálu, tak jsem to ještě raději vzala, no ale znáte to, čerstvy škubání(hoplení)-pupínky, no musela jsem vypadat, jak oškubaná husa 😀 Ale co už, oni jsou zvyklý na ledacos. Říkal mi kdysi ten můj doktor.
Jo a jsem si vzpoměla-ve zprávě mám napsáno-přísný zákaz sexu. No to nepřežiju. 😒 Sex je jen 😎 tamten dovnitř 😎 , že jo? Jinak můžu, jako jiny techniky, to tam psany nemám. 😀

kocule
20. led 2010

Zuzi, ty jsi číslo. 😀 😀 😀 Já čoveče nevím. 😀 😀 😀

petulka26
20. led 2010

Erin, bydlím s nimi sama. Kdybych je potřebovala nutně pohlídat, tak mi pomůže mamka, ale ještě jsem toho zatím nevyužila, až budou starší tak to bude něco jiného. I většinu doktorů zvádám sama, akorát příští týden jdeme tedy zase na kyčle, tak budu muset něhoho splašit 🙂 Protože jestli to bude jak posledně, tak to bude fakt super. Nejdřív Luky počůral pana doktora a Elenka aby náhodou nezůstala pozadu, tak se mu při tom vyšetření ukázkově pokakala, fakt zážitek, myslím že si nás tam budou dlouho pamatovat 😀

Kocule, je škoda že bydlíme tak různě po republice 🙂 Kdybysme byly nějak pohromadě, mohly jsme dělat řeba nějaké strazíky 🙂

rejchl
20. led 2010

j.cien ja taky ze zacatku nemohla sladke,ale ted bych sezrala i paprtnera😀 Mám zatím jen 8kg navrh ale doufam ze to pujde vic.
K tomu sexu,uz ani nvm co to je😀 Chudak muj chlap.3 mesice ma utrum,protoze se bojim😀

eirin
20. led 2010

Hmn, tak mně sex zatím nějak nevadí.. ačkoliv je fakt, že o pohodlí nemůže být řeč a o nějaké mé fyzické aktivitě taky ne 😀
Já mám zatím +5 kg, tak si říkám, že mě to sladké teď nezabije 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru