Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

helisek84
17. bře 2008

Ahoj dai. Jak je?

daiquiri
17. bře 2008

Ale dneska jsem nějaká přešlá, asi to počasí. Ke všemu mám poslední dobou takový bláznivý sny.
Buď někdo někoho vraždí, střílí a tak, nebo rodím a kojím 😀
A co u tebe novýho? Pořád je ti dobře?

nikij
17. bře 2008

Holky, tak to je přesně to, čeho se děsím!! Ty noci! 😖 😖 Jára toho totiž moc do šesti týdnů nenaspal a já už tenkrát byla na mašli. No, a když si to teď vynásobím dvěma, tak se hroutím. ☹
My to máme vymyšlený tak, že manžel bude spát se synem v pokojíčku a já s miminama v ložnici. Případně máme ještě sedačku v obýváku, která se dá roztáhnout. No, a stejně plánuju mít jednu postýlku navíc v obýváku - takže to budeme řešit operativně, podle situace... Ale strach z toho mám teda strašnej... Na děti budu sama, protože manžel maká od nevidím do nevidím. Možná někdy přijde babička, ale to bude tak jednou za 14 dní.
K tomu kojení - Jarouška jsem téměř nekojila - mlíka sice bylo dost, ale prcek nepřibíral a měl furt hlad - pořád plakal. takže jsem začala přikrmovat a za chvíli na umělku přešla úplně - takže se obávám, že teď to bude totéž. S blinkáním máme taky dost velké zkušenosti.

daiquiri
17. bře 2008

Nevyspání se tolik nebojím, vím, že budu hotová, ale já měla vždycky problémy se spaním, nikdy
jsem toho moc nenaspala.
Spíš mám strach abych vůbec věděla jak se o prcky starat 🙂
Chodily jste na předporodní kurzy? Nebo se chystáte?

nikij
17. bře 2008

Dai, já se takhle bála před prvním dítětem taky. 😉 Ale sestřičky ti v nemocnici poraděj, potom toho taky už hodně najdeš na netu. Na předporodní kurz se nechystám, ale holky si je hodně chválej a doporučujou. Mně hodně pomáhaly knížky - před těmi šesti lety jsme ještě doma internet neměli... Jediný, co si chci koupit je knížka - Něžná náruč rodičů - od Evy Kiedroňové. Četla jsem na to jenom chválu - je tam popsaný, jak děti správně nosit, koupat a tak.
Ty se máš, já jsem zase vyloženě spavej typ. Dvanáct hodin v kuse spinkat, to je pro mě vyloženě balzám na duši... 😅

daiquiri
17. bře 2008

Ale jo, taky si myslím, ale stejně se bojím, že si přivezu dva malý prcky a budu z toho úplně vyděšená.

Knížku a brožurky mám od kamarádky, spoustu rad mám od kamarádek co už mají dětičky.

Já bych si to taky přála někdy spát v kuse dvanáct hodin, to se mi v životě nestalo 🙄

daniellka
17. bře 2008

nik - s tím spaním, tojsi můj člověk. dvanáctečku jsem si naposledy dala v těhu, teda přerušovanou častým čuráním, ale i tak to bylo žůžo 😀

dai - no, bříško mi teda trochu zůstalo, ale někomu se to třeba úplně zatáhne,nevím. Já jak zhubla, tak mám právě víc kpůže než bych potřebovala. Ale není to nějak hrozný, celekm v pohodě, tojde spíš o můj osobní pocit, mívala jsemkrásný břicho, ted mi trochu vystupuje a když se předkloním, tak mám na bocích té kůže prostě trochu víc. taak bych si to ráda dala spravit. taky se mi nezacelila ta břišní stěna, tak mi to při tom fiknou k sobě, at mám zase hezky placáka 😀

holky, já to měla s tím krmením tak, že jakmile jsem dokojila a přešla na flašky , tak hrozná úleva. naprostá pohodička, podepřela jsem jim to plinečkou, bumbali v podstatě sami, jen jsem u nich byla a hlídala náklon 😀 . U mě byl teda horor kojení, to námmoc nešlo. Divím se, že jsme to vydrželi dva měsíce. i tak jsem musela dokrmovat a odsávat, prostě šcelkem ze začátku vopruz.

daiquiri
17. bře 2008

dani, až prckové trochu odrostou, strčíš je na víkend k babičce a aspoň se vyspíš ne? 😀

hodně holek chodí po porodu na plastiku, kamarádka plánuje prsa, má je po dvou dětech úplně
vysátý 😒

A ty jsi teda kojila dva měsíce? Všechny moje kamarádky kojí minimálně půl roku 🙄

daniellka
17. bře 2008

dvojčatový?? já znám některý dvojčatový, co kojily dlouho, klaním se jim a taky znám, co nekojily skoro vůbec.
Naši kluci se nechtěli přisávat, takže kojení tandem nehrozilo, protože jsem neměla volný ruce abych jim furt nahazovala pusiny a když už pili, tak si vypili hrozně málo. takže jsem je musela před tím zvážit, po kojení zvážit, kolik si vypili a pak ještě dokrmit..DLouho jsem je dokrmovala stříkačkoupřes prstík, aby si neodvykli na prso, mezi kojením jsem ještě usínala u odsávačky, abych jim dávala moje mlíko, ale mýho mlíka bylo stále míň a míň a pak už ten poměr moje mlíko a umělý byl takovej, že nemělo cenu kojit a přešli jsme na UM. Od tý doby, oběma naráz jsem šupla flašku a za 10 minut nebylo co řešit. A ublinkávání taky, začala jsem přidávat nutriton a pohoda. Pakjsem jim začla na noc dávat hajaju a od půlky 4. měsíce mi spí celou noc, což je výborný, některý děti celý rok se budí v noci najídlo.
Stejně, když to porovnám, mezi náma babama tady cojsme rodily spolu, tak jsme se všechny shodly, že vůbec není pravda, že kojený děti jsou míň nemocný než nekojený. Kluci byli nachlazení zatím jen jednou, a bude jim už 14 m. Dost dětí u nás v únorovkách je pořád na hromadě, i když jsou kojený dodnes. Ty mlíčka jsou už strašně kvalitní, v dnešní době.
Kdyby to šlo, tak bych kojila dýl, ale nešlo a hlavu si z toho nedělám, dost mi to ulehčilo.

marrha
17. bře 2008

Danielko...přesně můj názor na kojení....nemá cenu k tomu více říkat,napsala jsi mi vše z duše... 🙂 😉

já to nevydržela ani ty dva měsíce....a hlavu si z toho nedělám....

a na druhou stranu,když vidím maminu která kouří a přitom kojí(znám jich pár)....tak to radši budu na UM...to je můj názor 😉

chiwule
autor
17. bře 2008

ahoj holky, tak dneska jsme snad dodali všechny nutný dokumenty bance, už zbývá jen pár drobností a budeme majiteli bytu a hypotéky až na dostmrti 😀
já jsem tak ráda, že už je to skoro vyřízený, dneska jsem opětovně šíleně vyčerpaná, lehnu a do rána se nehnu 😵
copak tady nového? jdu vás dočíst...

chiwule
autor
17. bře 2008

hele holky, kdy tak asi začít mazat břicho, aby nebyly stryje? já se bojím, že se jim tak jako tak u dvojčecího pupíku prostě nevyhnu 😒 už teď se nevejdu do svejch věcí a dostávají mě ty knížky o porodech a dětech, kde píšou - do 3 měsíce na vás nikdo nepozná, že jste těhotná 😎

juliet
17. bře 2008

já jsem začala mazat asi od 3 měsíce, břicho mi sice ještě nerostlo, ale preventivně ... taky jsem přesvědčená, že se striím nevyhnu, ale aspoň je zminimalizovat

nikij
17. bře 2008

Já se teda mažu tak nějak od tý doby, co jsem zjistila, že jsem těhu. Ale u dvojčatovýho bříška by byl zázrak, aby se ty mrchy strie neudělaly. ☹ 😠

chiwule
autor
17. bře 2008

holky a co používáte za krém? to se asi nesmí všechny běžný ne? jaký máte vyzkoušený?

simonac
17. bře 2008

ahojky holky, tak jsem si přečetla co jste tu ty dva dny řešily a vidím, že poslední dvě témata jsou kojení a strie, co se kojení týče, tak petu jsem kojila 2 roky a dva měsíce, nechtěl totiž vůbec nic jíst, ani mé mléko ani příkrmy, tak aby alespon něco měl, ted má pet a půl roku a váží 15 kg, a co se těch striií týče něměla jsem je ano u peti a ted jsem ve 30 týdnu a nemám ani náznak, tak snad už to tak vydrží až do porodu 🙂

fiallinka
17. bře 2008

chiw: to jsem ráda, že se mám s kým srovnávat, já už teď mám pocit, že nedopnu gatě, ze začátku to byl ohhs, jenže to už přechází a dostavuje se asi kombinace naprostého nedostatku pohybu a dvou mimíšků... sice myslím, že na těhu tloustnutí je ještě brzy, ale asi to fakt půjde rychle. Dost se toho děsím, vlastně jsem doufala, že mi bude trošku blbě, aby mne přešla chu´t na jídlo... protože i normálně mám velikost 44 🙂

daniellka
17. bře 2008

chiw - moc gratuluju k vyřízení. a jak budete bydlet, co plánujete? trošku nám to popiš. nebo mně doip, mě to hrozně baví 🙂

k těm striím - jedna chytrá sestřička mi řekla, že to je na typu kůže, někdo nemaže a neudělají se, někdo maže a udělají se. A taky mi říkala, že strie vykouknout až ve finále, pár dní před porodem, u mě to tak bylo. Mazala mazala, jako pako, a pak buch, lezu s bubnem ze sprchy a byly tam 😀 😀

chiwule
autor
17. bře 2008

jéé fiallinko, tak to jsme na tom hooodně podobně - mě se horko těžko po roce podařilo zhubnout na 42 🙂 jenže při stimulaci jsem měla tak 46 a už to mám zas zpátky 😀 promiň, že mám takovou radost, ale už jsem si přišla divně mezi těma žížalama 😅 občas se docela bavím v těhubazarech, když ženský píší - prodám těhotenské kalhoty velikosti 38 😀 😀 😀
a s tou chutí na jídlo to mám taky stejně - klidně bych snědla slona 😀

daniellka
17. bře 2008

marrha 🙂 🙂 to jsem ráda, s tím kojením, že máš stejný názor. 🙂

daniellka
17. bře 2008

holky, kila neřešte. stejně já kterou znám babu trošku baculku, tak je to super baba, vysmátá a pohodářka. Lepší než nervozní vyschlý vychrtliny!! A to já nejsem, já jsem taky kus ženský! 😀 A chlapům se to líbí. Mně můj říkal, že by mu vůbec nevadilo, kdyby byla baculka, že se mu to líbí..Tak co.. 🙂

marrha
17. bře 2008

Dani 😀
tak to já bych se manžovi líbila 😀 😀

já měla strie i při Niky a teď asni nemluvím...a myslím,že to taky záleží na tom jakou má kdo kůži...
Simon..Peťula má 15kg? 😕 to musí být žížala....Niky měla v roce 13,4kg a teď má 24 😀

chiwule
autor
17. bře 2008

danielko, ty jsi vtipálek 😀 😅
kila spíš neřeším - mimískové jsou přednější, to je jasný. dietu v těhu rozhodně držet nebudu. jen mi trochu hlodá červíček, že se to bude blbě schazovat, když i normálně je těch kileček dooost 😉 😒
a ty těhu kalhoty budu muset brzy koupit, už fakt nemám co na sebe. navíc příští týden má švagrová promoci a nahatá tam jít nechci 😀

jo a s tím bytečkem - klidně se pochlubím veřejně 😀 koupili jsme panelákový byt, 4+1, musíme to celý vyklidit po původním majiteli, udělat všude novou elektriku, pak sundat ze stěn starý nátěry a tapety, vyházet zabudovaný skříně, starej botník a tak... taky dveře jsou prehistorický, vstupní nejsou vůbec bezpečnostní... pak taky všechny podlahy, rozvody v kuchyni a nová kuchyně 😨 no prostě bysme ještě potřebovali zdědit něco po strýčkovi z ameriky, kterýho ale bohužel nemáme 😀

daniellka
17. bře 2008

chiw - jaaj, takže v podstatě komplet rekontrukce, aby to bylo trochu k obrazu tvému 🙂
To je supr, č-pokojáč. my máme tří a hodila by se ještě jedna místnost,moooc!! A noví sousedi by se hodili taky. Tady je to koncentrace strašnej zlejch blbů. Nikdy nikde jsem nezažila, co se nám tady sešlo dohromady 😠 😎

simonac
17. bře 2008

marrha .... peta se narodil a mel 3,7 Kg v roce přesně naopak 7,3 ted jsme radi, že má těch 15, jinak je ale velice šikovný lyžuje, bruslí.....jen to jídlo a spánek nám doposud moc nejde 😒

chiwule
autor
17. bře 2008

daniel, bylo to úplně náhodná nabídka a koupě, nechtěli jsme si zatím dělat dluhy...
jenže budou mimísci a bylo to docela výhodný, takže jsme do toho šli...navíc jak pracuju doma, bude se nám místnost navíc opravdu hodit, mám zatím pracovní kout v obýváku a není to ono...
a co neuděláme před nastěhováním to už nikdy, to vidím u našich 😀 ještě by to chtělo předělat koupelnu, ale na to už fááákt nebude 😠

marrha
17. bře 2008

Chiwu...no my jsme chtěli dělat koupelnu loni..ale jeliož jsme byla hodně těhu a všichni strašili předčastným porodem...tak jsme se na to vyprdli a zařizovali jiné věci...no a letos se to určo nehne...penízky už jdou jinam...a při miminkách dělat rekonstrukci nehrozí 😒

Simon...určo je šikovný..tak jsme to nemyslela....ale jen jsem si to srovnala s Nikolkou,ale ona je macek..a tihle dva taky budou....mají být po kom..my jsme s manžou kulaťoučcí oba 😀

chiwule
autor
17. bře 2008

marrho, no právě! s miminkama spousta věcí nehrozí 😒 navíc na to budeme mít tak max měsíc, musíme se přestěhovat z končícího podnájmu...no bude to fofr...

chiwule
autor
17. bře 2008

jdu do pelechu... padají mi víčka.... dobrou noc a sladké sny...

simonac
17. bře 2008

marrha ... tak to peta je prý celý já, když jsem šla do první třídy měla jsem necelých 18 kg 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru