Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

zuzka72
24. únor 2010

Děkujiiiiiii 😀

hanula83
24. únor 2010

Zuzi, teď ti jen přeju, aby vše dopadlo tím nejlepším způsobem a aby ses rychle zregenerovala po císaři, a taky aby ses co nejdřív do toho kolotoče miminek dostala 🙂.. a pro štěstí tfuj tfuj tfuj...

hanula83
24. únor 2010

Lucy, tak Aňuška má taky občas problém s tím papáním a když dostane hysterák, tak v tom lepší případě u toho usne. A to už jí ani nenutím, protože jsem ráda, že aspoň usnula... A většinou je to kvůli těm prdíkům ☹... To je mi líto, že máte v rodině pohřeb. Zase když nemáte hlídání, tak se nedá nic dělat, určitě tam bude mít manžel podporu jiných členů rodiny... To se máte, že máte za sebou druhou hexu a Synflorix. Naše doktorka dává Prevenar. Příští týden jdem teprve na tu první hexa a prej zrovna dostanem ten Prevenar...

hanula83
24. únor 2010

Holky, tak jsem se dívala na hodně stránek zpět a pořád mi vrtá v hlavě ta Petkan. Musela být v porodnici stejně jako já, psala, že tam ležela v tu dobu. Tak vzpomínám, jestli jsem tam někoho takového viděla... ale vůbec nevím. Škoda, že nevíme, co s ní je...

zuzka72
24. únor 2010

Hani díky. 🙂

zlatovlaaska
24. únor 2010

zuzko, držím palce, tfuj, tfuj, tfuj 😉 😉 😉 už se těším na zprávy 😉 beru tě za svůj vzor, jak sem chodím víc až v poslední době, jsi statečná!!!! pravděpodobně jsem po tobě na řadě já... tak ještě jednou - zlom vaz 😵

zlatovlaaska
24. únor 2010

holky, ne že by ostatní nejste nebo jste nebyly statečné, ale díky zuzce mi došlo, že za chvíli taky rodím...

zlatovlaaska
24. únor 2010

lito, já byla u Apolináře už 34+0tt, protože jsem si týden předtím svýmu gyn. stěžovala, jak mi je blbě a jak mě hodně bolí břicho a spodek...

jinak mě tam chtějí vidět až příští týden - což budu 36+0tt. neboj, budu hned informovat, jak to dopadlo. pro sichr ti posílám v IP svůj mob., ale kluci jsou zatím v klidu a akorát se roztahují... 😀

tak jsem ráda, že má beruška jen bebí na drápku, s těma zvířatama to člověk tak prožívá... hlavně když ještě nemá děti, co? 😕

zlatovlaaska
24. únor 2010

jsem po té zlaté medaili Sáblíkové taková nabuzená, že se tady budu ještě chvíli kroutit a psát si sama 😀

zuzko, téda, bříško jako v sedmým a určo nás překvapíš mírama jako s pořádným bubnem 😀

cien, s výrazem kamión jsi mě pobavila 😀 ale neboj, bude větší, taky jsem si myslela, že horší to nebude a je...

já plánuju fotit pupek zase až v neděli, kdy budu na začátku 9. měsíce. tak budu mít sbírku od 4. měsíce - viz album, ale teď už to bude pikantní tympán 😀

zlatovlaaska
24. únor 2010

jinak váha mi vylítla za posledních pár dní neskutečně... 33+0 tt +15 kilo, 34+0 tt +17 kg a 35+2 tt +19 kg. jestli to tak půjde dál, nepomůže mi ani OMG, jak používá cien... a ani svěcená voda 😖

zlatovlaaska
25. únor 2010

petraleno 😉 když jsem vyrostla ze svých všech bund a kabátků, tak jsem nosila manžovu, ten má skoro 190, takže jsem byla fešanda a když mi i ta přestala být, svlíkla jsem dvoumetrovýho tchána, takže nejen fešanda, ale ještě k tomu prvotřídní hastroška 😀 už se těším zase na svoje... 😉 ale já jsem na rizikovým, takže straším jen sousedy a přilehlé obchůdky, kde si už zvykli 😀

cien, to otáčení a bolesti v podbřišku jsou normální, neboj, taky se pozoruju...

lito, já jsem si na radu kamarádky koupila pánský nátělník - megy velikost, je dlouhý a pohodlný, takže když někam jdu mám kalhoty pod pupkem, do nich zastrčený nátělník, takže benžo nekouká a není v průvanu a přes to něco... uvidíš, jak ti mega lacláče budou 😀

ha, cien, ty jsi taky pejskařka? 😀 tak to mě nenapadlo, že by měli sežrat hračky... bóže, co nás ještě čeká...

tak ty smutný komentáře radši jen přelítávám, protože brečík kvůli všemu a dneska jsem si už 3x poplakala...

zlatovlaaska
25. únor 2010

ještě krátký dotaz maminkám před rozloučením.

taky vám ke konci těhu teklo z prsou? jsem z toho trochu vykulená... není to pořád, tak max. poslední týden, ale na dnešek jsem měla pěkně mokrou - flekatou košili a i postel, hlavně víc z levýho, to pravý tak ne... děkuju za odpověď.

tak se loučím, jsem zkroucená jako paragraf, zkusím usnout, ale zatím se mi moc nechce. papapa a zítra juknu.

zlatovlaaska
25. únor 2010

tak jsem si myslela, že mě kluci hokejisti potěší, když mám napuchlý oko, vypadám jako kyklop a ani ty. dneska mám teda noční košili flekatou dost. asi budu muset začít nosit podprdu s vložkama 😖

sarri
25. únor 2010

Lucy, manželovi umřela babička měsíc před tím, než se narodily holky a já na pohřeb nejela. Ani to po mně nikdo nechtěl. Manžel to nesl statečně, přestože u ní vyrostl.
S jídlem my teď teda problémy nemáme - jsou jako kyseliny. Eliška spala poprvé sama v pokojíčku - v pátek se tam přesune i Adélka a v sobotu složí do obýváku taťka ohrádku.
Máte taky někdo děti samotné v pokojíčku jenom na vysílačce?

sarri
25. únor 2010

Zlatovlásko, buď ráda, že teče. Mrskni vložky do podprdy a je to 😉 Třeba pak budeš mít hodně mlíčka, když se to probouzí už teď.

sarri
25. únor 2010
https://vimeo.com/8959370

Newborn Visual/Audio Brain-Centers Stimulator for Baby Phaedra - našéj Elišce málem lezly oči z důlků

sarri
25. únor 2010
zlatovlaaska
25. únor 2010

sari, děkuju za radu, už jsem vytáhla podprdu z tašky do porodnice i vložky. mě to překvapilo. to je tím, že jsem nepopsaný list papíru... 😲

kocule
25. únor 2010

Tak u nás reakce na hexu žádná, hurá. Dávám jim ty laktobacílky a homeopatika na imunitu a třeba to taky pomohlo. 😀

Sarri, já je mám od mala jen na monitorech a chůvičce, spala jsem s nima snad jednou, kdxyž jsme potřebovali postel pro naše. Jinak vůbec, spinkají sami, nejdřív v ložnici a na vánoce jsme si to vyměnili, jsou v pokojíčku. A spokojenost maximální. 😉 Není s tím žádný problém, nikdy nespali v posteli s náma, je strašně těžký to ty děcany potom odnaučit. Ať si v pokojíčku dělají suché vrby, ložnice je naše. 😀 Matka herodes. 😀 😀 😀

kocule
25. únor 2010

Zuzíku, drž seeeeeee. Držíme palečky. 😉

irminka
25. únor 2010

dobré ránko,

Holky, my máme teda pořád hlad.Vlastně Brunda ani tak ne,ale Bořek to je teda děs.....už ho ani nekojím, protože když si dal z prsu hrozně se u toho vztekal a stejně potom vypil 100 ml Nutrilonu. Ted , když mu dám jen Nutrilon, na noc dokonce Extra pro větší zasycení, tak se stejně budí každé 3 hodiny a dnes v noci vypil 160 ml...sem myslela, že se i poblije, ale byl "jenom 2 hodiny vzhůru" a potom se stejně za 2 hodky probudil zase hladný..já už prostě nevím, co mu mám dát ☹

PORAĎTE...............

Zuzko: držím mooooc palůšky a přeji bezproblémový porod, myslíme na Tebe, teda Vás 😉

sarri
25. únor 2010

No, to my je měli v obyváku v postýlce, jenže se mi melou a vymelou ze zavinutí, takže musí každá do svého pelechu a postýlka v obyváku je už k ničemu, když se mi tam nedají. Do naší postele si je bereme jen o víkendu na mazlení a taky jsme tam pásly, ale to už teď všechno děláme v pokojíčku.

kocule
25. únor 2010

My už jsme se přestěhovali do ohrady, protože se mi malí přemísťují na koníkovi kolem dokola jak hodiny, natahují se pro hračky a jsou rychlí jak blesk. Takže mám strach, aby mi z postele nespadli a dávám je do té ohrady. Postýlku mají od mala každý svou, Tomča by Adul fackoval. 😀 😀 😀

Irmi, s tím nic neuděláš, dohání si váhu a bude to ještě chvilku trvat. Jste ve spurtu (3, 6 týden a 3 a 6 měsíc), my to měli taky. Pak ho to přejde. My pro změnu teď zase moc nepapáme. 😝

hanula83
25. únor 2010

Sarri, my mám holky sice v postýlkách v ložnici v patře, ale obývák máme dole, takže ony tam samy spinkají od těch osmi až třeba do půlnoci než jdem spát i my... takže taky máme chůvu... Pokoj pro ně máme tak napůl zařízenej, ale myslím, že tak do toho půl roku je nechám spát v ložnici... Já se teda přiznám, že když se dnes v sedm ráno holky vzbudily na papání (potom chodí ještě spát), tak Anička nemohl jaksi usnout, tak jsem si ji šoupla do postele. No a hned vytuhla. Taky mám teď zásadu, že děti do postele ne, ale sem tam ji porušíme.

Irmi, ten Nutrilon pro větší zasycení ve skutečnosti fakt víc nezasytí... Mně se po tom holky taky budily normálně... Na tohle asi rada není, prostě vydržet a brát to tak, že je to jen přechodné období. Však ono se to upraví 😉

yorinkay
25. únor 2010

Hlásím se k matkám Herodesům, kluci jsou sami v pokojíku. Já tam spala 2x, manža 3x, jsou otevřené dveře amáme chůvičku. Do postele si je beru jen když máme moc prdíků a pláčeme. Jsou pak úplně hodní a okmžitě zapomínají, že něco bolelo 🙂 . Teda někdy nepomůže ani to ,ale to k tomu patří, že 😉 .

sarri
25. únor 2010

Hani - chodíte spat kol. půlnoci - tak to my padáme za vlast kolem půl desáté 🙂
Lucy, Koču - tak pak hlavně podejte zprávu, jak dlabete mrkvičku. Já jsem zatím nakoupila skleničky, ale ještě počkáme (korigovaně jsou nám teprve 3 měsíce).
My to máme s pokojíčkem blbé, protože je to obíhačka celého bytu, a pro nás bylo mnohem pohodlnější, když byly blíž. Teda abych pravdu řekla, tak jsem měla v noci sto chutí tu vysílačku vypnout a spat dál 😀

hanula83
25. únor 2010

Sarri, no já to asi blbě napsala 😉... my v tom obýváku většinou taky vytuhnem, někdy dřív a někdy pozděj 😉... no ale kolem té půlnoci se vzbudíme, abychom se přesunuli do ložnice 🙂... Já většinou dřív slyším když začnou řvát, než se to ozve v té chůvě, jde to zvrchu prostě dobře slyšet, a dokonce ta chůva kolikrát ani vše nezachytí.

kocule
25. únor 2010

Nám mudra doporučila jednodruhové skleničky, začít mrkví a tak 2-3 lžičky na ochutnání. Mám taky nakoupeno, docela zásoby, jsem totiž strašný syslík 😀 😀, ale budu i vařit. Mám doma parní hrnec, tak to budu dělat v tom a výhoda je, že můžu připravovat vše dohromady, mrkev, brambor i třeba brokolici. Chytá mi to i šťávu, takže bude vývar. 😵 😵 Jinak jsem koupila i jednodruhové masové pyré, maso asi moc brát v obchodě asi nebudu, není to většinou nic moc. 😝 V létě se chystám u nás na trhy, mají tam i biozeleninu z farmy, tak koupíme. Ne že bych to nějak přeháněla, ale splácávat si budou žaludek celý život, tak se aspoň ten první rok budu snažit. 😀 😀

Jinak už jsem udělala první odměrku klasické Beby a nedá se to s tou Sensitive srovnat, ta je strašně vodová. 😝Tohle mi udělalo povlak jak smetana a malá se po tom mohla utlouct, reakce zatím žádná, tak uvidíme. Potravinové alergie v rodině nemáme, tak by to mělo proběhnout v klidu. Jo holky, chtěla jsem se zeptat. Přesýpáte si výživu někam do dózy nebo to necháváte v tom pytlíku. Vím, že Nutrilon má krabice, ale třeba Beba a Sunar ne, je to v tom pytlíčku a pak v papírové krabici. Jen ta HA mlíka bývají v plechovce. 😝

mrkvicka28
25. únor 2010

Holky naprosto souhlasím s malým jsme to dělali podobně. do 6 měsíců spal v postýlce v ložnii a pak putoval do pokujíčku, který je v patře. Měli jsme chůvu a spinkal celou noc jen třeba když byl nemocný nebo měl zlé sny tak tam někdo spal s ním.
Teď u dvojčátek budem tak zase do těch 6měsíců spát s něma v pokoji( do ložnice by se nám postýlky už nevešly)a pak se vrátíme do své ložnice.
Podle mě je lepší když se dítě naučí spát samo v pokoji dokud si to ani neuvědomuje. Jedni naši známí to dotáhli tak daleko že s něma spala v ložnici 4 letá holka museli jí uspávat a ještě spala s dudlíkem,když se jim pak narodilo druhé nastal samozdřejmě horor. 😲

hanula83
25. únor 2010

Kocu, jak píšeš, Nutrilon má svoji dózičku, a my ho máme. Jinak ale když jsme zkoušeli Sunar a Bebu, tak jsem z toho byla na nervy, protože to nemělo takovou tu "škrabku" na přesné odměření.. Já už se taky těším, až budem dělat normál jídla, no ale musí to být fakt sranda je krmit lžičkou... 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru