Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

sindynka
22. srp 2009

Tetes..To jste měly asi nějaký divný.My měly lagunu taky a ještě safrana a oba měly pásy krásně dlouhý na to aby se vajíčko mělo přiděl,tak jak má..

maui
22. srp 2009

Darling, Arwenka, krásná autí, gratuluju...vy už jste teda nachystané! 🙂 Já si dnes přivezla od švagryňky domů první oblečení pro mimísky a trochu jsem se kochala🙂 Víc si zatím nedovodolím. I doktor mi řekl, že těhotenství, které prožívám se svými dvojčaty , je vrcholně adrenalinový zážitek pro každého porodníka a do samého konce nelze s určitostí říct, jak to dopadne 😔 No já samozřejmě vím, že dobře 🙂 🤐

beruska5
22. srp 2009

Ahojky.Bali mě nejdřív lékař řekl že tam budu asi týden jen preventívne ležet a až pak pujdu na porod.Bila sem dost neštastná,nemocnici nema asi nikto rád a zbytečne tam ležet když mi nic není se mi zdálo taky dost divní,ted je muj lékař na dovolené,tenhle týden sem se bila domluvit ze zastupujícim lékařem na porodu a ten mi řekl abych ve stredu 26.8 nastoupila ráno do porodnice a na druhej den ve čtvrtek hned udeláme císaře a že nevidí duvod proč bych tam mela zbytečne vyčkávat,tak sem ráda.Každej lékař má trocha jiné nároky 🙄
Mi máme trocha potíže napasovat do nášho starého renaultu25 dve autosedačky a ješte sedačku pro holku,stále nám to nepasuje. 😖

sindynka
22. srp 2009

Beruska..Ono je někdy lepší to vzít císařem dřív než čekat.Snad to všechno holky zvládnete v pohodě.My problémi s autem neměly,kluci byly sami takže tohle jsem naštěstí řešit nemusely.

arwenka
22. srp 2009

ahoj, dobry vecer. Tak nase dnesni ranni pokus skoncil mymi cim dal itenzivnejsimi poslicky, ktere nejsou ale nijak moc pravidelne, tudiz nevim, jestli jet nebo nejet. Usoudila jsem, ze pockam do rana, pak na to asi bude potreba vlitnout jeste jednou a hned na to vlezt do horke vany...pak uz nevim, leda skoky ze skrine 😠 😠

A k auticku - ja Scenika kupovala po mnohych doporucenich maminek s detmi, nikdo problem nemel, tak doufam, ze to bude OK, taky jsem dneska na ty pasy koukala a jsou fakt taaaaaaakhle dlouhy 😉

fiallinka
22. srp 2009

naatasa: ahoj, neznáme se, jen jsem tu tak nějak z nostalgie nakoukla, protože jsem tu taky chodila - pokud se ta váha bude hodně odlišovat a průtoky pupečníkem budou špatné, tak ti vyvolají porod dřív, protože to menší mimčo už by na tom nebylo s vývojem nejlíp...ale ten rozdíl může být i v jiných věcech (holka - kluk, jiné vývojové tempo), tak neboj - hlavně že to ví a ohlídají to 😉

arwenka
23. srp 2009

Ahojky dvojmaminky moje, tak mi to po sprse vcera vsechno preslo a v noci se nedelo vubec nic, ted rano jsme to popohnali znova - jenze jsem si uvedomila, kdo ma dnes svatek a to ji prce nemuzu udelat 😒
Zkusim udelat vsecko proto, aby se mohly deti narodit zitra - to mam totiz narozky ja a to by byl pekny darecek 😵 😵

balina
23. srp 2009

ahojky, to jo arwenko, to by byl darek uuuuuplne nejlepsi. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

naatasa
23. srp 2009

Ahij fialinko, děkuju za odpověď.
Znám Tvůj příběh, četla jsem ho tady než jsem sem začala přispívat, pročetla jsme celou tehdejší diskuzi, jak jsi byla stále v nemocnici, že ti měli vyvolávat porod a pak napsala Tvoje sestra :( Popravdě je to můj velký strašák, že se něco takového může stát, po tak dlouhé době čekání...ale asi to nechceš rozebírat, musí to stále moc bolet. A já si myslela, že to že mě teď budou hospitalizovat a budu tam až do konce, je vlasltně dobře, že budu pod dohledem...
To svěďavku, co jsi měla ty tehdy, mám taky, i s vyrážkou, navíc vysoký tlak, otoky, trochu bílkoviny v moči, hůř kompenzovanou curovku, vysoký nitrooční tlak, ty průtoky a ještě mi ředí krev injekcema...si říkám, že to snad není ani možné, aby nakonec bylo vše v pořádku...a jestli ano, tak to bude malý zázrak. myslím, že mi porod vyvolají i dřív, než ve 36tt. asi bude záležet na tlaku. KŽDOPÁDNĚ UŽ TO CHCI MÍT ZA SEBOU.
Přeju Ti moc sil, které musíš mít na Juráška...

arwenka
24. srp 2009

Naat, prosim Te, popsala bys mi tu svedavku s vyrazkou? Mam totez, ale fakt silenou a vubec nevim, z ceho to je !!!

naatasa
24. srp 2009

arweno, je to něco příšerného, svědí to nejvíc na rukách, začalo to teda na břichu a na kolenoua teď mě svědí celé tělo a mám už i rozškrábanou vyrážku. A jde to poma,u i do ruk, mám to cca 10 dní.
v nemocnici mě poslali na kožní a nic nezjistili,ale prý se to tak v těhotenství stává, jmenuje se to těhotenská dermatitida, dali mi nějaké léky atekutý pudr

arwenka
24. srp 2009

Naat, no tak to si muzeme podat ruce, jen jsem nestihla to kozni 😠 😠
Svedi me ruce, trisla (tam mam brutalni vyrazku), stehna. Rozskrabany to mam na tech trislech az do modrin a doufam, ze to zmizi, protoze si prijdu jak se svrabem 😠 😠

zuzka72
24. srp 2009

Ahoj holky tak já jsem včera potkala naprosto bombastickej kočárek na dvojčata, jezdila s ním jedna paní z vedlejší ulice-babička. Říkala, že mi zjistí vše kolem něj, kde za kolik a tak, a jen, že si pamatuje, že je kupovanej na Slovensku a vyrábí se ve Francii, ale víc, že zjistí od dcery-ale ten je fakt ŠPICA. Hned, jak to zjistím, napíši vám to.

naatasa
24. srp 2009

arwenko, prý to zmizí po porodu, taky tam mám modřiny, kolem mě to mělo hodně holek, tak 14 dní před porodem a pak to bylo fuč. Ten pudr ani ty léky stejně moc nezabírají, dnes v noci jsem se skoro nevyspal,a pomáhá mi kupel, na střídačku teplá a studená

naatasa
24. srp 2009

zuzko super, škoda, že už jeden máme 🙂 skoro doma.

naatasa
24. srp 2009

http://www.dvojcata.cz/forum_all.php?idtema=17&...

jinak tady je odkaz na diskuzi k té vyrážce, jsou tam nějaké rady, co by mohlo zabrat...já už zjoušela myslím vše

beruska5
24. srp 2009

Ahoj mamky.No co ako sa mate?Ja sem tu svedavku mela asi dva mesice dozadu a jedine co zabralo bila obyč.calciová mast z lékarne,bojovala sem stim skoro mesic a pak asi po jednom tydnu s calciovkou to zmizelo uplne i to svedeni.Mela sem to na brichu,prsach a rukach.
Co arwen jak si na tom po psychickej stranke? ☹
Já už začinam bit dost nervozni 😝
Mela bych se tešit ale strach se zvetsuje,ve stredu kdyz nastoupim do porodky se obavam ze takovej vysokej tlak tam jeste nemeli 😖

arwenka
24. srp 2009

Tak jsem tady z mesta, jsem rada, ze ta vyrazka neohrozuje deti, teda ale dneska je musim nasillim budit, klepu brichem, az to boli, probudila se holcicka, ale chlapecek jen na chvilku a pak oba zase usnuli - tak nevim, zda se chystaji na porod nebo me strasej 😒 😒

Beru, neboj, ja se taky bojim a kazdy rika, ze cisar nic neni..

beruska5
24. srp 2009

To se jim to říká ze to nic neni,ich nikto nereze.Chlapecek je dnes az moc aktivni ale holka je jak pěna tak to stale nervozne kontroluji.

maui
24. srp 2009

Ahoj čekatelky i skororodičky 🙂
Já mám za sebou další kontrolu kvůli protilátkám. Holky jsou v pohodě,ale dělají si, co chtějí. Před týdnem byly krásně obě hlavičkou dolů a dnes je jedna koncem pánevním a druhá příčně. Hlavičky mají přitom u sebe, takže doktorka, která jim chtěla změřit průtoky, z toho byla pěkně nešťastná. Po půlhodině to vzdala a zavolala zkušenější kolegyni 🙂 Jinak nevím, co se u Apolináře děje, ale dnes jsem na UZV se vším všudy strávila 3 hodiny! 😠
Holky, Arwenko, Beruško, já na vás tak myslím a už se tak těším na první krásné zprávičky!!! 😵 😵 😵

beruska5
24. srp 2009

Ahojky maui.Od 26tt mám obe mimca hlavickama dolu,asi sou moc line 😎 po tatovi 😵
Manzilek mi slibil ze hned vam sem da spravicku po porodu a potom co se trochu spamatuje 😀 😀

darling007
24. srp 2009

Ahoj holčiny!
Tak jsem dneska celé dopoledne běhala kvůli autíčku. Na STK, na policajty přihlásit a pro čísla, ještě musím odhlásit favorita a nechat ho zlikvidovat, chudinku 😢
Arwenko, holka, jakpak se máš, jak jsi na tom?

arwenka
24. srp 2009

Ahojky maminecky, ahojky Darlisku 🙂
Ted jsem uspala Danuli, z vybru se vratila nekdy v sedm a cekam na Jardu. Mam divnej pocit z te stredy a ctvrtka a vubec z toho, ze se nejak malo hybou.
Zitra jsem objednana na pasy a taky na evidencku a na prepsani auta, snad to vsecko vyjde.
Jak je, holcinky?

Beru, jake jsou pocity?

beruska5
24. srp 2009

Arwi pociti uplne na h...o 😝
Je to stale horsi a horsi,a ti si v klidu?
Este sem se vytocila na tchana,na posledni chvili mi oznamil ze nevi kdy nam doveze postilky,ze zapomnel zistit ci mu vlezou do auta,a samozrejme dnes zistil ze nevlezou,takze miminka po navratu domu budou spat asi v suplicich v komode 🙄
A to sem mu opakovala asi dva mesíce,na psychice to neprida,doufam ze nam aspon do zacatku skolniho roka nezapomenou dovest holku 🙄 🙄 aby vubec nastoupila do skoly
A jeste mne hrozne trapi zaha,uz se to neda vydrzet 😢

arwenka
24. srp 2009

beru, to je osel...ja nemam kocarek a buhvikdy bude porodne, ted do toho ty pohyby citim min, pocity na pytel, porad mam dojem, ze nemam spousty veci a nevim, ktere to jsou 😠 😠
Zaha me v noci dokonce budi stejne jako ta silena svedavka a zacinam mit strach, aby se treba jednomu neco nestalo, kdyz ho min citim. Jsem paranoidni.
Proste nam to dopadne DOBRE a hotovo !!!!! Jasny? 😵

beruska5
24. srp 2009

no tak to kocar taky jeste nemam,a taky mam pocit ze mi toho moc schazi ale nevim co 😝,manzel mi prave rekl ze pri rozum schazi 🙄
mas pravdu dopadne nam to dobre a hotovo!!!!!
na to porodne sem teky hodne zvedava,ak to pride pozde budeme asi zrat travu 😝
uz aby sme prcki drzeli vnaruci,asi az pak se uklidnim a zistim jak sem ted silela 😅 😕

maui
25. srp 2009

Holky, já vás úplně chápu, ale nebojte, BUDE TO DOBRÝ! 🙂 Už je nevyšší čas, aby si vás doktoři vzali do parády a trochu vás zklidnili 🙂 Až budou prďolky na světě, budete se tomu svýmu neklidu jenom smát 🙂
Já včera surfovala na mimibazaru a bylo tam tolik nádherných věcí, že asi dnes neodolám a něco objednám. Aspoň ať mají holčičky něco na cestu z porodnice. Musím se oprostit od toho pocitu, že jakmile něco koupím, připravím je o šanci na život 😝 😠 A to jsem si vždycky myslela, že nejsem ani trochu pověrčivá 😲

lucy82
25. srp 2009

Ahojík kočky, tak nám nešel od neděle internet, takže už jsem byla značně nervozni. Jsem ráda že jste všechny v pořádku 🙂
Dneska jsem nemohla vůbec spát tak jsem od pěti vzhůru se na to fakt vybodnu už 😠

Včera jsem byla na kontrole tak Nelinka má 1359g a Sofinka 1339g není to málo?! no a co myslíte kam se nám Sofinka otočila? Večer před kontrolou jsem na boku měla strašnou bouli a pořád se mi hýbalo břicho a bylo pěkně křiví, tak říkám manžovi ať kouká že Sofinka se otáčí z příčné polohy 😉 No ale špatně, je nožkama dolů a hlavičkou mi tlačí na žebra, doktor říkal že se ještě může přetočit, no uvidíme, ale moc prostoru na přetočení tam teda není, by mě stejně zajímalo jak se tam vejdou 😅

darling007
25. srp 2009

Ahoj Arwen, Beru a ostatní!!!
Moc moc držím palečky, určitě to všechno v pohodě zvládnete a zapomeňte na pochmurné myšlenky, TO BUDE DOBRÝ!!! 😵 Všechno dobře dopadne, zkrátka musí... 😉
Mauísku, taky mám strach cokoli koupit, taky si říkám, že je ještě čas a abych to neuspěchala. Aby se něco nestalo...

beruska5
25. srp 2009

Ahoj holky.Vy teda brzo stavate.Fakt ze sem sla spat az kolem 02:00 rano ale takhe brzo?
Tak dnes vse uklidim,nachystam a pak se ukousu. 🙄
Zaha porad hnusna 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru