Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

sarri
20. kvě 2010

...asi pořídíme třetí - já chci taky svůj vozík za kolo 😵

fiallinka
20. kvě 2010

@sarri že jo 🙂, jen se mi nelíbí ta představa naložených obou vozíků v autě. Máme oktávku, to je auto s velkým kufrem, fakt, ale... navíc se do něj nevlezou tři sedačky, asi fakt bude nutná změna. I když náš osobní rekord asi těžko překonáme - do Rakouska jsme v létě jeli ve složení čtyři dospělí + Juri, s sebou v autě čtyři kola (tri na nosiči, jedno složené vevnitř), vozík za kolo v kufře + dětská postýlka + všechno ostatní...dobré, ne?

basina
21. kvě 2010

Tedy Fialli, to fakt nechápu, jak jste se tam mohli vejít. My máme starý ford galaxy a i ten by s tim asi měl problém 😉. Jojo, vozík za kolo a případně nějaké nosítko pro chození po horách bychom do budoucna určitě chtěli taky, ale to moc předjímám. Tak zatím ten kočár určený i mimo silnice 🙂. A Sarri, ty už ten vozík za kolo máš vybraný?

cepecek
21. kvě 2010

EIRIN - 27. května - dvojvaječné, chlapeček a holčička
REDDWARF - 2. června - holčičky
ALI.CKA - 15. června - jednovaječné, Jiříček a Honzíček
SALU - 29. července - dvojvaječné holčičky
PANKACA - ??????
MONIKA.TDM - 18. srpna - dvojvaječné, ???
VLCKULKA - 22. srpna - dvojvaječné, holčička a ???
BASINA - 28. srpna - chlapeček a holčička
MONIKA03 - 30. srpna - dvojvaječné, ???
MRKVICKA28 - 7. září - jednovaječná dvojčata a trojče
ALSOU - 17. října - dvojvaječná, ???
PAVCAHOLA - 23. října -
BETINA - 24. října -
TULANEK - 25. října - holčičky
BROUKB - 27. října - chlapeček a holčička
KAFICKO - 5. listopadu -
CEPECEK - 6. listopadu - dvojvaječná - necháme se překvapit co je v bříšku🙂
BLER - 17. listopadu -
BEATRICE7 - 29. listopadu - dvojvaječná, ???
SARIK1 - 1. prosince -
FIALLINKA - 14. prosince -

monika.tdm
21. kvě 2010

Mončo vše nejlepší k svátečku!!! Hlavně zdravíčko!!! 😉 😀

beatrice7
21. kvě 2010

Ahojky holčičky , tak kdepak jste ? 🙂
Teď tady čtu, že řešíte kočárky, no my už asi máme vybráno - bude to EW, je sice drahý, ale přesně jak to tu někdo psal, dovolená letos odpadá, tak za to koupíme kočárek. Korbičky se dají sehnat na aukru z druhé ruky, sporťák budeme mít nový. Až na ty barvy.... ty jsou nic moc... No ale jde koupit třeba černý sporťák s barevnými vložkami, což už vypadá docela pěkně.

Fiali, s tím autem máš pravdu, taky máme oktávku combi, ale nestačí nám to... Manžel přemýšlí o novém sharanu, volkswagen, ten mu snad dají v práci jako služební.

beatrice7
21. kvě 2010

Jinak tady přeju všem Monikám všechno nejlepší k dnešnímu svátku 🙂

moniko.tdm, vy neznáte pohlaví ? 🙂 Chcete se nechat překvapit ? 🙂 Mně by se to taky líbilo, ale manžel to vědět chce- prý aby měl čas si na to zvyknout a připravit se... nevím na co se chce připravovat 😉

monika.tdm
21. kvě 2010

@beatrice7 Manzel to taky chtel vedet, protoze on chce holcicky. Ja aspon jednoho klucika! ale ja jsem rezolutne rekla, ze se nechame prekvapit, tak prestal tlacit!!! No a ted je rad, prej se to da vydrzet!!!! 🙂

Jinak dik za prani!!!! 😉

monika.tdm
21. kvě 2010

@beatrice7 Koukam, ze probirate auta!!! No ja doufam, ze se vlezem do nasi fabie combi!!! A to jeste vozime psa, mame bernaka, no to az vyrazime to bude!!! 🙂

beatrice7
21. kvě 2010

🙂 no to jo, to bude bomba.

beatrice7
21. kvě 2010

Moni, jak to děláš že se mi tam objevuje ten zavináč ?

beatrice7
21. kvě 2010

Moniko, vy už máte vybraný kočár ?

monika.tdm
21. kvě 2010

@beatrice7 Mame uz i objednany!!! Ma prijit v cervnu!!! No zavinac delam, ze u prispevku je odpovez tak na to lkiknu a ono to samo!!!

sarri
21. kvě 2010

@basina vozík mám v merku croozer - asi z druhé ruky - letos ještě jezdit nebudeme - až příští rok, tak těch sezón zase tolik neodjezdíme.

Fiallinko, jaký máte pro Juráška?

betina
21. kvě 2010

ahoj holky,

fialinko, nějak jsem ten císař špatně nesla... ☹ měla jsem vyvolávaný, KP, pak nastaly komplikace, neotevírala jsem se a po 7 hodinách kontrakcí mi bylo jedno, jak malou už dostanou ven...ale pro mě byly horší ty bolesti po císaři než kntrakce po 2 minutách, po minutě. ale většina holke, co znám, si císaře chválili, prostě jsem měla smůlu a špatně to nesu 😠
holky, my jdeme na ten veletrh kočárků v Brně, ale EW se mi moc líbí a jak píšete, hluboké korby bych koupila použité, jen ten sporták nový.

basina
21. kvě 2010

Moniky - taky přeji to nej k svátku, ať máte hezký den!
Sarri - croozer je asi nejlepší, tedy co kamarádi povídali. A taky je fajn, že se dá předem někde zapůjčit, abyste si ho ohmatali, než ho koupíte. A až příští rok? Nebudou už v tu chvíli holky chtít spíš běhat?

monika.tdm
21. kvě 2010

@basina diky!

alsou
21. kvě 2010

Uf já než vás dočtu, tak už zase nemám čas psát 😝
Dneska jsem byla u doktorky tak se na broučky koukla, zatim vše OK!!! 😅 Áčko se nám zase neukázalo a Béčo bude kluk. 😀 Doufám, že to Áčko je holčička to bych byla šťastná jako blecha. 😀
Salu já ti ty holčičky "závidím" víš. Já už jednoho chlapečka mám 😵
Jinak na kontrolu jdu za čtrnáct dní to bude velký UTZ tak snad uvidíme pohlaví obou. A můžu začít taky nakupovat.

monika.tdm
21. kvě 2010

@alsou ze by zase parecek?

alsou
21. kvě 2010

No to doufám 😀 Manžel to nechce vědět. Tak to musím napsat alespoň tady 😝

monika.tdm
21. kvě 2010

@alsou to je hezke ze chce byt prekvapen! 🙂

darling007
21. kvě 2010

@betina Ahoj Beti, já mám X-Landera X-Twin od narození, jdou k němu od podzimu dokoupit vložné tašky. Jsem s ním maximálně spokojená, jezdíme jak v terénu tak po asfaltu a doposud žádný problém. Je lehoučký a skladný...

betina
21. kvě 2010

jééé Darling, tak to je super můžu se zeptat, na kolik teda vyjde i s těma vloženýma taškama prosím tě?

fiallinka
21. kvě 2010

@betina tak aspoň, že se ti nic při něm nestalo...já jsem ho nechtěla, ale je pravda, že u dvojek se s ním počítat musí...

Sarri: máme taky croozera, levnější už bych nekupovala a Chariot je sice odpružený, ale 2x tak dražší a to už je moc, nejezdíme nijak moc v terénu ani zas tak často. A jsme s ním spokojeni...

A proč vlastně nechceš jezdit už tento rok? My jsme s Jurim jezdili právě asi od loňského května - června, to měl právě těch 7 - 8 měsíců a bylo to ideální, už na to nebyl nijak malý, ale zase je dobré, že ty malé děti v tom většinou spí a nechtějí ven, nám se to hodně osvědčilo, navíc když jsi z Kromclu, tak tam máte novou cyklostezku a dost ježdění pro rovině, ne? Já jsem ho vloni moc nechtěla, pořád jsem měla pocit, že ho u nás nevyužijeme - málo stezek, moc kopců, ale nakonec jsme si možnosti našli a v létě byli i na 4 dny v Rakousku u Neziderského jezera (kousek za Bratislavou), je to blízko, rovina a cyklostezky, super...

Beatrice: vidíš, mně se Sharan taky líbí 🙂, sice prý z hlediska poruchovosti není úplně nej, ale je hezký 🙂

monika03
21. kvě 2010

Moni-díky! 😉 Tobě taky přeji NEJ!!!!
Jinak samozřejmě díky za přání všem! 🙂
Holky tak mám po kontrole. Na gyndě dobrý, ale na hematologii horší. ☹ Injekce mi sice zatím nechal stejné, ale prý mi začaly ubívat červené krvinky. No tak prý mám dojít ještě v pondělí ráno na krev a budou zjišťovat co se mnou dál, jestli mám dost železa a všeho. Ale ta dr. se přitom zjištění moc netvářila, tak fakt nevím.

fiallinka
21. kvě 2010

@monika03 proč na tu hematolku chodíš, tr. mutace?

monika03
21. kvě 2010

@fiallinka ano kvůli tomu.

fiallinka
21. kvě 2010

@monika03 a co máš a jak ti to zjistili? Jestli to teda chceš psát... Já teda poctivě píchám fraxiparin taky... Jinak ty červ. krvinky jsou dost časté, většině lidí stačí železo, tak snad to tak bude 🙂

monika03
21. kvě 2010

@fiallinka mám Leiden mutaci dědičného původu. Mamka prodělala trombózu tak nás se sestrou nahnali na testy a já ji zdědila, hned mi sebrali HA a od začátku těhu mě hlídají. Já si píchám Zibor cca od 16tt. No snad to bude tím železem. 😉

fiallinka
21. kvě 2010

Moni, v podstatě je dobře, že jsi to zjistila kvůli mamce a ne proto, že se stalo něco tobě... já nemám Leidena, ale podobnou trombosvini, ale pevně věřím tomu, že když je to už podchycené, bude to ok.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru