Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

lita
10. bře 2010

Jinak ja na zacatku chtela napsat report z meho dnesniho utz, ale nejak jsem se svezla na vlne drbani, neslo odolat a zdrzovat se v koutku laptopu 😉

Tak holky, my jsme prikladem, ze se mimisci otoci, jak chteji i po 30 tt. Na utz ve 30tt byli oba kluci KP (dle utz odpovidali 31tt) a v teto poloze uz byli nejmene mesic a pul. Dnes ten nalevo najednou hlavicko dolu! A to je vetsi nez ten napravo a navic utlacovany, protoze ten napravo se totalne roztahl pres cele me brisko. Tudiz cekam, kdy se jeste obrati hlavickou dolu ten napravo, protoze je nesmirne aktivni a ma tam vice mista. Takze u nas je prirozeny porod stale moznosti.

Acko neustale kopalo B do oblicejika, tudiz si B drzelo rucicku pred oblicejem, mam ho tak i v 3D vyfoceneho 🙂 Acko se zase nechtelo nechat vyfotit a ne a ne nastavit profil. Ale nozickama teda mrskat umi 🙂

Vahy maji kluci hezke - A 1.830 g (odpovida 33 tt) a B 2.053 (odpovida 34tt). Trochu se bojim toho vahoveho rozdilu 200 g, ale pani doktorka rikala, ze to tolik neni, navic to muze byt dano odchylkou pri mereni a ze by z toho zadne drama nedelala. At za 2 tydny sveho gyn.dr. pozadam, aby je znovu premeril, aby se pripadne videlo, zda se ten rozdil neprohlubuje.

Ona sama ma doma dvojcatka, rodila ve 33+3 a rikala, ze jeji kluci meli vahu jako moje Acko a krasne to zvladli i bez Vojtovky! Uz je jim 5 let. To je skvele slyset, ze - holky v ocekavani? 😉

zlatovlaaska
10. bře 2010

P.S. tohle dočítat, jsem ráda, že jsem ten maratón běžela on-line 😀

lita
10. bře 2010

Zlato - 😀 osklivinec ropusinec 😀 😀

To je jak z pohadky bri. Grimmu - jezinky bezinky z cerneho lesa 😀
A Zuzka je tou vyzehlenou Snehurkou, co to vsechno zvlada a babe to jabko otraveny vyrazi z ruky 😀

Jsem si rikala, zes to vydrzela dnes heroicky dlouho, abys nam tam u psaciho stolu neporodila v primem prenose 😉 V rekordnim case Sablikove 😀

petranela
10. bře 2010

Lito, tak skvělé výsledky, gratuluju!!! No a ty váhy jsou naprosto senzační, dokonce jsou kluci dopředu, můžeš z nich mít velkou radost. 🙂

lita
10. bře 2010

J.cien, Zlato - tak ja mam nahore uz 17 kg!!!

lita
10. bře 2010

Peto - dekuju. Ty vahy me to potesily 🙂 Ale rozhodne bych tomu neprikladala velkou vahu, je to jenom mereni pres pocitac a kazdy mm namereny na obrazovce mimo je zavadejici. Takze tvoji mimasci mohou byt klidne take starsi o tyden anebo ti moji zase o tyden mladsi 😉

petranela
10. bře 2010

To ano, máš pravdu, váhy jsou orientační, ale i tak se pěkně z toho raduj 😉 17 kg je pěkných, já mám nahoře 13 kg.

lita
10. bře 2010

Peto - 13 kg je krasnych 😉 Ty jsi tycinka hubena, takze to mas urcite jen v brisku a pripadne v nateklych pazourkach 🙂

petranela
10. bře 2010

Lito, tyčinka hubená moc už bohužel nejsem, ale myslím, že všechno fakt mám v břichu. No ale to Ty taky, Ty jsi krásně štíhlounká a všchno máš taky jistě v bříšku 😉
Pro dnešek se taky loučím, hodně jsme toho dnes probraly, samý zajímavosti. Holky co tu dnes nebyly, budou mít co dělat, tolik dočítat!

lita
10. bře 2010

Holky, tady je ta avizovana tabulka, naposledy aktualizovana 22.2. - stydme se, kdyz se tady ted rodilo jak na bezicim pase 😀

Cekatelky, co se staly maminkami a oznamovaly to zde ci sem chodi, jsem presunula do kategorie maminek, tak pripadne holky doplnte udaje o porodu a svych miminkach, pokud budete mit cas a chut pokracovat v tabulce. Maminky jsem si dovolila srovnat dle data porodu.

Pokud je zde nejaka cekatelka, co se nenasla v tabulce, necht se samozrejme doplni.
Cekatelky, ktere maji po terminu a jeste se neozvaly jsem presunula do nove katetorie Nezvestne.

A copak to tam z te tabulky na me vykouklo?! Kdopak ze to ma byt po Zlatovlaasce dalsi na rade? Jen doufam, ze po Zlatce bude s porody nejmene do pulky dubna pokoj, rada bych ty nase milacky take donosila do uctyhodneho tydne 😉

***ČEKATELKY***
ZLATOVLAASKA - 30. března - dvojvaječné, chlapečci
LITA - 7. května - dvojvaječné, nejspíš Bryan a Tobias
ZUZKA.O - 13.května - dvojvaječné, ???
REJCHL - 15.května - dvojvaječné, Jára a Davidek
J.CIEN - 15.května - dvojvaječné holčicky
CARINKA 18.května - dvojvaječné, Anička a Barunka
ELLY01 - 18. května - dvojvaječné, chlapeček a na 60% holčička
EIRIN - 27.května -dvojvaječné, chlapeček a holčička
PETRANELA - 21. května - dvojvaječné, chlapeček a holčička
MONIKA.TDM - 18. srpna - dvojvaječné, zatím nevíme pohlaví
MRKVICKA28 - 8. září - dvojvaječné, ???

***MAMINY***
HANCAS - (34tt) Klárka 2,5kg, 49cm, Kubík 2,23kg , 46cm leden 2008 (přirozeně)
ARWENKA - (39tt) Nicolas, Sandra, 26.srpen 2009 (přirozeně)
BERUSKA5 - (37tt) Sašenka(Alexandra) 2,57kg 46cm, Samuel 2,79kg 47cm, 27.srpen 2009 (císař)
MAUI - (32+6) Sofie kg, Sára kg, 16.září 2009 jednovaječné (císař)
PETULKA26 - (34+1) Lukas 2,3 kg, Elen 1,3 kg, 20. září 2009 (císař)
SARRI - (34+2) Adélka 2,24kg, Eliška 2,17kg, říjen??? 2009 (přirozeně)
KOCULE - (37+2) Adélka, Tomášek, říjen 2009
NAATASA - (33tt) Emička, Michálek, říjen??? 2009
LUCY - (38+5) Nela 2,74kg, 46cm, Sofie 2,72kg, 47cm, 23.říjen 2009 (císař)
HAŇULA83 - (37+5) Anička 2,82 kg, Elenka 3,29 kg, 11. listopad 2009? (císař)
Darling007 - (31 + 5 tt) Daniel 1,67 kg a Honzík 1,32 kg, 18. 11. 2009, dvojvaječná dvojčátka (císař)
IVAAJIRKA - (38+5) Ivánek 2,68 kg 49cm, Zdeneček 2,97kg 50cm, , prosinec 2009??? ???vaječné (přirozeně)
KANKOVKA - (34+6 tt) Helenka 1,935 kg, 42cm a Vašík 2,44 kg, 46cm, 1.1.2010
IRMI - Bořek 3kg 47cm, Bruno 3,15kg 47cm, 4.leden 2010 dvojvaječné (císař)
SWEETHY - ( ) Vendulka 3kg, 47cm a Štěpánek 3,4kg, 50cm, 14.ledna 2010
CLEA - Alex 3kg a 47 cm a Jakub 2,150kg a 44cm, 14. ledna 2010
HOUSKY - (28tt) Barunka 1,05 kg a Daneček 0,74 g, 20. ledna 2010
MILUŠKA - Tadeášek 1,45 g, 38 cm a Kryštůfek 1,15 g, 35 cm, 20. ledna 2010 (císař)
BALINA
MIRADKA
HAASINKA
ZUZKA72
RADKA.K
ZDEPROS

***NEZVESTNE***
KVETINKA (porodila pred 2,5 mesicem)
PETKAN
LOPATA49
KONVER

lita
10. bře 2010

Peto - presne tak, nechtela bych tech x stranek docitat, jsme se nejak rozmazly 😀

lita
10. bře 2010

Holky - kdyz nam ted osekali tu materskou, proc si neprivydelat? 😀 Treba by se nasel odberatel 😀
http://www.super.cz/clanek/38108-sefkuchar-vyra...

hancas
10. bře 2010

maminky našla jsem super graf mrkněte:
http://www.rustovyhormon.cz/rg/grafy.php?graphT...

nám vyšlo ýe Kubíček bude 181 cm velikej a Klárinka 168 😀

lucy82
10. bře 2010

Teda holky vás člověk ani nestihne dočíst 😀 Já tenhle týden teda padám na hubu ☹ Se přiznám, ale jsem fakt vyřízená.
Hani co s holkama celý den děláte? Nebo co holky nejvíc baví? Já mám pocit že holky nějak všechno přestává bavit, nejvíc se asi na mě podepisuje to že mě moc nenechá Sofi vyspat a pak je celý den protivná a pořád kňourá. Leží na zemi na hrací dece, musím tam být skoro celý den s nima, už mě všechno bolí 😀 Jen se vzdálím třeba jen na záchod začne vyrvál. Hrazdička je baví jen chvíli pak už ne. U jídla mi dělá Sofi taky cirkus, krmíme tak 40 minut protože prvně nechce, pak jo, pak si tam strká ruce, pak se musí koukat co dělá ségra..... No pořád dokola. Přes den spí tak dvacet minut, takže neuklidím, neuvařím prostě nic 🙄 A přitom nezlobí ale jsou protivný a jak tady všechny píšete že máte zlatíčka tak si připadám jak krkavčí matka, že na nich pořád něco hledám. Ale já si fakt nemám čas dojít ani na záchod.
No snad bude líp, hlavně ať už je hezky, jinak mě klepne 😕

Hani jo a já jsem ročník 82 tak jen o rok 😀

zuzka72
10. bře 2010

holky-si děláte kozy, nééé????? člověk tady chvilku není a vy toho tolik nakecáte. Nestíhám dočítat. 🙂

zuzka72
10. bře 2010

***ČEKATELKY***
ZLATOVLAASKA - 30. března - dvojvaječné, chlapečci
LITA - 7. května - dvojvaječné, nejspíš Bryan a Tobias
ZUZKA.O - 13.května - dvojvaječné, ???
REJCHL - 15.května - dvojvaječné, Jára a Davidek
J.CIEN - 15.května - dvojvaječné holčicky
CARINKA 18.května - dvojvaječné, Anička a Barunka
ELLY01 - 18. května - dvojvaječné, chlapeček a na 60% holčička
EIRIN - 27.května -dvojvaječné, chlapeček a holčička
PETRANELA - 21. května - dvojvaječné, chlapeček a holčička
MONIKA.TDM - 18. srpna - dvojvaječné, zatím nevíme pohlaví
MRKVICKA28 - 8. září - dvojvaječné, ???

***MAMINY***
HANCAS - (34tt) Klárka 2,5kg, 49cm, Kubík 2,23kg , 46cm leden 2008 (přirozeně)
ARWENKA - (39tt) Nicolas, Sandra, 26.srpen 2009 (přirozeně)
BERUSKA5 - (37tt) Sašenka(Alexandra) 2,57kg 46cm, Samuel 2,79kg 47cm, 27.srpen 2009 (císař)
MAUI - (32+6) Sofie kg, Sára kg, 16.září 2009 jednovaječné (císař)
PETULKA26 - (34+1) Lukas 2,3 kg, Elen 1,3 kg, 20. září 2009 (císař)
SARRI - (34+2) Adélka 2,24kg, Eliška 2,17kg, říjen??? 2009 (přirozeně)
KOCULE - (37+2) Adélka, Tomášek, říjen 2009
NAATASA - (33tt) Emička, Michálek, říjen??? 2009
LUCY - (38+5) Nela 2,74kg, 46cm, Sofie 2,72kg, 47cm, 23.říjen 2009 (císař)
HAŇULA83 - (37+5) Anička 2,82 kg, Elenka 3,29 kg, 11. listopad 2009? (císař)
Darling007 - (31 + 5 tt) Daniel 1,67 kg a Honzík 1,32 kg, 18. 11. 2009, dvojvaječná dvojčátka (císař)
IVAAJIRKA - (38+5) Ivánek 2,68 kg 49cm, Zdeneček 2,97kg 50cm, , prosinec 2009??? ???vaječné (přirozeně)
KANKOVKA - (34+6 tt) Helenka 1,935 kg, 42cm a Vašík 2,44 kg, 46cm, 1.1.2010
IRMI - Bořek 3kg 47cm, Bruno 3,15kg 47cm, 4.leden 2010 dvojvaječné (císař)
SWEETHY - ( ) Vendulka 3kg, 47cm a Štěpánek 3,4kg, 50cm, 14.ledna 2010
CLEA - Alex 3kg a 47 cm a Jakub 2,150kg a 44cm, 14. ledna 2010
HOUSKY - (28tt) Barunka 1,05 kg a Daneček 0,74 g, 20. ledna 2010
MILUŠKA - Tadeášek 1,45 kg, 38 cm a Kryštůfek 1,15 kg, 35 cm, 20. ledna 2010 (císař)
BALINA
MIRADKA
HAASINKA
ZUZKA72 - (39+3) Petr 3,09 kg a 48cm, Lukáš 2,65kg a 46cm, 26.únor 2010 (císař-spinál)
RADKA.K
ZDEPROS

***NEZVESTNE***
KVETINKA (porodila pred 2,5 mesicem)
PETKAN
LOPATA49
KONVER

hanula83
10. bře 2010

Zlatovlásko, to vůbec není zač, když vím, poradím... ale abych pravdu řekla, myslím, že každá si stejně najde svůj systém. Možná je akorát dobré vyzkoušet víc věcí a pak se na něčem ustálit, ale stejně si to každá udělá po svym 🙂

Holky, co tak čtu o tom příbuzenstvu, to je teda něco... V každé rodině je něco, každej má kostlivce. No ale takovej už je svět 😔... a jak už tu někdo psal, já se budu snažit holčičky vychovávat jak nejlépe mi to půjde, a tak, aby z nich nevyrostli sobci, jakých je všude kolem dost a dost..

Lucy, mně holky pod hrazdičkou nějakou chvíli vydrží. Někdy dýl a někdy jen chvilku. Já jsem jim tam natáhla takovej řetaz, kterej je sestavenej z takovejch obřích "céček". Určitě to máte taky. A ty céčka jsem různě propojila chrastítkama, takže z toho vznikl takovej řetaz, do kteryho stačí trošku pinknout a hned chrastí... Každá to má nad svojí hrazdičkou a pinká do toho packama. Takže to je asi baví nejvíc - myslím když si hrají samy. Jinak je nejvíc baví, když jim cokoliv vykládám nebo zpívám nebo ukazuju hračky... Oblíbená je zpívající kačenka a ovečka, to můžu pouštět pořád dokola a má to úspěch 😉. A nebo na ně dělám takové ty přiblblé ksichtíky a mluvím takovou tou připitomělou řečí a to začnou povídat ony taky. Hrazdičky mám úplně u sebe, takže někdy holky jen tak koukají na sebe a něco povídají 😉... Když už nebaví hrazdička, dám je na chvíli do postýlky, pustím kolotoč, který někdy zabere, někdy ne, ale mají tam i spoustu plyšáků, kterým taky hrozně rády něco povídají 😉. Nebo si je dám obě na gauč a zase dělám ty pitominky... Když už si fakt nevím rady, jak je rozptýlit (ale to se moc nestává), tak je nechám z dálky koukat chvilku na telku, to zabere vždy a ony se přestanou nudit a přestanou aspoň kňourat... Sem tam je dám i do autosedačky a pohoupu, ale to spíš dřív, teď už moc ne... No a poslední dobou, jak už jsem tady psala, tak prostě obě vezmu do náručí a tak 5 minut s nima chodím po domě, taky je to na chvíli rozptýlí a jak je pak dám do postýlky, tak hned nezačnou mrčet.... Ale jinak asi mám fakt štěstí a nechci to zakřiknout, že holky si kolikrát fakt dlouho vystačí samy, prostě ta hrazdička je bomba... Teď dostane Elenka k svátku knížku a budu jim předčítat pohádky 🙂... Joooo a taky pomáhá, když si chci třeba uvařit nebo umýt nádobí, tak na ně z kuchyně mluvím (je to hned vedle obýváku, kde jsou).... A když musím akutně na záchod a ony zrovna mají mrčicí náladu, tak to holt těch 5 minut musí vydržet, to zas neeee 😉

hanula83
10. bře 2010

Zuzi, ty jsi byla ve 40. týdnu?? To jsem ani nevěděla... uf.

lucy82
10. bře 2010

Hani ju tak to taky vyzkouším na tu hrazdičku, ona je bavila ale teď už moc ne, Sofi je nejradši na boku tak jsem ji připla na bok nějaký blbosti a chvilku to zkoumá a pak kňourá, ale já myslím že je utahaná když toho moc nenaspí ale jako co s ní? Když nespí ani přes den ☹ Nu jdu spát, chtěla jsem si dát víno ale na to už nemám sílu, tak písnu zítra, a mám sto chutí jim objednat nějakou hrací hrazdičku že na něco zmáčknou a ono to začne vydávat zvuky. Jako když jsem s nima na dece tak to se jim líbí že děláme blbiny, ale jak se vzdálím je konec. Nu snad to mrčecí období je brzy přejde 😲 😝

hancas
10. bře 2010

lucy...přesně jak píše hanulka mi též měli hrazdičky a oni si vyhráli pak různá chrastítka,řetazy,kousátka...a pěnové puzzle to bylo jejich,když jsem šla na wc nebo do pračky mluvila jsem na ně nebo jim pustila rádio a oni poslouchali,zkus je nechat chvilku samotné a sedni si a uvidíš at si zvyknout 😀

hanula83
10. bře 2010

Lucy, to ti ještě chci říct... Já tu hrazdičku nemám, ale má ji synovec, já si ji půjčila a je to naprostá bomba, u toho vydrží naprosto samy strašlivě dlouho... Musí to být taková ta pevná hrazdička, kterou nepřevrátí, jsou tam různé pitominky a hrací zvířátka, ony si za to třeba samy zatáhnou a začne to hrát... U toho mi vydržely fakt asi zatím nejdýl... A jinak, jak píše Hanča, určitě je trošku zvykej, že s nima nemůžeš být v kuse. Asi jsou teď hodně zvyklé, že jsi s nima pořád a tak to taky vyžadujou 😉.

sarri
10. bře 2010

Teda, vy drbete. Vás dočíst, tak bych musela mít asi tak o 2 děti míň. 😀 😀 😀 Možná o 3 - nějak se nám s manželem ty uvítací vášně vymkly z ruky (teda spíš jemu a ani ne tak z ruky 😀 ), tak snad nic....... 😎

Hani, jsi za bažanta. Sdílím ročník s Lucy a letos už jsem slavila ☹

Su mrtvola. Zitra pediatr - poradna a očkování - tak už se netěším. Manžel přiběhne až k doktorovi, takže mně čeká vypravování se někam na čas, což mi holky vždycky bojkotují - nechtějí se najíst a řvou - prostě to ze mně cítí, že potřebuju nutně, aby se najedly, tak schválně nejí 😖

hanula83
10. bře 2010

Sarri, tak tím pádem možná i o 4 děti míň, ne? 🙂))... My z podobného "vymknutí z ruky" máme ty dva spící drobečky, co jsou nahoře v ložnici 😉

No doufám, že mi ta nálepka bažanta nezůstane dlouho a přihlásí se tu někdo dobrovolně pro tuhle nevděčnou funkci 😅

Jinak, to očkování ti fááákt nezávidím, už teď se děsím toho našeho dalšího ☹

sarri
10. bře 2010

Hani, nestraš. Mimi snad ještě joo, ale teď nee - už není místo v bytě. A na věku nezáleží. Mnohem líp teď pokecám s maminou, co je o 6 let mladší, než se svojí kamoškou, která je rozvedená a honí chlapy 😖
Tak se dívám, že tu dlouho nebyl nikdo jednovaječný 😀 Kdoví, co Maui.
No holky minule po očkování řvaly jak sirény a všecko od krve, tak se netěším.

hanula83
10. bře 2010

Sarri, ani mi nemluv, jak jsem psala, já to málem taky obrečela, jak je píchala. Chuďátka moje maličky, tak mi věří a já je nechám tak trápit... no ony neví, že je to pro jejich dobro ☹

S tím věkem máš pravdu, já si taky nemám co říct s kámoškama, který ještě nemají děti a řeší naprosto jiné věci. Až třeba jednou děti mít budou, tak zas navážem, ale teď jsem od nich dost vzdálená..

Jj, tady už dlouho nebyly jednovajky, to je fakt...

No nic, já jdu do hajan, dneska už se opravdu těším 😎

ivaajirka
11. bře 2010

Dobré ránko hollky nestíhám číst jste toho napovídali 😕 😕 😀
Hanul83 neboj já jsem nejmladší jsem 84 😀 😀 mě to neva za bažanta 😉
Jinak my jsme dvojvajky kluci a byli 30.listopadu a koukám,že Zdeneček byl nejdelší mimi zatím 50cm 😀 a to já mám 160 a manža 165cm 😀 😀

irminka
11. bře 2010

dobré ránko,
včera veščer jsem vás začala číst a ani jsem to všechno nedočetla......to tu normálně vypadá,že žádná z vás nemá snad ani děcka 🙂 ...asi jsou tááák moooc hodné, že stíháte všechno...tak to má být 🙂 😉

My budeme asi dost nachlazení, Bořek ztratil uplně hlas, jenom chudátko s(ý)ípá, a oba chlapečci funí jak lokotka, asi najedeme na odsávačku na vysavač, už ji mám doma, ale mám z toho bobky, abych jim nevysála aj mozek 😅

U nás na dědině do rána nasněžilo, že to tu vypadá jak na vánoce, mě už to normálně serinká, chci už chodit v tričenku a hošani jen tak nalehko, toto je fakt ozřes 😠

já sehlásím k ročníku 76, takže také postarší ročníček 😝

irminka
11. bře 2010

opět chyby,omlouvám se 😕

zuzka72
11. bře 2010

Hanula no 39+3, takže 40, no vždyť jsem toho taky měla plny kecky. 😀

zuzka72
11. bře 2010

Já se hlásím mezi důchodce. 😀 Ročník 72, ale prosinec, takže kdybych týden vydržela byla bych ročník 73, no co už, to už je dávno. 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru