Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

z359
22. říj 2008

Murecko: holky jsou moc krásné, je super, že to šlo u tebe tak v pohodě a hlavně, že jsou holky tak velký 😉

Beda: zatím mi moc nedochází, že už jsem vdaná, připadá mi to stejné jako, když jsem byla svobodná 🙂 , jen to běhání po úřadech a vyřizování všecho je dost úmorné, zvlášť teď v těhotenství, ale zase si to chci oběhat teď, s dětma už toho moc neoběhnu 🙂
Já čekám dvojčátka taky po práškách, tak u tebe tipuju, že by si měla mít taky spíš dvojvaječný. Nám se to povedlo po dvou měsících, co jsem začala ty prášky brát

Jirule: holky tady dřív psali, že to tvrdnutí břicha může být nebezpečné když tvrdne vícekrát denně, ale raději to dr. řekni, mě včera na kontrole říkala dr. že kdyby něco, tak že to magnésko můžu brát i 3x2 tbl. ale nejvíc prý 8 tbl ale v nejvíce 4 denních dávkách

Mě zase dost bolej třísla, blbě se mi chodí a asi mám i skříplej sval v bederní oblasti, tak se mi špatně ohýbá

jaanja
22. říj 2008

Ahoj murecko, tys to krásně zvládla na jedničku! 🙂 Fantastické!!! Uvidíš, jak to bude s tou váhou a s chozením ven, ono když se teď ochladí a přijdou chřipky, tak bude i možná lepší děti chránit doma.

bedo: jo, v té knížce o dvojčatech se píše, že i jednovaječná mohou mít dvě placenty, jak píše Jirule. Proto mě trochu zaskočila doktorka v pondělí na kurzu, když se ptala, jestli jsou jedno nebo dvojvaječná, a já řekla, že na jisto mi to nikdo neřekl, ale že máme dvě placenty.. tak ona to automaticky uzavřela, že jsou teda dvojvaječná.. ale nechtěla jsem do toho šťourat, a nějak se s ní přít, to poznáme, až holky porostou 😎

Včera jsme dojeli pro matrace, a vzali i takové originální rychlozavinovačky, ale ještě stejně pár věcí zbývá, tak už jsem lehce nervózní, když murečka rodila v 35. týdnu, to jsme za chvíli! 😕

V noci se zintenzivněli výlety na wc, ještě nedávno jsem chodila jen 1x a dneska v noci 4x! Snad už to nebude horší..

jirule33
22. říj 2008

jj Janjo, pokud mě nebolí kyčle tak musím navštívit WC, taky tak 3x-4x za noc.Manžel chce mít zavřené okno v ložnici a mě je tam děsné vedro, tak pořád piju a lítám na záchod 😠 A to jdu spát většinou kolem 23h, no trénink na kojení 😀 A to máš tu novou knížku o dvojčatech, co teď nedávno vyšla? Taky uvažuju že si ji pořídím, máš ji z netu nebo z obchodu?

Zet, já mám magnézko v takovým pytlíčku /rozpustný šumivý prášek/ a mě právě mudr říkala, že toho nemám brát víc jak 1 denně, že to prohání.Ale dnes mi tvrdne bříško každou chvíli,tak mám fakt strach.No zítra jdu v 11h tak uvidím jestli mi dá tabletky nebo co vymyslí.Jestli mě bude vnímat, v sobotu odlítá na 14dní do Mexika tak bude asi myšlenkama jinde 😒

jaanja
22. říj 2008

jirule: taky jsem si říkala, že kdybych v noci nepila, tak třeba nelítám, ale zase mi přijde, že ty tekutiny je třeba doplňovat, a dělám to tak už od začátku, mám v koupelně hrneček a trochu si loknu.. spíš asi spodní holčička tlačí na ten močový měchýř víc.. ale je to teď rychlá změna během 14 dní, tak mě to zaskočilo, jestli už jako nejsme blízko porodu.. 😨
U nás mám taky zakázané nechat okna i jen na větračku 😀 ale tak to dělám tak, že když jdu na wc, tak to okno otevřu úplně dokořán, a když se vrátím, tak to zavřu, vzduch se alespoň trochu obmění, a miláček spinká a o ničem neví 😀 Peřinu mám pořád letní, on už tlustou duchnu 😵
Knížku o dvojčatech mám jen tu původní, nevěděla jsem, že se chystá znovu k vydání, koupila jsem ji v bazaru. Ani nevím, jestli se to nové vydání něčím hodně liší...

z359
22. říj 2008

jaanja: Tak to já už mám vše koupené, už si budu dělat jen menší zásobu plen a vlhčených ubrousků, ale ještě nemám vyprané všechny věci a taky mám velkou hromadu na žehlení, poslední dobou se mi nechce vůbec nic dělat ☹ , ale musím to zvládnout a pak už to bude v pohodě, už jen odhadem asi 3 pračky a tam už nic na žehlení není.
Já zatím chodím na WC max. 3x a to už musí být, většinou spíš 1-2x, ale myslím, že to bude horší, já lítám hlavně přes den.

jirule: to já jsem chtěla magnézko v práškách, protože ty sáčky nemám ráda, nechutná mi to a tak to pak ani nechci brát (teď myslím všeobecně vše co je rozpustné ve vodě)
mě zase hodně zlobí pálení žáhy, tak beru ještě i Rennie, dr. mi řekla, že dokud mi to bude pomáhat, tak ho brát můžu, pak že mi kdyžtak doporučí něco jiného

z359
22. říj 2008

Jaanja: tak my to máme doma s tím větráním přesně naopak, manžel by měl nejraději okno otevřené celou noc dokořán, ale já bych zmrzla, nesnáším v noci zimu, dost se odkopávám a čato mi pak nastydnou záda a bolí mě a je to nepříjemné. Když ještě nebyla taková zima, tak jsme to nechali otevřené jen na mikroventilaci (plastová okna) a to se dalo, větralo to a nebyla tam moc velká zima

z359
22. říj 2008

jaaja: spousta holek i co měli jedno mimčo, tak říkali, že cca poslední 2-3 měsíce lítali taky pořád na WC a my tam máme dvě, tak tam mají ještě míň místa, tak víc tlačej. Vem si, že mi tam už teď máme váhově to, co tam mají holky, když rodí

jirule33
22. říj 2008

zet: tak já mám od žáhy teď pokoj, myslím, že alespoň týden mám klid, musím to zaklepat 😀 Je fakt, že to magnézko je hnus jakejsi sladkej a přitom neobsahuje cukr 😕 asi teda nějaký sladidla.

Jaanjo četla jsem na www.dvojcata.cz že to vyšlo, myslím minulý měsíc.Dokonce tam holky psaly názory, ale jak jsem viděla, že tam je asi 50odpovědí, tak jsem si řekla, že to dočtu jindy a dnes jsem tu diskuzi nemohla najít.No chtějí za ni i s poštovným 270Kč tak se mi to zdá dost a na MMB mají taky jen to starší vydání.A líbila se ti?

Já vždycky otevřu ventilačku a až jdu spát v těch 23h tak ji zavírám, ale mám úplně vyschlou nosní sliznici, každou noc ☹ což je dost nepříjemný, jak smrkám, tak teče krev 😠 Ale zase nechci aby se drahoušek nachladil.

z359
22. říj 2008

Jirule: Tak dej na topení namočenej hadr, ať se vám zvlhčí vzduch, zvlášť pokud bydlíš v paneláku, tak tam je to nepříjemný, já tam bydlím od malička, tak jsem celkem zvyklá, ale někdy mi to taky vadí

jaanja
22. říj 2008

jirule: myslím, že ta knížka je šikovná, i pro babičky.. Já mám tu starší taky z MMB, asi za 70 kaček. Zastaralá je jen kapitola o kočárcích.. Tak jedině, že by sis tu novou přála k vánocům, a Ježíšek přišel už teď, no 🙂 Mně mamka koupila k vánocům takovej pěknej kabátek, je takovej děsně šik a luxusní, tak jsem se kroutila, ale je to teď to jediné, co můžu nosit přes břicho 😵

Teď jsem ulovila na MMB přebalovací pevnou podložku, to jsem ráda, včera jsem v obchodě omdlývala, kolik to stojí 😕 Ještě jdu objednat a zaplatit peřinky a povlečení, a budu zas trochu klidnější.

z: to já si myslím taky, že děti víc tlačí, jen mě trochu zneklidnilo, že se to tak rychle změnilo, v podstatě jsem stále vstávala jen 1x, pak tak týden 2x, týden 3x, a dneska v noci už 4x.. ale vím, že kamarádka s jedním mimčem na konci lítala min 5x 😒

Holky, co jsme tu zůstaly, kupujete si dopředu i nějakou odsávačku, lahvičky, nádobíčko na uchovávání mléka? Mně přijde, že to zatím každá maminka před náma nakonec využila, tak by ten nákup snad nemusel být unáhlený..

Teď nevím, jestli jít dnes do porodnice na kurz kojení, nějak se mi nechce, už jsem byla na semináři v Klubu dvojčat..

helisek84
22. říj 2008

Všem "už" maminkám posílám obrovskou gratulaci....těm co to čeká, trpělivost. Ať máte holky vše bez komplikací a slyšíte jen ten krásný křik...co já bych dala za to vstávání každé tři hodinky...

Držím pěstičky všem a mimíškům do života jen to nej.

jirule33
22. říj 2008

zet: jo jsme v paneláku, ale já mám strach z plísně.Vyrostla jsem v paneláku /v tomhle/ a nikdy jsme plíseň neměli, ale v tomhle bytě se nám dělá a zrovna v dětském pokoji.I když tu byly dřív dřevěný okna, pak jsme dali plasťáky, větráme, topíme zde nejvíc z celýho bytu a prádlo suším na balkoně nebo v sušárně na jedné stěně se dělá pořád.Manžel to každou zimu musí oškrábat a vystříkat nějakým přípravkem proti plísni a zase vymalovat.Já vydržím, od manžel pokud není doma /noční/ tak větrám a jakmile odchází do práce třeba ve 4h ráno tak taky hned otvírám okna 😀

Jaanjo: K vánocům jsem si už včera koupila novou paměť do PC a bezdrátovou klávesnici a myš 😀 Myslím, že štědřejší už Ježuch nebude, vzhledem k tomu jak neustále bojujeme s financema, ještě chci totiž DVD přehrávač hlavně Martinovi na pohádky, aby nekoukal do monitoru na PC.No uvidím, ještě budu mít narozeniny 😀

Já jsem odsávačku koupila, protože jsem měla problémy s kojením i u Martina.A byla od maminky z dvojcata.cz, kupovaná a používaná pouze 1měsíc, mám i záručák a byla za dobrou cenu, tak jsem neodolala.Já jsem měla u Marťuli mlíka dost, ale kojila jsem přes kloboučky=mám ploché bradavky.U něj jsem vystačila jen s kloboučkama a později s ruční odsávačkou, ale mohla jsem se věnovat jen jemu.Teď jsem koupila elektrickou, že to bude rychlejší, když bude potřeba.Takže mám Medela elektric mini.A zatím jen jednu protikolikovou láhev která nepasovala kamarádce.Ale líbí se mi lahvičky od Aventu, ale ty zatím nemám.

daiquiri
22. říj 2008

Murečka, moc moc gratuluju! Krásné váhy! 🙂

Z359, nechci strašit, ale já měla taky bolesti jako v tříslech, myslela jsem si taky, že je to skříplej nerv. Nerjdřív to bolelo v těhu, pak to asi za měsíc přešlo, ale pak když jsem ležela v nemocnici, tak se mi to vrátilo. Myslela jsem, že až porodím, tak to bude v pohodě. Nakonec se přišlo na to, že to byly zlomená raménka u stydké kosti. Prý z důvodů odvápění + tíha dvojčat. Ale fakt nechci děsit!

Holky, tu knížku Dvojčata jsem si koupila, je fajn, ale zas tak moc nového jsem se nedočetla. Spíš jsou tam zajímavé informace o pubertě dvojčat a tak 😀
Jo a odsávačku bych nekupovala dopředu, pořídit se dá vždycky. My jí kupovali když jsem ležela v nemocnici, měli tam jen dvě na celé šestinedělí, tak jsem v noci musela shánět u koho zůstala na pokoji 😖
Nejdřív jsem měla manuální od Aventu, ale pak doma jsem se nerozkojila, takže jen odstřívávám a jsme na UM, tak jsme pak pořídili Medelu Elektric Plus na obě prsa. Je dražší, ale za 10 minut mám odsáto 🙂

Jo a moje děti měly váhy: Barča 1490g a Pavlík 2730g a nakonec víc zdravotních problémů má PAvlík.

beda
22. říj 2008

já právě taky na netu četla o možnostech jednov.při dvou placentách§No ale prý se to dá zjistit tak do tt nebo pak už ne a nebo podle plodovky,tak nevím!

Já mám odsávačku,ale tu mám po Lucince,nakonec jsem ji napotřebovalo,když se malá odstavila,chvilinku jsem odstříkavala a pak to šklo samo,myslím,tím,že mlíčko se vytratilo!No ted doufám,že se navrátí a že hlavně nebudu muset kojit přes kloboučku,jako u Lucie(cca6měs).

my bydlíem taky v paneláku a okno máme otevřenýž celou noc,jen ventilku,máme plastáky.Ted je malá nachrblaná,tak at se jí líp dýchá.Když je tam zavřeno je tam pak puch jak někde,to cítím,hlavně když dojdu z WC.Ted chodím pravidělně kolem půl noci a pak kolem 4H.a tááááááááák se mi nechce.Pakk se hodinu převaluju hladám zase polohu a když ji najdu,brečí malá,sranda a bude huř!
Jinak Jirul,jojo,malá je se mnou doma furt,do jesliček by ráda chodila furt,ale finace k tomu nezodpovídaj a navíc tam může být jen dní v měs.jinak jsem bez rodičáku!
No 3.II bych měla jít na mateřskou,tak jsem zvědavá,jak to pak z jesličkama bude!
No nic jdu koukat na Tv!

jirule33
23. říj 2008

Ahojte,

Beda, ten nástup na mateřskou ti někdo řekl? Já jen že TP mám 2 dny před tebou a má mudr jede na dovču na 14dní a prý mi ji napíše až pak, což vychází nejdříve 10.11.? Tak nevím, dnes tam jdu jestli se jí mám ještě zeptat?Vím že je nástup 6-8týdnů před TP a o tom rozhodne kdo?Doktorka? asi jo.

jirule33
23. říj 2008

jj a stím nočním vstáváním ☹ taky se musím přemlouvat abych vyrazila směr WC ale dnes jsem byla asi jen 3x a Martin se už naštěstí nebudí 🙂 Ale špatně nám spával do těch 4-5let, takže vím o čem mluvíš.Já myslím, že když byl malej kolem těch 2 tak měl noční děsy, protože se vzbudil se šíleným pláčem a nešel uklidnit a později jak začal chodit do školky tak měl jen divoký sny, už to bylo lepší, ale spával s námi v posteli než jsem otěhotněla a teď když má manžel noční nebo vstává opravdu brzy ráno tak spí taky se mnou.
Snad budou mít holky lepší spaní, my už si to horší snad vybrali 😉

beda
23. říj 2008

Jirul:jojo to mi řekl dr.na minulé kontrole,že až příjdu příště vypíšem nástup na MD,ale nevím zda od toho datumu?asi jo.Mne je to docela jedno,abych pravdu řekla.Asi o tom rozhoduje dr.fakt nevím.Ty už jsi byla na utz ve 3Ott?já totiž jdu až toho I2.II,zdá se mi to dost pozdě,ale co už!hlavní je aby bylo vše o.k!

jirule33
23. říj 2008

bedo, byla.Dělala mi ho má mudr a za 5 minut byla hotová, byla jsem moc zklamaná, že ho nedělá podrobněji.Změřila holkám jen hlavičky, koukla jestli mají plný moč. měchýř a jak jsou otočené, to bylo vše.A jednu holku nám potvrdila, u druhé nebylo pohlaví vidět.Tak je manžel zase na koni 😀
Mě se moc líbil ultr. ve 20tt ve FN Olomouc, to bylo super, trval asi 20minut a změřili vše.Ještě že jsem tentokrát nebrala manžela sebou, bylo by to úplně zbytečné 😠
Tak ať se tobě daří líp, záleží určitě na doktorovi i na kvalitě ultr. no nejdůležitější bude asi ochota doktora.Přitom tenhle ultr. jim hradí pojišťovna.

beda
23. říj 2008

jirul:přesně tak to bylo i u mne.o to vic mne těší,že jdu ještě toho ,třeba se dozvím i váhy a i pohlaví.jsou to potvurky ti dr,nechaj si vše proplácet a stenak na to kašlou.

septim
23. říj 2008

jaanja:neboj to chozeni na malou je v poradku. Ja jsem pred porodem chodila i 7krat za noc. Bylo to silene. Vzdy mi k tomu teda tvrdlo i bricho. Rodila jsem 33+3 a holky meli skoro 2,5 a 2 kg. Ted jim je neco malo pres dva mesice a mame pres 5 kg. Murecka: moc gratuluji a preji hodne stesti. Jinak ja mela koupene dve lahvicky od Aventu. Odsavacku mi kupoval manzel kdyz jsem lezela v nemocnici. Lahvicky nam byly nakonec na prd holky je nechtely. Ted mame lahvicky Mam maji odsroubovatelne dno a specialne tvarovanou savicku. Jsou super i holky se na ne hned chytly a jsou taky protikolikove. 🙂 🙂 🙂

jaanja
23. říj 2008

septim: 7x za noc? uááá, no to je děs! 😝 😕 asi si koupím k posteli nočník 😀 A 33. týden začínám dnes, ale snad holky za 3 dny nevylezou, ještě nejsme nachystaný 😒 Včera jsem ale na ten kurz kojení nešla, byla jsem unavená, lítala jsem po městě už v pondělí a úterý.

S těma ultrazvukama je to fakt škoda, je přeci jasné, jak se na ně maminky těšej! 😒 Mně pozvali ještě na jednu kontrolu do toho Gennetu, moje doktorka se sice divila, ale bránit se tomu prý nebude 😉 V nemocnici mi řekli, že porody dvojčat u nás vyvolávají, pokud dosáhnou 2,5kg, tak snad ještě máme dost času, oba s přítelem jsme měli pod 2,5kg.
Tu nemocenskou si možná můžete říct samy, mě se ptala doktorka už tenhle týden, kdy ji budeme vypisovat. Půjdu za 14 dní. Těch 8 týdnů před porodem si ji můžou vzít právě maminky vícerčat.

jirule: a ty lahvičky od Aventu půjdou i na tu Medelu? Nebo se to pak nějak přelévá?

jaanja
23. říj 2008

Pardon, v předchozím příspěvku jsem psala o mateřské, ne o nemocenské....

jirule33
23. říj 2008

Tak jsem zpět z kontroly.Musím ležet nebo mě pošle do nemocnice, tak jsem slíbila ležet a kdyby bylo hůř, manžel mě odveze.Mateřskou mi prý vypíše toho 10.11. to k ní jdu na kontrolu, tak snad vydržím!

jaanjo, já tu odsávačku koupila a od té doby leží v šupleti 😕 Odpoledne nebo zítra na to mrknu, fakt teď nevím.Jdu si teda lehnout, sliby se mají plnit 😉

jaanja
23. říj 2008

jirule: vydrž tady s námi, žádná nemocnice!!! 😎 A proč tě tam chce poslat? Zkrácený čípek?

Koukám, že Medela má novou odsávačku SWING, ceny se dost liší (hledala jsem na dvojcatka.cz a vseprodvojcata.cz)

daiquiri
23. říj 2008

Jaanja,ja mam Medelu Plus na obe prsa,lahvicka,pak si to prelejes do svych lahvicek.My mame ty Avent a super.

fiallinka
23. říj 2008

Ahoj holky, tak jsem zase tady... bohužel už víte, jak to s náma dopadlo. Sice jsem se vlastně chtěla s váma rozloučit, ale stejně se tu občas mrknu, jak jste na tom...

Každopádně, jen ve stručnosti - ve čtvrtek ráno jsem šla v nemocnici na běžnou kontrolu, byla jsem 35+6 a chtěli jsme se domluvit na vyvolání asi na příští pondělí, ale už od pátku by to šlo. No a pak ještě že mrkneme na ultrazvuk na srdíčka a polohy mimin... no a když ani po pár minutách primář nic Neříkal a pořád u Ondráška hledal srdíčko, tak mi to prostě docela rychle docvaklo...vlastně mi ani nic neříkal, sama jsem se zeptala...a pak už jsme jeli na sál, jen jsem zavolala manželovi...kolem mne spousta lidí, všichni mne utěšovali, ale já už jsem věděla, že to dobré nebude... jen když mi dávali masku s kyslíkem a říkali, ať si lehnu na druhý bok, kvůli druhému mimču, tak jsem začala i o něj mít strašný strach, rozklepala jsem se a přála jsem si, aby mi už tu narkózu rychle dali... pak už jsem se jen vzbudila a kolem mne pár doktorů a manžel, donesli Juráška a přiložili mi ho k prsu... a pak na jipku, malého jen nosili a já jsem ani nemohla brečet, prostě nic, byla jsem úplně otupělá. Až druhý den večer se to prolomilo, a od té doby utírám slzy pořád, ale je to lepší.

Ondrášek se narodil mrtvý, byl úplně zdravý, vážil 2750 g. Příčinou úmrtí, ke kterému došlo zhruba v někdy ve 24 hodinách před porodem, byla trombóza pupečníku - krevní sraženina, která okamžitě zastavila přívod krve a tedy i živin a vzduchu. Bohužel se nedalo vůbec nic dělat, ani kdybych byla na monitoru celý den, nic by nepomohlo, k úmrtí dojde během pár minut. Příčina neznámá - mohlo se i stát, že druhé dvojče mu mechanicky přívod krve zastavilo, ale jisté to vůbec není. Tahle komplikace není vůbec typická pro dvojčata, prostě se to stává a většinou se neví proč. Je to ta situace, kdy ženská přestane cítit pohyby - jenže já jsem je cítit nepřestala, cítit bylo druhé dvojče a prostě to nešlo poznat, v 36. týdnu už v tom břichu cítíte spíš tlaky než kopání... a pohyb jednoho ovlivňuje i druhé dvojče.

No nevím, co ještě napsat. Máme krásného a zdravého syna, měl 2.650 g a 48 cm, je nádherný. Cítím k němu obrovskou něhu a lásku, ale zároveň cítím strašný smutek nad ztrátou Ondráška (kterému jsme mimochodem museli zařídit pohřeb), takže prostě chybí pocit radosti. Na duši mi zůstává obrovská jizva, ale jak to tak bývá, jizvy se snad časem zahojí a ozvou se už jen výjimečně. Tak na mne holky myslete, ať se zahojí brzo.

A stejně, šla bych do dvojčat znova, fakt. A rozhodně nechci na Ondráška zapomenout nebo o něm přestat mluvit, to by mi vůbec nepomohlo.

Moc na vás myslím, a přeju jen hodně zdraví všem.

fiallinka
23. říj 2008

A holky, kdyby jste o někom věděly - mám na prodej kočár na balkon a pak krásný Hartan z druhé ruky, levně prodám.

beda
23. říj 2008

Fial,vítám Tě zpět a přeji hodně moc sil.........a ty silná jsi!Jurášek Vám bude dvojitím štěstím.
Nedovedu si to představit,že ybch to taky prožila!Bud Fial moc silná!

Jinak mne občas taky připadá,že cítím jen to levé mimi,ale občas se hýbne i to na pravé straně,al eto je zřídka kdy,asi nemá tolik mista,uvidíme,snad bude vše ok!

jaanja
23. říj 2008

Ahoj fial, to je moc fajn, že už jsi tu zase s námi, že už vás pustili domů.. a budeme určitě moc rádi, když se občas zastavíš a napíšeš, jak se máte, pořád platí, že patříš mezi nás.. Posílám jedno velké pohlazení pro Tebe a pro Juráška..

Mně se to teď hýbe v břiše docela dost, začala jsem brát ty tabletky železa, a mám z toho děsné větry, zítra už to odmítám polknout..

jirule33
24. říj 2008

Ahojte,

Fiallinko držím palce ať to vše dobře zvládáte.Nedokážu si takovou situaci ani představit, ale dokud ty naše zlatíčka nedržíme v náručí,stát se může cokoli ☹

Jaanjo: do nemocnice mě chtěla poslat kvůli tvrdnutí bříška, čípek mám prý OK, tak aspoň něco.Teď si dám jen kafe a jdu zase lehnout ať si nic nemusím vyčítat.Blbý je že tu má mudr teď nebude že musím hned do nemocnice, vůbec netuším jak to tu chodí 😕 Jak mi něco je jsem taková posera 😀 Včera jsem byla hotové slzavé údolí, jo hormony to je věc 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru