Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

chiwule
autor
9. bře 2008

jo jinak mě bylo špatně tak od 4tt do minulýho, tj. 6tt, teď už je to zas dobrý... ale žaludek mám na vodě tak trochu pořád...

daiquiri
9. bře 2008

Všude píšou jak při dvojčatech je všechno dvakrát horší, nevolnosti a tak, ale u mě to teda neplatí.
Jediný co mi trápí je, že se strašně zadýchávám, dřív jsem sportovala, teď mám problém vyjít schody 😔

marrha
9. bře 2008

Daiquiri děkuji moc 😵 😵
jsou to zlatíčka....aspoň už teď 😀 😀

já jsem měla teda naprosto těhu v poho a můžu srovnávat i těhu s jedním dítětem...až na to,že mně teda teď od začátku bolelo šíleně v podbřišku...a konec těhu to už jsem prosila doktory ať už mně odrodí,tak si nemůžu stěžovat..
a dokonce porod jsem měla lepší než u první dcery... 🙂

daiquiri
9. bře 2008

A taky mají moc hezký jména, líbí se mi, ale už jsou obsazená ☹

Děsila jsem se toho jak mi bude zle a řekla bych, že mi je líp než když jsem nebyla těhotná. Asi jsem prostě spokojená 😀

marrha
9. bře 2008

No jména to byl oříšek 😀

nevěděli jsme na 100%,že to druhé bude holčička,David se ukazoval od 20tt na každém UTZ ale ona né..asi ve 25tt mi mudr.říkala,že se ji zdá,že je to holčička,ale že si není vůbec jistá a od té doby se už nenatočila 😀

ale věděla jsem,že kdyby tam byla tak to bude Kristýnka a na klučičích jsme se nemohli zhodnout 😀 definitivní rozhodnutí padlo asi 3 týdny před porodem 😀

Bude to určitě tím 😉 to je jen dobře,že se cítíš fajn 😉

Mně strašili od 25tt,že porodím předčastně začala jsem se otvírat do nemocnice jsme jít nechtěla...tak jsem slíbila,že budu poctivě ležet....a nakonec mi je museli vyvolávat..TP jsem měla 1.9.2007 a 29.8 my je vyvolávali...asi bych snad i přenášela 😀 😀 😝

daiquiri
9. bře 2008

To je u nás taky 🙂 My teda zatím nevíme pohlaví ani u jednoho, ale i tak se hádáme o jména 😀
Kéž bych měla kombinaci jako ty 🙂

Taky si myslím, konečně se mi splnilo to co jsem si vymodlila.

Říká se to, že dvojčátka jdou na svět dřív, ale koukám, že to není pravidlo 🙂

Už jsem se tady ptala, ale do kdy jsi chodila do práce, nebo ty si asi byla s malou ještě na mateřský?
Chtěla bych tu vydržet co nejdýl, kvůli penízkům.

marrha
9. bře 2008

Jé se teď dívám,že máš TP skoro jako já loni 🙂 😵 rozdíl jen 12 dní 🙂

marrha
9. bře 2008

No mně zrovna končil rodičák v únoru na Nikolku a já už byla těhotná...takže by mně nikde nezaměstnali,takže jsem musela na pracák 😒

no pěkně krouhli teď to porodné u dvojčat 😠 😠 mně to ještě na štěstí vyšlo 😉

na mně se každý chodil dívat do porodnice jak na opičku 😀 i děti měli krásné váhy na dvojčata....
hlavně vydržet co nejdéle..já už jsem na konci skoro brečela,ještě v těch vedrech....a dneska jsme ráda,že s epěkně dopekli 🙂

marrha
9. bře 2008

Jo a k tomu,že se rodí dvojčata dřív..záleží hodně na doktorech..četla jsem v těhu kde co...a všude jsem jen četla,že jednovaječné se rodí v ukončeném 36tt a dvojvaječné v 38tt..
no u nás v nemocnici,ale byli jiného názoru..že prý když nemám problémy a všechno je v pořádku,tak je mám donosit...
😒

daiquiri
9. bře 2008

Vážně? To je náhodička 😀 Jsem zvědavá jestli budu rodit v termínu 😉

To nás taky štve, peníze by se hodily, ale bohužel s tím nic neuděláme. Já hlásám, že maminka s dvojčatama
by měla mít i dvojnásobnou mateřskou 😀 Ale to asi nikdo nikdy neschválí.

Toho se taky bojím, snad nebudou nějaký děsný pařáky.

Vždycky je lepší je donosiit, to je jasný.

Tak já se loučím, konečně mám padla 🙂 Tak ahoj kdyžtak zítra 🙂

juliet
9. bře 2008

Ahojky holky 🙂
Já jsem na nemocenské úplně od začátku, nejdřív jsem si ji nechala napsat po ET a pak, když vyšla dvojčata, tak mi ji doktorka nařídila. Jsem hubená a ona má strach, abych byla v pořádku. Taky se mi objevil hematom a špinění, takže bez diskusí doma a ležet. A upozornila mě, že půjdu už tak od 31. týdne ležet do porodnice, protože dvojčata se rodí dřív . Tak zřejmě to bude podle situace, protože představa, že tam ležím a nic mi není se mi nelíbí. Ale mluvila jsem s jednou holkou a ta opravdu musela ležet měsíc s nohama nahoře, protože se otvírala.

Jinak mě bylo špatně cca od 6 týdne do 14, teď už mám problémy "jen" s pálením žáhy.

septim
9. bře 2008

Ahoj holky. Dnes jsem vas nasla a hned jsem se musela prihlasit. Jsem ve 12 tydnu a cekame taky dvojcatka. Jak jsem si precetla tak jste meli briska uz od sameho zacatku. To jsem rada ze v tom nejsšem sama, protoze ted vypadam tak na paty mesic. Chtela jsem se zeptat jestli nemate neco osvedceneho proti nevolnostem. trapi me od sameho zacatku a to od rana az do vecera. proste hruza. moc moc dekuji.

helisek84
9. bře 2008

ahojky. vy jste toho naklábosily:o) Sem si hezky početla.
septim: zeptej se v lékárně na lízátka pro těhotné - na nevolnost. hodně holek si je chválí. já nemůžu soudit, jsem ok.
mě taky v nemocnici vyděsili, když mi řekli, že tam budu asi často. ale co bych mohla dělat?! hlavně ať jsou cvrčkové v pořádku, to je moje největší přání a podřídím tomu cokoliv.
btw: to už je náš úděl, že budeme jak opičky - taky se mě každý ptá, jestli přirozeně a nebo jestli to máme v rodině...

juliet
9. bře 2008

mě když se někdo zeptá, tak je jedno co odpovím, protože máme dvojčata v rodině (mamka i manželova babička jsou z dvojčat) a po IVF 🙂

jinak mě ze začátku celkem pomohla ta lízátka, později už nic, ale po tom 14 týdnu už mám klid ... někomu pomohly banány. Hlavně zkus něco sníst ještě v posteli než vstaneš - třeba Bebe sušenky, kousek rohlíku, piškoty. To hodně lidem pomáhalo. Jo a taky jsem četla, že pomáhalo trošku Coca-coly, ale opravdu jen po lžičkách, ne pít najednou.

dvojmama
9. bře 2008

čauky holky 🙂
marrha: máš moooc krásný dětičky 😵

a musím potvrdit, že pokaždý když někam jedem, tak se lidé otáčí, nakukují do kočárku, pořád se na něco ptají atd...Nejdřív mě to unavovalo, pak asi dva dny se mi líbilo, že mi každý chválí ty mý krásný broučky ale už zas mě to nebaví 😖 Vyprávět každých 5 minut to samý, ještě když jedu s kámoškou, o něčem chceme pokecat a na každym rohu nás někdo zastaví.. 😠 to je fakt strašný 😠

dvojmama
9. bře 2008

mně docela pomáhaly ty lízátka pro těhotný 😉 a Coca-cola je taky dobrá 😉

septim
9. bře 2008

tak dekuji ja je teda zkusim. Doufam ze to po nich prejde.

fiallinka
9. bře 2008

holky, tak já pořád čekám, kdy mi bude špatně a zatím nic - no, jsem teprve snad 5+4, ale oplodnění bylo už 12. den cyklu 🙂 (chiw: 12. den opu, za tři dny et)... sice po tom netoužím, ale člověk by zas věděl, že je vše, jak má být - sice nevolnosti jsou cca jen u dvou třetin těhotných, ale u dvojčat by prý měly být častější... no uvidíme.
juliet: no, sice u dvojčat má být ten konec klidovější, ale jen tak ležet preventivně v nemocnici, to jsem ještě neslyšela (ostatně, přiznám se, že tvoji doktorku jsem neslyšela nic moc kladného, ale osobně ji neznám 🙂, takže nechci hanět.. ostatně, kdyby ten problém u nás byl, tak půjdeme ležet - ale asi do Zlína, tam se na to specializují.

marrha
9. bře 2008

Ahojky..
Mně taky lízátka pomáhaly....ale nebylo mi nějak hodně špatně,jen když jsme měla prázdný žaludek 😀 a v autě....

Dvojmama...děkuji.a Vikoušci jsou nádherní.. 😵 už jsem je okukovala 😀 když vidím nějaké album s dvojčaty..tak musím kouknout 😀 na té první fotce po narození vypadají úplně stejně 😵 🙂

chiwule
autor
9. bře 2008

ahoj holky, skoro celý den se kurýruju, tak jen nakukuju. dozvídám se tu od vás strašně moc zajímavostí, jsem ráda, že se tahle diskuze chytla 😉 😎
jinak mi prosím zítra drže palce, mám jednu z posledních zkoušek ve škole, jdu si to ještě prolítnout a propočíta nějaký příklady - je to z finanční analýzy 😝 🙂
tak zatím páček a sladké sny 😵

dvojmama
9. bře 2008

marrha: děkujeeem 😵 jsou si hoodně podobní no 🙂

chiwul: budeme i s Vikoušky držet palečky na zítra 😉

Jinak všem dobrou noc a krásný sny 🙂

daiquiri
10. bře 2008

Ahoj holky, koukám kolik jste toho napsaly 😀

fiallinka: já měla taky pořád strach, že je to divný, že mi není špatně, ale miminka jsou zdravý, tak buď ráda,
že netrávíš čas nad záchodovou mísou. Jsou to jen pověry, že ti musí být špatně, aby bylo všechno v pořádku.

chiwule: taky držím palce, pak napiš jak jsi dopadla, docela tě obdivuju. Jsem teď docela unavená a učit by se mi teda nechtělo 🙂

S tím jestli být nebo nebýt doma, asi záleží na zdravotním stavu a jak to posoudí doktor. Já mám gynekologa, který zároveň ordinuje v Gennetu, pro něj nejsou dvojčata nic neobvyklýho, takže naštěstí tak ke mně i přistupuje, ale je pravda, že sestřička se vždycky chodí dívat když mi dělá ultrazvuk, že dvojčátka dlouho neviděla 😀

fiallinka
10. bře 2008

ciw: tak držíme palce, ale jste na to tři 😉 , tak to snad zvládnete 🙂

helisek84
10. bře 2008

ahoj holky.
chiw: držíme pěstičky 😉

daiquiri
10. bře 2008

ahoj helisek, jak je? Já byla celý víkend v práci, tak jsem nějaká hotová ☹

helisek84
10. bře 2008

daiq: ahojky. já byla celý víkend doma - teda buď u koně nebo u našich a když doma, tak jsem dělala něco doma...takže já jsem relativně odpočatá. Jen prďolkové si asi zvětšují bejvák, tak trošku tlak.

daiquiri
10. bře 2008

Jéé, vy mátě koně? No jo, pro nás tady v Praze to je jak atrakce 😀
Já byla oba dny v práci od sedmi, takže nic moc.
Mě taky od včerejška břicho bolí, ale mám k tomu ještě zácpu, takže bolest dvojnásobná 🙄

juliet
10. bře 2008

ahoj holky 🙂
Chiwule, držíme palečky, ať ti to dobře dopadne. 🙂

marrha
10. bře 2008

Dobré ráno holky 🙂

Chiwul držíme všechny palečky co máme doma,a že jich je 😀 😀

Daiq..děláš i o víkendech? 😕 i když jak jsem byla po prvé těhu tak jsem pracovala taky i o víkendech,ale ve 20tt jsem se na to vyprdla 🙂

daiquiri
10. bře 2008

No jo, my děláme na směny, první začíná v sedm ráno a poslední končí v 11 večer 😖 A to jsou víkendy i svátky,
prostě non - stop.
Naštěstí teď už dělám jenom ranní 🙂
To já zas jen tak nemůžu, jsme tady dvě těhotný, takže je to vlastně na úkor ostatních 😖

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru