Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

marrha
15. bře 2008

Simon 😀 já jsem málem přenášela 😀

v nemocnici jsem nebyla vůbec...od 25tt jsem se začala otvírat,takže klidový režim....ale byla jsme pak na jeden prst a stím jsme šla i na vyvolávání 😀
TP jsem měla 1.9.2007 a 29.8 mi je vyvolávali....rodila jsem normálně..a jsem ráda...nedokážu si představit se s něma tahat po císaři..hlavně na procházky..musím je tahat v autosedačkách do kočárkárny 😝
a druhý den po porodu jsem běhala 🙂

marrha
15. bře 2008

Simon..a Ty máš zatím těhu bez komplikací? 🙂

a jaké máš polohy dětí?

simonac
15. bře 2008

Marrha: zatím je snad v še OK, jsem otevřená na špičku, ikdyž se mi zdá, že mi sem tam nějak tvrdne břicho, dole je Martínek - koncem pánevním a na hlavičce mu sedí Kristýnka, hlavu má v mojich žebrech, takže asi císař, ikdyž já ho chtěla od samého začátku, po zkušenosti s prvním porodem, který byl kleštový a skoro pět dní jsem nemohla chodit, by mě na normální porod už asi nikdo nedostal

fiallinka
15. bře 2008

chiw: ležet! Ne, že nás budeš děsit...

marrha
15. bře 2008

Simon jasně...já měla jít na císaře..malá byla KP,ale ve 38tt se otočila...
já zas měla strach z císaře..nechtěla bych celkovou anestezii,ale jen lokální,abych je hned viděla...a měla jsem hrůzu z toho epiduralu,a že třeba budu něco cítit 😀

tak já první porod v pohodě..malá měla 4kg,tak dala trochu zabrat....ale v podstatě teď jsem měla rychlejší porod než u ní....
a to se ani po dvou vyvolávacích tabletkch nic nedělo..říkali,že to musí nechat už na druhý den.pokud se nerozrodím v noci....a ejhle v 15 hod.první tlaky a začaly stahy a pár minut po 18 hod.byli na světě 🙂
Koukám,že budeš mít taky Kristýnku 😵

a co bráška těší se na sourozence?

marrha
15. bře 2008

Simon? 😕 jak se ti tam vlezou v takovách polohách? 😕 🙂 to máš asi bříško spíš na délku než na šířku,ne? 🙂

daiquiri
15. bře 2008

Holky, vy mě děsíte, já myslela, že to bude lepší jít císařem 😕

Tak to si schválně budu pamatovat, už teď je jedno mimčo menší, tak až mi řeknou co to bude, tak jsem zvědavá jestli až budou na světě, tak jestli to bude platit 😀

marrha
15. bře 2008

Daig..mně říkala moje mudr..že si klidně můžou přehodit místa v bříšku 😀 ,ale někde jsem četla,že ne...tak potom se v tom vyznej....

neboj....já se připravovala na obě varianty..nevěděla jsem do konce jak budu rodit 😉
každé má sve pro a proti.....ale já už mám pár operací za sebou a špatně snáším narkozu..proto jsem se víc bála císaře...a navíc jsem měla jedn porod za sebou...takže mi to nepřišlo nějak hrozné rodit normálně...
ale věřím,že když má ěkdo u prvního komplikace nebo dlouho bolesti,tak by raději volil císaře..

Já jsem si říkala,že mi je to jedno,že stejně ven musí 😀 😀 ať tak nebo tak 😀

daiquiri
15. bře 2008

Tak to se budu muset ve středu zeptat, jdu po třech týdnech na kontrolu. Už se těším na miminka 😵

Přiznám se, že jsem srab a bojím se bolesti, to je asi ten důvod 😢

helisek84
15. bře 2008

chiw: opatrně, mě stálo špinění tři týdny ve špitále
joho, sem pařila - o ovocných čajích na rozlučkovém večírku. Od sedmi do jedenácti. Ale je mi jak psovi dneska. Asi taky proto, že sem včera vstávala moooc brzo a jela na ten screening. A potom zase zpátky a nakupovat...blééééééééééééé

daiquiri
15. bře 2008

heli: to si vydržela až do jedenácti????? Já když někam jdu, tak jsem nejpozději v devět doma, dýl nevydržím.
A to jsem byla dřív zvyklá 😀
A budeme nakupovat už věcičky pro mimčo nebo jenom jídlo? 😅

dvojmama
15. bře 2008

Dobrý ráno holky, jsem tu dlouho nebyla a tady se to pěkně rozjelo 🙂
Chiw: tak dneska pěkně odpočívej! a šetři se, máš v sobě dva poklady 😉

Jinak já taky rodila normálně, s epi a docela to šlo 😉

daiquiri
15. bře 2008

Ahoj dvojmama 😀 To je dobře, že vás je tu dneska tolik, aspoň mi to v práci utíká 😀
No vidíte a já myslela, že v 90% se dvojčata rodí císařem...

marrha
15. bře 2008

Ahoj Dvojmama...

no já jsem si pak o epi taky řekla,ale nejprve bylo moc brzo a pak zas pozdě 😠 ,ale u nás tady v OV jsou tím známí..že to nechcou moc dávat...
a to mi moje Mudr.jetě říkala,že s dvojčatama mám na něho nárok a že mi ho uhradí pojišťovna 😀 a houby.... 😝

co Vikoušci 😵

helisek84
15. bře 2008

dai: včera jsme omrkli kočárky a máme zatím jasného vítěze. A dneska jsem neodolala a objednala si soupravičky do porodnice 😀

dvojmama
15. bře 2008

Ahoj diaquiri 🙂 Ty jsi v práci? Tak to ať ti to rychle uteče 😉

ahojky marrha 🙂 já tě obdivuju že jsi to dala bez epi 😉 Jinak Vikoušci spinkají. Viktora docela trápí prdíky, tak ráno brečel, ale jinak se máme fajn 🙂 MM teď montuje nábytek do jejich pokojíku, tak po víkendu to snad bude 😵
A co Davídek s Kristýnkou? A co Nikolka? Nežárlí trošku? 😵

marrha
15. bře 2008

Dvojmama už ne...ale ze začátku nejspíš jo...přestala poslouchat apod.,ale už je to dobrý...hraje si s něma...a jsem vidět,že je ráda 🙂

Davídek a Krista...už jsou v pohodě....už tu válí sudy po celém bytě..člověk,aby je všude naháněl 😀

Helísek..jakého máte favorita? 🙂

marrha
15. bře 2008

chtěla jsem napsat aje vidět,že je ráda 😀

helisek84
15. bře 2008

marrha: byl to herqules, ale ten mě zklamal na plné čáře, když jsem ho včera zkoušela. A všechny mé požadavky splnil překvapivě Dorjan

simonac
15. bře 2008

helisek84: který kočár u Vás zatím vyhrává? 🙂

dvojmama, marrha : Vy máte jaký kočárek a jak jste spokojené? 🙂

my jsme zatím pro jané - kočárek za sebou, máte s nám někdo nějakou zkušenost??

dvojmama
15. bře 2008

marrha: to je krásný jak už jsou pohybliví 😵 Toho se už nemůžu dočkat, i když to pak bude teprve honička 😀

marrha
15. bře 2008

Heli..nechci Tě nějak odrazovat,ale jestli je to ten c máš v albu?Tak si pročti na něho recenze 😉

je to prý pořádný aušus....já bych měla strach do něho jít,po tom co jsem si přečetla,zkus mrknout na ty dvojcata jak jsme Ti tu dávala odkaz 😉

a jedna mamča od nás s diskuze má tenhle kočárek mono a není vůbec spokojená 😒 už se jí rozpadá po půlročním ježdění 😒

dvojmama
15. bře 2008

simon: jané máme-powertwin 😉 Ale jen kvůli autosedačkám, jinak máme Jogger twin, cosatto YOU 2 a jané nomad 😉
Ten jané powetwin je dobrý, méně stabilní než ten jogger nebo cosatto, ale já ho používám jen do obchodů a tam je to v pohodě 😉 Jinak když je to jako sporťák, tak podle mě to dítě vpředu tam má málo místa a to vzadu zase nevidí. Ale není to nic hroznýho 😉
Jinak o kočárcích jsme tu psaly už na začátku 😉 kdyžtak mrkni 😉

marrha
15. bře 2008

Já mám Spider swing...,ale z druhé ruky....a jezdí se s ním super....chtěla jsem ho hlavně kvůli korbiček...aby měl každý svoje..

pak jsem koupila sporťák Baby welt ohio twin,ale už jsem ho prodala....neměl přpážku mezi dětma...a budili se mi navzájem...a o váze kočárku ani nenluvím,měl 20kg....teď jsem si koupila novinku,mám ho v albu...váží jen 8,5 kg,ale při jízdě se mi skládal(byl tam uvolněný nýtek)tak nám ho opraví a bude OK..už se těším až mi přijde....splňuje všechny moje požadavky 🙂

Jané má jedna mamča od nás z diskze...je s ním spokojená...taky má pár nedostatků,ale myslím,že to má každý dvojčatový kočár 😀 nevím,proč nevymyslí něco nového a ideálního..pro jedno dítko je tak velký výběr 😒

marrha
15. bře 2008

Dvojmama 😀 😀
ty jsi případ taky pro mého manžu 😀 😀 mi říká,že děti ještě nesedí a už mají 4 kočáry a ty jsi na tom ještě líp 😀 asi mu dám přečíst,kolik jich máš Ty 😀 😀 😀

dvojmama
15. bře 2008

marrha: kočárky máme taky 4 😀 😀 Ale MM je ještě horší na tohle, ten poslední (cosatto) nám koupil on 😀
Ale ten co máš v albu vypadá pěkně 😉

marrha
15. bře 2008

na ten Cosatto jsem se dívala taky na ten růžovo-modrý 😀
ale nakonec jsme koupili golfky Maclaren...ale ty mám zatí schované jako záložní kočár...a jak budou starší...

pak jsem si chtěla koupi tady ten
http://www.mimibazar.cz/foto_detail.php?id=7148...

ale manžovi se nelíbí ty barvy...prý je to divočina 😀 tak jsem nakonec koupila ten Hoco 😀

daiquiri
15. bře 2008

Jojo, jsem v práci, zítra taky a zrovna je tak hezky ☹
helisek: myslela jsem, že máte vybraný ten Hartan jako my??

marrha
15. bře 2008

Jdu krmit prcky..zatím pa pa 🙂

dvojmama
15. bře 2008

marrha: my máme ty růžovo-modrý 😉
a ten jak jsi dala odkaz se mi taky líbí, no možná až budou starší 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru