Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

kocule
25. únor 2010

Haňulko, my začneme o víkendu, bude na to čas a nakoupím si v obchodě. Mám koupené i kelímky Avent, ve kterých to zamrazím, popíšu a bude hotovo. 😵 Jinak na lžičku jsou zvyklí, dávám jim ta homeopatika rozdrcená na jazýček, tak uvidíme, co oni na to. 😀 A mrkev se blbě pere. 😀 😀 😀

lucy82
25. únor 2010

KOcu tak my jsme dřív používaly NUtrilon tak tu krabici jsme si nechaly a přesypáváme do toho Sunar. No dneska zkusím koupit Sofince Bebu, nechápu co blbne, cucne si a už nechce 😠
Musím si ještě taky pořídit ty kelímky na zamrazování, mám tady pár skleniček, myslíte že i ty můžu potom použít na zamrazování? KOupily jsme ty mrkvičky, brokolici a ještě něco s masíkem. Tak uvidíme, začneme o víkendu , ale musím koupit nějaké igelit brindáky. Kámoška my doveze ty z Ikei jak se oblečou jak trika🙂 Ale doveze mi to až příští týden a my mrkvičku zkusíme už tenhle víkend 🙂
Jinak jsou dneska po tý Hexe ukňouraný a spavý, probraly se v 10.30, vstávaly jsme kolem půl osmý, a teď už mi zase spí, a to jdeme kolem druhý ven, no jsem zvědavá na noc 😝 Ale dneska spaly krásně, Nelinka od sedmi do šesti do rána, jednou zakňourla, ale to jsem ji dala dudel a spala dál, Sofinka zakňourla dvakrát ale dudel a pár škubů s postýlkou zabraly 😉 Do děcáku je dám až budu vědět že budou spát celou noc, teď by se mi fakt nechtělo kvůli každýmu kňučení vstávat 😖

sarri
25. únor 2010

Koču, my měli prva ten nedonošenecký Nutrilon a do té plechovky si přesypávám ty pytlíky.
Uf - teď jsem se jich zbavila - zabalila a chrápou v ložnici u otevřeného okna, protože jdeme navečer na plavání, tak s kočárem dnes nejdu - 2x za den se mně vypravovat nechce. Kolem poledne jsou tak hrozně protivné. Ráno je to samý úsměv, ale pak, jak dlouho nespí... sice kol. 11 zabraly při hraní, jenže já blbec mlela robotem mak a jexi blbě to tam nasadila a to vydalo tak hrozný zvuk, že jich to vzbudilo 😠
Včera jsem korzovala s kočárem dvě a půl hodiny - na každé noze puchýř 🙂

sarri
25. únor 2010

Lucy - ty kelímečky mají pěkné barevné a za dobrou cenu v Tescu.

sarri
25. únor 2010

Kučule, co dáváš za homeopatika?

hanula83
25. únor 2010

Holky, tak to hodně štěstí s těma nášupama o víkendu 🙂).. mně šíleně bolí noha už několikátej den, nechápu proč a co to je.

kocule
25. únor 2010

No já právě sypu do plechovky taky a říkala jsem si, aby z toho něco nechytili, ale ta hnusná pachuť, to bylo asi to mlíko. 😀 😀 😀 Fuuuuuj. 😅 😅 😅 Se ani nedivím, že to maslá nechce, mě to teda fakt taky nejelo. Beeee. Občas to vymeju a pak zase dosypu, tak snad to bude OK. 😀 😀 😀 Ty kelímky jsou super, těším se, až něco uklohním. Koupila jsem i další oblečení, protože asi budeme jak čuňátka 😀 😀, no jsem na to zvědavá. Lucy, Adul to nejelo a teď se může utlouct. A to tam dávám 3 odměrky Sensitivky a 1 Normál, příští týden to zvýším a postupně přejdeme. 😉 Je taky mlsná, třeba se to Sofi zajídá. Naše mudra sice říkala, že to tím nebude, ale já si to nemyslím. Crcala to jak crca a pak mi včer lupala 200 ml! s kašičkou. Podle mě je mlsná a já se jí teda nedivím. Půl roku jíst pořád to samé, eeeeeee. 😝 😝 😝 😀 😀 😀

U nás bylo jen mrčení, malá teda až dnes teplota, ale v noci krásně chrninkali, takže dostala čípek a je zase ready. Troku mě to štve, u nás je nádherně, svítí sluníčko a 13 st., jenže nikam, když byla teplota. To je pech. 😝

Jo ta homeopatika jsou Silicea AKH, je primárně na imunitu, ale bereme to na tu naši křivou leboňu, pro rovnoměrný růst kostí. 😀 😀 😀

sarri
25. únor 2010

Koču - můj otec vždycky, když je krmím, tak se diví, že pořád holky jí to mléčko a že jim to chutná - prý by to nemohl - no to my víme, ten by z flašky vypil tak jedině rozmixované uzené, ovar a zředěné vínem 🙂

sarri
25. únor 2010

Jo a Beba mně taky pěkně smrdí - já neolíznu ani tu kapku na ruce, když zkouším teplotu.

kocule
25. únor 2010

Sarri, normál je ještě v pohodě, ale ta sensitivka, to je panečku nářez. 😀 😀 😀 😀 😀 Ty a Nutroš, ten nebyl o moc lepší, mě to taky nejelo. 😝 😝 😝

lita
25. únor 2010
hanula83
25. únor 2010

Lito, já právě raděj nejásala, i když to odhlasovali, to totiž ještě nebyl konec... no uvidíme, jak to nakonec dopadne... A kdyby to dopadlo dobře, tak věřím, že si to na nás vyberou jinak... Kdyby ubrali sobě každej tak 70 % těch svých platů, tak by to byla pro ten rozpočet docela úleva, ale to je ani nenapadne.. no rozčilovat se nebudu, už tak, že mě bolí ta noha...

j.cien
25. únor 2010

ahojky 🙂
Ja se taky neminim rozcilovat..ale cloveka to vytoci,ze chteji setrit na nas a sobe neuberou ani ťuk 😠 !!!

Holky,dnes mi dorazil ten 2.kocar,co budu mit u nasich-jety,z MMB,je to Dorjan cross a vypada prima!
Je sice trochu vysisla barva od slunicka,ale to mi neva a jinak je uplne OK-tak mam radost!

j.cien
25. únor 2010

A nekdo tu psal-Zlatovlasko ty?o tech prsou...tak me tecou stridave uz od 5.mesice...vzdy v noci a mam obri kola na pyzamu...nesnasim podprdu,takze furt peru pyzama...co jsem tehu,tak vubec nenosim podprdu...jsem asi blba,budu je mit popraskane a vytahane..ale fakt mi ted vadi 😖 ji mit na sobe...

lita
25. únor 2010

J.cien - a co takhle nosit bavlnenou sportovni? Taky nesnasim podprdy, vzdycky to bylo prvni, co letelo dolu, kdyz jsem prisla domu z rachoty. Ted pres den nosim tehotenskou podprdu na styl sportovni, je z polyamidu, cehoz jsem se bala, protoze jsem docela orientovana na bavlnu, ale pani mela pravdu, ze to vubec nevadi. Je pevnejsi nez bavlna, takze by mela zabranit pozdejsim "visakum" 😀

Pripadne uz muzes investovat do nejake koj-podprdy, jestli ti jejich noseni vylozene vadi, tak asi pro tebe bude nejlepsi bavlna. Tady jich je par a hlavne jsou bez kostic:
http://www.johany.cz/akce-mesice/materska-podpr... (sportovni)
http://www.obchod-rodinka.cz/detail.php?zbozi=6...
http://www.johany.cz/kojici-podprsenky-/matersk...

lita
25. únor 2010

Me uz to s tim tancem kolem materske fakt nebavi, ucinena fraska. Se ty nasi politici teda zase predvadeji 😠

lucy82
25. únor 2010

Tak my jsme po tom očkování protivný jak noc 😠 V jednu přišla mamka že půjdeme ven, no jasný, nechtěly mi jíst, ani jedna, chtěly spát, takže jsme je uspaly, Nela mezitím chytla hysterák, nechápu z čeho a nemohla se uklidnit, takže nakonec usnula asi na pět minut, křik nanovo, a pak se konečně napila. Sofi opět nic, a tak jsem ji zkusila přiložit k prsu a přisála se 😖 Ta kvůli který jsem stopla celý kojení přes den. No nechápu, sice nepila hodně ale aspoň něco, no a vyrazily jsme až ve tři 😠 POtvory jedny protivný 😀 Ale venku bylo krásně, přijely jsme po páté, a v šest papání, zase si to musely rozdělit i do postýlky, no Sofi zase že pít nebude a nakonec to vyžahla celý 200ml. Tak uvidíme. Ve městě jsem koupila pár skleniček v DM a i BEBU tak zkusím kdyžtak i tu.
Kocu ale SUnar je mnam, ten prášek mi chutná 🙂 A jakou dáváš přesně kaši?!

Lito s tou mateřskou no comment! Jsou to kreténi, jsem myslela že bych si koupila novej phone a něco holkám na sebe a prdlačky 😠 😠

kocule
25. únor 2010

Lucy, náš zvěřinec taky dneska perlí, je to děs. 😝 Venku krásně, ale Adul nakonec chytla horečku z toho očkování, teda až dnes, což nechňápu, takže nic a doma. 😝 😝 Naštěstí došel na cca hoďku manža, já si dala dvacet a žiju. Jinak bych to asi nepřežila, z toho jekotu mám husí kůži. Nic nás nebavilo, pořád jen řev, celý den Adul nespala, no den blbec. Toma byl kupodivu v klidu, ani nebyl protivný. 😀 😀 😀

Kašičku dávám nemléčnou Sunarku rýžovou, pěkně do mlíčka a baštíme. A jede nám. 😀 😀 😀

j.cien
25. únor 2010

Lito diky za podprdacke odkazy 😉 ,ulozila jsem si je a zitra to projedu 😉
Dnes jsem uz opet KO a to jsem jen dopo byla na tom ORL a odpo jsem pak vytrela barak..nic vic=uz prd vydrzim 😝

zdepros
25. únor 2010

Ahoj holky tak kluci re narodili v utery rano akutnim cisarem Davidek 2250 a Kubik 2080 maji problem s dychanim ale urcite to zvadnou

lucy82
25. únor 2010

KOcu my máme taky teplotu ale jen kolem 37,5 víc to nevyskočilo tak uvidíme zítra, chystáme se s mamkou k babičce, manža jede pracovně do Zlína, tak přijede až večer. Nás taky nic nebavilo, dám jim hračku a oni ji odhodí, no dneska den blbec, ještě že jsme šly ven že je venku krásně, to mě zachránilo. V sobotu si je bere tchýně se švagrovou ven a v neděli je vyveze manžel a já si aspoň doma zase uklidím, když jsem viděla ten bordel ve sprcháči tak se mi včera udělalo zle, ale copak to jde, když pořád kňourají jen se vzdálím 😀
A tu mrkvišku už jste zkoušely nebo až taky o víkendu??

Zdepros gratuluji, kluci mají krásné váhy tak to určitě zvládnou brzy 😉

J.cien jojo to znám, ale nakliď si dopředu pak toho moc nestihneš 😀

hanula83
25. únor 2010

Tak holky, dnes bylo venku opravdu krásně a já zas nemohla ven kvůli té noze. No ale pravděpodobně se to vyplatilo, mazala jsem ji a zatím vypadá, že je to dobré... Taky ale musel zapracovat manža a já si šla lehnout 😉...

Zdepros.... jééé, moc a moc gratuluji, to jsou pěkné váhy, to je v pohodě, možná si akorát pobydete dýl v porodnici..

Holky, nedíváte se na Bartošovou v TV? Prý je z jednovaječných dvojčat, ale ta její sestra jí teda vůbec není podobná, to není možny, že jsou jednovaječny...

Jo a ještě jeden dotaz, holky, zítra to čeká Zuzku, mám jí napsat něco nebo až zítra až bude po všem? Já totiž vím, že už večer před tím jsem ani žádné sms nečetla a nechtěla ani nic slyšet 😉...

sarri
25. únor 2010

Lucy, my zase jeli na vaničkování a předtím nebaštila Eliška. To plavání se jim vždycky hrozně líbí - už se i potápí, ale dnes hrůza - Eliška byla vzteklá (byla ještě i nevyspalá), propínala se jak luk a ke konci řvala jak Tarzan, při oblékání se přidala i Adéla. Doma jsem jim dala na večer poprvé mléčko rýžovou kaší a to nám nechtělo protéct cuckem Aventem trojkou, tak jsem do jednoho jedničky prorazila díru kovovým napichávátkem na špízy a to už pak šlo. Akorát Adélka tomu zas moc nedala, tak uvidíme. Jo a do pokojíčku valila druhá postýlka už teď.
Máme to tu jak po stoleté válce, protože mě bolí záda, jak jsem se zas hrbila nad tou vanou při plavání a jak se celý den plazím s holkama po koberci. Na žehlení mě čeká 5 vypraných praček a když dnes zasvítilo na okna, tak to byl po tom častém sněžení a popílku z Ostravska mazec. celkem zvažuju, že si najmu jednorázovou výpomoc - že by někdo důkladně vydrhl koupelnu, umyl okna - jenže trpím syndromem, že nikdo neuklidí tak dobře jako já ☹

lucy82
25. únor 2010

Sarri jojo taky by to tady chtělo dost uklidit, ale nejsou lidi 😝 A s kým chodíš na plavání s manželem?
My jdeme 10. dubna tak jsem zvědavá, budu chodit se ségrou, protože manža je proti tomu, tak ať si trhne ploutví ale já to s holkama chci zkusit, chci aby měly taky nějakou změnu a ne jen doma na dec, ale nějaký relax, když se jim to nebude líbit tak tam chodit nebudeme 😉

Hani klidně ji napiš 🙂 Ze na ni moc moc myslíme a at se nebojí a těší se na broučky 🙂 Já jsem teda byla taky dost nervozní ani jsem nespala 😅
A to je fajn že noha je lepší, to já kdybych tady nechala manžela tak by to bylo asi dost s brekem, nevím ale on si s nima nějak nedokáže pořádně hrát a zabavit je, nachvilku s jednou jo, ale když má hlídat obě dvě, to je o nervy 🙄

hanula83
25. únor 2010

Sarri, mám stejný syndrom jako ty 🙂)... nesnáším když se snaží manža něco uklízet, i když přebaluje holky, tak jsem se přistihla, že ho kontroluju... prostě na to nemá takový cit 😉

Lucy, ony holky byly zrovna docela klidny a sem tam mu i usnuly, tak se to dalo, ale jinak to s nima taky neumí jako já 🙂)... Já se tady pořád vychvaluju, co 🙂... Ale on má teda zas vlohy na jiny věci, o kterých já nemám ani páru... A jak píšeš, když má mít na starosti obě a já si třeba něco jdu udělat a ony mu začnou řvát, tak je za chvíli úplně bezradnej a běží za mnou že neví, co dělat 🙂)))... Tak přece jen ženské jsou stvořené k tomu zvládnout víc věcí na rozdíl od chlapů 😀

sarri
25. únor 2010

Lucy, chodíme s manželem na vaničkování - je to velká vysoká vana (ne však dostatečně vysoká pro moje záda ☹ ), kde je teplučká voda. Mají tam 2 vany, takže můžeme plavat současně a děláme to, co nám ukazuje instruktorka - holky jsou vždycky spokojená a odvážíme je mrtvé. No, jedna půlhodina stojí 200 za jednu, ale právě jsem chtěla taky nějakou změnu, ať mají víc činností. Už se ale těším, až půjdeme od půl roku do bazénu a budu se moct s holkama hezky tulit ve vodě - teda doma ve vaně už se spolu koupeme, ale v bazéně bude víc místa 😉
Manžel pohlídá i obě, jenže já, když jsem doma, tak jich stejně pořád "špehuju" - teda audio si nemožu nechat ujít 😀
"Pěkně seď nebo spi nebo si řekni, co chceš dělat."
"Neboj, příště ti najdu neco, co bude tak o 2 velikosti větší než potřebuješ a to bude parádní oblékáníčko a ten baleťácký trikot nebudeme dávat vůbec."

sarri
25. únor 2010

Hani, to můj muž uklízí, ale prostě to není ono - prostě spoustu věcí vůbec nevidí a spoustu považuje za zbytečné - např. leštit kachličky, umývat varnou desku apod.

hanula83
25. únor 2010

Sarri, tak tak, on je sice jako správná Panna puntičkář, ale jak na co... Když by měl uklidit v kuchyni, tak přesně jak píšeš, ledacos nevidí a já když už uklízím, tak to musí být o něčem... Nějak se s úklidem nestresuju, ale když už si najdu čas, tak ať to není polovičatá práce 😉...

Lucy, a proč je manža proti plavání? No já doufám, že ten můj není proti, no ale já to stejně nechám až na léto...

lucy82
25. únor 2010

Sarri tvůj manžel má krásný hlášky 😀 To můj si s nima taky povídá, třeba dneska povídá Sofince že potřebuje vzbudit o čtvrt na pět a ona na něj kouká a pak mu kývla 😀 Se na mě domlouvají tak je mi jasný že se opravdu takhle vzbudí 😝 Když je převlíká tak povídá ,,já za to nemůžu že ty bodýčka jsou tak debilně šitý, to si vyřiď s mámou já bych ti dal nějakou košily o číslo větší,,
Jo holky já do nich nemůžu narvat jiný tekutiny než UM, čaj nechtějí, štávičky nechtějí, dneska jsem jim dala švestkovou, no obě se mi po ní dávily 😠

lucy82
25. únor 2010

Hani nevím on má takový názory že kdybych se měla řídit jím tak si ani nenakoupím, když někam jedeme a já potřebuji do obchodáku tak musím sama a on čeká s holkama v autě, aby něco nechytly 😠 Jako chápu ale to člověk nic neudělá nic nepořídí, a já vždycky chvátám aby tam chuděry nemusely čekat a skoro nic nekoupím ☹ Když jdu sama a on je s nima doma tak jsem nervní a taky chvátám. No a to plavání nevím, jeho sestra ho zase naočkovala, že jsou tam bakterie a plísně a že jsou ty děti pak víc nemocné a blabla. KDyž zjistila že jezdím s holkama trolejbusem tak nadzvedla oči že jsem blázen že ona s malou´nikdy do hromadných prostředků nechodí 😠

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru