Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

gilotek
2. srp 2010

@atreides vítej 😉 Držím pěsti na NT 😉

atreides
2. srp 2010

@gilotek děkuji 🙂 docela mile mě překvapilo, že je víc maminek co čekají dvojčátka už jako druhé děti v pořadí a nejsem v tom sama, že se to musí určitě zvládnout

gilotek
2. srp 2010

@sarri souhlasím s tebou, klasika teploměr digitální nebo rychloběžka je nejlepší 😉

Sudokrém je taky supr, dostali jsme ho od kožní když se Martin oprudil skoro do krve když mu byl 1 měsíc a používáme ho doted 🙂

Jinak jsem včera koupila v DM drogerii vazelínu s měsíčkem lékař. a na zadeček a suchou kůži je parádní 😵

gilotek
2. srp 2010

@atreides já mám z toho taky bobky, máme dítko skoro stejně starý a nevím jak to budu zvládat, Martin je hroznej neposeda a vztekloun, ale určitě to ZVLÁDNEME no ne? 😀

atreides
2. srp 2010

@gilotek no musíme, co jiného nám zbyde 😅

sarik1
2. srp 2010

tak to je dobré vědět s tím teploměrem..... vaničku jsem vzala tu největší co měli...

sarri
2. srp 2010

@gilotek
Dáte Martínka od tří let do školky? Mně se zdá, že maminky, co chtěly druhé miminko a mají zároveň i třetí to zvládají parádně, nebo už ví co a jak, mají cvik a jsou víc v pohodě, než my novopečené, co jsme z lecčeho "vyhúkané".

salu
2. srp 2010

Tolik nových maminek 🙂 A kde je tabulečka ???? 😀

salu
2. srp 2010

Vzkaz od Moniky03 !!!!!

Tak se hlásím z porodnice. Tlak neklesal, ba naopak stoupal, tak jsme radeji jeli. V moci bilkovina+ty me otoky, tak si me tu hned nechali. Byl tu Dr. a pry se domluvi s prednostou, jestli to ukonci dnes, tak cekam. Pa a zdravim.

basina
2. srp 2010

@sarri Sarri, to na mne ale mluvíš cizím jazykem - my doma zatím nemáme ani TV - jen plátno a projektor, takže vůůůbec netuším, co to je "Xtreamear", ale zkusím to nastudovat 😉 Ono to asi nebude třeba hned od narození, tak mám snad čas 😀

basina
2. srp 2010

@salu Salu, tak to Moniku moc pozdravuj!!!! Myslím na ni každou chvilku, jak se jí asi daří.. držím moc a moc pěsti, ať vše proběhne v pohodě!!!!

sarri
2. srp 2010

@basina
Basi, nebude to vůbec třeba, to je hračka pro manžela 😀 😀 😀 je to multimediální přehravač a mj. to přehrává videa z internetu, kde je stále připojen, takže i Teletabíky 😉

basina
2. srp 2010

@salu Jo a Salu ptala jsem se, při celkové anestezii fakt je intubace, takže to je pro mne další negativum, toho se děsně bojím 😒

basina
2. srp 2010

@sarri Já mu předám info a končeně se alespoň budu mít i na co dívat já - zatím jsem technický antitalent, tak vede "mluvené slovo". 😉

sarri
2. srp 2010

No, tak to už se těším na nová miminka - ani nevíme, co to bude.

atreides
2. srp 2010

ono to má své výhod i nevýhod, člověk zase ví do čeho jde a už ví čeho se bát 😅

frodo78
2. srp 2010

Ahoj holky, tak jsem zase po nějaké době na netu 😉 Chtěla jsem Vám poděkovat za poradu ohledně kočárku. Zkoukla jsem odkazy od Vás a už máme vybráno. Také jsme už objednali postýlky, autosedačky, přebalovák, vaničku a vlastně snad už bychom měli být vybaveni 😀 (tedy do začátku určitě). Jinak jsem byla na kontrole na gyndě - už na posledy a předává mě do poradny v prodnici. Tak mě doktorky trochu vyděsila - prý miminka tlačí nějak dělohu dolů a budu prý ráda, když je donosím do 32-34 týdne. No jinak prý je vše OK, tak z toho moudrá nejsem 😨 No a v porodní poradně mě objednali na 26.8. což je 32 tt 😖 Tuto středu jdu na UTZ jak jsme měli mírně věští množství té plodové vody u jednoho mímáka, tak mám trošku strach, jak to dopadne. Jak už jsem jednou psala - jsem dost velký plašan a nervák. Chtěla jsem se také optat ohledně porodu - teď jsou zrovna obě miminka hlavičkou dolů, tak bych prý ev. mohla rodit klasicky, ale doktorky si myslí, že vzhledem k tomu, že mívám genit. herpes (poslední pozůstatek od bývalého přítele 😠 ), tak že mě prý spíše čeká císař - nemáte někdo zkušenost? A také jsem po neléčené zlomenině tří bederních obratlů. To už je sice asi 10 let stará záležitost a obratle srostly jak uměli, ale úplně bez problému to není. Mějte se prima a všem přeji hodně pohody.

frodo78
2. srp 2010

A ještě jeden dotaz - prosím Vás také Vám padali v těhotenství hodně vlasy? Já s tím mám velké problémy.Už jsem se nechala ostříhat nakrátko - sice mi padají stále, ale už to není tolik vidět. Mytí je úplná hrůza - jak si je protřepu rukou, tak mám ji nalepenou samý vlas ☹ . Copak, že budu mít pár chlupů, s tím už jsem se srovnala, ale mám strach, aby to nebyl nedostatek nějakého vitamínu a nestrádala miminka 😢

frodo78
2. srp 2010

omlovám se za hrubky a přepisy

atreides
2. srp 2010

@frodo78 v těhotenství ne, ale po porodu dost ano

gilotek
2. srp 2010

Zhostila jsem se tabulky
😉

Kdo chce dopsat tak napište
😉

***ČEKATELKY***

BASINA - 28. srpna - chlapeček a holčička
MONIKA03 - 30. srpna - dvojvaječné, ??? ( nemocnice)
MRKVICKA28 - 7. září - jednovaječná dvojčata a trojče
ZKA - 15. října - asi holčičky ???
ALSOU - 17. října - dvojvaječná, chlapec a holka?
PAVCAHOLA - 23. října - kluci
BETINA - 24. října - kluci
PROVAZEK - 24. října -
TULANEK - 25. října - holčičky
BROUKB - 27. října - chlapeček a holčička
KAFICKO - 5. listopadu -
CEPECEK - 6. listopadu - dvojvaječná - necháme se překvapit co je v bříšku
BLER - 17. listopadu -
ROZARA - 17. listopadu - dvojvaječná
BEATRICE7 - 29. listopadu - dvojvaječná, ???
SARIK1 - 1. prosince -
BUBISEK - 16. prosince - jednovaječná, ???

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
* ROK 2011 *

ANNAMAT9 - 6. ledna -
GILOTEK - 9. ledna - dvojvaječná, ???
JITAKL - 9. ledna -
LENCA78 - 9. ledna -
JARA - 11. února -

salu
2. srp 2010

@basina 😒 no já to taky nevěděla. 😝

frodo78
2. srp 2010

@gilotek tak ještě já - 21.říjen 2010 dvojvaječná - asi holčička a klučík. Díky

gilotek
2. srp 2010

@sarri Martin je lednovej, takže 3 mu budou až po novém roce a letos jsme to ani do školky nezkoušeli. TAkže by šel až příští rok od září. Možná bych se zkusila zeptat dřív, jestli by chodil na pár dnů do měsíce aby si zvykl. Ještě nevím......

gilotek
2. srp 2010

***ČEKATELKY***

BASINA - 28. srpna - chlapeček a holčička
MONIKA03 - 30. srpna - dvojvaječné, ??? ( nemocnice)
MRKVICKA28 - 7. září - jednovaječná dvojčata a trojče
ZKA - 15. října - asi holčičky ???
ALSOU - 17. října - dvojvaječná, chlapec a holka?
FRODO78 - 21. října - dvojvaječná, chlapeček a holčička
PAVCAHOLA - 23. října - kluci
BETINA - 24. října - kluci
PROVAZEK - 24. října -
TULANEK - 25. října - holčičky
BROUKB - 27. října - chlapeček a holčička
KAFICKO - 5. listopadu -
CEPECEK - 6. listopadu - dvojvaječná - necháme se překvapit co je v bříšku
BLER - 17. listopadu -
ROZARA - 17. listopadu - dvojvaječná
BEATRICE7 - 29. listopadu - dvojvaječná, ???
SARIK1 - 1. prosince -
BUBISEK - 16. prosince - jednovaječná, ???

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
* ROK 2011 *

ANNAMAT9 - 6. ledna -
GILOTEK - 9. ledna - dvojvaječná, ???
JITAKL - 9. ledna -
LENCA78 - 9. ledna -
JARA - 11. února -

sarri
2. srp 2010

@frodo78
A baštíš těhuvitamíny?
Já jsem měla vlasy normální, krásně mi držely - líp než obvykle a nehty jsem si musela stříhat nůžkama na plech - no skoro - asi po těch těhuvitamínech.

gilotek
2. srp 2010

Doplňuju 🙂

****** Č E K A T E L K Y ******

BASINA - 28. srpna - chlapeček a holčička
MONIKA03 - 30. srpna - dvojvaječné, ??? ( nemocnice)
MRKVICKA28 - 7. září - jednovaječná dvojčata a trojče
ZKA - 15. října - asi holčičky ???
ALSOU - 17. října - dvojvaječná, chlapec a holka?
FRODO78 - 21. října - dvojvaječná, chlapeček a holčička
PAVCAHOLA - 23. října - kluci
BETINA - 24. října - kluci
PROVAZEK - 24. října
TULANEK - 25. října - holčičky
BROUKB - 27. října - chlapeček a holčička
KAFICKO - 5. listopadu
CEPECEK - 6. listopadu - dvojvaječná - necháme se překvapit co je v bříšku
BLER - 17. listopadu
ROZARA - 17. listopadu - dvojvaječná
BEATRICE7 - 29. listopadu - dvojvaječná, ???
SARIK1 - 1. prosince
BUBISEK - 16. prosince - jednovaječná, ???

__________________________________________________________

**** R O K 2 0 1 1 ****

ANNAMAT9 - 6. ledna
GILOTEK - 9. ledna - dvojvaječná, ???
JITAKL - 9. ledna
LENCA78 - 9. ledna
JARA - 11. února
ATREIDES - 15. února 2011, dvojvaječná, ???

alsou
2. srp 2010

@frodo78 s tím herpesem a srostlými obratli žádnou zkušenost nemám ☹ Vlasy a nechty mám pevný jako nikdy joko píše sarri a to jsem měla i při prvním těhotenství a to jsem nebrala žádně vitamíny 😀 Zato jsem tahala chuchvalce vlasů z hlavy po porodu 😉 Kamarádce taky padaly vlasy během těhotenství 😅

@atreides moc tě vítám, taky mám obavy, že bude Toník hrozně odstrkovaný je to takový maminky ocásek, tak mi ho bude asi taky líto, až budu lítat kolem dvojčátek 😀

Moc myslím na Moniku03!!! 😕

atreides
2. srp 2010

@alsou děkuji 🙂

frodo78
2. srp 2010

@sarri
@alsou Ahoj, díky za odpověď. Vitamíny baštim ještě před otěhotněním ( Calibrum Baby plan a teď ty mami ). No nehty mám také v pohodě - skoro bych na ně měla mít zbrojní průkaz, ale zato ty vlasy ☹ Sice ten krrátký sestřih se na léto hodí a navíc je nenáročný na úoravu, což si myslím ocením až budou mímáčci na světě 😀
No dneska mají svůj den - věčně mám vyvalený bok a dost mě táhne pod pravým žebrem 😝 Navíc jsem nervozní z toho středečního vyšetření - už aby byla aspoň středa odpo
😔
Alsou - kde budeš rodit? V Podolí?

Také moc myslím na Moniku03 a držím všechny pěsti pro štěstí co mám!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru