Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

zuzka72
5. bře 2010

Tak se omlouvám, ale zhlídla jsem včera ordinačku a pak chtěla písnout, ale chlapci si zapli hru na Pc olympiádu a už mě tam nepustili, takže píšu až teď.
Takže předem, koho čeká císař ve spinálu---SUPER-doporučuji, šla bych každej den i 2x je to perfektní. Sice jsem si 2x šáhla docela hluboko na dno, ale to jsem měla jen já a ostatní to tak mít nemusí.
25.2. příjem do Šternberka 8.00-jela jsem autobusem, sestra vyděšená kde mám tašku a kdo přijel se mnou, na to já, že mám jen igelitku s nejnutnějším a zítra mi ovezou tašku. A že jedu sama? No a kdo by se mnou měl jet, když rodím až zítra, no sestra ze mě v šoku, že jsem si tak troufla a já nechápala o co jde. A prý dvojčata? a kde je máte-no to byla tam častá otázka, doktoři se za mnou chodili dívat a říkali ta s pidi břichem a dvojčaty, a jak jsem porodila,tak se zase chodili dívat na kluky a nechápali kde tam byly schovaní. No, ale k věci: takže jsem se převlíkla, vyplnili jsme listiny, doktor udělal UTZ(naštěstí Lukášek zůstal v té blbé, pro mě skvělé poloze. Šla jsem na pokoj, dostala kapačku na zavodnění, potkala 3známy pacientky-ty už měli mimča, no a zhlídla ordinačku a šla na pokoj přemýšlet, jestli to přežiju. Ráno 26.2. od 5hod odběry, kapačka,klystýr a v 7.45 jsme mazali na sál. Petr přijel i s babičkama a odvážel mě na sál se sestrou, pak i s babičkami čekali před operačním sálem.
Zavezli mě tam, bylo tam asi 10doktorů a 10sester, možná i víc, všichni krásny různobarevny oblečky-jen jsem nevěděla kdo je kdo, no ale byla to rychlost, to jen jak popisuji, jak je to tam oproti OL hezké. Sedla jsem na bok, jeden mě držel rukou nad prsy, vyhrbila jsem se a ten ze zadu co seděl mi píchl nějaky umrtvovadlo do páteře, furt to tam měřil, počítal a pak opíchal. Potom mí píchl do toho ten spinál-nic jsem necítila a říkal, až budu mít mravence, nebo teplo v nohách ať řeknu a dlouho nic, pak jsem mu řekla, že mám teplej zadek a pak i pravou nohu, levá zatím nic, on, že dobry a lehla jsem na to operační lůžko. Všichni pobíhali, natahovali přede mě plachtu a já už jsem ty lidi neviděla, jen ty co byly za mnou a vedle mě, jen jsem se stihla říct, ať mě neříznou do živýho, když ještě tu levou cítím, no prej už ji necítím. Za mnou seděl Anesteziolog Pepa a ještě jedna sestra Pepa mě pořád se patl, jak je, jestli mám už děti, atd. No a začalo to--první dno---můj tlak klasika 90/60, najednou se mi udělal blbě a Pepa hlásil té sestře 60/50-kolabuje nám a já si představila filmy, kde řeknou kolabuje a umřeli, no myslela jsem, že je po mě a Pepa mi dal kyslík, naštěstí ten průhlednej s krásným modrým okolo, né ten starodávnej černej, toho se bojím(to si ale pamatuju blbosti co?), no a mě bylo malinko líp, pak znova slyším kolaps, no a bylo mi blbě, Pepa zase kyslík, gumovej polštář pod hlavu, studenej obklad na čelo a říkal, že až mimča vyndají, že mi bude fajn, že mi tlačí na tu dutou žílu. Zase mi bylo šoufl, řekla jsem, že budu zvracet-ořistavil mi na bok hlavy misku a já se asi 3x na prázdno nadávila. Podotýkám, že co se dělo tam dole nevím, já to necítila. Pak jsem jen slyšela-to je macek a honem si přehazovali v řadě za sebou jak stáli až k tomu stolečku mimčo, tak jak to bývá ve filmech, tam zkontrolovali, zabalili, jako kapucína a šli mi ho ukázat, uvolnili mi ruku, já ho hladila a říkala, jé on má vlasy, já měla kluky plešaty, no a v tom přehazovačka dalšího mimča a to samy, jen já na to, jé ten nemá vlasy. No a už mi bylo fajn. Takže kromě kolapsu, kterej může potkat jenom mě, že mě potkají sami takovy věci, tak super pohoda, nic nevím, klídeček, dovolená. Ještě jsem slyšela doktora, jak říkal, sestro proč brečíte a ona, víte mě to vždycky ty dvojčata tak vezmou za srdce. Nakonec mi ještě při tom všem odoperovali cystu na vaječníku, což jsem se dozvěděla až později. Děti odvezli v inkubátoru, Petr a babičky je viděli mohli vyfotit, no samo, že byly vyklepany a jeden foťák nešel nažhavit. Petr mě pak vezl se sestrou na poporodní, kde jsem měla být 2hodiny. Petr tam byl se mnou asi hodinu a pak jsem mu řekla ať jede odvést ty babičky. Odjel a mezitím sestra. že jak to bude přicházet k sobě, tak až pocítím bolest, tak mám říct. No a po chvíli bolest tak sestra píchla něco na O a čípek mi dali a já čekala, že to zabere, sestra zavřela dveře a nechala mě jako odpočívat, televizi mi zapla, no ani nevím co tam bylo, pak ukrutná bolest, maso živy, a začalo moje druhy dno, volala jsem na sestru, bouchala do nábytku, abych se dovolala, myslela jsem, že to nepřežiju, tlak se mi měřil sám, vyskočil mi na 160/130-prý to bylo bolestí, asi po 10minutách přišla sestra neslyšela mě, když mě viděla nechápala, prý to ještě neviděla, že mi ty léky nezabrali-no ona nevěděla s kým má tu čest, že mě se vždycky chytne po čem hov... No a že mi nic jiného dát nemůže, že bez schválení doktora to nejde a že ti jsou všichni u porodu, že musím vydržet. No a asi po 3/4hodině ukrutných bolestí přišel doktor a taky nechápal a pak, že teda okamžitě píchnout Analgen a pak už to bylo krásny, žádná bolest. Jen jsem říkala sestře ať mi natáhne nohy, že je mám pokrčeny a ona, že je mám nataženy, že se mi to jen zdá. Jo a ještě mi dala v to ráno sestra cévku, hladěla do mě, krev už mi tekla ,ale dala to tam, na sále zjistili, že se netrefila, tak mi to znova předělali. Pak mi do pytlíku tekla červená moč. Z původně 2hodin na pooperačním, byly 4hodiny a vezli mě na pokoj, tam kapačka konečně čaj. Ležela jsem až do dalšího dne do rána a pak jsem měla vstát. postupně mi nohy přicházeli k sobě i to ostatní, ale dalo se to, jen nesnáším ležení na zádech, tak jsem se všelijak nakroucela, aby to bylo polozáda bok. děti mi přinesli na kojení a odnesli, že dvojčata mi dají až tak v neděli na celý den, ale na noc, že dvojčata nedávají. No to bylo něco na mě, já že to teda ne, že ty děti jsou moje a že je chci mít u sebe, tak mi je tam teda nechali hned tu první noc, jen je chodili přebalovat, já musela ležet. Ráno si je vzali na vyšetření a já měla vstát z postele, no myslela jsem, že nevstanu, ale šlo to. No a pak jsem si tam žila, jako na dovolené. All inklusiv. 3x denně jsem měla injekci od bolesti, která nezabírala a čípky, které trošku pomohli. pak byly ještě další dva klystýry a pak asi třetí den jsem byla bez prášků. Tím, že jsem kojila oba zaráz tandem, tak mě chytli záda-no mazec, půjčili mi i kkojící polštář-ten je na HOVN... nekupujte si ho, zbytečny vyhazování peněz. 4a5 den po operaci mě šíleně bolela hlava na čele-prý následek anestezie, čípky zabrali-dalo se to. Takže, jak píšu dovolená, samostatný pokoj, sama jsem se starala o děti, sama koupala, navařili mi, umyli zem, jen doma je doma, no uteklo to až na ty neustály vizity a otázky, jak to zvládáte? Vždyť matky nezvládají ani jedno-tak z toho už jsem rostla, ze začátku mě to těšilo, ale pak jsem měla sto chutí říci, že když jsou to lemry, tak nemají mít děti.. Našla jsem si tam pár známých, Akorát 2 noci mi kluky vzali a jen donášeli na kojení-byly na super dovolené pod světlem-měli žloutenku. Při odchodu doktor řekl ať koupím třeba Nutrilon, než se mi pořádně vytvoří mlíko tak ať jim ho třeba na noc dám. A naše první noc doma? Koupila jsem Nutrilon ve 20hod jim ho dala a ve 22hod už měli hlad---na hovn.... pití, takže jsem je nakojila, pak v 2,30 znova a pak jen Petříka v 7hod, teď je 9hodin a Lukášek pořád spí, tak snad se vzbudí, musíme frčet na pojišťovnu a večer jdeme tady k nám na ples, jen od 23,30 si vyzvednout případné výhry-je to o ulici dál-takže babička bude zatím hlídat. Kluci jsou zlatí-no po mě, kočárek bude příští týden, tak vyrazíme. Jediný problém máme s brkáním, to jsou snad hodiny a nic-poraďte, jak to udělat, aby si brkli?

zuzka72
5. bře 2010

No a jinak musím pořídit tu odsávačku, mám mlíka habakuk a teče mi, jak kojné, takže alespoň budou mít psy co pít. 😀
A jinak Olomouc není špatná, ale Šternberk má u mě 100%, Byla jsem v šoku, krásné oblečení, jak personál, tak pacienti-jen chudáci děti, byly jak bezdomovci v těch zašitých dupajdách a košilkách zapraných. Toaleťák na každym záchodě, televize ve společenské místnosti, vlídnost, vstřícnost obětavost, no prastě super. Až na tu jednu dětskou sestru megeru černy mikádo, co furt jen vyřvávala, že proč furt ti fagani řvou atd. No ale vždycky se jedna černá ovce nejde a mě tím pobyt nezkazila, měla jsem ji na háku, byla tam jen jednou, takže to šlo přežít, tím, že jsem měla pokoj hned vedle jejich kanceláře a stěna byla z překližky, tak to bylo všechno slyšet.

ivaajirka
5. bře 2010

Teta Zuzí jsem to hltempřečetla suuupeeerr 😉 😀 😀

sarri
5. bře 2010

Zizi, na brkání zabíral tygřík http://www.horolezci.cz/maruska/article/13/polo... teď když jsou větší, tak je dám na břicho.

petulka26
5. bře 2010

Ivaajirka už máme pořízený golfáč cosatto you 2, a je fakt super. Hlavně je skladnej, takže se mi vejde do auta.

Sarri, žádnej taťka na obzoru, ale kdybys o nějakym, věděla tak sem s ním 😀
Byla jsem teď nějaký čas u kamarádky, opustil jí manžel, takže jsme jí dělali společnost, tak jsem se sem za Vámi nedostala.

mrkvicka28
5. bře 2010

Ahoj zuzi tak to je moc dobře že to nkonec takhle doaplo,ael nechci vidět ten svůj porod když my nakonec máme trojčátka. 🙂

ivaajirka
5. bře 2010

Ahá ten se mi také líbí petulka,ale zatím mi vyhovuje ten co máme 😉 a do galaxička se vejde i rozloženej:o))

petulka26
5. bře 2010

Ivaajirka Já mám Citroen C3 takže pidi auto 😀

hanula83
5. bře 2010

Zuzi, s tím Šternberkem potvrzuju. Byla jsem tam za švagrovou v porodce a opravdu velký rozdíl s OL... o přístupu sester nevím, ale podle všeho rozhodně ne tak uhoněné a nepříjemné jak v OL na novorozeneckym... Ona měla taky ten spinál a asi byla sranda, když jí doktoři vytáhli to téměř pětikilové dítě 😉).

Jinak super, že kojíš a že hlavně kluci chcou, jen tak dál. Já mlíko měla (asi), ale Anička na to prděla a já pak už taky. Co se týče té bolesti, tak mě právě nechtěli potom už nic píchnout kvůli tomu, že to jde do mlíka.

ivaajirka
5. bře 2010

tak my pádíme ještě nakojím obléknu a hurá k mudře 😀 😀 tak papa

zuzka72
5. bře 2010

Mrkvička-super-trojčátka-to bude krásny a porod suprovej, neboj, až uvidíš, jak si tam ty mimča přehazujou, tak se budeš smát. 🙂
Sarri-dík, ale tygřík na nás neplatí. 😢

j.cien
5. bře 2010

Ahojky vsem 🙂
Zuzi,tvoje porod-story jsem zhltla jednim dechem a se slzama v ocich 😵 ,je to super,ze ti to s tim cisarem nakonec dopadlo 😉 a hlavne klobouk dolu,jak to vsechno bezva zvladas!!
Ale ja to rikala,ty jsi ostrilena mamina a drak k tomu 😀 !
Takze preji hodne poho dnu a at vse dal krasne zvladas,at jste zdravi a v klidecku-at mas taky cas na nas na konikovi 😵 a jdu kouknout na fotky..

j.cien
5. bře 2010

Zuziku kluci jsou nadherni,jsem si u toho brekla 😵

j.cien
5. bře 2010

Zuzi a co rikaji na prcky jejich starsi brachove? 😉

zuzka.o
5. bře 2010

ZUZI....klucí jsou nádherní, moc se vám povedli 😉
To teda ale byla porod story.... jsi statečná a je dobře, že ses nedala a chtěla prcky mít u sebe. U mě jsi supermáma!!!!!!!!!

zuzka.o
5. bře 2010

Dneska jsem byla na KO.... A je KP 1,5kg, B je KP 1,66kg. Prý i kdybych se postavila na hlavu, není téměř žádná naděje, že by se otočili hlavičou dolů. Takže císař..... týden před si půjdu lehnout do nemocnice (cca 38tt+0) a pak domluvíme termín.

hancas
5. bře 2010

zuzíku...teda to je román,,,,mám odsávačku pkd budeš chtít medelu ruční.jinak miminka krásný teda taky sis vytrpěla pči porodu co???ale už to máš za sebou super,teda ty si odvážná hned na ples 😀 ty jedna !!!havně se drž a pusinku a pohlazeni miminkám a Vám gratuluji moc moc moc

hancas
5. bře 2010

jinka na to brkáno mi v nemocnici doporučili hladit mezi lopatkama

zuzka72
5. bře 2010

Hancas-já jdu jen pro ty ceny a pár tanečků s Petrem a vym taťkou a mažu dom kojit. 😀

lita
5. bře 2010

ZUZI - GRATULACE!!! 😀 😀
Hodne stesti a zdravi pro vas vsechny a at se chlapeckum u vas libi 😉
Jsou nadherni, ocihla jsem fotky, prekrasni chlapecci a jak jsou pekne vypapnuti (zatim tedy jen tvou plodovkou 😉 )
Fakt se podivuji stejne jako u vas v nemocnici, kam jsi je do toho sveho pidi-briska vlastne schovala.

Ty jsi fakt drak, deti hned u sebe, kojit, koupat, dneska na ples. Se divim, zes jim tam v ty porodnici nevytrela a nenavarila 😀 Ve vareni pro regiment mas prupravu 😀

Porod byl tedy docela porod, hlavne ze se znas a tak jsi dokazala vysilat alarmy. Ale to, jak te nechali na pokoji bez moznosti si privolat pomoc, je trochu lajdarna. Meli by tam mit alespon nejaky zvonek.

P.S. A v jake samosce se daji sehnat takova krasna miminka? 😉 😀

lita
5. bře 2010

Holky, ten uplnek mi zase dava. Mela jsem 2denni migrenu, nechtela jsem si lupnout Panadol. Uz uz jsem si ho skoro dala, ale zacalo to ustupovat. Pak jsem teda byla vyrizena, myslela jsem, ze se rozpadnu na kousky.
Ale dneska uz je lip, sice me ten mesic zase nenechal poradne vyspat, ale hlava cista 🙂

zuzka72
5. bře 2010

Jo a ještě jeden poznatek ze Šternberka-laktační poradkyně mi říkala, ať mou novou kojící krásnou podprsenku okamžitě vyhodím, jinak jsem bez mlíka. Prý ty klasicky kojíci podprdy co se prodávají jsou tím, že jsou obtaženy, tak působí, jako bandáž na zastavení laktace a ten trojúhelník, co se zapíná řes to, nadzvedne bradavku a zdeformuje ji. Nejlepší jseu sportovní volné podprdy-takže já už mám 3kousky.

lita
5. bře 2010

Zuzi - dekuju za postreh! Akorat se po koj-prde rozhlizim. Jednu sportovni tehu uz mam, uvidime, zda zdola i prsa nalita mlikem 🙂

lita
5. bře 2010

Holky, mozna uz jste na tuto vychytavku narazily:
http://www.4babies.cz/e-shop/extendor-pro-kojen...
Jsou to extendory k nastaveni bodycek, takze prodlouzi dobu jejich noseni, kdyz z nich deti uz vyrostou nebo maji moc naducane pleny (latkovky). Tady jsou zkusenosti maminek:
http://www.branakdetem.cz/hodnoceni/extendor-k-...

Pak bych se jeste zminila o eshopu Babylife. Vsem vrele doporucuju! Mluvila jsem s pani majitelkou a je jednoznacne orientovana na kvalitu, ale za rozumne ceny. Nema rada polske veci (neznamy puvod surovin) a i u ceskych vyrobcu je dost vybirava a kdyz ji privezou na kram smejdy, tak je zene svinskym krokem ven.

Ted dava dohromady novou radu dek splecne s firmou Satincare, siji i z biobavlny, maji nadherne barvicky a kombinace a za slusne ceny. Dobre na jaro a leto:
microfleece/bio-bavlna http://www.babylife.cz/deky/deka-100x70cm-satin...
microfleece/bavlna http://www.babylife.cz/deky/deka-100x70cm-satin...
microfleece/bavlnene bio-frote http://www.babylife.cz/deky/deka-100x70cm-satin...
Ma i velky vyber Emitex zavinovacek do autosedacky:
http://www.babylife.cz/zavinovacky-do-autosedacky/

A pak tu jeste musim pochvalit pani Valo z www.dvojcatka.cz
Pani je neskutecne ochotna a vstricna! Vrele doporucuju (prodava Bumbleride). Kocarek nam ma dorazit ve stedu.

sarri
5. bře 2010

S těma podprdama teda nevím, ale já nosím kojící od těhotenství na noc - elastickou. Je hrozně pohodlná, tak v ní dosud spím a bradavky mám pořád zcela normální. Spíš bych řekla, že záleží na tom, jakou máš velikost - aby to nedělalo tu bandáž.

zuzka72
5. bře 2010

Sarri-prý je jedno jakou máš velikost, prostě tvar a ušití té podprdy je zcela nevyhovující, ale je fakt, že já měla na kluky obyč a utaženy a mám prsa, jak osmnáctka. Teda než jsem byla těhu, teď je mám jako bych měla silikony. Krásny, velky, ale Petra to nebere, protože prej z toho teče mlíko. 😀 A větší chlapci si zvykli, že matka je sexbomba a chodí většinou na ostro s dětma přisátýma na prsou. 🙂 A ještě si mě fotí a dělají si prču hajzlíčci, mají ze mě jundu. 😀

lita
5. bře 2010

Holky, POZOR - jedna se o Horsky pramen 5 litru, nekupovat!
http://www.novinky.cz/ekonomika/193969-v-kojene...

ivaajirka
5. bře 2010

Ahojky holky jsme zpět kluci krásní,šikovní prostě moje zlatíčka 😀 😀 😵 😵 Ivánek má 5400g a Zdenda5800g jsou to moje šikulky prý krásně pasou jsou prý dost divoký 😀 takže jak Jiřík 😀
Jinak viz.podprdy jen potvrzuji mám jen sportovní,měla jsem kojo a úplně na hov...
😉 😉 😉 takže ani nepořizujte a to kojím už přes tři měsíce plně 😉 😉 Jinak kojo polštář já užívám na to,když kluky kojím naráz,ale většinou si je užívám pojednom 🙂 tak pááá

ivaajirka
5. bře 2010

Tak my teda kupovali horský pramen 2litry tak snad je to o.k. a to jsem pila já a manža 😲

pavcahola
5. bře 2010

Ahoj holky můžu se k vám přidat?Dnes jsem byla na kontrole a čekáme dvojčátka,jsem z toho trochu ještě vyděšená tak se vás chci zeptat jak se dají zvládnout dvě děti?Já nemám ještě ani jedno a budu mít najednou dvě. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru