Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

petranela
2. dub 2010

Ahoj maminky, tak jsem vás dočetla a snad se i něco dozvěděla. 😉

Teda Maui, fotka z dnešního rána je teda pravá aprílová, snad vám sníh co nejdřív zmizí. U nás sníh není, ale obloha je celá černá a za chvíli se asi spustí slejvák.

Kdepak máme těhulky, asi odpočívají. Já jsem teda poslední dva dny polomrtvá, úplně bez energie, že se mi nechce uvařit ani oběd. V noci špatně spím a přes den neusnu. Přes den mne to břicho netíží, ale jakmile si lehnu na bok, je to děs běs, cítím tu tíhu. Odpoledne přijde kamarádka, tak mne snad rozptýlí a probere.

Pavčo, já mám navíc 16 kilo, skoro všechno mi šlo do břicha, ale zadržuju i dost vody v nohách.

kocule
2. dub 2010

Maui, já jsem alergik jako prase! Na všechno, kromě venkovní plísně, který mi kupodivu nevadí. 😅 Na prach, takže nežehlím, peří, trávy, kočky, prostě asi všechno, teda zatím kromě manžela. 😀 😀 😀 Taky mám od 2 měsíčního mimina atopickej ekzém, nadosmrti. Fačovali mě do obvazů, zabírají už jen kortikoidy. A přešli jsme na normální Bebu. Doktorce jsme to říkala, jenže pokud chcete normálně jíst, jogurty a další, tak potom mléko HA fakt nemá smysl. Dává se preventivně do půl roku kvůli naštěpené bílkovině, kterou miminka hůře tráví, ale pokud nemáte alergie i na potraviny, tak bych to už asi neřešila. Nás ta Sensitivka stála skoro 4. tis. měsíčně 😅, ale nelituju, vyhly se nám koliky. 😝 Malej je celý mnaželův tatínek, malá je po mé praprababičce, takže geny dělají svoje., Já jsem celý můj taťka, věčně nemocná, hrůza. Naštěstí to zřejmě po mě nepodědili, jsou do jiných rodin. Já třeba měla ve 3 měsících píchané poprvé ucho. 😠 Jinak ale peru v mýdlových vločkách, náhoda je potvora. 😀 😀 😀

Holky, já tak zoufae potřebuju posilku. Potřebuju se trošku vysoustruhovat na své původní míry, i když je to po dvojčatech asi utopie, ale slíbila jsem si, že to do roka a do dne, co malí budou spát celou noc, abych mohla večer jít, dám. Nebo mě manža bude honit okolo baráku. 😀 😀 😀

hanula83
2. dub 2010

Kocu, já taky měla jako malá exém, ale teď ho nemám. Nemohla jsem kvůli tomu ani do chlorovaného bazénu, ale teď můžu v poho, asi je alergie pryč. A ucho jsem měla píchané taky, ve 2 letech, ale proto, že mi tam natekla voda při koupání.. No, ale holkám nám nedoporučila HA, dáváme od začátku normál Nutrilon... A co jsou ty kortikoidy? Já myslela, že se tak jmenuje ta látka, co se píchá předčasně narozeným miminkám, aby jim dozrály plíce 😅

hancas
2. dub 2010

maui----já dávala normál kaše a v poho apak jsem začala dávat jogurty....a malému se objevil ekzém ale nějak jsem to neřešila a ted už v poho ono asi záleží na dr jak a ke kterým sunarům má náklonost a s kým má nějakou smlouvu a musí to doporičovat,ale v nemocnici nás krmili Nutrilonem

kocule
2. dub 2010

Jo jsou hormony, které mám v mastičce. Jinak bych byla pěkně flekatá. 😝 Když vytahuju flašky z Miltonu, musím používat gumové rukavice, ruce mám pak úplně krvavé, jak mi praskají. No jsou to radosti, snad to malí po mě nepřeberou. 😠 😠

maui
2. dub 2010

Sweethy 😀 Plněné čokolády taky zbožňuju! Jsem ráda, že nejsem jediná, kdo je schopný "ztrestat" čokoládu denně, už jsem si připadala jako úchyl 😀

sarri
2. dub 2010

Tak jsme po o - Eli v poho - jí krásně - otvírá pusu, zavírá, polyká - super a všechno snědla. Adélku 14 dní jezení lžičkou naprosto nijak nepoznamenalo - sice otvírá, ale co se tam dostane, tak půlka znovu vyjde ven a snědla jen třetinu a pak hysterické řvaní. No, teď už mně tu púšťajú ty pěkné neohrané pjesničky z hrazdičky 🙄
Měla bych balit k babičce, ale se mi vůbec nechce 😖

maui
2. dub 2010

Koculko, no pozdrav pánbuh, ty taky musíš mí všechno! 🙂 Ale alergii na prach mám asi taky... teda spíš na to žehlení 😀

hanula83
2. dub 2010

Sarri, u nás to samé, Anička krásně papá, jako dospělák, ale Elence to dám skoro až do krku a ona to tím jazýčkem zase vyhodí...

maui
2. dub 2010

A díky za odpovědi, holky.l vědět to včera ta to HA mlíko ani neobjednám 🙂

kocule
2. dub 2010

Maui, my prostě vždycky musíme mít něco extra. 😀 😀 😀 Docela by mě fakt zajímalo, jak to s tím HA mlíkem je, jestli je opravdu vhodné jako prevence nebo je to zase chyták na naše peněženky. Je dost drahý a kupovat ho další rok, no asi by mě švihlo. 😀 😀

Sarri, u nás Adu taky krásně baští, Toma taky, ale ne tak dobře, pořád maličko otvírá pusinku, musím mu to tak vždycky šoupnout. A včera byla mrkev, brambory a kuřecí a plivali to oba. Dnes dáme znovu. 😀

kocule
2. dub 2010

Maui, jinak je i hořký, takže otázka je, jestli to holky budou chtít. Naše dáma mi to nakonci už plivala, nechtěla to, je mlsná. 😀 😀 😀

maui
2. dub 2010

Kocul, já myslím, že hořčí než Allergy Care být nemůže, tam je ta bílkovina snad ještě hydrolyzovanější než v HA, páč je pro děti, u kterých byla prokázána alergie na bílkovinu kravského mléka (mimochodem, nám ji nikdo nikdy neprokázal, tak nechápu, proč nám to doktorka psala 😕 ) A tu hořkost prý způsobuje ta naštěpená bílkovina. Nám už to ani nepřijde, nějak jsme si zvykli, ale je fakt, že když jsem přecházela z mateřského mléka, vůbec jsem nechápala, jak holky takovou smradlavou chemii můžou pít... ale ani při tom nemrkly 🙂

kocule
2. dub 2010

Tak to je moc fajn. Mě ta sensitivka teda smrděla, byla děsně vodová, no já bych to asi dobrovolně nejedla. A každej den několikrát. 😀 😀 😀

maui
2. dub 2010

To naše dítě má snad spavou nemoc.... Ona jedla včera v půl osmé, pak ráno v půl desáté a teď abych ji šla budit, aby se laskavě najedla. Spí od jedenácti 😕 Byla jsem u ní, hladila ji po tvářičce a ona spí jak špalek 😕 Budily byste ji? Co je přednější, spánek nebo jídlo?

irminka
2. dub 2010

ahojte:

já jsem přibrala 15 kg, skoro vše jsem nechala v porodce, potom jsem ještě něco zhubla, ale ted jsem tak už zase 5 kg nabrala nebot každý den sežeru také jednu Milku, ale oříškovou 😠 ...okrádám rodinu a sama ji zblajznu na procházce....mnam mnam

Tak jak jsme měli včera problém s Bruníkem, že zvracel, tak je to ok a pro změnu už dva dny přes noc, teda, když mu ráno měním plenku, tak tam má na místě cvrčka červený flek......jímala mě opět hrůza, co to je. Tak jsem kluky nabalila do kočárku a jela k doktorovi se poptat , co to je, jeslui nemá náhodou nějaký zánět a dr. mně řekl, že se nemusím bát, že jsou to vyplavované minerály a soli....uf.uf, jsem byla připosr... ☹ . Pro jistotu mám ale v uterý do poradny přinést moč, aby ji odkontroloval. Ten náš Bruno odserinká snad všechno, ale za to spinká celou noc 😉

U nás začalo svítit sluníčko, ale kosa jak v rusku. Ale ten sníh Maui byl šokující,co?

irminka
2. dub 2010

ahojte:

já jsem přibrala 15 kg, skoro vše jsem nechala v porodce, potom jsem ještě něco zhubla, ale ted jsem tak už zase 5 kg nabrala nebot každý den sežeru také jednu Milku, ale oříškovou 😠 ...okrádám rodinu a sama ji zblajznu na procházce....mnam mnam

Tak jak jsme měli včera problém s Bruníkem, že zvracel, tak je to ok a pro změnu už dva dny přes noc, teda, když mu ráno měním plenku, tak tam má na místě cvrčka červený flek......jímala mě opět hrůza, co to je. Tak jsem kluky nabalila do kočárku a jela k doktorovi se poptat , co to je, jeslui nemá náhodou nějaký zánět a dr. mně řekl, že se nemusím bát, že jsou to vyplavované minerály a soli....uf.uf, jsem byla připosr... ☹ . Pro jistotu mám ale v uterý do poradny přinést moč, aby ji odkontroloval. Ten náš Bruno odserinká snad všechno, ale za to spinká celou noc 😉

U nás začalo svítit sluníčko, ale kosa jak v rusku. Ale ten sníh Maui byl šokující,co?

balina
2. dub 2010

Hm koukam že se řeší váha... moje černá můra. Já jsem přibrala 16kilo a ještě pořád se vejdu jen do 2jech kalhot. A nejaký výrazný pokles na váze v nedohlednu. Jako Irminka se láduju Milkou, ale tou karamelovou mňamky.

Včera jsme byli u doktorky a koukala nám na očkování po TBC a prý že Barču rozhodně nezačne očkovat v termínu. Chudinka tam má takový červeny pupenec. Prý jí to mám zkusit vymáčknout. Ani náhodou ☹ Počkám na kalmetizaci a uvidím co nám řeknou. Vymačkával jste někdo ten hnis?

balina
2. dub 2010

Maui ja bych jí nebudila, jsem děsně ráda když holky spí 😀 😀 😀

irminka
2. dub 2010

bali: Opět Bruníkchudátko to měl také moc velké i s hnisem a včera mu to prasklo, všimnula jsem si, že má na bodyčku krev a když se mu podívala na ramínko, měl to krásně splasklé 😉 . A Bořek to má ukázkové jen červený flíček

rejchl
2. dub 2010

Ahoj zensky,tak se po dlouhy dobe hlasim s dotazem. 😅
Cele tehu mam takovy slabsi vytok ale dneska je to nejaky silnejsi.Je to normalni????

vlckulka
2. dub 2010

ahoj maminky a těhulky, chtěla bych se zeptat, odkdy jste cítili pohyby dvojčátek? Dnes jsem 19+5 a ve své podstatě ještě nic necítím. Vím, že na to má vliv i tělesná konstituce (jsem silné postavy), trochu mne to znepokojuje 😖

maui
2. dub 2010

Vlckulka, řešilo se to tady včera, tak zalistuj 😉

maui
2. dub 2010

Rejchl, výtok je normální, teď jde o to, jaký... 🙂 Normální je bílý až nažloutlý, s čímkoli, co má stopy krve, tedy nádech dohněda, šup k doktorovi.

rejchl
2. dub 2010

Maui dekuji.Barva je ok.Jen jsem se lekla jestli mi treba neodtejka voda.Ale to je asi trochu ridsi kozistence co 😀

rejchl
2. dub 2010

vlckulka ja zacla citit pohyby kolem 20tt.Ale ja jsem hubenour hubenej🙂 Bylo to jen takove lochtani.Cobych za to lochtani ted dala😀 Za chvilku se ze me ti rostaci vykopou ven.

vlckulka
2. dub 2010

rejchl, děkuji za odpověď, koukala jsem i dopředu na odpovědi, tak asi mám opravdu ještě čas - jsem asi netrpělivá 🙂 Párkrát už jsem měla pocit jako by se něco dělo, ale mám pocit, že to byly spíše prdy 😀

rejchl
2. dub 2010

vlvkulko to jsem si taky myslela ze to jsou prdy,ale nebyly😀

eirin
2. dub 2010

Vlckulko, já je začala cítit někdy v 17tt.

lucy82
2. dub 2010

Vlculko já jsem pohyby cítila až ve 23tt, měla jsem placenty na přední straně, tak je to pak cítit později.

maui
2. dub 2010

Rejchl, ta plodová voda by asi byla v jiném množství....někdo říká, že odtéká jakoby permanentně, vl. bys měla za chvíli durch. Nebo to jsou šplouchance, které taky nejde přehlédnout. S tím ale zkušenost nemám. V každém případě můžeš v případě pochybností k lékaři, kde ti udělají jednoduchý test, jestli se jedná nebo nejedná o plodovku.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru