Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

ladybird.....
19. srp 2008

z359 je tu nadherne teplciko yep me se tu moc libi ziju tu uz 9let a porad jsem spokojena 😀

ladybird.....
19. srp 2008

http://www.tom-rea.websnadno.cz/ tady jsou nase stranky 😉

ladybird.....
19. srp 2008

Tak ja hokky uz pudju je 8 rano tak paaaaaaaaaaaaaaaaa 😉

fiallinka
19. srp 2008

vítám nováčky 🙂

dada: já jsem tak kolem toho 15. týdne začala spoustu věcí obhlížet a zamlouvat a domlouvat, a po velkém ultrazvuku ve 20. týdnu jsem už skoro všechny měla doma, zbytek potom průběžně... ale myslím, že některým dvoj - oblečkům jsem neodolala ještě dřív ... ono se říká, že u dvojčat se tak do toho cca 28. týdne má raději výbavička nakoupit, pak už hrozí omezení pohybu, nemocnice, komplikace, což se tu docela potvrzuje 🙂

beda: mým kámoškám se to stalo, taky musely opakovat ultrazvuk, protože o trošku větší mimčo je lepší pro prouzkoumání, jestli je vše v pořádku - neboj, to je úplně normální (navíc u vás je to asi přirozeně, takže mohly vzniknout vlastně kdykoliv v průběhu cyklu)

alik30
19. srp 2008

Ahoj holky, taky vitam nove, konecne je tu nekdo, kdo ma termin porodu az po me 😀
Taky uz se pomalu z dalky divam po vecech, i kdyz zatim nic nekupuju. Ale ty kocarky mi vrtaji hlavou porad.

fiallinka
19. srp 2008

alik30: asi nejlepší je pročíst tu diskuzi na www.dvojcata.cz, pak se jít naživo podívat (ve Zlíně v Prioru pár dvojčatových mají, největší výběr byl asi v Brně na Tomkově náměstí), poměřit kufr auta, vytipovat pár favoritů a pak se rozhodnout, jestli starý nebo nový... hodně záleží i na finanční situaci či nutnosti investovat do jiných věcí, ale já se staršího nebojím, když se to po... , tak se to snad bude dát opravit, ty lepší značky tu mají i servisy. Ale když už starší, tak já osobně jsem pro osvědčené a prověřené (a drahé) značky, myslím, že druhé kolo můžou vydržet.

fiallinka
19. srp 2008

dada: ještě mne napadá k těm autosedačkám - podívej se na net na nějaké testy bezpečnosti, nejlepší jsou s tím systémem isofix, tedy s podstavcem, ale pasují jen do novějších aut a jsou drahé - jsou zacvakávací, takže ten podklad zůstává v autě a samotná sedačka tak těžká myslím není -já kupuju ale sedačky bez toho, v testech vycházejí taky dobře, jsou to chicco synthesis plus a jedna stojí nová kolem 2000,- Kč, takže to jde...

beda
19. srp 2008

No uvidíme zítra co na to bude dr.říkat§Ale muj gyndař tvrdil,že děleho už je velká,že si myslí,že ed to dobře vidět půjd....tak uvidíme.
Já koupila a od začátku mám vybraný doran cross,libil se mi na netu a pak i ve skutečnosti.Není sice nový,ale je jak nový,tak snad uvidíme.Recenze jsou na něj různé,tak uvdíme,jak s ním budem spokojeni my!

fiallinka
20. srp 2008

beda: no, tak toho zrovna bych se docela bála podle recenzí, ale na druhou stranu budete mít třeba štěstí....

simonac
20. srp 2008

jé tady je, ale nových,neznámých nastávajících maminek, tak držím pěstičky at jste v pohodě a at vše dobře dopadne, užijte si těhulkování 🙂

rezinka
20. srp 2008

ahoj holky, taky koukam, kolik novych maminek se tu objevilo, to je uplnej dvojmaminkovskej boom, tak ahojky vsem 😵 !!!

rezinka
20. srp 2008

dada - v autosedackach se vuuubec nevyznam, mam obe pujcene, ani nevim, co je to za znacky, my s mimcama moc cestovat nebudem, tak mi prislo zbytecne porizovat si na 9 mesicu nove autosedacky, ale tady je odkaz na docela prehlednou tabulku v testovani autosedacek, tak treba ti to trosku pomuze:

http://auto.idnes.cz/test-detske-autosedacky-se...

murecko to je super, ze ti prohlidka dopadla dobre 🙂 !! clovek se asi ted uz pri kazde kontrole bude bat, aby mu nerekli, ze uz musi do nemocnice, tak to se pokazde pak ulevi, kdyz je vsechno OK a jeste tam nemusime, vid?
ja se vcera byla zaregistrovat v porodnici v Usti, probehlo to v pohode, tak jsem rada, ze uz to tam mam snad jiste, od pristiho tydne tam budu dojizdet uz na pravidelne tydenni kontroly ...
mimca mam taky zatim jedno hlavickou nahoru a druhe obracene, zatim by to asi bylo spis na cisare, ale treba se ta druha jeste otoci, moc v to doufam, chtela bych rodit prirozene, ale taky mi prijde, ze uz tam musi mit tak malo mista, ze si to ani nedovedu predstavit, jak by se tam jeste otacela ... ale daiq se barunka taky otocila na posledni chvili, tak to me jeste drzi nad vodou 🙂

rezinka
20. srp 2008

ladybird - ted jsem dokoukla fotecky z toho weboveho odkazu, co jsi nam poslala a je to nadhera, mate to strasne krasne udelane - ty fotky, ta hudba, nemluve o tom, ze vam to tam cele rodince moooc slusi 😉 ! Tak to az se vam narodi ta dve zlaticka, bude malemu akorat tak rok, vid??

jirul kdyz jsem si vcera pri registraci v porodnici cetla prohlaseni, ktere jsem musela podepsat a kde rozepisovali rizika spontanniho porodu a porodu cisarem, tak mi z toho teda moc dobre nebylo - myslim ten porod cisarem, jsou tam mnohem vetsi rizika, nez u spontanniho (velka ztrata krve, infekce, delsi hojeni...), tak proto bych se tomu chtela spis vyhnout ... 😖 Ale na druhou stranu je tolik maminek, ktere rodily cisarem a bylo to v pohode a porodnice se zkratka musi nejak kryt, takze ti tam napisou ty nejvetsi katastrofy, aby "kdyby neco" - byli z obliga ... ale necetlo se to moc dobre 😢

jaanja ja mam do kocarku jen takove fleesove kombinezky, no a potom normalni vyteplene kalhoty s laclem a bundickama. zadne extra fusaky nemam, mela jsem objednane od emitexu cerne (do autosedacky), ale prisly mi 2 ruzne - jedna tmave hneda a druha tmave modro-seda, tak jsem to reklamovala a vratili mi penize a uz jsem si je znovu neobjednavala. no a pak mam takove jakoby spacakove fusaky - ty mam i v albicku, tak jukni. akorat teda nevim, v cem dam mimca do autosedacek, az pojedeme z porodnice, protoze na ty fusaky i kombinezky budou jeste hrozne malinkate ... 😅

rezinka
20. srp 2008

dada - my mame Herqules uz doma - mam ho v albicku - prisel mi tak akorat, je to pekny sportacek, je to takovy 1,5 kocarek, jako za jednim z mala jsem si za nim nepripadala, jak za obrovskou cisternou, proste jsem se za nim citila dobre, je dobre ovladatelny, otocna kolecka, korbicka se lehce vycvakne a prehodi obracene, zkratka celkem snadna manipulace, ma penova kola (ne nafukovaci), ty nam rikali, ze jsou super jak do terenu, tak na silnici, no a mame ho z druhe ruky, po 1,5 roce uzivani a byl za polovic, coz je pro PC 20tis. uz hodne velky rozdil, takze to, ze uz neni v zaruce, neresim, presne jak pise fial - i kdyby se mel davat do opravy, tak me oprava nemuze vyjit na 10tis., ktere jsme usetrili, tak jsem to brala takhle.
No a vecicky jsem zacala kupovat docela brzo (napr. ten kocar jsme koupili, kdyz jsem byla ve 3.mesici, coz jsem mela skoro vycitky svedomi, ze neco zakriknu, ze je to moc brzo, ale byla to super nabidka, tak jsme to riskli a ted jsem rada, ze je doma a nemusim ho uz nikde shanet), no a nejvetsi nakupni obleckovou horecku jsem mela cely 6.-7. mesic, kdy mi prislo, ze jsem skoupila pulku mimibazaru, ale to tady asi skoro kazda z nas 😀

fiallinka
20. srp 2008

rezi: mimibazar je nevyčerpatelný 🙂
a jinak já bych taky moc chtěla rodit normálně - sice pro mimča je císař lepší, ale mám tak nějak pocit, i když je to možná dost drastické, že bych ten normální porod chtěla zažít... ale je jasné, že si stejně moc nenavybíráme. Ono jinak pokud je A dolů hlavičkou a B koncem pánevním, tak se to může rodit normálně, ale asi k tomu moc často nepřistupují... ale určitě se můžou ještě otočit! a jinak myslím, rezi, že až je povezeš domů, tak určitě taková zima ještě nebude, a když je oblečeš, dáš do zavinky - lidi to tak dělají, že jim vystrčí nožičky ze zavinky a zapnou do pásu v sedačce - a pak ještě přikryješ dekou, bude to stačit, já to řešit moc nemusím, mám to z porodnice 15 minut pěšky, pokud budu rodit tady, ale jinak mám i zimní fusaky (ty jsou obří) i fusaky do sedačky, ale je to fakt hodně velké oboje...

beda: no, reakce na dorjan jsou třeba tyto: To my máme furt tu potvoru DorJan, nějak nám nevychází peníze na novej :o( Už jsem z toho hotová a kočár taky ...My měli Dorjana sice jen půl roku ale zato jsme si užili peklo. Kočárek jsme čistého času měli měsíc, zbytek byl po opravách nebo nefunkční s odkazem od dodavatele že není na ježdění ale na koukání ...Dnes jsem se po procházce rozhodla pro výměnu kočárku. Máme DorJan Twin Cross, tak asi nemusím vysvětlovat proč....Ahojky holky a Tome , my máme taky Dorjana a jsem šťastná, že už děti mají 2 roky a už ho vůbec nemusíme nepoužívat. Taky nám dal "zabrat"... apod...

fakt bych ho nekoupila, navíc je podezřele levný - to raději použitý, ale hodně dobrý.

fiallinka
20. srp 2008

no a jinak náš účet je na nule, zakončili jsme nákup výbavičky nákupem auta 🙂, ojeté oktávky kombi, tak snad nám dají aspoň to porodné 😉

z359
20. srp 2008

Ahojky,
tak dneska dopoledne jsem byla na utz srdíček a budu tam muset příští týden znovu, mimča stávkovali a nechtěli nás nechat se na ty srdíčka podívat, ale jelikož se tam docela mleli, tak už aspoň víme pohlaví kluk je na 100% a holčička není úplně jistá, ale v pátek jdu na velký utz, tak snad tam už mi je potvrděj na 100%, páreček jsme chtěli, tak jsme šťastní. Přítel má občas sny, který se mu plněj, zdálo se mu, že budeme mít dvojčata a pak se mu zdálo, že to bude páreček, tak snad to tak opravdu bude

z359
20. srp 2008

ladybird: Ta stránka je opravdu krásně udělaná a na těch fotkách vám to moc sluší 😉

fiallinka
20. srp 2008

z359: super, páreček 🙂, je to krása - ty holčičky jdou o něco míň poznat, ale určitě to bude ona 🙂, no a aspoň je uvidíš příští týden znovu...

rezinka
20. srp 2008

fial tak to jsi me uklidnila, ze popr. by slo odnest si mimca v normalni zavince a do autosedacky jim vystrcit nozicky, abysme je mohli pripasat, to me nenapadlo, spis jsem si rikala, ze je nejak pak do autosedacky zabalim do larisek a z tech jim vystrcim nozky, u zavinky by me to nenapadlo 🙂 Ted jsem se snazila vypatrat, kolik je aktualne porodne a pisou, ze od 1.1.08 je 13tis. na kazde dite, tak predpokladam, ze u dvojcatek se to proste znasobi dvema. ty jo, jeste pred rokem to bylo na dvojcatka pres 50tis. ... 😒

z359 to by bylo krasny, kdyby vam vysel parecek, tak snad se vam to v patek potvrdi 😵 Akorat s tim utz srdicek je to naprd, ze tam musite znovu, vid? a bylo tam hodne lidi? a uctoval si doktor neco za urceni pohlavi?

z359
20. srp 2008

rezi: to porodné je opravdu jen 26tis. dřív bylo 52tis. ☹ Tak doufám, že po novém roce to nebude zase víc, ale pochybuju. Ale na druhou stranu bych to všem, co ty dvojčátka čekají až příští rok přála.
Je to hrůza s tím utz, máme dvě auta a obě rozbitý, tak nás kamarádka hodila aspoň tam, ale jen k nádraží a pak jsme museli MHD a zpátky domů vlakem a moc se mi nechce to absolvovat znovu, doufám, že už nám pojede aspoň jedno auto. Když jsme tam přišli (8:10) tak tam nikdo nebyl, měli jsme č.3 a pak nám sestra řekla, že se ordinuje až od 9h a že nejdříve půjdou děti, těch se tam pak nahrnulo asi 6, a my šli na řadu až v 10:15, ale opravdu jsme byli do 10 min venku. Jinak co vím, tak podle čísel tam bylo přes 30 maminek, no hrůza a platili jsme 200,- (za každý mimčo 100,-) a fotky nemáme, protože by tam nebylo nic moc vidět

fiallinka
20. srp 2008

rezi: jj, 26.000, škoda že to nezůstalo...ale ani nevím o tom, že by to mělo být příští rok jinak...s tou zavinkou jsem to tak viděla u kámošky, jde to 🙂, já jsem si taky říkala, že to tak uděláme, fakt jsou ty zavinky do sedačky obří..

z: tak to je naprd, jak musíš takhle jezdit, akorát se divím, že jste platili... ale páreček je hezká odměna za tu otravu...

smilers
20. srp 2008

Nazdarek holky🙂 jak se vede a co new? zet gratuluji k parecku🙂

jaanja
20. srp 2008

Jéje, další páreček, to je krásné, velká gratulace z359! 🙂

Holky, ty modré fusaky, co jsem na ně dávala odkaz, jsem odřekla, takže klidně po nich můžete skočit. My máme jednu zimní kombinézu, co jí lze protáhnout pás a použít do autosedacky, a ještě mám objednanou jednu normální, v té bych doufám holky do autosedačky také přikurtovala. Chci si je vzít na cestu z porodnice, jsou 0-3 měsíce, tak v nich snad nebudeme moc plavat 😉

Dnes mě zas popadly nákupy šatiček v sekáči na další léto 🙂 Ještě, že už do té Prahy nebudu jezdit 😀 Ale mám pocit, že na holčičky je mraky věcí v růžové,a já nechci mít všechno růžové, tak jsem po těch zelených šatkách skočila.

dada134
20. srp 2008

Rezinko díky za odkaz na autosedačky.
Holky,teď sjem se dočetla,že ty AFP testy na které jdu v pondělí jsou vlastně tripple testy a často falešně ukáží Dawnův syndron a pak posílají na odběr plodové vody a to je prý miminkům nebezpečné,můžu o ně přijít,četla jsem o jedné holce,co takhle přišla o dvojčátka...... 😢

rezinka
20. srp 2008

jaanja a nemas nejake odkazy na ty kombinezky, co sis objednavala? ja teda uz asi nic objednavat nebudu, ale clovek nikdy nevi 🙂 Jinak ja uz mam pro holky taky saticky na jaro - z MMB - hodim je do albicka. a vubec - zkusim hodit do albicka vic novych fotek - i z uz castecne zarizeneho pokojicku apod.

fial jenom vis, ceho se trosku bojim? mam tyhle zavinky s zirafama:
http://www.ecipisek.cz/inc/getimage.php?id=1316...

a kdyz je zapnu, tak jsou jak uzounka nudlicka, proste mi prijde, ze ten suchy zip je tam usity nejak podezrele divne a ze se mi tam to miminko nemuze vejit - fakt z toho je po zapnuti takova uzounka rulicka, tam by se snad nevesla ani panenka, tak jsem z toho docela hotova, mam jednu zavinku po segre, rozmery ma stejne, jako tyhle nove, ale ten suchy zip ma nasity normalne, ze je krasne sirsi, takze tam nemam strach, ze se mi miminko nevejde ... nemate zadna podobnou zkusenost ?

dada s tema testama je to tak, casto pry ukazuji pri vicecetnem tehotenstvi falesne. kvuli tomu na ne nekteri doktori tehulky ani neposilaji. co si tak pamatuju, tak kdo tady na tom byl, tak nam to nastesti vyslo dobre, takze nikdo nemusel na plodovku (tam opravdu existuje male procento rizika potratu, ale na to ted nemysli), tak kdyz uz na to jdes, snad ti to taky dopadne dobre !!

marrha
20. srp 2008

Ahojky..

Dado...nestrachuj se...mě upozorńovala doktorka,že ty testy budou nejspíš špatné kvůli dvojčat..a vyšly dobře..ale stejně tam bylo napsané,že se to nedá přesně určit kvůli vícečetnému těhotenství...poslala mě na genetický UTZ,ten vyšel na 1 a doktorka nechala rozhodnutí ohledně plodovky na mě...pokud bych chtěla,tak by mě poslala..já jsme to,ale odmítla...a pak jsme se domluvily,že pokud není v rodině nějaké riziko..a nepatřím do rizikové skupiny..že je to zbytečné.... 😉
stejně jsem byla rozhodnutá na ni nejít....

fiallinka
20. srp 2008

dada: neboj, nám to fakt všem vyšlo ok a navíc na tu plodovku nemusíš, když nebudeš chtít, neboj.

škoda, že ti nikdo nenabídl možnost NT+ testů, to je screening (krev+ ultrazvuk) už kolem 12. týdne, platí se za to většinou přes 1000,- Kč, ale je to přesnější a hlavně víš většinu výsledků dřív... mně to sice taky žádný mudr. neřekl, ale zjistila jsem si to sama...

rezi: jestli je to tam našité špatně, tak si tam můžeš přišít další suché zipy, ne?

smilers
20. srp 2008

dado ja mam za sebou jak NT screening v prnim trimestru ( zdarma teda), tak i trpl test v druhem trimestru s vysledkem nelze definovat z duvodu vicecetneho tehu, na amnio me nikdo neposilal, a popravde bych ani nesla a pri trojkach si to ani nedovedu predstavit 😉 ted me ceka jeste geneticky utz a tam se hyn ukaze🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru