Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

petranela
3. bře 2010

Eirin, to jsou fakt krásné váhy!!!! 🙂 Taky doufám, že zítra mi doktor náladu vyplepší jako Tobě, uživej si těhotenství 😉 strašně rychle nám to utíká!

j.cien
3. bře 2010

Eirin to uz mate krasne vahy!
Petranel napis zitra,kolik mate vy 😉 ,ja jdu az pristi tyden na kontrolku..tak jsem moc zvedava,kolik budou vazit 😵 mam pocit,ze bricho ted roste ze dne na den...OMG,vecer se mi ta jedna potvurka nacpe uplne pod zebra,to pak ani nemuzu dychat...

sarri
3. bře 2010

Vidíš a já si myslím, že si doktorka. Kdo je tu teda doktorka? Nebo doktorky s námi nekamarádí?
Já kdybych si dala panáka, tak budu ožralá, dyť jsem tisíc let nic nepila. V sobotu jsme dali s manželem litr vína napůl a byla jsem dost vláčná - hold trénink dělá závodníka a trénovat se za současných podmínek teda fakt nedá.

petranela
3. bře 2010

J.cien, zítra večer dám vědět kolik váží ti moji prckové, hlavně aby bylo všecko ok. Tobě se kontrola taky pěkně blíží. Taky mi roste břicho den ze dne, když mne viděla kamarádka, říkala, že takové měla před porodem... a bude hur, my budeme mít velký obřicha, ne jako naše vyjímka Zuzka 😀 jakpak ta se asi ma s mimčama. Jsem zvědavá, až napíše!

eirin
3. bře 2010

Petranel, to máš tedy pravdu - utíká to neskutečně rychle. A rozhodla jsem se, že na mateřskou nastoupím už 8 týdnů před termínem, takže jsem poslední měsíc v práci - a stejně se podle mě děti narodí dřív.
J.cien, že jo, taky mám ten pocit, že břicho roste ze dne na den. A odráží se to tedy i v mém váhovém přírůstku. Mohla bych se od rána do večera cpát sladkým. Mně se cpou pod jedno žebro obě a pak se odtamtud zkoušejí vykopat 😀 Přitom druhá půlka břicha prázdná...

eirin
3. bře 2010

Taky na Zuzku často myslím a těším se, až sem napíše (pokud na to najde nějaký čas 🙂)

j.cien
3. bře 2010

Eirin smekam,ze jeste chodis do prace..ja jsem uz pomerne nepouzitelna a kdyz jsem vic akcni,tak vecer silim,jak me boli zada a kycle..takze chodit jeste do prace=jsem mrtva...

A sladke mi ted chutna silene!!!Nejak to neumim brzdit..kazdy den musim mit nejaky pamlsek...horsi,jak ta nase pejska 😀 😀

j.cien
3. bře 2010

Petranel klasickou Mudru tu asi nemame...Yorinka je taky farmaceut..jinak fakt nevim 😕
Ale vis jak to je,takto se neda stejne pokazde poradit..zvlast,kdyz jde o mimi,tak je lepsi zajit k dr. a mit klid 😉

j.cien
3. bře 2010

Myslim,ze Zuzka to bude krasne zvladat,jako zkusena maminka 😉 a tesim se,ze tu bude s nama stale klabosit 😵

petranela
3. bře 2010

Sarri, to je fakt, škoda, že sem na diskuzi nechodí žádná doktorka, to by bylo super. Ale J.cien je odbornice ne léky největší!!!! S ní to tady zvládnem a nepotřebujem ani doktorku 😉
Já bych si vždycky před kontrolou nějakej ten panák dala, no ale vždycky si to nakonec rozmyslím.... čokoláda teď musí stačit

eirin
3. bře 2010

Cien, já taky nikdy tolik nemlsala jako teď.
Jinak s tou prací - ta sama o sobě fyzicky náročná není, to spíš psychicky, ale mám tři úvazky, takže horší je to přejíždění z jedné práce do druhé, to mi vadí mnohem víc. A taky si už přijdu nepoužitelná, často mi myšlenky místo k práci odbíhají k dětem, ale ty tři týdny a kousek už to vydržím.
Záda mě večer taky bolí, ale zjistila jsem, že to mám z válení na gauči - v posteli bolest přejde..

j.cien
3. bře 2010

Eirin,tak to te obdivuji jeste vic-3 uvazky!!!OMG!!Bych fakt umrela 😝
A s myslenkama to znam...uz jsem uplne dege,vse se mi toci jen kolem tehu a mimi...ted jsem mela trapas,jak jsem byla s tim uchem na ORL..tak mu rikam,ze me boli jakoby ten vnejsi zvukovod-ta chrupavka jako...jenze misto CHRUPAVKA jsem rekla BRADAVKA.... 😀 😀 tj.100%tehu demence 😀

j.cien
3. bře 2010

Eirin koukam ti do albicka-vy jste ted meli svatbu?? 🙂

eirin
3. bře 2010

J.cien, bradavka 😀 😀
No já schválně ještě chodím do práce, abych právě byla nucena myslet i na něco jiného. Ale zase se těším, že až budu doma a děti budou ještě v bříšku, že se hezky na tu mateřskou vlnu plně naladím.

eirin
3. bře 2010

Nojo, na konci ledna jsme se brali 😵

j.cien
3. bře 2010

jj,fakt to byl trapas,on koukal,jestli mi sibe..ze mam bradavku na uchu... 😀 😀

Téda,paráda!!!Moc ti to slusi 😵 a tancovalas,slo to?

eirin
3. bře 2010

Děkuju! Kdepak, na tancování jsem neměla ani pomyšlení 😀 Všichni včetně mě byli rádi, že jsem to v klidu zvládla, nezačala rodit nebo tak něco.

j.cien
3. bře 2010

Jj,to je jasne...uz jsem si rikala,ze jsi "nadclovek",zes jeste zvladla i zaparit si s briskem 😉

elly01
3. bře 2010

teda eirin, obdivuji Tě, že chodíš ještě do práce. Jak píše j.cien, já jsem taky ráda, že jsem ráda. Hlavně mám sedavé zaměstnání a mě bolí záda, že vydržím sedět max. hodinu.
J.cien, s tou bradavkou jsi mě fakt pbavila 😀 Chtěla bych vidět výraz toho doktora 😀 😀

eirin
3. bře 2010

Elly, já taky v práci sedím, respektive se tak různě kroutím na židli, abych to vydržela. Nadčlověk tedy rozhodně nejsem, jen ten čas nějak rychle utíká - popravdě nečekala jsem, že v práci vydržím až téměř do konce. Naštěstí mi sem nikdo neleze, tak můžu mít nohy hozené na druhé židli a můžu si u počítače v klidu hovět. Pochybuju, že bych doma trávila dny v jiné poloze, stejně bych seděla u notebooku 😀

elly01
3. bře 2010

Eirin, stejnak jsi dobrá. Já chodila do práce jen na začátku, to jsem ještě ani těhu netušila. Paní doktorka mě viděla v 7tt. a okamžitě mi napsala rizikové, bylo to celkem bez debat. Ze začátku jsem si říkala: proboha, jak to vydržím tak dlouho doma, ale pak jsem to uvítala, protože mi začalo být děsně zle, mohla jsem si jít kdykoliv lehnout. Teď zase na internetu hledám výbavičku a šup, za 9 týdnů jsou děti tady 😀
My to právě v práci máme blbé, sedí nás na jednom místě asi 50 lidí, máme malé stolečky, no vážně děs. Pohodlí bych si tam rozhodně udělat nemohla.
Jinak - moc Ti to slušelo na svatbě, také jsem se jukla 😀

beruska5
3. bře 2010

Ahojky holky.Teda mrkvičko moc,moc velká gratulace a nevím jestli závidět nebo tě litovat 😀 😀 😀
to je krása,manžel říka že by to hned bral 😉

balino já pri starší,ted už 8 leté holce, používala stříkačku do dvou měsíců,pak sem dala láhev a už vůbec nechtěla prso
Sašenku jsem taky dokrmovala asi do 3 měsícu večer stříkačkou s MM,na noc se ji už nechtělo odemně moc tahat,a pak jsem dva krát skusila lahev s MM co sem si odstříkala a na třetí večer už s pláčem bojkotovala prso,jak u první dcery.Tak jsem hned dala láhev prič,trvalo ji asi týden aby mi nebojkotovala prso,tak já vydržela se stříkačkou až do 4 měsíce a to pak začala jíst i na noc víc ,ale říka se že to je individuální,tak možná nebudeš mít stejní problém 😉

miradko tak já je kojím od začátku každé zvlášt,je mi to pohodlnejší,Saška trpěla detskou tří měsíční kolikou,stálá bolest bříška a potíže s kaděním,každej druhej den jsem musela pomoci teploměrem do kakačky 😝
taky ze začátku hodně to druhé brečelo,ale časem se to upraví,naučí se že musí čekat,Sašenka stále brečela když jseem kojila Samka a pomohlo že pri kojení Samka sem z druhou volnou rukou se hrála Sašenke s nohama a pritláčela kolínka k bříšku,vyprdela se a sklidnila,třeba skoušet co zabere,a nebrát si ten pláč tak moc 😠

ivaajirka krásne fotky,jak už jsou veliký 🙂

sarri pri průjmu skus do ti večerní kaše rozmixovat banán,ten vždy pomůže,a pri zácpě je asi nejlepší mrkvička 😀
u nás byl taky hlen v stolici a lékařka nám řekla že mají rýmu a nejde to nosem ven ale do hovínka,tak uvidíš co ti řekne doki

kocule mi máme asi stejní mimča,dnes sme byli so Saškou na druhé očkování hexa+synflorix a Samko má na tváři desní lyšej,dala nám lékařka mastičku abychom to skusili,možná je to ekzém alebo má jedovatí sliny,on taky hrozne,hrozne slintá

Saške hrozne otekla nožička po injekci,dala sem paralen,obklad ale stále brečí takže noc bude asi hrůza 🙄 😝
jídlo nám jde už super,chutná ám vše,na obed máme mesko a zeleninku a večer v 19h kaši,moc jim chutná sunarka jahodovojogurtová,hami kaše se nám vždy po chvíli rozteče na mlíko 🙄nevím proč

beruska5
3. bře 2010

miradko ešte o odstříkaní mlíka,mě to nikdy nejde cez den.Vždy když jdou spát kolem 19-20h tak čekám tak do 22-23h a pak mi jde už odstříkat,musím si po celém dni odpočinou,vyložit nohy a jde to 😀

hanula83
3. bře 2010

My jsme byly včera poprvé na očkování a ještě jsem teda Elenku nikdy takhle plakat neslyšela... byla jsem s mamou a obě jsme se tam málem rozbrečely s Elenkou... Anička to zvládla lépe, trošku řvala, ale jen ten okamžik, když to píchala... A očkovali nám první hexavakcínu a Prevenar, takže bodanec do obou nožek... Holky, chci se zeptat, ten Prevenar se dává jen jednou? Jak půjdem na druhou hexa, tak už ten Prevenar doufám nebude, že?...

rejchl
3. bře 2010

Ahoj holky,chtela jsem se zeptat jak je to s materskou.Na ni me posle moje gyndr???A je to 8 tydnu pred terminem ale jakym,podle PM nebo pohybu???

balina
3. bře 2010

Beru diky za radu. Taky sem si nemyslela ze by se holky hnaly k nejakemu tahani z prsu kdyz by to meli lehoucko z lahvicky. Jsou to potvurky vychytraly. Takze to holt jeste vydrzime strikackou 😒
Stejne by me zajimalo proc mi nejde se rozkojit. Odstrikavam jako magor. Pres den prikladam holky snad kazdy 2 hodky no a ani tuk navic. Tak hlavne ze muzu kojit aspon castecne. Maji to holt nastridacku.

Ta Hexavakcina a Prevenar se ockuje zaroven? No Hanulo musis dat vedet jak to holcicky zvladnou.

Vsimly jste si, ze jsme vsichni nejaky desne statecny a rodi se v super tydnech? Takovy sme holky drzavy 😀 😀 Musime se pochvalit!!!! A hned ted to klepu na drevo.

sarri
3. bře 2010

Tak jsme byli u doktora - zrovna jsem nechala holky přeregistrovat, protože jsme dosud chodili do poradny v naší rodné obci s babičkama, ale teď už tatínek pracuje v místě bydliště, tak budeme chodit tady. Pan doktor je veliký sympaťák, tak kolem padesátky - no úplně můj typ 😕 Vzal Elišce stěr z konečníku a říkal, že je teď plno viróz a střevních chřipek, že by to mohlo být něco takového a taky jsme dostali nějaké kapky - probiotika a dokud je průjem, tak musíme dávat mléko pro alergiky na kravské mléko - taková spešl Beba, akorát to smrdí ještě hůř než Beba. Fuj. Včera 7 plenek poprděných a dneskaj 5, tak snad se to zlepší, dyť já enom přebaluju ☹

Bali, kamoška si pochvalovala na tvorbu mléka nějaká homeopatika.

j.cien
3. bře 2010

Sari,tak to je poctivy,ze udelal ten ster na kultivaci 😉 ,to je fajn zes tam zasla!

Homeo na zvyseni tvorby mleka je Ricinus communis 5CH 😉

sarri
3. bře 2010

Cien, to budeš superdobrá v chemii, co? Já prolezla gympl z chemie jen protože jsem měla takovou omyvatelnou periodickou tabulku, na kterou se daly vypsat všechny rovnice a ostatní pro mě nepochopitelné věci, takže jsem měnila tabulečku podle aktuální potřeby jednotlivých písemek a nikdo nechápal, že zrovná já mám z chemie dvojku 😀 Jó to byly časy.

j.cien
3. bře 2010

Sari,ja uz nejsem suprdobra v nicem...leda tak v obzerstvi 😀 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru