Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

petranela
6. dub 2010

Gelivo, moc dobře jsi udělala, že jsi k doktorce šla. Ještě že to tak dopadlo a porod Ti zastavili. 😉

Já dnes volala doktorovi kvůli těm mým pravidelným menstruačním bolestem v noci, chtěl, abych radši přišla a naštěstí je vše ok, porod se nerozbíhá, prý děloha dostává zabrat u dvojčátek. Jinak mi to nevysvětlili.... Dostala jsem magenzko, prý by mělo pomoct. Holčička se m přetočila, takže je zase hlavičkou nahoře 😉 a odhad vah máme 2,4 kg a 2,3 kg, což je už fajn.

Irminko, Tvoji kluci jsou fakt už pěkně velicí, je vidět, že hezky papají a chutná jim 🙂

sarri
6. dub 2010

Holky, já su tak mrtvá, že vám ani nemožu napsat jak.
Večer byl ve znamení hysterického řevu a slz jak hrachů - mám taky podezření na ty zuby - jinak nevím. Eliška řve u flašky a rve si pořád do pusy ruky - na dásnech teda nic nevidím, ale jde to dost blbě prohlédnout, protože si tam nenechá podívat ani sáhnout. Co jsme od pátku u našich, tak je to bída - jsou hodně protivné. Taťka odjel do práce a spí do zítřka doma, takže su tu sama a už se těším na tu báječnou noc, kdy budu podávat cucky, protože ty cucají jakoby ani nejedly a když vypadne, tak ouha... Babička šla na odpolední a děda po práci ještě do vinohradu, takže jsem na tu večerní hrůzu byla sama a ten příšerný doukřik mně teda dal zabrat - trvalo to hodinu. Když se mi teda ale podařily uložit, tak jsem odešla umýt flašky a vyskládat nádobí a jak jsem se vrátila, tak jedno to ořvané dítko spinkalo jak andílek a to druhé se dívalo na NB, který jsem si hodila na postel a zapl se spořič, který promítal fotky. Adélka na to měla z postýlky výhled, a tak se blaženě usmívala, protože tam byl táta a miminka 🙂) a jak se telila, tak jí ani nevadilo, že nemá cucek. No, konec dobrý - všecko dobré. Ještěže už zítra pádíme dom nebo doma je fakt doma a děti na noc ve svém jsou děti na noc ve svém 😎

yorinkay
6. dub 2010

Já se dneska jela podívat do práce. Tatínek o půl dvanácté volal abych přijela hned dom a křik byl obrovský 🙂 . přišla jsem domů 🙂 a klídeček, dětičky se dívali na televizi! Moc se jim to líbilo 🙂 .

hanula83
6. dub 2010

Yorinkay, u nás je telka taky oblíbená a popravdě ji používáme jako poslední možnost, když náhodou někdo chytne hysterák... Ale jinak jim zatím zakazujem...

Sarri, tak tak, ve svém pelíšku je ve svém pelíšku 🙂

maui
7. dub 2010

Ahoj holčinky 🙂
Sarri, vydrž, doma to budou zase andílci, uvidíš! 🙂 My už dvoukřik dlouho nezaznamenali, ale mám ho dosud v živé paměti, člověka to unaví po deseti minutách, natož po hodině 😠
Já byla včera nakupovat a když jsem se vrátila, přivítala mě rodinná idylka - taťka žehlil plíny, u toho měl puštěnou telku a holky v lehátkách střídavě koukaly na něj a na telku - pohodička 😀

maui
7. dub 2010

Petranel, nejdůležitější je být v klidu, takže super, že sis radši tomu doktorovi zavolala. Jinak váhy máte nádherný, my takový neměly ani když jsme odcházely z porodnice 😕 🙂

darling007
7. dub 2010

Ahoj holky, v noci z pondělí na úterý jsme měli krizi - Daneček od osmi od večera hystericky plakal, šílenej řev, který nešel vůbec utišit. Trvalo to celou noc, byla jsem úplně vyřízená.Ráno jsem ho naložila a vezla k doktorce - píchali mu chudáčkovi ouška, má zánět středního ucha a zánět nosohltanu, teploty... no fakt síla. Jen čekám, kdy to chytne Honzík taky ☹

hanula83
7. dub 2010

Darling, tak to mě mrzí, ty záněty jsou teď jaksi časté... tak hlavně, že ho zkontrolovala doktorka a probíhá léčení, už bude líp... Pokud bere antibiotika, tak by to druhej už chytnout neměl...

Maui, tak to máte fakt pohodičku 🙂. To u nás je tohle naprostá fikce, ale abych tady nehanila manžu, tak je to fikce proto, že on má zase spoustu jiné práce a měnit bych to s ním asi nechtěla.

rejchl
7. dub 2010

Ahoj těhulky a maminky,jdu si zase postezovat🙂 Zacinaj me pekne bolet kolena.A v noci ani neohnu prsty na rukou,ale natekly je nemam.Za tyden v utery mam poradnu,tak jsem zvedava,jestli je furt vse ok.
Nevite o kolik by mohli kluci pribrat kdyz ve 32tt meli 1,85kg a 1,9kg?
Dneska se mi zdalo,ze jsem porodila nekde v krame😀 Koukali ze me rucicky a najednou byli kluci venku😀 Asi uz mi hrabe.

maui
7. dub 2010

Darling, lituju vás moc, takové noci jsou dvojnásob dlouhé ☹ Ale hlavně, že to nejhorší máte za sebou, teď už to bude čím dál lepší 😵
Holky, děláte příkrmy z bio zeleniny? 😕 A vařite v kojenecké vodě? 😕 Já včera chtěla koupit biomrkvičku a biobrambory a manža si ťukal na čelo.... 😠

j.cien
7. dub 2010

Ahojky vsem 🙂 Dnes vasw vitam zvesela-nejakym zazrakem jsem spala cele 3hodiny!!! 😵 tak jsem z toho cela poprdena 😵 !

Darling,chudacku,to je des...krik pri bolesti ouska si umim predstavit...ucho boli strasne!!!Ale ta uleva po pichnuti je okamzita a ATB zaberou a zase bude dobre 😉

Rejchl,vitej do klubu bolavych 😀 mne boli silene kycle..kdyxz vstanu,tak musim pockat a pripravit se dusevne na prvni krok..spis kaceni kolibacku...nez se rozpohybuju,je to cela vecnost... 😝
Co se tyca vahoveho prirustku,uvadi se ke konci narust prumerne za den +30g pro mimi...ale muze to byt i mene... 😉

Yori tobe uz se styska po praci,vid? 😉

yorinkay
7. dub 2010

J.cien. stýská🙂)). Byla jsem naskladnit botičky co přišly od Scholu, ale nestihla jse si je ani pořádně prohlídnout. A teď jim jdu objednat nějakou kosmetiku ať můžou nadávat co jim zase přišlo za krámy 😉 .

j.cien
7. dub 2010

😉 😀 jj,uz se jiste predobednavaji i opalovacky...i kdyz nam teda sel dobre snad jen Daylong...a detsky Eucerin..jinak Vichy moc neslo..nechteji ty drahe...

j.cien
7. dub 2010

Holky dnes odpo pousteji nasi Litu 😉 domu!
Tak se tesim,ze nam sem brzo napise 😵 ..

irminka
7. dub 2010

ahojte, tak my jsme teprve ted přijeli z ranní prochajdy, šla jsem k mamce, ta pohlídala kluky a já jela tesca koupit muškáty a tak jsem se nas..., chtěly jsme my ženské muškáty a když jsem tam dopoledne přijela, tak mně prodavačka řekla, že přijdou až navečer, no, prodýchala jsem to a jela domů..hlavně, že to mají v letáku akci od dneška 😠

Nevím, jestli jsem vám psala , ale sehnala jsem retro kočárek Libertu ze 70. let, nadlidský to výkon sehnat takovou káru. Máme chatku u jezer a chtěla jsem, aby jsme tam měli celou sezonu nějaký kočárek a já bláhová jsem si myslela, že to nebude problém sehnat krásný koženkový kočárek...Velký to omyl, na netu jsem trávila hodiny prohlížením inzerátů, když byl nějaký k mání, tak za 5 tísíc 😝 . Někdy před týdnem jsem se bavila s bývalou kolegyní z práce a ta jen tal lehce řekla, že její zet, který pochází z dvojčat, ho mají na půdě...jsem myslela, že mě trefí........Už ho mám doma, teda, zavezli jsme ho k našim a dnes mamka s ním vyjela a zastavovali ji na každém rožku a všichni byli nadšení 😀 , kdby jste viděli hošany,jak byli spokojení, prostě paprčky roztáhlé a skoro na na sebe ani nedostali 😉 . Tchýnka do kočárku ušije retro proužkové povlečeníčko a kluci budo jako do reklamy, chi chi

maui
7. dub 2010

Jéé, Irmi, dej foto! 😵

petranela
7. dub 2010

Tak na Litu už se taky těším, jsem zvědavá na ty její chlapečky 😉

betina
7. dub 2010

ahoj holky maminky, těhulky,

moc vás prosím, jestli mi můžete poradit...chtěla jsem se vás zeptat, zda-li jste s dvojčátkama trpěly na těhu nevolnosti. já je u Verunky taky měla, ale oproti ted to nic není, mám je už od 3.týdne a hlavně absolutně žádné zlepšení, u dcerky jsem si mohla lehnout, ted to samo sebou nejde 😠
a ještě jedna věc, holky, prosím vás, doslechla jsem se, že u dvojčátek často vychází pozotovní NT screening a protože mě to ted čeká, chtěla jsem se vás na toto zeptat. moc vám děkuju!!!!!!

j.cien
7. dub 2010

Beti,ja nevolnosti prakticky nemela....teda ne tak silene..ale pomahal mi zazvorovy caj od Apotheke 😉
Falesne pozitivni vychazeji u dvojcat tripltesty...prave ten NT screen je presnejsi 😉 ,takze moderni dr.u dvojek na triply vubec neposilaji ,ale delaji to NT...

kocule
7. dub 2010

Čauky mňauky, my se celé odpo prochajdujeme, no je venku nádherně. 😉

Taky jsem na Litu zvědavá. 😀 😀 😀

Sarri, máš můj obdiv. Já proto odmítám jezdit s děckama přespat, asi mě kleplo. Zažili jsme to jednou a to byl samý řev a řev. Hrůza. 😠 Takže až tak v létě a to jsem teda fakt zvědavá. 😖

Irmi, to gratuluju. Taky by mě nenapadlo, že se tyhle kočárky nedají sehnat. 😝 T je samý módes róbes a děcani se do nich pomalu ani nevlezou. 😠 😠

Beti, mě bylo dooost špatně až do půlky šestého měsíce. Tím tě nechci strašit, ale s dvojčatama je to za dva, takže jsem si každé ráno tykala se záchodem a běhala i v práci. 😝 😝 Pak to přešlo, ale fakt další těhu ani za zlatý prase. 😝 O tom NT nevím, my měli vše naprosto OK. Vím o triplech, ty jsou vě většině případů falešně pozitivní a u dvojčat na nic, ale NT si myslím, že ne. Je to to šíjové projasnění nebo ne?

Holky, taky vám to tak utíká? Gelivo, ještěže jsi šla, to je moc dobře. Hlavně, aby mimísci vydrželi ještě chviličku v domečku, každý den dobrý. 😉 Moc se holky opatrujte, máte to za pár. 😉

kocule
7. dub 2010

Cien, ty máš ale krásné pupendo. 🙂

j.cien
7. dub 2010

Kocul,uz moc rada bych ten obri bruch vymenila za 2 zlaticka 😵 ...a jeste 22dnu mam do cisare....OMG...to nedam ☹

kocule
7. dub 2010

Darling, to je strašné, brouček malý. ☹ Snad už je mu lépe a zabralo to. 😉 Jinak kočárek je parádní, každý ho obdivuje a jezdí se s ním náramně. Moc moc díky.

Jak vám jde cvičení? Lepší se to aspoň? My jsme to rozcvičili za cca 2,5 měsíce a stejně ještě dáváme třikrát denně. Prý se to úplně srovná, až malý začne lézt a zapojí další svalíky. Což teda u nás je hned, ale je to děs běs. Už u toho aspoň malý neječí, spíš dělá obličeje a já se můžu potrhat smíchy. 😀 😀 😀

kocule
7. dub 2010

Ale dáš, neboj. 😉 Jen ať se ti holčičky pěkně ještě kuklí, v bříšku je jim nejlíp. A v noci spinkej, pak se ze začátku člověk moc nevyspí. 😀 😀 😀 Nesmíš pořád chodit v noci na záchod, to je škodlivé na pleť. 😀 😀 😀

j.cien
7. dub 2010

😀 😀 Kocul,ty si šprýmař 😀 😀
Ani nevis,jak rada bych spala...a myslim,ze horsi se spanim -nez ted-uz to snad ani byt nemuze 😕

Irmi hod fotecky retro kociku 😵 to bude parada!

kocule
7. dub 2010

S humorem jde všechno líp. 😀 😀 😀 Musíš si pořídit takový ty nálepky, jak měla Lucie v tom filmu Lucie postrach ulice a pěkně přelepovat. 😀 😀 😀 Ono to uběhne, už jsi na konci, uvidíš. 😉

Já se loučím, koťata chrní a já se jdu taky natáhnout. Za chvíli budu odpadávat s nima. 😀 😀 😀

mrkvicka28
7. dub 2010

Ahoj holky, včera jsme byli v Brně na kontrole a byl to fakt zážitek.Byli jsme objednaní na 10:15 a na řadu jsme přišli až v 13:00. Takže si dovedete představit ty tři hodky sezení na tvrdé židli . Na UTz byl primář a měl toho očividně plné zuby byl dost nepříjemný.a během UTz nám nic neřekl. Kdyby se člověk už nevyznal,alespon trochu v těch jejich měření tak neví nic.
Broučici rosout moc pěkně váží 240g a jsou dokonce o týden starší. My jsme dle (UTz ve 12tt ) 17+4 a broučcí jsou A 18+3, B 18+2 C 18+1. Jinak dr. mi přidala magnesuim , tlak zatím taky dobrý.
Tak sand to bude dobrý i nadále.

betina
7. dub 2010

Holky, děkuju za odpovědi, kocule ty jsi mě moc nepotěšila 😀 to je právě to, já furt říkám MM, že doufám, že tohle je už moje poslední těhu, ale úžasné je, jak člověk zapomíá, zapomněla jsem úplně, jaký tehu nevolnosti jsou a ted si teda taky myslím, že je to 2x 😀
na tripple bych stejně odmítla jít, chci jít právě na ten NT i s Veruš jsem to odmítla, bála jsem se a NT byl v pořádku, tak jsem to nechala být.

holky, prosím vás, nemáte náhodou některá tento kočárek...?http://www.malvik.cz/Kocarky/kocarky-pro-dvojca...
mně se m oc líbí a ta cena mi nepříjde až tak hrozná, tak jestli náhodou některá nemáte. tak se zase omlouvám,, že vás tady takhle zodpovídám 😀

petranela
7. dub 2010

Mrkvičko, moc gratuluju k úspěšné kontrole, to je výborný, že broučci tak krásné rostou 😉 🙂 Jen tak dál, hlavně odpočívej, ale to jistě slyšíš ze všech stran, že? Mně to taky všude říkají 😀
Teda nepříjemnej doktor, to je děs běs, člověk čeká na každý slovo při utz, tyhle protivný doktory taky nesnáším 😠 a že vám nic neřekl, no musel to teda být extra protivnej chlap 😠 , tak snad na něho příště už nenarazíte.

J.cien, mrkla jsem taky na Tvoje aktuální bříško a je super 🙂 pěkně veliký! Do porodu už jen 22 dnů, no letí to šíleně, máš to zuž a pár! Jen buď pěkně ráda, že jsou holky pořád u Tebe 🙂 Kdy máš kontrolku? Kdybysme tak mohly používat nějaký prášky na spaní v těhu, že? To by bylo vysvobození, už bych si nejradsi taky vzala.

Kočule, jsi vážně dobrá, že zvládáš třikrát s Tomáškem denně cvičit, obdivuju Tě. Já se obávám, že bych to cvičení nezvládala takhle pravidelně, jsi šikulka 😉

petranela
7. dub 2010

Betino, mne pomáhaly na nevolnosti jedině lízátka proti nevolnostem v těhu z lékárny. Jsou chuťově moc dobrý, ale na zuby určitě nic moc a taky nejsou nejzdravější, ale tohle jediný mi pomohlo.

Bumble kočárek je tu mezi holkama neoblíbenější 😉 jistě jsi si dobře vybrala 🙂 Já ho nemám, chtěla jsem ho taky kupovat, ale nakonec mám Emmaljungu. J.cien zjistila super akci a kočárek i s korbičkama vyšel zhruba na 13 tis. a je taky super. Je to tenhle kočárek: http://www.babyexpert.cz/produkt/kocarek-emmalj...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru