Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

salu
5. kvě 2010

Petranelo, neboj, vše si doma osaháš po svém a naučíš se. Něco Ti povím, v noční košili jsem lítala ještě ve 11 hod., koupání jsem realizovala v podprdě a kalhotkách, neboť jsem byla splavená všude, ruce se mi pletly, nevěděla jsem, jak držet hlavičku a zároveň si namydlit žínku, ruce se mi motaly. Do toho malá řvala, takže jsem začala i já 😝
Když jsem jí nakojila, tak jsme s ní seděla třeba hodinu, měla jí na hrudi a bála se pohnout, aby se nevzbudila a bylo nám vlastně moc hezky. O jídle nemluvím - nestíhačka. A vrchol všeho - v porodce mi nakecali, že bych neměla do 6 týdnů dát dudlík, takže nám cucala malíček 😀 No komedie!!!! Teď jim ho dám klidně už v porodce 😀 Člověk se pořád učí.

Ničeho se neboj, uvidíš, že mateřský instinkt funguje a ten pocit, že ty, jako jediná jejich maminka jim musíš být na blízku a ochraňovat je, se v tobě probudí a ty uzlíčky budeš umět zaopatřit. Budou slzičky, že to nezvládáš, ale to k bouři hormonů patří.
A až je uvidíš spokojeně spinkat, tak to bude pro tebe ta největší odměna jejich spokojenosti.

sarri
5. kvě 2010

Vidíš - na ten boj o lahvičky jsem málem zapomněla. Vyvářela jsem pak taky svoje v mikrovlnce.

kocule
5. kvě 2010

Salu, u nás dávali dudel už v porodnici. 😀 😀 😀

Petruš, fakt se nebo, ono to přijde rychlostí blesku. Porodnice se musí jen přežit, doma to bude pohoda, uvidíš. 😉

kocule
5. kvě 2010

Holky, mám doma halenku na velké bříško, nosila jsem ji ke konci těhu. Je s 3/4 rukávy, strečová, fialkovo-černá, módní vzor strako-mako, ha ha. 😀 😀 😀 Pokud máte zájem, ráda ji pošlu, zadarmiko. Dala bych ji na bazárek, ale nemám na to sílu, měla jsem ji párkrát. Salu, neměla bys zájem? Holky už to mají za pár, do pátku by to ani nedošlo. 😉

salu
5. kvě 2010

Kocu, díky, jsi moc hodná, já můžu ale jenom bavlnu, nemůžu umělinu 😒 ??????????????????

kocule
5. kvě 2010

Já umělinu nesnáším, je to 95 % bavlna, 5 % elastan. 😉

salu
5. kvě 2010

Tak jo, ale je mi to blbý. Písni, co za ní chceš, prosím !!!!

kocule
5. kvě 2010

Salu, já tě vůbec nepřemlouvám, jen by mi ležela doma a další těhu vážně neplánuju. 😀 😀 😀 A v okolí už kamarádky těhu nejsou, tak mi to přijde škoda. Nechci fakt nic, ber to tak, že mi uvolníš místo ve skříni. 😀 😀 😀

salu
5. kvě 2010

Tak díky moc, jsi hodná.

kocule
5. kvě 2010

Prima, pošli mi do IP adresu, hodím ti to v dohledné době na poštu. 😉 😀 😀 😀

sarri
5. kvě 2010

Kočule, ty se máš - to já bych těhotenské oblečení rozdávat nemohla, páč bych neměla co na sebe. Co jsem nosila před těhu buď neobleču nebo obleču, ale lezou mi z toho megašpeky - teda hlavně na břiše. Když já neumím držet dietu - vždycky jsem aktivně každý den sportovala a v práci stále na nohou, takže pasení koníků mi k nějaké uspokojivé postavě fakt nestačí.

kocule
5. kvě 2010

Sarri, já jsem od pasu nahoru OK jak před těhu, takže nosím své věci, ale ten zadek nemůžu dát dolů. 😀 😀 😀 Začala jsem cvičit, takže se mi to snad podaří setřepat. 😝

eirin
5. kvě 2010

Holky a pořizovaly jste si nebo budete si pořizovat poporodní stahovací pás?

salu
5. kvě 2010

Eirin, já mám teď jenom takový ten "podpůrný" pás kvůli zádům, ale stahovací jsem ani u Aničky neměla. Bříško se stáhlo samo, tak do půl roku.

mrkvicka28
5. kvě 2010

Ahoj holiky včera jmse byli na UTZ a zatím vše Ok kluci mají ten co je sám 460g a dvojčátka 420g a 490g. Dr. říkla že je to v pořádku,ale mě se ten rozdíl zdá dost velký , no nezbývá než věřít dr.

sarri
5. kvě 2010

Mrkvičko, mně odhady vah dělal naposledy v 22tt, pak už nikdo nic - hledělo se hlavně na průtoky pupečníkem. Ty odhady jsou nepřesné.

ali.cka
5. kvě 2010

ahoj mrkvicko!já byla na UTZ ve 21tt a kluci měli oba shodně 350g.tak myslím,že máš váhu tak akorád,jen je divné,že každý jinak,ale jek píše sarri je to jen odhad a když se to líbí doktorům tak je to asi správně a musíme jim věřit!!

monika03
5. kvě 2010

Ahojte holky! Tak to byla zase fuška Vás dočíst!!! 😀 Chvilku se sem nedostanu a pak mám co dělat vás dohnat! 😀
Já měla váhy miminek v tom 20-21tt každého těch 500g a to říkala, že by měly mít tak těch 350g. 🙂
Jinak Salu jak dopadla včera kultůra??? 😀
Jo a mimochodem ty vaše zážitky z porodů jsou odstrašující- asi si miminka nechám v panděru napořád, stejně se taky bojím, že to nezvládnu...😀 😀 😀

petranela
5. kvě 2010

Ahoj holky, mám rychlou zprávičku, celé dopoledne jsem chodila po doktorech, předoperační, kontrola v porodnici a pak ta indikační poradna. Nastoupit mám prý už dnes, není to nic akutního, ale už si mne tam chtěji nechat, prý i ty otoky mám hrozně. Tkaže jsem přijela dom si vzít věci a letím. Cisar bude v patek. No a představte si, že mimina mám obě v příčce! Tak už jsme dneska nic neřešili, dr. řekl, že je to jasná indikace a bylo. Tak já se pak ozvu, mám číslo na Zuzku.o, tak dám v vědět.
Rejch, moc drzím palce na pondělí. Všechny ostatní těhulky s tu mějte moc hezky 🙂

monika03
5. kvě 2010

Petru tak to je fofr! Hlavně se drž, ať je vše v pohodě a brzo nám dej vědět!! 😉 Tak příště už jako maminka! 🙂 Jo a hezky za nás všechny miminečka pomuchluj! 😀 Držíme pěsti!!!!

ali.cka
5. kvě 2010

pertanela tak držíme palečky at máte vše ok a brzo se nám přihlas!!hodně štěstíčka!

eirin
5. kvě 2010

Petranel, tak to na tebe budeme v pátek moc myslet a těšíme se na zprávy!

salu
5. kvě 2010

Jejky, Petranel, drž se a těš se na miminka, jupííííííííííííííííííííí!

Já si po obědě dáchla, jako tradičně 🙂
Moni - kultura super, ale ty nohy potom 😠

darling007
5. kvě 2010

Ahoj holky těhulky, která z vás byste měla zájem, už se začínám zbavovat prvních věciček po klukách. Máme dvě tašky oblečků - bodíčka, overálky, tepláčky, čepičky...atd. Velikost od 50 do 56, pár kousků je tam i menších pro maličká miminka. Taky kojící polštář, zavinovačky, odsávačku na mléko...je toho spousta. Kdyžtak písněte do IP, pošlu fotky...

darling007
5. kvě 2010

Zapomněla jsem říct - všechno moc pěkný, téměř nenošený. Měli jsme toho spoustu a kluci to nestačili unosit, většinu měli jen párkrát, něco opravdu ani jednou...

fiallinka
5. kvě 2010

Já jsem stahovací pás neměla, do většiny gatí jsem se vešla po víc jak třech měsících, ale spoustu věcí nenosím dodnes - lezou mi špeky. Po porodu jsem chytla ještě žlučníkový záchvat a pak jsem byla na operaci, takže se mi podařilo hodně zhubnout, ale jak jsem to nabírala zpátky, škoda mluvit...

monika03
5. kvě 2010

Sali- já taky dadala po obídku. 😉

mrkvicka28
5. kvě 2010

Sari průtok pupečníkem dělali u všech tří a říkali že jsou v pořádku. My chodíme na UTz každých 14 dní a pokaždé kluky měří a kontrolují. Asi proto že jsou tři a dva jednovaječní

betina
5. kvě 2010

ahoj holky,

Darling, já bych zájem měla, ale musím počkat do 22.týdne na UTZ, aby mě ty kluky potvrdily a nechci tě brzdit 😒

petranel - moc držímě pěstičky a přejeme ti krásný porod a hlavně už mimísky u sebe!

rejchl
6. kvě 2010

Ahojky,Petrunko myslím na tebe a držím palečky.At jsi co nejdrive na nohou.
Ja uz druhy den litam po doktorech a vybehavam predoperacni vysetreni.Uz padam na hubu.Za chvilku vyrazim pro vysledky a doufam,ze zitra uz nikam nebudu muset.
Jeste k te narkoze.Cim vic se to blizi,tim vic premyslim nad epiduralem.Chci ty moje uzlicky videt hned jak mi je vyndaji.V nedeli to zkusim probrat poradne s anesteziologem,Uvidim jak na me bude pusobit a zda mu budu verit😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru