Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

sarri
31. bře 2010

Maui, já hodně nakupuju přes MMB - ale takové ty "lepší" věci - chodíme vyparáděné i doma. Tohle už se nebude opakovat, tak na nějakou tu kačku nehledím, ale zas zbytečně taky vyhazovat prachy nechcu. Hodně nosíme semišové věci - overálky, teplákovky. Jako úplně první jsem dokonce koupili "medvědí oblečky" vel. 1m a ty nosí od narození ještě teď do kočáru do emitexu. jsou v nich roztomilé. Naštěstí neblinkáme, tak nemusím pořád převlékat. Fotky jsou medvědí oblečky v listopadu a na konci března - tak ty se nám vyplatily 🙂)

sarri
31. bře 2010

Hani, holky, když jen to jde, tak si vyhodí nožky na vrch odrádky - máme polohovací, tak je ještě hodně nahoře- a kopou - občas jim ty nohy propadnou až po kolena šprušlama a nejde jim to vyprostit. No a co dělají s hrazdičkou - po chvíli si pod ni lehnou tak, aby dostaly nohama na otočné věci na bocích a točí s tím jak šílené - rachot jak brázen a do toho rukama drancují rolničku.

sarri
31. bře 2010

Hani, kdy jsi měla termín porodu - ten řádný 40tt?

salu
31. bře 2010

Ahoj maminy,
já je chci taky oblíkat do stejného 😀 teda doma na tom až tak netrvám, mám nějaké věci po Aničce, ale když půjdeme ven, k doktorce, na návštěvu, tak určitě 😎
Včera už mi přišly první úlovky z MMB.

sarri
31. bře 2010

A až prší - hlásím to do Olomouce, aby se připravili, že to tam za chvílu majú take 😀

hanula83
31. bře 2010

Sarri, tak to ty oblečky rostou s nima, neee? 🙂) Já taky nakupuju hodně na MMB, dokonce bych řekla, že je to taková moje malá posedlost. Jednu dobu jsem tam nakoupila fakt hodně šatiček a jak jsem zde už dřív psala, podařilo se mi jedny koupit 4x, viz to foto v albu. Teď se tam spíš dívám po vybavení do pokojíčku. Sháním nějakej koberec, protože nahoře máme taky plovoučky a holky určitě budou chtít lézt po zemi a na té plovoučce je to blby. Koberce tam jsou ale docela naprd, buď drahé nebo nevyhovující, to si ale stejně musím omakat.

Jo a ještě s tím oblíkáním... já holky ze začátku oblíkala různě, měly jsme kupu oblečení od švagrovek, ale ony mají dohromady 5 kluků, takže samy modry a hlavně všechno 1x... No a pak mě popadla ta mánie a teď už taky parádím i doma 🙂))

sarri
31. bře 2010

Hani, do pokojíčku jsme dali taky koberec na plovoučku - už ted se tam všichni válíme, takže spokojenost. U nás to bude na lození pěkně blbé - koberec je jen u sedačky malý a v jídelně pod stolem, jinak dlaždice a plovoucí podlahy a kuchyň je na stupínku, takže terén značně členitý.

sarri
31. bře 2010

No, my jsem nedostali o nikoho nic - oblečení a všechno ostatní jsme museli pořídit.

hanula83
31. bře 2010

Sarri, taktéž s tou hrazdičkou, dělají s ní psí kusy.. No a teď je přebalit je už taky pomalu kumšt, a to bude jistě ještě horší 😉). Musím všechno dát stranou, protože po tom minutkovém přebalování je po nich takový brajgl, že to pak uklízím jak dlouho. Třeba mi vysypou vatovy tyčinky nebo rozrolujou buničinu apod. A všechno směřuje do pusy... Já měla ten císař ve 37 + 5, ale oni v Olomouci nechávají max. do ukončeného 38 týdne, to znamená, že holky už by měly stejně jen 2 dny na to, aby začal normál porod... a k tomu se fakt neměly, čípek pořád uzavřenej, žádná voda, no jo, taky by se mi líbilo si hovět v břichu 😉))... naštěstí jejich poloha KP určila císař, při poloze hlavama dolů by mi ho vyvolali. Teda pokud bych chtěla rodit normálně.

hanula83
31. bře 2010

Salu, hezoučké 🙂

maui
31. bře 2010

Sarri, pomalu ji přetočím na bok, pak jí tu vrchní nožičku pokrčím a přitlačím k podložce a zároveň se snažím natáhnout spodní ručičku (jakoby stabilizovaná poloha), no a ona by se postupně měla víc a víc zapojovat sama. Zatím ale kdepak, neotáčí se 🙂 Sofinka se občas ve snaze vidět víc, prohne jakoby do luku a leží skoro na boku, ale tím to hasne. My jsme rádi, že jakž takž paseme, o nějakém přetáčení si můžeme zatím nechat zdát 🙂

maui
31. bře 2010

Salu, krása! 🙂 Já na MMB taky nedám dopustit. Neumím si představit, že bych holkám musela všechno kupovat nové v kamenném obchodě, na to bych fakt neměla!

Holky, já zírám, jak máte čiloučké děti 🙂 Naše holky jsou teda pěkné peciválky. Pod hrazdičkou jen leží a chytají hračky, a jak je položím do postýlky, zavírají oči a spinkají 🙂

salu
31. bře 2010

Díky 😎
Mám teď nakupovací mánii. Ale nejsem si moc jistá velikostma. Co já vím, jak budou velké, až se narodí? Co jim bude na podzim, co na jaře ..... ach jo. Taky jste tak nakupovaly? nemám se brzdit?

salu
31. bře 2010

Maui, koukám na tu fotku, ty máš Bumle - vita? Jsi spokojená?

hanula83
31. bře 2010

Salu, já si koupila akorát pár oblečků těch 56 a 62, tím nic nepokazíš. Menší bych nekupovala, myslím, že i když by byly děti menší, tak jim to ohrneš, 50 nemá moc význam kupovat... Nebo to prostě řešit, až to nastane. Já mnohem víc začala nakupovat, až se holky narodily, protože už jsem šla na jistotu. Já právě ani neriskovala to, že vím z ultrazvuku pohlaví a nechtěla nic růžovyho, pro jistotu 😉.

sarri
31. bře 2010

My jsme nějaké padesátky měly - holky by byly v 56 jak hastroši, ale to doktoři strašili, že budou mít max. 1700g.

lucy82
31. bře 2010

Ahojky, teda vy jste po ránu kecalky 😀

My vstávaly v osm, a teď písu a Sofa už je zase na břichu já se z ní picnu a zase bleje 😝 A Nela si strká Sofinky dudel do pusy, tak snad pak Sofa nic nechytne. Nevím kde ho zase našla.
Ty děti jsou fakt nějak akční 😀

A hlásím Nelinka bez teplot, huráááá, i toho dost vypila, tak jsem ráda 🙂

salu
31. bře 2010

tak jo Hani, končím 😀 Věcí je na MMB pořád hodně, tak to budu raději řešit až pak. POMOOOOOC 😝 no jo, nudím se doma. je tu ošklivo, zataženo ... Jinak - já Velikonoce taky nemusím, celé dopo jenom čekat, kdo zase zazvoní .... výzdobu taky nemám 😉

salu
31. bře 2010

Lucy super !!!!! Už to bude jenom dobrý.

lucy82
31. bře 2010

Holky na oblečení já měla strašně moc bodýček s dlouhým teď se toho nějak nemůžu zbavit, máme už dvě krabice věcí co nám jsou malé. KDyby někdo měl zájem písněte 😉 A jsou k mání i ty chlupatky, ty jsou úžasný a na podzim jako dělaný 😉

hanula83
31. bře 2010

Lucy, tak to je bezva, myslela jsem na vás. Když jsou děti v pohodě, tak je to to nejlepší 🙂... U nás si zase holky vzájemně strkají prsty do pusy, nebo si omačkávají škraně, uši...

Salu, klidně nakupuj 🙂, to já jen, že jsem nevěděla, jak a co bude, tak jsem nechtěla moc nakupovat, ale určitě je dobry mít něco dopředu 🙂... S těma Velikonocema, já natvrdo nikomu neotvírám, ať se jdou ožírat někam jinam, já jsem už na ty "koledníky" úplně alergická...

salu
31. bře 2010

Lucy a jaká je to velikost?

hanula83
31. bře 2010

Kdyby bylo víc zájemců o ty chlupatky, my taky prodáváme, skoro stejny jako má tady Lucy... 🙂, jsou bez kapes a rozepínají se na knoflíky klasicky. Místo knoflíků medvědí zoubky 🙂)) a jsou bíly.

maui
31. bře 2010

Salu, mám Bumbleride - vita, a jsem spokojená. Ze začátku jsem si musela zvykat, přece jen srovnání s kočárem z před 10 lety, bylo jiné 🙂 Ale nemůžu si vynachválit snadnost manipulace díky předním otočným kolečkům. Ještě jsem zvědavá na sporťák, bez vložných tašek to snad bude ještě lepší. Jedinou připomínku bych měla, a sice hodně těžko přístupný spodní koš, ale je to možná tím, že s vložnými taškami musíš mít otočené korbičky na druhou stranu než je "přirozenost" podvozku určeného hlavně pro sporťák., Je možné, že pak to bude lepší. ZEptej se Lucy, ta ho má taky. Třeba má jiné zkušenosti 😉

maui
31. bře 2010

Lucy, super, gratuluju 🙂 ....nemocné dítě, to je největší bezmoc ☹

salu
31. bře 2010

Taky jsem na ně alergická, bydlíme na malém městě, všichni se tu znají (teda já je ne, stěhovala jsem se za manžou), ale chodí za Aničkou, která se na ně klepe. No a teď se provalilo, že čekáme dvojčata, tak to mě přijdou omrknout i manželky koledníků a shánět drby 😠

kocule
31. bře 2010

Ahojte, u nás vypli vodu a já se divím, že nejede pračka. 😀 😀 😀 Samozřejmě jsem na to zapomněla, malí naštěstí mají kojeneckou a já to nějak přežiju. 😝 Musím. 😒

Holky já na MMB přestala nakupovat, páč jsem třeba koupila body 74 a bylo Adu, která měla 62 velikost. Stalo se mi to několikrát, tak jsem byla dost naštvaná. 😠 Jo a asi jsem měla smůlu, páč ty věci byly v hrozném stavu, já bych to třeba už ani neprodávala, bylo by mi to blbý. 😝 😝 Nakupuju na Slovensku, body tam stojí polovinu než u nás v internetových obchodech, navíc Tomča mi ledasco neobleče, je ramenatej 😀 a s poštovným to pořád vyjde levněji. A o dost. Došla jsem na to, že při mé smůle radši za 75 Kč nové než za 50 Kč z bazárku, protože jsem toho dost vyhodila nebo nám to leží ve skříni, páč je nám to malé. 😠 😠 Snad máte větší štěstí, já to asi neumím. 😀 😀

hanula83
31. bře 2010

Salu, taky jsem tu na dědině přistěhovaná za manžou... Ale já sama pocházím z malého městečka, takže podobny. Když chodili, jak jsem byla u našich, tak jsem se někam uklidila a mama měla instrukce říct, že nejsem doma... Jo jo a o drbech bych taky mohla psát referáty, ty jedou na každym maloměstě-dědině 🙂... Jak píšeš, já tu nikoho neznám, ale mně každej. Teď jak jsou holky na světě, tak se už taky v těch lidech víc orientuju, protože mě staví na ulici, koukají do kočáru a já se buď z řeči dovtípím kdo to je, nebo se mi rovnou představí...

kocule
31. bře 2010

Lucy, ještěže se malé ulevilo, to je hrozné, takový drobeček. ☹ Jakýho bacila jste to vlastně měli? U nás se ta rýma ještě nespustila, ale pěkně chrochtáme. 😝

hanula83
31. bře 2010

Sarriííí, hlásím, že tvoje předpověď se vyplnila, už tu prší...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru