Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

zuzka72
19. dub 2010

Hanula-popadnu je do ruk oba najedno a metu-mno, ale už se utíží, navíc Lukášek ještě nemá moc pevné držení hlavičky tak jsem uvažovala, že pořídím tohle(ale jak na potvoru to nikde nemají použity-chci tuhle barvu, nebo modrou. Až to bude, tak to potřebovat už nebudu). Mám tuhle s méďou od pátku, tak to musím zkusit, zatím tam dělá modela jen Peta, Lukajda se tam asi neudrží, proto chci tu Infant.

zuzka72
19. dub 2010

🙂

sarri
19. dub 2010

Zuzi, máme tu první klokanu - Active.

zuzka72
19. dub 2010

Hanula-Loštice? Jejda-tvarůžky to miluji-když projíždíme tak tam vždycky necháme majlant. Kupuji i na tržnici mají tam stánek, ale z Loštic, to je takové jiné. To je jako srdce z Kopečku a srdce z obchodu-stejné a přesto jiné. 🙂

zuzka72
19. dub 2010

sarri-a jakou barvu? A ty už ji nechceš, to jsi mi neměla ani psát. 😀 😝 to teď neusnu. 🙂

mrkvicka28
19. dub 2010

Sari mě se u těch klokánek líbí ta kapucka že ty malé miminka chrání od větru prachu i hluku

sarri
19. dub 2010

Zuzi, červenou, ale chci ji. Já nosím, jen když už není zbytí - mám záda úplně v háji včetně svalů. Dva lidi ale nosit nebudu ani za nic - hold mají smůlu.
Zuzi, já to koupila na MMB.

hanula83
19. dub 2010

Mrkvi a je chceš držet všechny 3 naráz? No teda, tak to jsem myslela, že jsem akční, že je občas beru obě zaráz do náruče, ale tohle nevím, jestli bych dala 😉)... ale s dvouma se to určitě dá, jak je ta klokanka na boku, to vypadá dobře 🙂

Zuzi, tahle taky vypadá dobře, já právě nějakou sháním, stačí jedna, abych mohla tu, co se zrovna nudí, třeba nosit a něco u toho dělat. Už se totiž docela pronesou a nosit je v rukách delší dobu už se skoro nedá.

zuzka72
19. dub 2010

Hanula-tu modrou mám i v růžové a prodávám ji, tak pokud by jsi chtěla.... 😉
Sarri--vrrrrrrrrrrrrr, ještě, že máš červenou-bo jink bych zuřila víc. 😀 😀 😀

zuzka72
19. dub 2010

Tak nakonec jsem si teď objednala tuhle-i když je oranžová
http://kojenecke-potreby.sbazar.cz/active-infan...

hanula83
19. dub 2010

Zuzi, jo jo, tvarůžky, já je mám kupodivu taky ráda 🙂.. i když jedna špatná zkušenost už byla a do podrobností zabíhat nebudu v rámci zachování tvého kladného vztahu k Loštickým tvarůžkům 🙂)).. písla jsem ti do IP.

zuzka72
19. dub 2010

Neboj taky mám špatnou zkušenost s tvarglema a kamarádama co je navštívili a vrtěli tělíčkama-fuj. Ale ani to mě neodradilo. 😀

j.cien
19. dub 2010

Krasne pondelicko 🙂 !
Docetla jsem vas poctive,zkouskla vsechny krasne fotecky 😉 a Zuzi-no ty jsi fakt drak s neskutecnou energii!Smekam!

Darling,strasne smutne se to cte,je mi to moc lito....je to obrovska skoda,hlavne pro muze samotneho..ze si to necha tak nejak vsechno unikat...Kez by zacal fungovat jako poradny tata aspon,kdyz budou malinko vetsi...kez by to bylo tak,ze to jen neumi a nechce s mimineckama...DRZIM PALCE!

REjchl,OMG,co to vidim-ja uz jsem prvni na rade!! 😕 Uplne si pamatuji,ja byla na rade Zuzka a silela,ze ji furt nekdo predbiha 😀 😀 najednu stranu to strasne leti,ale na druhou stranu ty probdele noci jsou silene...zitra mam kontrolu,treba ho ukecam na drivejsi sekci...ale asi tezko,kdyz je dr.tak spokojeny,ze bude rodit po dlouhe dobe donosene dvojky.....takze si musim rict VYDRZAT!!! 😀

hanula83
19. dub 2010

Zuzi 😀 😀 tak nějak...

J.cien, vydrž 🙂)

j.cien
19. dub 2010

HOlky prosim,jak dlouho vam nechali po cisari tu hnusackou cevku v mocaku???

hanula83
19. dub 2010

Cien, v poledne císař a druhý den ráno ji vyndali...

sarri
19. dub 2010

Cien, cévku máš do té doby, než můžeš sama čurat - já musela tu cévku vyčurat, což se mi povedlo až na druhý den. Neboj, já měla z toho cévkování taky hrozné bobky a bylo to jen nepříjemné, ale nebolestivé.

petranela
19. dub 2010

Ahoj holky,

J.cien, Ty jsi už tak krásně daleko!!!! 37 tt, to je nádrhera 😉 Moje meta byl právě ten 37 tt a já už v něm příští týden taky budu!!!!
Ale už začínám nervovat a začínám si přát, abych to taky měla už brzo radši za sebou.

Darling, taky mne mrzí, co dělá Tvůj manžel. Zkus si s ním určitě co nejdřív promluvit, když bude vhodná příležitost. Je to fakt škoda, že se dětem nevěnuje. Taky doufám a moc Ti přeju, aby ho to chytlo když budou děti větší.
Já jsem na toho svého taky zvědavá. Nedávno našel na netu jakousi debilní on-line hru a hrál by to pořád! Snažím se ho ale zaměstnávat jak to jde, kolem baráku je totiž spousta práce, ale on to hraje právě po večerech. Já to úplně nesnáším. No ale říkám, si, že ho mám aspoň doma a on mi slibuje, že až se mimina narodí, přestane to hrát úplně a bude mi se vším pomáhat, tak jsem sama fakt zvědavá!!!

elly01
19. dub 2010

J.Cien, ty jsi taková moje tajná spolubojovnice 😀 mám termín jen o 3 dny po Tobě. Našim dětem se v bříšku děsně líbí, všichni doktoři nadšení jak daleko jsme to dotáhli. Já bych ale už nejradši rodila teď hned. Včera mě začalo pobolívat v podbříšku, tak jsem se děsně radovala, jestli se to třeba nějak víc nerozjede. Manžel na mě koukal jako na blázna, že mám radost z toho, že mě to bolí 😀 Na dnešek spinkání 4 hodinky, 5x toaleta--- ☹
J. Cien, budeš v nemocnici ležet preventivně už dříve? Já bych měla nastoupit asi za 6 dnů.

salu
19. dub 2010

Holky, já teda miluju ty vaše frgále 🙂

petranela
19. dub 2010

Elly, my jsme na tom stejně. Tak Ty jdeš preventivně do nemocnice? To je jistě lepší, taky bych šla, byla bych jistě klidnější, ale doktor mi nic takového neřekl a myslím, že ani neřekne a asi mne nechá doma až do 38 tt...

elly01
19. dub 2010

Petranel, no mě právě min. středu řekli, že si mě tam preventivně nechají minimálně týden před porodem (počítají s 38+0tt) Já nemám žádné problémy, netvrdne mi bříško, čípek drží, neotevírám se a přesto mě tam přeci jen chtějí mít. Na jednu stranu jsem ráda, budu pod kontrolou kdyby náhodou něco, ale přeci jen doma je doma. Ale alespoň tam budu jen ležet, doma stále něco dělám, ležet nemůžu, tak jsem myla ještě okna a stále mám pocit, že máme doma nepořádek a že toho ještě musím hodně udělat 😀

petranela
19. dub 2010

Elly, to je fakt rozumné od Tvého doktora. I když jsi v pořádku, tak Tě chce mít pěkně kontrolou. 🙂 V pátek se toho svého dotora taky poptám, kdy si mně tam už nechají.
Já taky pořád něco doma dělám a pak jsem z toho vyřízená... no ale okna, ty bych nezvládla!!!! 😨

elly01
19. dub 2010

Petranel, určitě se zeptej, ono to fakt není na škodu. Já jsem si původně myslela, že tam nastoupím až den před plánovaným císařským řezem, tak mě tímto docela zaskočili, ale teď jsem za to vážně moc ráda. Ve štěu jdu na kontrolu, tak pak budu vědět více.
Ale je zajímavé, že co porodnice to úplně jiný postup, že?

petranela
19. dub 2010

Máš pravdu Elly, v každé nemocnici je to jinak a hlavně záleží na doktorech... Já jsem se ptala na císaře, že bych ho chtěla dr. mi řekl, že když na něm budu moc trvat, dá se domluvit a udělají mi ho. Jinak by chěli, abych rodila přirozeně. Naštěstí holčička je rozumná a je pořád hlavičkou nahoře, tak doufám, že i zůstane. Chlapečka mám celé těhu hlavičkou dole.

sarri
19. dub 2010

Petranelo, 😀 Já jsem furt Elišku přemlouvala, ať se přetočí a nic. No mně říkali, že i když bude béčko nohama, tak budu rodit normálně.

j.cien
19. dub 2010

Elly+Petranel-jsme na tom temer stejne a vy obe toho tolik jeste zvladate!!Co ja jsem to za backoru ☹ ?!
Taky vidim,co vse by bylo treba jeste delat,uklidit,vycistit..ale uz na to nemam...uz ani denne nezvladnu vytrit plovoucku..a chlupiska jen poletuji 😝 ..dnes se musim donutit!!
Ja bych mela nastoupit az v predvecer cisare...teda tak jsem to posledne pochopila,pac ten muj dr.,v tem FN trvale nepracuje,jen tam ma domluvene sve operace a porody sekci,takze by mel dojet na vecer me prijmout a rano kuchnout...Zitra se ho jeste poptam,co a jak.Ale preventivne driv me urco nehospitalizuje,to mozna az bych byla vic jak 38tt a to nebudu,pac porod mi vychazi na 37+5 😉
A z te cevky mam hruzu,trpela jsem na opakovane zanety mocaku..a tusim,ze se mi to po tom cevkovani zas rozjede 😝

petranela
19. dub 2010

Sarri, no jsem zvědavá, jak to celé dopadne!!!! Už aby to taky bylo za mnou, jsem na ty škvrňata už zvědavá. No ale ať ještě u mne rostou, každé dečko navíc je k dobru. 😉

j.cien
19. dub 2010

A taky mi dr.rikal,ze kdybych ty dvojky cekala spontanne a bylo mi treba 20let,tak bysme je rodili normalne-i kdyz je B KP...tak jsem rada,ze prihlizi k okolostem-ze jsem hysterka po IVF,po 11letem snazeni a temer 35leta 😕 a tudiz mam u nej tu sekci jistou 😉

petranela
19. dub 2010

J.cien, kolik asi Tvoje mimča váží? A jak jsou položení? A hlavně nejsi žádná bačkora!!!! Já toho fyzicky až tolik nedělám, pak mně z toho akorát bolí v kříži a nemá to cenu. Úklid musí dělat manžel, ale tento víkend nestihl doma uklidit a na plovoučce je taky všechno vidět, samá špína a prach, takže v tom sedím a rozčiluje mne to už šíleně.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru