Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

j.cien
16. dub 2010

Irmi,tak to ti mohu jen zavidet 😉

irminka
16. dub 2010

Petranelo: no děvče, ty už můžeš jí z fleku rodit, váhy ukázkové 😉

irminka
16. dub 2010

cien: To fakt můžeš. jsem za nevěstu a při představě, že bych s ní nevycházela,kor ted, když máme tolik děcek, tak to by bylo dost drsné. Je opravdu zlato, pomáhá a ráda , díky tam tomu nahoře za ni a taky za moji mamku 🙂

j.cien
16. dub 2010

Irmi parada-tak by to melo byt vsude 😉
Bohuzel,je to o lidech...

tulanek
16. dub 2010

Ahoj holky,stale nakukuju,ale opravdu nestiham docitat vsechno 😀
J.cien,s tchyni te lituju,neni nad tyhle chytry reci 😝 😝 😝
Betino gratuluju k NT vysledkum,je to nadhernej pocit je tam videt a jeste slyset,ze jsou miminka v poradku,vid 🙂 🙂 My jsme byli ve stredu,byla jsem uplne hotova,klepala jsem se jeste v aute,jak me to vzalo 😀 Fakt tak nadhernej pocit jsem nikdy nezazila,vsak to vsechny znate 🙂 nam pan doktor rekl,ze po pindikach ani pamatky,tak to vypada na dve holcicky a kdyz jsem se ho zeptala,jesli se muzou ukazat jeste pozdeji na utz,tak nam rekl,ze jo,ale tak nejdriv za rok za dva 😀 😀 zitra jedeme koupit prvni obleceni za odmenu 🙂

A jsem taky z Brna,moc rada bych poznala maminu,s kterou bych mohla obcas pokecat a probrat ty uplne novy pocity,starosti a radosti🙂

Petranelo a za tebe mam moc radost,ze miminka tak krasne rostou a ze maji tak krasna kila,to je opravdu sen kazde maminky s dvojcatky 🙂

Mejte se holky vsechny krasne,opatrujte sebe i miminka a drzim palce,at vam vsechno vychazi hezky podle predstav 🙂

irminka
16. dub 2010

Cien: to je moje tchýnka a dnešní koupání 😉

sarri
16. dub 2010

Dobrý večer,
tak už mám za sebou první blý dotaz od náhodné kolemjdocí:"A máte je normálně nebo z umělého oplodnění?" Už tu někdo psal, že se ho lidé ptají a taky v knížce o dvojčatech bylo, že se na takové otázky má člověk připravit, ale vskutku mě nenapadlo, že je někdo fakt tak oprsklý a zeptá se. Dávala jsem před Penny manželovi něco do batohu, když se zastavila paní v mém věku, pozdravila a mile se zeptala, kolik holčičkám je, tak jsem odpověděla, že budou mít půl roku (nj, letí to jak splašený kůň) a ona, že má taky holčičku a bude mít deset měsíců. No a druhý dotaz (na manžela) byl právě ten výše zmínění. Manžel byl trošku v rozpacích a řekl, že holky jsou jednovaječné, aby to zahrál do autu - myslel si, že dvakrát se baba nezeptá - jenže ta mu řekla, že na to se neptala, že se ptala, jestli jsou z umělého oplodnění - napodruhé mě to teda fakt vytočilo a řekla jí, že po tom je jí houby a že mi přijde nehvhodné se cizích lidí ptát, jakým způsobem počali své potomky a ona na to, že se nestydí, že její holčičky je z umělého. Dál už jsem si jí nevšímala, naložila pidinákup a šup pryč. Ani bych nečekala, že mě to tak vytočí. Přitom osobně bych vůbec neměla problém s tím, že bych měla holky "ze zkumavky" a introvert teda taky nejsu, takže komu bych to chtěla sdělit, tomu bych to sdělila a proč proboha před obchodem jakési babě, co si do huby nevidí.
Apropos Irminko - u nás to samé, akortát že odpoledne se to umoudřilo a během 2 minut, co jsem byla venku přestalo poprchat - no já se navlekla do nepromokavé bundy a pod ní nic moc triko, tak jsem se pekla jako v pekle a to jsem si ještě dala boty, co jsem v nich chodila hrávat tenis a nějak si nevzpomínám, že bych od nich měla puchýře - no ale dnes hrůza - puchýře jak pětikačky.
Holky s těma jménama to byl i u nás běh na dlouho trať. Shodli jsme se na Anně a Elišce - Elišku jsem chtěla už od dětství úplně vždy, takže i kdyby se manžel stavěl na hlavu, tak by neměl šanci a na Anně jsme se vzácně shodli, jenže mi to pak zprotivili naši i manželovi rodiče, páč Aničku nechtěli a brácha se vytasil s milionem sprostonárodních písní (dělal zvukaře dechovce, tak měl vskutku bohatou zásobu) o Ančích. Byla jsem u našich na prázdninách a celý týden mi v hlavě jelo:"Ančo, Ančo, ty sa nezdáš, povídali, že ju nemáš...."apod. - no občas jsem si to zpívala i nahlas (zpívám furt a většinou nějaké píšernosti, co uslyším - třeba děda umí celou rodinu nakait hňupinama typu "Dobrý den, majore Gagarine"). Takže Adéla je kompromis. Manžel chtěl sice jméno dat po mně - byly by tak obě zdrobnělé Eliška a (no, které další jméno v kalendáři je oficiálně zdrobnělé?), ale toho jsem se bála, protože se jmenuju stejně, jak byla moje babička a když volal děda ji, tak jsem na to reagovala, takže Salu, tky jsme to řešili a nechala jsem si tuto možnost pro klučíka - jestli bude dotřetice, tak se bude jmenovat po mně - teda mužská podoba jména by to byla.

sarri
16. dub 2010

Irminko, tož teda to budú ženiši!!! Takoví pěkní a ze Slovácka 😉

petranela
16. dub 2010

Holky, děkuju moc, já jsem si nemyslela, že se takových vah dočkám. Mám z nich taky radost, jen tak dál, ať si ještě rostou. No a jak píše J.cien, dopřávat si čokoládičky je povinné, tak si holky pěkně mlsejte, miminka po nich hezky tloustnou a maminka taky. Mně zabírá nejvíc Milka 😀

Tulanku, gratuluju k holčičkám, holčičí dvojčátka jsou rozkošný, mají je naši sousedi, jsou jim tři roky a holky josu kouzelný, zvlášť když chodí stejně oblíkaný. 😉

Já mám tchýňku i tchána moc hodný, i rodiče jsou skvělý, no ale zase s vlastní sestrou nekomunikujeme 😖 , takže v každé rodině je něco.... 😒

irminka
16. dub 2010

sarri: šak aj vy máte pěkné děvčice 😉

hanula83
16. dub 2010

J.Cien, tak to je radost co, s tou tchýní... no neboj, myslím, že takových je tu víc, včetně mě... ale nechci to tu veřejně rozebírat. Popravdě vlastně ani dodneška nevím, co si o tchýni myslet... a pokud někdo nečekal dvojčata nebo alespoň pětikilové dítě, tak vědět nemůže... a navíc dvě placenty, dvojí plodovka, je to mnohem větší zápřah než monotěhotenství...

Petranelko, no vidíš, jak jste krásně vypapaní, teda miminka, ne ty 🙂. A čokoládičkuj, jak to jde, já čokoládičkovala a holky měly taky ve 38. týdnu dost dobré váhy. Asi by směřovaly ke 4 kilům, kdyby se čekalo na termín...

tulanek
16. dub 2010

Sarri,tak to je fakt vrchol,tohle taky nechapu,jak nejaka cizi zvedava baba,muze takhle drze vyzvidat,ja ubec,ale ubec nemam problem priznat,ze budeme mit broucky z IVF,ale opravdu tady jde o ten princip,proc se vybavovat o tom s nejakou cizi zenskou zvedavou,ktere je po tom kulovy,rekla bych ji to samy co ty a jeste ji neni blby,zeptat se znovu,no fakt na tečku 😝

Petranelo,dekuju moc!!!!!! 🙂 no vcera jsem zrovna videla okaty holcicky dvojcatka,mohlo jim byt tak 10mesicu,byla jsem z nich poprdena a jeste se na me tak podivaly,jak kdyby vedely,co se mi zrovna honi hlavou 😀

I ja mam tchanovce hodny a nasi rodice,ty jsou ubec zlaty 🙂 a bracha bude mit miminko v pulce kvetna 🙂

A dekuju za doporuceni,zacnu kupovat Milku,asi tu plnenou karamelem nebo jahudkama 😀

irminka
16. dub 2010

a dnes naposledy...a toto je můj nejstarší chlapeček 😉 , puboš hadra

a s těmi sladkostmi: já můžu Milku, Milu, Kofilu, Nutelku a mou nejoblíbenější Tatianu, mnam,mnam

hanula83
16. dub 2010

Sarri, abych pravdu řekla, tak mě napadlo víc jmen, které je v kalendáři ještě zdrobněle, no ale pro nás jsi stejně Sarri, tak je to jedno 🙂. Vidím, že fakt frčí Anička a Elenka hodně. Já si myslela, jak nebudem mít orig. jména a přitom hezky česká, no a ono to napadlo víc lidí 😉)... K těm jménům, my už v konečné fázi rozhodování věděli, že první bude Elena, no a pak se vybíralo mezi Emou, Annou a Anetou. Annu jsem nechtěla právě kvůli výše zmíněným říkankám a písničkám a že je to příliš "lidové" jméno, takže po odbourání Emy jsem byla spíš pro Anetu... no ale nakonec zvítězila Anička, protože je to i babička a navíc se mi spojení Elena a Anna líbilo.

Tady přidávám fotku z dnešního zkoušení čepiček 😉. Paní to vzala od oka, prý jen tak na zkoušku, ať si vymyslím svůj návrh. Ale tyhle se jí taky povedly, akorát ta růžová nemusí mít tu zelenou nitku...

hanula83
16. dub 2010

Irmi, na těch kloučcích je opravdu vidět spokojenost, a tak to má být 🙂

petranela
16. dub 2010

Hanulko, to jsem ráda, že tu čokoládku taky potvrzuješ 😉 Tvoje holky měly krásné váhy!

Sarri, ta ženská by mne taky vytočila, jak se může ptát cizích lidí na takové soukromé věci... dobře jsi udělala, že jsi ji odbyla. Divím se, že když byla sama na umělém, nepochopila to, že jste ji řekli, že holky jsou jednovaječné.

Dnes do čekárny přišla paní s manželem, oba s naprosto s klidným výrazem se posadili a když se paní sestřička ptala kvůli čemu přišli, paní naprosto s klidem odpověděla, že jí praskla už plodovka, má kontrakce a proto přišli. 😕 Byli oba trošku starší, takže zřejmě nešlo o první dítě, no ale já sama jsem z nich byla v šoku z toho s jakým klidem přišli a způsobně čekali bez klepání na sestřičku!!!!! No tohle fakt nepochopím, to já budu vyšilovat, honit personál ať se mnou rychle něco dělají a manžel bude nervní ještě víc! 😕 Budu za hysterku!

irminka
16. dub 2010

hani, holky jsou nádherné a čepula tké 😉

irminka
16. dub 2010

petranela: ale nebudeš,neboj a i kdyby ano, tak v nemocnici jsou zvyklí na ledacos 😀

lucy82
16. dub 2010

Ahojky, tak my dneska s mamkou ušly tak 10km 😀 Na městě jsem oddolala gyrosu a pak až jsem přišla domů si udělala kuř. prsa na přírodno a večer si ještě stáhla cvičení Zumba a půl hodiny tady skákala 😝 😝

Hani ty čepičky jsou božíííí a holky jsou naprosto k sežránííí a jedna je taková papulatější viď 😉

Irmi kluci jsou frajeři a to koupete oba dva ve vaně?

Sarri teda to jsou drzý lidi, nad takovýma dotazama fakt kroutím hlavou, mě se na to naštěstí nikdo nezeptal, jen myslím mamky kamarádka a ta má dceru a byla na umělým tak se zeptala i nás. Ale přímo to si nikdo nedovolil a mám známou která má dvojčata a taky bych se nezeptala jestli přirozeně nebo uměle. Ale myslím že ona je má přirozeně 😉

Jinak jsme dneska na městě potkaly 8 dvojčat a jedny trojčata už chodící 🙂 A s každýma dvojkama jsme se zastavily a kecaly, to by se nám u jednich děti nestalo. Jednu maminu se stejným kočárkem jsem potkala minulý týden a dneska na mě už z dálky mávala 🙂 Jsme v JIhlavě jen dvě co máme tenhle kočárek se stejnou barvou ale ona už má holky ve sportáku a holky už chodí. A mě se tam ty moje skoro nevejdou, mají skrčený nohy chuděry ☹

petranela
16. dub 2010

Hani, holky jsou nádherný, mají úžasný kukadla, ty čepičky holkám moc sluší. 😉 Já tyhle háčkovaný čepičky úplně zbožňuju, dětem fakt sluší, musím těm našim pak taky nějaký pořídit.

Irminko, Tvůj nejstarší je moc hezkej kluk, brzo Ti bude vodit domů nevěsty 😀 Jinak máme asi stejné chuťové buňky, všechny dobrůtky co jsi vyjmenovala taky miluju.

hanula83
16. dub 2010

Irmi, díky, no jak píšu, paní to jen zkoušela a mám si udělat svůj návrh, no ale já jsem lenoch líná, tak zatím zůstanem u tohoto 🙂. Já mám ráda takovou tu elegantně fialovou barvu, tak jsem chtěla něco v tomto tónu, tak až časem 😉)

Holky, já teď trochu odbočím... právě Mrkvička psala, že má jednovaječná dvojčata a k tomu trojče. A byla na umělém oplodnění, takže to teda přece jde, z umělého jednovajky, ne? Já myslím, že to embryjko se může rozdělit i po umělém oplodnění... Taky jsem si vždycky myslela, že z umělého jednovajky být nemůžou...

petranela
16. dub 2010

Hani, máš pravdu, to jsem napsala špatně já 🤐 , ani jsem si neuvědomila, že jedno embryjko se může rozdělit a tím pádem můžou být jednovajky i z umělého. Je to sice rarita, ale stává se to, to je pravda.

hanula83
16. dub 2010

Petranelko, děkujem 🙂... ta paní se tak mohla tvářit, ale vevnitř jistě sváděla boj. Každý je nervozní, neznám nikoho, kdo by nebyl... za to se nemusíš stydět, naprosto normální věc. Teda pokud to bylo páté dítě, tak možná fakt nervozní nebyla, ale u prvního byla určitě! ... a dostat to ze sebe ven tou hysterií ti jen pomůže 🙂

Lucy, díky 🙂, no a která myslíš že je papulatější? Mně totiž přijdou takovy dost vypapany obě. Jenže když jim tak chutná, co mám s nima dělat 😉... Elenka má na bodyčku obrázky, Anička má růžovy rukávy...

hanula83
16. dub 2010

Petranelko, já donedávka právě žila v tom, že jednovajky je blbost z umělyho, ale jak s tím přišla Mrkvička, tak mi došlo, že proč vlastně ne 🙂...

petranela
16. dub 2010

Hani, takhle vyrovnaný lidi jsem dlouho neviděla a to zrovna těsně před porodem s prasklou plodovkou, asi jsou jiní než ostatní, jinak mi to hlava fakt nebere, nebo už mají doma kopu dětí a vždycky měli pohodový porod. Já sama jsem za tu paní byla nervozní!

petranela
16. dub 2010

Hani, je to tak, máš pravdu, jednovajky můžou být z umělýho, je to mizivý procento, ale určo můžou.

lucy82
16. dub 2010

Hani Anička mi připadá baculatější 🙂 No však jo, když jim chutná tak to je jen radost 🙂

A i z umělého můžou být jednovajky, embryo se může rozdělit 🙂

hanula83
16. dub 2010

Tak ony vlastně nejsou z umělyho, jen to embryjko a to se pak rozdělilo... no je to asi na obě strany, ach jo, proč já jsem takovej hnidopich 😉))... Ale o spoustě věcí jsem se dozvěděla až tady na koníkovi.... Je možny, že ten porod už tolikrát zažili, že jim to nepřijde, je to pro ně něco jako upéct buchtu nebo tak 😉)... Ale u prvního to tak jistě neměli, nikdo neví, co ho čeká, dokud to nezažije...

hanula83
16. dub 2010

Lucy, a kolik ti holky teď váží? U nás právě směřujou už k 8 kilům a nevím, jestli jim ten jejich apetit nemám trochu brzdit... Jinak baculatější je ve skutečnosti Elenka, má vždycky zhruba o 400 g víc, no ale ona je i delší.

lucy82
16. dub 2010

Hani já vůbec nevím kolik holky mají, Nelinka jak byla marod tak hodně zhubla, Sofinka jak začala dělat problémy s jídlem a taky se hooodně pohybuje tak mi připadá že už tolik nepřibírají. Ve středu jdeme na 6ti měsíční kontrolu tak uvidím. Ale vy máte 5 měsíců a už 8 kilo 😕 Ty joooo, to mají holky apetit 🙂
A na fotce vypadá baculatější Anička, ale u nás taky vypadá v čepce baculatější Sofinka a přitom má tak o 300 g míň 🙂
Nu jdu na kutě, a zrovna je v telce takovej hezkej film 🙂

A Hani vy už vůbec v noci nekrmíte? Mě se holky teď budí už kolem druhé ráno, ale večer mi víc než 200ml nevypijí, tak nechápu že mají pořád hlad 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru