Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

zuzka.o
27. led 2010

Moc gratuluju MIRADCE... hlavně zdravíčko 😵 😵 😵

radka.k
27. led 2010

Miradko, moc gratuluji ke krásným a velkým miminkům.
Já jsem dneska na prášky...ráno mi nenastartovalo auto, tak jsem musela odříct jesle pro syna...frkla jsem ho k mamce a šla do nemocnice na odběr krve a ultrazvuk. Vůbec mě nepotěšili. Až doteď jsem měla vždy všechno ukázkový, tak jsem se těšila na pěkné zprávy. Áčko je v pohodičce, dnes 32+3 odpovídá 32+2 a váží 1930g. Béčko mě vzalo můj optimismus, odpovídá jen 30+1 a váží pouze 1560g. Teď jsme se dokodrcali domů, syn je přetaženej, vztekal se, nemohl usnout a já brečím taky. Mám depku, že Béčko neprospívá a že tři děti prostě nezvládnu. Tak jsem si tu aspoň ulevila, snad mi to pomůže.

petulka26
27. led 2010

Radko, na ty ultrazvukový váhy moc nedej prý můžou mít odchchylku +/- 300g. Vím to z vlastní zkušenosti. Tvrdili mi že chlapeček má 2000 g a oden později když se narodil vážil 2300g, tak buď je to takový jedník, a zvládl přibrat za zhruba půl dne třista gramů, nebo to pan doktor blbě odhadl 😀

hancas
27. led 2010

RADUŠKO...neplakej vše bude ok neboj zvládneš mimča mi to taky tvládli a tím že má B menší váhu na to kašli mě odhadovali váhy 2500,2800 a nakonec měli 2230,2500 takže to není přesný bud v pohodě

Miradce----moc gratuluji super váhy a hlavně st jsou zdraví 😀

sarri
27. led 2010

Radko, mně zas vůbec nechtěli váhy říct a když jsem se už v porodce ptala, tak mi doktorka řekla, že když to bude 1700g, tak možu byt ráda - a pak měly holky 2200g. Měření v 3. trimestru už není moc přesné. Důležité jsou průtoky pupečníkem.

radka.k
27. led 2010

Kéž bys měla pravdu, prostě mě to zaskočilo. A navíc jsem se už začala psychicky připravovat na přirozený porod, protože minule byli oba hlavičkou, a béčko se mi teď otočilo a je koncem pánevním, tak zase takový šok a zase se připravuju na císaře...

radka.k
27. led 2010

Sarri
a prosím tě, ty průtoky pupečníkem, dneska mi dělal něco, co jsem nikdy neviděla, na tom ultrazvuku takový vlnky a bylo i slyšet nějaké šumění, to je ono? Kromě běžných písmenek a čísel ve zprávě mám uvedeno ještě na konci (to nikdy předtím neměřili): PI 0,91 FHR 159 a u Béčka PI 1,31 FHR 146. Můžete mi to někdo objasnit?
Doktor mi neřekl vůbec nic, jen že béčko se ve vývoji zpomaluje...

sarri
27. led 2010

Jo, takové to šumění a sinusoida na monitoru - to jsou průtoky. Hodnoty nevím, ale kdyby to nebylo ok, tak jdeš rodit hned a kdyby to bylo enom trochu horší, tak musíš být v nemocnici.

hanula83
27. led 2010

Radu, fakt buď v klidu kvůli váhám. Někdy to prostě špatně odhadnou. Mně TÝDEN před porodem naměřili holkám váhy 2,1 kg a 2,8 kg, což prý je dost velký rozdíl... No a za týden se narodily a měly 2,8 kg a 3,2 kg... těm zkratkám vážně nerozumím, ale určitě by ti řekli, že pupečníky nejsou dobré, takže je to jistě v pohodě... Ultrazvuk je opravdu jen orientační, kolikrát je to úplně špatně, takže doktor tvrdí něco, co tak třeba vůbec není.

hanula83
27. led 2010

Holky, děkuju za tipy na chůvičky, něco vyberem 😉..

radka.k
27. led 2010

Sarri, tak jsi mě aspoň trochu uklidnila, nic neříkal, pustil domů, tak je asi vše ok. A začnu myslet pozitivně. Prostě se u B u hmotnosti sekl o 300g. A je to 😵

sarri
27. led 2010

Apropos - každé dítě je jiné - já se narodila s váhou 4,5 kg a manžel 1,8 kg a jaký je z něho šohaj. Jestli jsou děti stejné je důležité u jednovaječných - by si neužírali, ale jiak buď v klidu. A už jste došli daleko, tak i kdyby něco, tak to bude dobré. Dej si čokoládku, já jsem teď jednu snědla mňam 😵
Hanulo, mně dnes došla tato chůvička. http://e-prodavac.cz/pametove-karty/emgeton-mim... Celkem ji chvlili v testu. Zatím jsem ji zkoušela jen chvilku. Líbí se mi ty vibrace - bo su hluchoň a věčně si pískám nebo prozpěvuju s rádiem 😀

lita
27. led 2010

Radko, urcite to bude v pohode, to by te domu jinak nepustil a hnal do nemocnice! Kdyz jsem byla hospitalizovana, tak jsem lezela s holcinou, ktere se po nekolika dnech zhorsil monitor a tos nevidela ten tanec, behem par hodin byla na sale na cisare a to se chystala rodit prirozene. Ale tebe pustil domu.
A s tema vahama se opravdu dost sekaji, pri kazdem utz mi davaji jiny termin, nekdy drive, nekdy pozdeji.
Sarri ma pravdu, dvojvajecny si papaj kazdy ze svoji placenty 🙂

j.cien
27. led 2010

Ahojky 🙂
MIRADKO velka gratulka ke krasnym vaham miminek a tesim se na fotecky a pak na info-jake to bylo a vsechno me zajima 😉 🙂 a preji vsem hodne zdravi a pohody do spolecnych dnu 😵 !

Radko neboj a ver holka,ze se v tech odhadech vahy fakt muzou plest..je to jen orientacni a na pristi kontrole to bude urco optimistictejsi!!! 🙂

mrkvicka28
27. led 2010

Teda holky když to čtu tak je to hrůza a to jsme si říkla ,že když zvládnem těch prvních 12 týdnů tak pak už to bude v pohodě a mám takový pocit že je to pak čím dál horší.A co je rizikovejší jednovaječná nebo dvojvaječná?

j.cien
27. led 2010

Mrkvicko nekdo nema celou dobu zadne potize ,nekdo to cele snasi hur...pokazit se muze cokoliv kdykoliv..ale na to nesmime myslet a musime jen verit,ze vse dobre dopadne!!!
Jinak rizikovejsi jsou jednovajecna..

mrkvicka28
27. led 2010

to jo já si říkam,že když už jedou moje tělo těhotensvtí zvládlo bez problému tak by to mohlo zvládnout i podruhé i když je pravda,že ted jsem na sebe víc opatrná než u prvního . to jsme až do 7 měsíce chodila do práce a to i na noční. Ted jsme tak unavená a musím si každý den po obědě lehnout a skoro vždycky usnu takže si nějaké chození do práce nadovedu ani představit.Zatm žádné potíže nemám je občas pobolívá bříško takže snad je vše OK,kdyby se něco dělo tak bych asi něco cítila.

monika.tdm
27. led 2010

mrkvicko tebe nepali žáha??? 😉

zlatovlaaska
27. led 2010

ahoj holky 😉 zdravím po delší době, odešel nám modem, takže jsem byla nejen bez koně...

jinak snad jsem ok, dneska startuju 8. měsíc, letí to strašně... furt bych spala nebo aspoň ležela, protože jsem rozlámaná a ten pupajs je teda maso... tak to ještě musím těch necelých 9 týdnů vydržet...

pankaca
27. led 2010

Ahoj maminy!
Čeká tu některá z vás jednovaječná dvojčátka mo-mo?

radka.k
27. led 2010

pankaca
vesměs to tu je dvojvaječné...
ty čekáš jednovaječná? Zadej si do profilu víc informací, ať tě trochu poznáme 😅

pankaca
27. led 2010

Aha! No jsem v 13tt a čekám mo-mo dvojky bez přepážky..
Ted jsem byla na ko a zatím je vše v pořádku i screening zatím dopadl dobře.. Jsem připravená na to, že celé těhotenství budou trochu pracovat nervíky, ale já těm prckům věřím 🙂 Jen doktoři, jsou vyděšený a říkají mi veškerá rizika 😒 Znám už dvě maminy, které porodili mo-mo, tak snad nad námi bude stát taky štěstěna. 🙂

zdepros
27. led 2010

Ahojky, také se připojuju ke gratulaci MIRADCE, hlavně hodně zdravíčka 🙂

sweethy
27. led 2010

Gratuluji Miradce k miminečkům, je to úžasný pocit, když jsou miminka konečně na světě a ne schované u maminky v bříšku, tak si to užívejte celá rodinka 😵

zlatovlaaska
27. led 2010

jéé, miradko, to to uteklo 😉 velká gratulace a těším se na fotky 😉

beruska5
27. led 2010

miradko velká gratulace 😉
ahojky pankaca hodne štestí v tehu 🙂 všechno bude určite ok,hlavne pohodu a klídek

kocule
27. led 2010

Krásný večer holky, teda Miradko, takové krásné váhy. Moc moc gratuluju, ať miminka rostou.

My dneska byli na 4 měsíční prohlídce a Tomča má 6 850 g a Adul 5 800 g. Takže je mezi nima skoro kilo a je to fakt poznat. 😝 Malá nám skoro nepapá, prostě nechce, já jí flašku láduju skoro do krku a ona by si vykládala, no katastrofa. Podle doktorky je zale zdravotně naprosto v pořádku, přibírá krásně, což je mi záhadou a je vysmátá je lečo. 😀 😀 😀 Tak ji mám nechat, tento měsíc ještě pojedeme na mlíku plus teda večer to rýžové mlíčko s kaší, toho mi zblajzne i 200 ml, potvůrka jedna a pak začneme asi kašičkou a zeleninkou. Prý až se Adul dostane přes 6 kg. 🙂 a možná se pak rozpapá. Dostali jsme druhou várku rotavirů a zatím se nic neděje, tak uvidíme. Jinak hexu až v 5 měsíci, Tomča asi ještě později kvůli TBC, kter pořád nemá úplně zhojené. 😝 😝

Holky, s těma postýlkama jste mě dostali, já ani nevím, co mám doma. 😒 Musím se mrknout.

Raduško, ten ultrazvuk neber až tak vážně, ono to opravdu dost lítá. Mě váhy nechtěli říct celé těhu, prý to není důležité. Důležité jsou průtoky pupečníkem, jesli to miminkům dobře sviští a počet týdnů těhu. Váhy jsem si ukecala až den před SC, kdy dělali kontrolní ultrazvuk kvůli polohám a pravdu to lítalo těch 300 g. A u někoho ještě víc, tak se tím vůbec neznepokojuj.

Jdu vás dočít, to jste toho zase naplkaly. 😀 😀 😀

mrkvicka28
27. led 2010

Moni žáha mě nepáli jen mi některé dny plave žaludek na vodě,ale jinak to jde jen mám pořád obrovskou žízeň.

beruska5
27. led 2010

kocule hezká váha 😉 koukám že to blázniví TBC nedělá dobrotu více dětem 😝 😝,rotaviri má zatím jen Samko ale jen první dávku
naše Saška taky papá méně mlíka ale neni to nějak moc
prosím tě to rýžové mlíčko s kaší dávaš uplne ako poslední jídlo před spaním,nebo dřív
koncem příštiho měsíce taky pomalu přejdem na pevnou stravu a nevím kdy dávat kaši,jestli kolem 17h nebo až v 19h před nočním spánkem
😅

mi máme dnes 5 měsíců 😀

dala jsem nové foto zlatíček 😀 😀

mně taky řekli den před SC váhy 3,1kg a 3,2kg a přitom po porodu druhej den měli 2,8kg a 2,5kg

miradka
27. led 2010

ahojte, tak přikládám odkaz na pár foteček. děcka se mají k světu. David je kliďas a k spokojenosti mu stačí málo. ani moc nemrmlal, ani jsme ho moc nezajímali, skoro pořád měl zavřené oči. Zato Mirka je šídlo, pořád koulela očima,otáčela hlavou, mručela v jednom kuse a hlavně pořád zpracovávala plenku do které byla zabalená. nakonec si ji chtěla i dát na večeři... 😀 ... moje mladá vás všechny zdraví
http://mrozkovi.rajce.idnes.cz/decka_v_den_porodu/

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru