Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

fiallinka
6. srp 2008

septim: ahoj, myslela jsem na tebe, že už ses dlouho neozvala, tak že tam asi budeš... a jak to vypadá, proč tě tam teda nakonec nechali? A co mimča, ok?

smilers
6. srp 2008

z359 dneska me ma gynr.predala do rizikove poradny do FN, musim tam zitra zavolat a objednat se, nevim jak u dvojek, ale u trojek se urcite musi chodit do rizikove poradny 😉

dai neboj mrnata uvidis,spis co sem tak slysela chodis za nema

daiquiri
7. srp 2008

Ahoj holky,zdravim Septim,v nemocnici je to na hlavu,ja byla uz 14 dni pred porodem a jeste mame tak mesic pred sebou.
Vcera jsem prcky poprvy videla,samozrejme jsem to obrecela.Pavlik je sice velkej,ale narodil se brzo,tak je branej jako nedonosenatko.Zkousela jsem ho i kojit,ale nechtel,tak tam jdu zase ted rano.Az mi vyndaji stehy a bude tam volno,tak bych se za nim mohla prestehovat.Barunka je malinka,ocividne ji nic v inkubatoru nechybi.Uvidime co bude dal,s Pavlikem to pry vypada tak na 14 dni,s Barou na dyl.Pak je bud moznost jet s P domu a za B dvakrat denne dojizdet,tak uvidime co bude.

simonac
7. srp 2008

dai...zdravím do nemocnice a posílá hodně síl a výdrže a taky štěstíčka at vám to tam rychle a hlavně vše v pohodě uteče a at jste všichni co nejdřív doma 😉

rezinka
7. srp 2008

septim a procpak si te tam nechali 😕 ??

daiq - to snad ani jinak nejde, nez ze to zenska (a myslim, ze vetsinou i chlap) obreci, kdyz vidi poprve to svoje mrně, natoz, kdyz jsou pak dve 😅 Muselo to byt strasne krasny je poprve videt! A co brisko, jeste to hodne boli? Asi to bude jeste par dni trvat, nez se to poradne zahoji a budes se moct normalne pohybovat, vid? A jak dopadl druhy pokus o kojeni Pavlika? A Barunka bude mit ted tech 14 dni vyzivu jen pres kapacky? Asi jo, vid? Ne-li dele ... Tak se drz, hlavne, at klapne kojeni Pavlika, to by ti zase dodalo silu a energii do dalsich dni ...

daiquiri
7. srp 2008

Rezi:jizva me boli porad jak cert,do toho ten skriplej nerv,plazim se.Ale jak jsem u deti,tak na vsechnu bolest zapominam🙂Pavlik pil😀 Koukala jsem i jak ho prebaluje a zitra to zkusim sama,ve dvanact jdu za Barou a zkusime nakojit i ji a pak se pujdu podivat jak se Pavlik koupe🙂Tak hned mam lepsi naladu.

petronelie
7. srp 2008

Ahoj Verunko....daiquiri,

to by obrečel každý, konečně po té dlouhé cestě vidět svá miminka!
Tak moc držíme palce,ať to oba brzy doženou a Pavlík ať brzy papá od maminky 🙂
Uvidíš, jak hezky porostou a brzy spolu budete všichni doma!

Papa.

petronelie
7. srp 2008

Jeee, Veru, tak jsem to dopsala a hned koukám na pozitivnější zprávy. Tak Pavlik se už od mamči napil,to je super. Tak ještě Barunka a bude to. Hezky si mimča užívej!A Ty odpočívej!

simonac
7. srp 2008

dai..tak to je Pavlík mooooc šikovný a Barunka ho jistě brzo dořene, je to ženská, nee?

fiallinka
7. srp 2008

dai: super, pavlík to mlíčko vytáhne a ségra už to bude mít jednodušší 🙂, ostatně tak to má být, velký brácha 🙂 a za chvíli budeš aspoň s jedním doma, naučíš se to a Barča už bude mít super servis

juliet
7. srp 2008

Ahoooj holky, hlásíme se všichni 3 z domova. 🙂
Chci se vás zeptat co vše patří do lékárničky pro mimi. Musím se předzásobit dopředu, kdyby bylo potřeba, ať můžu malým pomoct. Poradíte?

fiallinka
7. srp 2008

juliet: hurá, tak jste doma, a jak jsou mimča velké? Jinak ti můžu poslat na mail seznam výbavičky, kde jsou i věci z lékárny, co mám od kámošky, ale jinak poradit nemůžu 🙂

juliet
7. srp 2008

Fialinko, máme 2200 a 2700 g a délku nevím, to neměřili. Možná zítra u doktorky bude vážení a měření, tak podám zprávu.

Hodím ti do IP mail, prosím tě, pošli mi to. Děkuji.

simonac
7. srp 2008

juliet.tak to je paráda, že jste doma, jak dlouho jste si tam poleželi?
mrkni k nám do dikuze - volná diskuze-téma dvojčátka, tam ti holky taky určitě poradí, já zatím až tak mooooc zkušeností nemám 😉

z359
7. srp 2008

daiq: To jsou super zprávy, že Pavlík se už napil a Barunce se to taky určitě podaří a brzy ten rozdíl dožene 😉
Vůbec se ti nedivím, že si to obrečela, mě se chtělo brečet jen když jsem to četla 😉

Tak mě taky na tý rizikovce nepřišlo, že by to bylo nějaký jiný než u mýho dr., jen mě objednali hned po týdnu, co jsem byla u mého dr. naposledy a za 14 dní tam jdu hlavně proto, že mi budou dělat velký utz ve 21tt. Uvidím, jak tam budu chodit dál. Taky jsme neměla žádný problém, a věkově jsem oproti vám cucák, taky jsem tam byla nejmladší (nemyslím to špatně 😉 ), ale je fakt, že když máte ty doktory, co se starají i o tyto případy, tak vám to ani nemusí říct, že už vás vedou v tý rizikový poradně, protože se tím asi ani nic moc nezmění, oni si vás pohlídají jak budou potřebovat.

issaga
7. srp 2008

ahoj holky,
zdravim po delsi dobe

daiquiri moc velika gratulace! 🙂
a neboj, malosci to zvladnou brzy, jsou to sikulky 🙂 nam taky rikali, ze s tim co jsme si prozily v nemocnici budeme vic jak mesic, aspon nejmin do puvodniho terminu porodu - a pak jsem byla s Barunkou doma uz za 16 dnu a Kacenka o pet dnu pozdeji - takze bud hlavne v pohode a ono to pujde samo 🙂 A s tim kojenim se neboj - Kacenka byla celych 12 dnu nekojena, krmena jen sondickou a pak z flasticky (protoze kojeni by ji moc vysilovalo), a potom se i presto naucila a byla castecne kojena. A i kdyby to neslo, tak hlavne odstrikavej, at o mlicko neprijdes.

issaga
7. srp 2008

juliet probehla jsem nasi lekarnicku pro deti - je dobre mit po ruce hlavne neco proti teplote - idealne panadol baby sirup a nurofen, pak treba nejake cipky treba paralenove (ty se mensim detem davaji jen pulka), pak je dobre mit nejakou desinfekci (napr. kdyz se objevi tak jako u nas kliste - na to je jeste supr v lekarne koupit plastovou specialni pinzetku - stoji asi 30korun) - nestipajici je desinfekce betadin a pak mam i jodisol. Jinak vic asi nic, se vsim ostatnim bys stejne mela jit k doktorce a sama nic nedavat...

jaanja
8. srp 2008

daiq, děti budou určitě bojovníci po Tobě, a tak taky držím palce, abyste se dostali domů co nejdříve! 🙂 Alespoň máš teď možnost zotavit se po tom císaři, není třeba v nemocnici možnost, že by přišel někdo z rehabilitace, a pomohl by Ti s tím skříplým nervíkem? Zkus to, stálo by to určitě za to.A moc na vás myslím, aby se dařilo to kojení. Přeju krásný den a ještě lepší náladu 😵

juliet
8. srp 2008

Ahojky holky, děkuji za rady. Dnes jsme byli na první kontrole, malí už mají 2300 a 2900, takže úspěšně přibíráme. 🙂
V nemocnici jsme byli 3 týdny.

Daiquiry, velikanánská gratulace. Hlavně ať jsou malošci v pořádku a dělají ti radost a rostou jako z vody.

simonac
8. srp 2008

julet......tak to jste šikovní 😉

daiquiri
8. srp 2008

Jaanja:rehabilitacni sestra tu byla,ale je to pry spis na neurologa.Tak to musim nejak domluvit,jinak se nebudu moct naplno venovat detem:-/
Zitra bych se snad za nima mela nastehovat,tak se hrozne tesim🙂

rezinka
9. srp 2008

daiq tak to mas dneska dalsi duvod k radosti, kdyz se stehujes za mimiskama, to je parada 😵 !! a taky je bezva, ze Pavlik pije, tak jen at mu to vydrzi a at se chytne i Barunka. Dej pak vedet, az zkusis kojit i ji, jak to dopadlo, drzim palce! A s tim skriplym nervikem - clovek by rekl, ze to snad prejde, az budou deti na svete a uz to na to telo nebude takova zatez, ale koukam, ze porad zadna zmena 😖 Ale jak pise jaanja, nenech to byt, kdyz uz musis byt v nemocnici, tak tam nekoho užeň, at ti s tim pomuzou !

rezinka
9. srp 2008

holky, taky drobny dotaz - nevite, jestli je na novorozence lepsi Bepanthen mast nebo Bepanthen krem ?? Ono je to asi ve finale jedno, ale kazdy radi neco jineho ... 😖

issaga
9. srp 2008

ahoj holky

dai tak at to dnes dopadne dobre a prestehujes se! myslime na vas 🙂

rezi bepanthen mast je na zadecek miminka, na opruzeniny a na pripadne bolave popraskane bradavy. krem nebo i mleko je na cele telo.
ja jsem si pred porodem koupila mast a zacala jsem ji ale pouzivat az kdyz holkam bylo devet mesicu, abych ji pak starou nemusela vyhodit. nikdy jsme totiz s opruzeninami ani s bradavkami nemely problem, takze jsem ji mela jen v zaloze, kdyby neco...byla jsem zvykla z porodnice pouzivat masticku s rybim olejem v kelimku, co se vyrabi primo v lekarne - tu mi predepisuje pro holky i doktorka (je podstatne levnejsi nez bepanthen) a nebo si jeste kupuju rybilku v tube - tu vetsinou na cesty, kelimek je nepohodlny.

daiquiri
10. srp 2008

Holky,tak ja jeste u deti nejsem.Dohodli jsme se,ze jeste zitra dopol.pujdu s tou nohou na rentgen,zatim funguju na cipcich,ale to se taky neda porad.Jen jsem nestastna,ze se mi moc nedela mliko:-/

petronelie
10. srp 2008

Ahoj Veru,jen jsem nahlédla a koukám,jaký máš problémy. Noha se určitě srovná a to mlíko...co ti na to řekli v nemocnici? A Barunka už od Tebe papala? A už jsi u miminek? Napiš 😉

septim
10. srp 2008

Ahojda vsichni neboj dai:u nekoho se to mleko spousto dele a hlavne pry po cisari. Ja jsem Uz doma nechali si nas tam hlavne kvuli tvrdnuti bricha a nasadili me nejaka tokolika, nastesti se to zklidnilo a ted mam doma klidovy rezim a uz jen magnezko. Ale brisko tvrdne dal. Jinak mi tam v tydnu vazili holky a jedna mela 2 200g a druha 1 800g doktor rikal ze je to dobre a ze mame jeste tak dva tydny minimalne vydrzet. Ale ze se mu to rekne. ☹

simonac
10. srp 2008

dai...neboj, ono se určitě začne dělat, mě se začalo až 4-5 den po porodu, hlavně hodně pij - minerálky, mléko, čaje na podporu tvorby mléka a jestli můžeš tak i caro nebo bílou kávu 😉

fiallinka
10. srp 2008

dai: mám doma teď dvě knížky o miminkách a v obou píšou, že 4 -5 den po porodu se to mléko teprve spouští...

simonac
10. srp 2008

septim...tak se drž,ooravdu jen lež a odpočívej jak můžeš, pak se nezastavíš ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru