Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

rezinka
23. kvě 2008

kacajam ber to tak, ze je uplne super, ze se ivf vubec podarilo a jestli vyslo jedno nebo obe miminka, to je holt uz na osudu, dulezite je, ze to cele nemusis podstupovat znovu! teda alespon prozatim, za nejaky rok do toho pujdete urcite zas, az budete chtit druhe, pak popr. jeste treti mimco 😉 Tak hezke a bezproblemove tehulkovani 😵 !!

simonac tak dneska jsi byla poprve s mimcama venku? a jak to probihalo? jaka byla "vyprava" vc. oblekani a ukladani do kocarku ... ?? a jak se jim na prochazce libilo 🙂 ? a vubec - jak to vsechno zvladas? jak ti v noci spinkaji? a co kojeni? a co pres den, da se to zvladnout? jsou hodni ?? to je otazek, vid? ale to vis, nas to za par tydnu taky ceka, tak at vime, co nas ceka 😅

rezinka
23. kvě 2008

pejska si taky chceme poridit, ja se vazne dost obavala, ze to 1.IVF nevyjde, tak jsem si rikala, ze kdyz to opravdu nevyjde, tak premluvim manzu, abysme si uz stenatko poridili, ale vyslo to, tak pejska nechame az deti trochu odrostou ... hrozne se mi libi madarsky ohar, tak snad to vyjde a za par let si ho poridime 🙂

rezinka
23. kvě 2008

holky od kdy jste citili pohyby - ale myslim takove ty uz znatelne skoro na pomak, ze jste si dali ruce na bricho a sem tam citili nejake to miniaturni vybouleni ... ? me prijde, ze nas "pravy" mrnousek se mi tam porad mele, citim zevnitr takovy jakoby zvlastni tlak (malinkej) na urcitym miste a prave mam nekdy uz pocit, ze je to uz trosicku citit i na pomak, ale na druhou stranu si rikam, ze je to asi blbost citit to takhle "na pomak" uz ve 20 tt ... mimco na leve strane je naprosto v klidu, tak doufam, ze to neznamena nic spatneho 😖 , ale jenom treba proste klidnejsi miminko ...

xenie131
23. kvě 2008

rezinka: pohyby sem cítila kolem 19tt, byly to takovy tiky jako když ti cuká sval ze začátku, taky se mi zdálo, že se hýbe jen jedno mimčo, ale pak mi bylo řečeno, že mají ještě dost místa a je těžko řict, ktery mimčo se hýbe, ale taky sem měla dojem, a to i když pak byli kluci větší, že Filípek nalevo se hýbe mín, hold sem si říkala, že je klidnější a flegmoš po tátovi, ale pak, nevzpomenu si v kterym tydnu to bylo se to otočilo a matýsek byl klidnější a ted ke konci mi dávají zabrat oba dva najednou 😀 takže se ničeho neboj, to je normálka 😉 rukama na břiše to bylo cítit ty pohyby až mnohem později..

daiquiri
24. kvě 2008

rezi: my máme pejsky dva, ale už jsou docela velký, jednomu je 8 let a druhýmu cca 7 /je z útulku, takže to nevíme jistě/, ale jsou jak štěňata. Neposlušný, jeden táhne doprava, druhý doleva, takže je to docela náročný.
Maďarský ohař je nádherný, taky můj sen, ale potřebuje hodně pohybu.

Jinak ty vnitřní pohyby už jsem taky cítila v 17tt a ty vnější tak kolem toho 20 tt. Já to všechno cítila dost brzo.

simonac: doufám, že budeš mít čas odepsat na otázky od rezi, taky jsem zvědavá 😀

xenie131
24. kvě 2008

krásné sobotní ráno

my sme měli tři hrafany, jednoho belgičáka ovčáka, to byl pan pes, měl 13 let, zlomil sikoleno, operace by stála 30 tisíc a prý by ani nemusel přežít narkozu a jelikož měl ï strašny boule pod ocasem, ze kterych sem tam tekla krev, tak nám dr doporučili ho uspat, byl to boj, kdyby byl mladší, tak bysme do toho šli, takhle sme ho nenechali rápit, to už sem byla těhu, když k tomu došlo, strašně sem brečela, dostala sem pomalu záchvat, hrůza. Fakt to byl pan pes, úžasnej. Ted máme ještě takovy dva menši ratliky, oba z útulku, jeden je míšenec cosi s jezevčíkem, je drsnej obranář je mu 7a1/2 a druhej je cosi s bordel kolií, je strašně hyperaktiní a paličák a jsou mu 4aněco. Tak sem zvědavá, jak budou na kluky reagovat.

simonac: a nějaky fotečky doplnit 😅 😀 😉

rezinka
24. kvě 2008

xenie tak tos me uklidnila s tema pohybama 🙂 !
daiq a tys je teda i na pomak citila uz ve 20 tt?? a co ted, jak je citis ted??

s pejskama je to fajn, ale musi poslouchat, jak jsou to hafani se svym rozumem, jak popisujes ty daiq, tak to si nedovedu predstavit, ze bych je vzala na prochazku - ja kocar a k tomu 2 psi, kteří neposlouchaji, to bych z te prochazky asi moc nemela 😀 Me se ten ohar prave taky libi uz hrozne dlouho, podle toho, co jsme o nem nacetli, tak by mel byt dobre vychovatelny, ale clovek musi byt od stenatka nekompromisni, coz bude spis zalezitost manzela, ja az uvidim to male roztomile stenatko, tak z nej budu hotova a nedokazu na nej hulakat povely 😀 , ale to se prave musi. no a co se tyka vybehu - mame za barackem docela velky prostor na behani (pole ...), tak v tom snad jednou problem nebude. ale to musi pproste poslouchat na slovo, abysme ho mohli bez problemu poustet bez voditka ...

xenie131
24. kvě 2008

rezinka: jj, bud v klidu, neboj, pohybů a šílených kopanců si ještě užiješ až až 😉

my bydlíme na dědině, za domem jsou pole a zahrádky,tak tam s něma chodíme ven, naštěstí su naučení bez vodítek aposlechnou, takž procházky s kočárkem a s něma by neměl být problém. Taky nemám ráda drsnou drezuru,a le ono to jinak ani někdy nejde, když chce mí člověkposlušnyho hafana...ale je paradox, že u nás sem ta přísnější já 😅 😀

rezinka
24. kvě 2008

tak to vam musim hned napsat-ted jsme koukali s manzou na TV (na Mash) a me se udelala takova mala boulicka vlevo od pupiku. Tak jsem si na bricho hned dala ruce a sem tam jsem citila malinke zatlaceni. Jenze ja se porad bala, ze si to jenom namlouvam,tak jsem rekla manzovi,at mi da na bricho ruku,no a chvili cekal a pak to taky citil,oba jsme z toho byli uplne pryc,no a jeste k tomu to bylo zrovna nalevo, coz je strana, kde jsem prave ted nic dlouho necitila, tak jsem z toho docela hotova 😅 , tim spis, ze uz to citil i manzel 😅

xenie131
24. kvě 2008

rezinka: tak to je super, no vidíš, prcek bude taky číslo 😉 ty první pohyby sou super, počky, až budou větší, to bude ještě větší prča 😉 😵

rezinka
24. kvě 2008

jsem z toho fakt hotova, tim spis, ze to zrovna prislo v dobe, kdy jsem koumala, ze je divny, ze citim porad jenom toho vpravo. pak vam to napisu, vy me uklidnite a jak kdyby to ten vlevo vycitil a chtel se prihlasit o slovo taky 😅 Je to krasnej pocit !!
xenie a řádili kluci nekdy tak, ze jsi to na brise primo videla??

xenie131
24. kvě 2008

rezinka: jj, vidíš bouličky, a jak sou vetší, tak je to krásny vlnobytí toho bříška, je to bomba, sem tam nechají někde tvrdou bouličku, tak dycky přemýšlím, co to je a jemně do ní štouchám a oni zas do mě, je to krása, fakt si to užívej, stojí to za to, bomba 😵 ted když se vrtí, tak mám břicho fakt jak rozbouřeny moře, kolikrát v čekárně u dr se na mě ty maminy dívají, jak kluci ádí a usmívají se, je to nádhera..

simonac
24. kvě 2008

ahpjky holky, můj právě vyrazil se všema 3 dětmi ven, takže mám minutku
včera na procházce to bylo super, sice sem tam zaknurkaly, ale dalo se to, jinak nám trvá hodku az hodku a půl nez se vypravíme, neumím totiž zatím kojit oba naráz, takže zatím je to fakt makačka, anad se to zlepší
v noci ještě toho pětiletého chytl zub - rval jak tur, takze ráno na pohotovost ☹

v noci spinkají, ale budí se každý jinak po dvou až 4 hodinách, je to sicece zápřach, ale nevadí, to se nějak zvládne hlavně at jsme vsichni zdraví 🙂

jdu se trochu namalovat, vyrážíme k tchýni na oběd a vy odpočívejte co můžete, protože pak už si opravdu odpočinem až v hrobě 🙂 😉 ☹

xenie131
24. kvě 2008

simonac: téééda, to máte furt rušno... já doufám, že se pak naučím kojit oba najednou, jinak se asi snad ven ani nedostanem, ty seš šikulka, taky to určo zvládnete, jak mí říkala PA, hlavně to nevzdávat a pořád to zkoušet 😉

rezinka
24. kvě 2008

nedavno mi kamaradka co ma znamou s dvojcatkama rikala, ze ta znama - aby je naucila mit v noci stejny rytmus a prave aby nedochazelo k tomu, ze se budi napreskacku (to by se pak mamina asi nevyspala v noci vubec 😒 ), takze proste kdyz se vzbdilo jedno v noci na krmeni, vzbudila nekompromisne i to druhe a nakrmila obe najednou. pry to chvili trvalo, ale postupne si na ten stejny rezim zvykli a pak uz to bylo dobre ...

rezinka
24. kvě 2008

xenie ty to popisujes tak hezky, ze se na ty pidi kopanecky ted tesim jeste vic 😵 !!

xenie131
24. kvě 2008

rezinka: to je dobry, to asi taky budu praktikovat, když jeden, tak i druhej a hotovo... jen aby mi to vydrželo...

jj, těš se, je to fakt nádhera, sme z toho dycky celé pryč, to si fakt člověk musí zažít, to se nedá popsat, jaky to je, prostě je to bombasticky 😵

dvojmama
24. kvě 2008

Ahojky těhulky
Jsem na vás zase dloooouho nemrkla, tak jsem tu 🙂 Jak se vede? Co bříška?

xenie: téééda ty jsi už v 35tt 😵 jak se cítíš?

simon: moooc gratuluju k mimískům 😵 nemáš nějaké fotečky? 😉 A kojení obou najednou mi zezačátku taky nešlo. Naučila jsem se to asi po 3 týdnech, to máš ještě čas 😉

rezi: přesně tak jsem to dělala já. Vzbudil se jeden, vzbudila jsem i druhýho. 😉 Jiná možnost, aby se maminka alespoň malinko (ale fakt malinko) vyspala není..

xenie131
24. kvě 2008

dvojmama: ahoooj
jj, celkem to de, chytám nerva, ale je to v rámci tolerance, v úterý nastupuju do nemocnice, aby mě měli pod dohledem, dr říkal, že možná příští týden pudou kluci na svět, nebo ten příští, tak sem zvědavá, zatím sem já i prcci v pořádku, tak jen at ještě přibírají, at pak můžeme brzo všichni společně domů...

dvojmama
24. kvě 2008

xenie: to už se ti to pekelně blíží vid? Tak teď už vydržet a mimísci budou s tebou 😵 Jéé ale letí to, si ještě pamatuju, jak jsem takhle byla já. Pořád jsem se bála porodu a toho všeho potom, ale nadruhou stranu se straaašně těšila až je uvidím, budu moct si je pochovat... 😵 😵 To na tebe budu mooooc myslet, ať máš rychlý porod, krásný zdravý dětičky a ať vás brzy pustí domů 😉 😵

xenie131
24. kvě 2008

dvojmama: jj, letí to, i když ke konci se to zdá nekonečné.... moc se na ty prcky těším... jj, mám úplně stejny pocity, strach, ale velká radost, že je konečně pomuchlám.. díky díky moc, už to hold nějakzládnout musíme
tééda, koukám na fotečky, oba dva jsou moc kouzelní a dáblíci jim září z očí 😵 a taky koukám, si vůbec neměla popraskany bříško... já at mažu od záčátku vším možnym, nic nezabralo a pupek má samou ošklivou jizvu 😢

dvojmama
24. kvě 2008

xeni: děkujem 😵 ďáblíci to jsou už teď, to jsem zvědavá co z nich ještě vyroste 😵 Bříško jsem popraskaný neměla naštěstí, hodně jsem ho mazala vším možným, ale je to taky hodně o pevnosti kůže. Mojí mamce bříško taky nepopraskalo a to měla ještě větší než já 😉

xenie131
24. kvě 2008

dvojmama: bude z nich správná dvojka, neboj... taky mažu vším možným a stejně nic, stejně to nepomohlo..chjo... snad to aspon trocha vybledne ale krátky triko nebo dvojdílny plavky asi nehrozí... ségra tak malě popraskyna břicho a to čekalo jedno mimčo...no co už no..hlavně at sou kluci fit

xenie131
24. kvě 2008

za chvilu dorazí ségra, tak se du dat trocha do kupy, zatím papa

fiallinka
24. kvě 2008

xenie: 35. týden, to je nádhera, a v té nemocnici budeš jen takovou chvilinku, že ti to ani nepřijde...

rezi: já už je chci taky cítit!!! Kdys je ucítila poprvé? (jsem 16+2 a vím, že je to ještě hodně brzo, ale stejně...)

dai: mám dotaz tak trošku mimo: taky máme psíka z útulku, a samozřejmě nám leze i do postele, i když ho dost vyhazujeme... jenže teď mne hrozně štvou ty jeho chlupy (černé, krátké, všude zalézají...), protože je mi jasné, jak se to na světlé oblečení miminek bude chytat.. nemáš nějaký recept, jak chlupy odstranit?

dvojmama
24. kvě 2008

xeni: neboj, vybledne to 😉 Krátký triko a dvoudílný plavky zatím nehrozí ani u mě - ta hnusná pneumatika jde dolů strašně pomalu 😝
Tak papa a pokud už se 'neuvidíme' tak přeju hodně štěstí a držim palečky 😉

fail: ahojky 🙂 Já jsem první pokyby cítila v 19tt+4 takže je to opradu ještě bŕzy 😉

xenie131
24. kvě 2008

fiallinka: no, počítám, že tam tak tři týdny až měsc budem celkově, neli dýl, ale jak budou kluci na světě, bude to zas hned jiny tam byt...
na chlupy je takovej ten speciální kartáč, jako by, bud je to ze sametu a nebo je to ta rourka, která má na sobě jakoby lepící papír, tím to de hezky dolů...máme ten samej problém, dva krátkosrstí hafani, ikdyž sou na chodbě, dovnitř se i tak kolikrát vecpou, ale jak budou kluci doma, tak sem nepáchnou, ale ty chlupy se stejně dycky nějak na to oblečení trocha dostanou....

dvojmama: no a to je druhá věc, odstranit pak to vytahany břicho 😀 😝 moc děkuju, už to nějak doklepem, holky sem budou dávat pzrávy, kdyby ses chtěla pak nakouknout, papa

simonac
24. kvě 2008

xenie.. tak to jsi fakt šikovná já ležela ve zlíně od 32plus 4, tam nechávají dvojvaječná dvojčata do 37 týdne, dýl nee, pak porod vyvolají stejně jako mně
na pokoji se mnou ležela maminka jednovaječných kluků a tu nechali jen do 34 týdne, že dýl nenechávají, tak jí naplánovali císaře

helisek84
24. kvě 2008

Ahoj holky, ani já jsem tu dlouho nebyla...co sem četla ty špatné zprávy, nějak mě to sem netáhne...snažím se myslet optimisticky, i když život není růžový...

Dneska jsem ušila kapsář k přebalováku, ten už je smontovaný. Včera jsme přivezli druhou postýlku, sice počítám, že budou prcinky nejdřív v jedné spolu, ale sháněla jsem tu samou, co máme a povedlo se. Tak pomalu kompletujeme výbavičku...a potom se vrhnu na věci do porodnice.

Tak mě napadá - kde se dá sehnat nějaká hezká noční košile s dlouhým propínáním? Nechci tu s dírama na kojení, to mi připadá ujeté 😅

Přes pupek už měřím rovný metr a včera jsem se chechtala v aquaparku - manža se rochnit a já seděla na kraji s ponořenýma nohama a pozorovala mě taková malá holčička - ještě neviděla vyvrženou vorvaň a mně se celé břicho zrovna hýbalo.

Rezi: jestli je chceš cítit oba, tak zkus fintu - lehni si nejdřív na jeden bok a vydrž tak půl hodinky, až ucítíš, tak se zase přetoč na druhý bok. Vyčetla jsem to v chytré knížce a když se mi zdá, že se prciny dlouho neozývají, tak je tímhle zaručeně proberu 😀

fiallinka
24. kvě 2008

heli: chápu, že se ti tu nechce číst něco špatného, ale já mám pořád pocit, že se ještě nic špatného neděje, miminka jsou v bříšku, jen u meleri to jedno vzdalo, to je smutné, ale po letech čekání je to i tak zázrak a bude aspoň bezproblémové těhu... ale v těhotenství určitě je nejlepší mít přísun co nejlepších zpráv...

xenie: vlastně ty tam budeš ještě i s mimíšama, to je jasné - ale porod se myslím kvapem blíží, už to máš hrozně blízko, a ta doba, kdy u sebe budeš mít kluky, určitě bude už krásná 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru