Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

rezinka
16. čer 2008

fialinko tak dej pak po utz vedet !! snad se taky dockas zase nejake pekne fotecky 🙂

me by se ten zimni fusak (ten fleesovy oblecek) hodil ten tmave sedy a taky se mi hrozne libi ten khaki. tak jeste nevim, ale urcite jim je poridim. no a ten pytel na spani - tak to je dobre, ze fial pises, ze je velky, protoze jak tady uz nekolikrat padlo, tak cca do 3 mesicu spinkaji vetsinou v zavince a pak by to mozna mohlo byt uz tak akorat, od tech 4 mesicu vys ...

daiq ja nevim, myslim, ze bych miminka prikryvala mozna i kdyby byly v te zavince a pak i v tech spacackach, kdyz je budeme mit na podzim (a pak zima ...) , tak treba je vyuzijes hned od zacatku. no a jenom pod perinkama - tak to pak asi az vyrostou z tech spacacku ...

z359
16. čer 2008

Lenisku, mě taky dvojčata poznali už na prvním utz v 7tt, jsem také z dvojčat a normálně je máme v rodině ob generaci, ale brala jsem prášky, abych mohla otěhotnět a tam psali, že je riziko vícečetného těhotenství. Vím, že dvojčátka jsou moc hezká, ale nikdy jsem je nechtěla, je to docela finančně náročné. Ale teď už se na ně těším a chci jen, aby byli zdravé a to že budou dvě už je pro mě vedlejší. Jo a taky jsem četla, že dědičnost dvojčat v rodině přenášejí pouze ženy, a to ještě pouze ty dvojvaječné, jednovaječné jsou prý jen náhoda

z359
16. čer 2008

a jak jste psali o těch odsavačkách hlenů, tak švagrová má tu na vysavač a říká, že je nejlepší, že měla i jiný, ale tahle je rychlá, bezpečná a hlavně velmi účinná. A zkoušela jí sama na sobě a prý to vůbec nebolí a ani to není nepříjemný a i ty děti musejí být radši, protože to trvá jen pár sekund. A stojí jen 300, což není zas tak hrozná cena, využívá jí ještě i ve 2,5 letech dítěte a ještě jí určitě využívat bude

fiallinka
17. čer 2008

holky, tak jsem tu po ultrazvuku. První zpráva je zásadní - všechno je v pořádku 🙂. Druhá mne fakt šokovala, musím to ještě trochu rozdýchat - čekám dva kluky. No, moje touha po holčičce se očividně nenaplnila... no musím se s tím smířit (samozřejmě, že je to v podstatě jedno, nestěžuju si, no ale tak nějak jsem doufala...).

Jinak ale ultrazvuk byl fakt kraťoučký, max. 10 minut obě děti, a fotku nemám - nechala jsem si z toho nahrát dvd, protože manžel tam nemohl být. Jen vím, že obě mají v podstatě všechny míry 20+3, (takže přesně o týden větší), ale váhu a velikost mimin vůbec nevím, ten doktor to vůbec nepočítal a když jsem se ptala, tak taky přesně nevěděl. Tož čekala jsem nějaké podrobnější vyšetření, ale zas věřím, že když doktor na první pohled vidí, že je vše v pořádku, tak už to nemusí moc prohlížet... holky, kolik jste ty míry měly v 20. týdnu, ať se zorientuju?

skarbek
17. čer 2008

Ahoj holky!

fial: jéééééééééé,to je supr!Moc gratuluju k raráškům!Jsi na tom stejně jako jááááááá! 😀 úplně chápu tvé rozčarování,že nebude holčička,taky jsem si na ni myslela,ale věř,že to přejde a ty budeš ráda,za to,co je!A byl si úplně jistý,doki?Vše bylo vidět?Jsem tak ráda,že je na tom někdo stejně,mám obrovskou radost!Samozřejmě i z toho,že je vše oka!Jo a co taťulda na dva kluky?

skarbek
17. čer 2008

holky,kdo má nastudováno něco o matracích do postýlky? Nemám moc času teď vysedávat na netu a pídit se po tom,ale chtěla bych o tom něco vědět.Příští sobotu bychom měli jet na mega nákupy,tak bych chtěla pořídit,ale nevím si rady.A na prodavačky nechci spoléhat,páč jsou to většinou podávačky a o zboží neví nic ☹ Hodně se mluví o matracích polokokos-to je kokos+molitan?V čem spočívají jeho úžasné vlastnosti?

fiallinka
17. čer 2008

skarbek: jé, tak to jsem ráda, že mám u někoho podporu, ale řeknu ti, byl to šok, fakt jsem doufala v holku a asi se chvíli budu vzpamatovávat 🙂, no a manža to ví jen po telefonu (jela jsem na školení přímo od doktora) a vypadá, že je z toho taky vedle, prý je mu to úplně jedno, ale je mu líto mně 🙂, tak jsem ho upozornila, že budeme mít asi 10 dětí, dokud se té holky nedočkáme. Všechny víme, co jsou chlapi zač, že... naštěstí já budu mít ty nejhodnější a nejlepší na celém světe 🙂, no možná ještě ty... a tak... a MUDr. to řekl okamžitě a řekl, že to jasně vidí, podle mne to viděl ještě dřív,než se podíval na druhé děcko 🙂, já jsem to neviděla vůbec, ale mám dvd, prozkoumám to.

skarbek
17. čer 2008

fial: a ty rozměry ve 20+1 jsem měla 292g a 300g,míra cca 14cm,ale už se to nedalo dobře změřit,je to jen orientační,kluci už se nevešli celí na monitor,tož mi to změřil,jen proto,že jsem chtěla.Hodný,že! 🙂 Myslím,že rezi měla prcky o něco větší,ale jak psala tehdy,roli tady hraje už opravdu každý den.Kluci měli pak za týden už 420g,což je neskutečný nárust! 😵

rezinka
17. čer 2008

ahoj holky 🙂 rano mi vubec neslo prihlasit se na konika, ale ted uz to nastesti zase frci 🙂
fial hlavne, ze je vsechno v poradku, to je to nejdulezitejsi a holcicka bude holt 3. v poradi 😉 😵 !! Ja jsem taky vzdycky chtela alespon jednu holcicku, ale ted tak nejak porad pocitam se dvema klukama, koukam vic i na oblecky prokluky, no nevim, vsichni to rikaji, tak uz me asi uplne zblbli 😀 Tak uvidime, snad se za tech 14 dni na 3D ukazou 🙂 Taky jsem vystrachala zpravu z toho 20tt, tak mrnousky uz mi nemerili, ale alespon vahy - tak ty byly: 394g a 375g, takze o neco vetsi, nez u skarbek, ale kdo vi, treba nas jeste ty jeji lumpici predezenou 😀
skarbek s tema matracema je to dobry dotaz, taky je budu v nejblizsi dobe shanet a nevim o nich vuuubec nic. ja teda jeste nemam dane do kupy ani postylky, coz je zaklad (i pak kvuli rozmerum tech matraci), ruzne si je popujcuju, uz jsem to zaurgovala, abych uz je mela doma, tak pak budu taky resit hned matraci ... ja jeste nemam ani povleceni, perinky, to polstrovani do postylek ... ale az tu budu mit postylky, tak se na tohle vsechno vrhnu (a povleceni budu vybirat asi az budeme vedet, co to bude)

rezinka
17. čer 2008

jo a holky, jak jsou v ruznych tech lekarskych zpravach ty udaje napr. 20+3 apod. ..., tak manzel se prave na tom utz ve 20tt ptal doktora, co to vlastne znamena. no a ja hned z toho lehatka, jak nejvetsi machr, ze tyden+dny... jenze ouha, doktor me hned zarazil a rekl, ze to s timhle nema vubec nic spolecneho, ze je to pry jenom nejaky statisticky udaj podle nejakych tabulek, ze je to zkratka vylozene orientacni udaj pro doktory a ze s tydnama a dnama to nema nic spoleceho. no byla jsem z toho uplne paf, docela rozcarovana, tak nevim ... 😕

daiquiri
17. čer 2008

z359: my taky s variantou dvojčat nepočítali, i když nás na to upozorňovali, když mi dávali dvě vajíčka. Já vůbec byla překvapená, že jsem těhotná, pak další šok, že jsou dětičky dvě 🙂 Ale rychle jsme si zvykli, vůbec je to zázrak. Já už se tak nějak začala smiřovat, že třeba děti mít nebudu a najednou čekám dvě 😀 Takže jsme šťastný prostě dvojnásobně 😀

fial: to je dobře, že je všechno v pořádku. Popravdě tě docela chápu, já se taky modlila, aby to nebyli dva kluci, přála jsem si aspoň jednu princezničku 😀 Ale je jasný, že to v tuhle chvíli není důležitý, hlavní je, že jsou zdravý a v pořádku...
Já už si to teda vůbec nepamatuju a tu zprávu má můj dr. Ale myslím, že jsme se tu nedávno s rezi o tom bavily, že měli tak necelých 400g??? A teď koukám do tabulky co tu mám a ve 20 tt by mělo mimčo mít
16cm a 255g, ale vždycky když jsem se do tý tabulky dívala, tak prckové měli víc.

skarbek: my koupili tu kokosovou.
Tady je kdyžtak článek, není to tak dlouhý, tak snad najdešco potřebuješ...
http://www.babyweb.cz/Clanky/a585-V-cem-bude-sp...

daiquiri
17. čer 2008

Jo a fial: tady je odkaz na tu tabulku, ale mně to teda moc neodpovídá, vždycky jsem měla prcky větší 🙂

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

skarbek
17. čer 2008

daiq: díky za tip,přečetla jsem a zkusím najít něco podrobnějšího,ale jinak stránky fajn,hromada zajímavých věcí 😉 no a jak čtu rozměry tvých a rezi prcků,tak si říkám,že ti moji oproti vašim o dost menší 😨 co z toho vyvodit? Jsem z toho trochu nesvá....... 😒

rezi: postýlky už mám zajištěné,jednu od tetky a druhou od manžovy známe-jeji chlop je stolař,tak vyrobil,je to masiv a asi bude supr,zítra pro ni jedem.Jsem zvědavá.Ona sice říkala,že nám to půjči i s matrací,ale to se mi moc nepozdává 😒 no ještě se poptám co je to zač...

fial: chlopkovi jsem taky říkala,že do třetice se pokusíme o holčičku,ale on se na mě jen podíval a zeptal se či jsem se nezbláznila 😀

rezinka
17. čer 2008

skarbek neboj, to je prece hrozne individualni, myslim velikost miminek - vzdyt si vem, ze nekomu se narodi miminko, ktere ma 4kg a jine zase 2,5kg a neznamena to, ze je neco z toho spatne. ber v uvahu jenom to, ze mas vsechny kontroly v poradku, no a ze maji ti tvoji o nejake to deko min, nez moji a daiq, na tom prece nezalezi. a jak uz jsem psala, abysme se jeste nedivili a ti tvoji kluci nas s vahou nepredbehli 🙂 !!

matrace do postylek si chci koupit nove, nejake poradne, zdravotni ... na ty webovky jsem jeste nekoukala, ale mam je uz ulozene a az to bude aktualnejsi, tak je peclive proctu !!

z359
17. čer 2008

A v kolikátém týdnu mi nejdříve mohou říct jakého jsou pohlaví? Já jdu příští týden na UTZ, to budu teprve ve 14tt, to je asi ještě brzo, ne? A pak jdu až koncem srpna a to už budu v 21tt. Chtěla bych to vědět co nejdříve, už bych chtěla začít nakupovat, ale chci kupovat věcičky v hezkých barvách a ne v bílé a okrové nebo v podobných, ty se mi moc nelíbí a já chci mít miminka krásná. Jiné děti už mít nechceme, alespoň prozatím, třeba si to časem rozmyslíme, až prckové odrostou, ale taky bych chtěla jednu holčičku a jednoho chlapečka. Moje sestra má třeba 3 kluky a přítelova zase dvě holky, tak snad nám se povede holka a kluk, ale taky se s tím smířím, když to budou budou 2 holky nebo dva kluci, hlavně aby byli zdraví a to přeji i vám všem, abyste byli vy i vaši mimískové zdraví

rezinka
17. čer 2008

z359 obavam se, ze ve 14tt ti to jeste nereknou, ale nekomu to rekli uz treba v 18tt. ale ty jdes pak stejne az v tom 21tt, tak to uz by ti rict mohli. jde o to, jestli se vam miminka ukazou. Nase zrovna pri tomhle velkem utz stavkovaly a neukazal se ani jeden. a to jsme byli na tom utz asi 20 min. takze spoleham na 3D za 14 dni :o) Ale s tema barvama si nelam hlavu, ja taky chtela uz hrozne nakupovat, je fakt, ze jsem toho nakoupila hodne prave v bile, bezove, ale i oranzove (vsechny mam v albicku, tak muzes juknout), ale pri tech nakupech mi doslo, ze krome ruzove jsou neutralni barvy vlastne vsechny - vzdyt si vem, ze holcicka i chlapecek muzou mit: modrou, cervenou, zlutou, zelenou ... opravdu snad vsechny barvy, co jsou. jedine do ruzove bych chlapecka neoblekla 😀 Ono pak spis jde o to "dat pozor" na nejake motivy, abys chlapeckovi nekoupila sice krasne modre tricko, ale bylo by s kytickou nebo motylkem a naopak holcicce neco s vylozene sportovnim motivem (hokej, fotbal ...). Ale s barvama bych si hlavu nelamala ...

fiallinka
17. čer 2008

dai: myslím, že jsem na tom úplně stejně jako ty - ivf jsem nevěřila, že by to byly dvojčata, taky ne, holku jsem chtěla aspoň jednu 🙂, a o třetím dítku taky lehce uvažuju, no i ten hartan máme obě 🙂, a dík za odkaz na tabulku ..

rezi: ty matrace se akorát říká, že pro nedonošeňátka je lepší trošku tvrdší podklad, takže proto není špatná ta kokosová vrstva, pro větší děti se ta matrace pak otáčí, takže já asi do takové kombinované půjdu, už se mi to ani nezdá takový cenový rozdíl... a ty čísla jsou zhruba ty týdny, protože proto právě doktoři říkají, že je mimčo třeba "o dva týdny větší", ale je to pro ně v podstatě jen takový průměrný údaj - jsem teď 19+4, ale mimča jsou podle ultr. 20+4, což znamená, že jsem sice ve 20. týdnu, ale mimča statisticky odpovídají průměrným údajům z 21. týdne - ale průměrným, každé roste jinak a jiným tempem, takže na něco špatného lze usuzovat jen z obrovského rozdílu těch údajů

issaga
17. čer 2008

ahoj holky,
mooooooc vas po dlouhe dobe zdravim - byli jsme na dovolene na konci kvetna a po navratu jsem nemela ani cas sem nakouknout, holky me poradne zamestnavaji cele dny a po vecerech teprve mam cas trochu uklizet a malinko se vyspat, abych mohla fungovat. Zpetne vas nectu, to bych nezvladla, pisete toho nejak moc 😠 😀
cetla jsem jen ted posledni stranu a musim se smat - ty deticky nam to delaji naschval, kdo chce holky, ma kluky, kdo chce kluky, ma holky. ja jsem vzdycky chtela kluka... jednoho! 😀 ...a mam dve holky 😉
ale ted uz bych nemenila, jsou to zlaticka 😎

marrha
18. čer 2008

Ahojky...jestli chccete některá kočárek Hartan nějaká paní prodává na www.dvojcata.cz za 5000,- tak když tak tio zkuste...asi s eho potřebuje zbavit 😉

daiquiri
18. čer 2008

skarbek: ty stránky jsou fakt dobrý, já z nich hodně věcí načerpala a taky mám spoutu stránek vytištěných a doma studuju 🙂 Jinak my máme ty kokosový matrace, stály cca kolem 800,-. A matrace bych asi kupovala nový, sice jsem měla možnost mít po někom, ale přece jenom chci pro svý miminka nepočůraný a tak 🙂
Pokud ti doktor řekl, že je vše v pořádku, tak bych si tím hlavu nelámala, přesně jak píše rezi, ještě nás můžeš předehnat 😀

z359: mně všichni říkali, že pohlaví se dá zjistit nejdřív kolem 16 - 17 tt. Ale kamarádka teď byla na kontrole na UTZ a doktorka jí řekla, že vidí pindíka a to byla ve 13tt. Tak teda nevím....

fiall: no jo, já bych prostě chtěla být ještě jednou těhotná, sice někdy nadávám, ale na druhou stranu je to fakt ˝jiný stav˝, ale krásný, docela si to užívám. A tím, že jsem jedináček, tak prostě chci mít kolem sebe kupu dětí 😵 Ale kdo ví co bude....

ahoj issaga a marrha: jak se mají prckové, co nějaký pokroky? 🙂 Ty jo za 5 000,- to je fakt levný, ale my už jeden máme a myslím, že to stačí 🙂

fiallinka
18. čer 2008

dai: no, taky jsem počítala s dvojím těhotenstvím, uvidíme, co bude...

marrha: já už taky hartana mám, za 7.500,- Kč

issaga: no, chtěla jsem dvě holky, asi to tak prostě bývá 🙂

marrha
18. čer 2008

Fialinko...jasně..já jsme na něho ráno narazila..tka sjem říkala,že vám ho sem hodím... 🙂

Daiq...no pokroky jsou každným dnem...asi to dlouho nebude trvat a budou chodit.. 😀 😀
jsou moc šikovní...každý mi říkal,že dvojčata dělají vše opožděněji,ale není to pravda..jsou ještě šikovnější než byla NIkolka... 😅

chiwule
autor
18. čer 2008

holky, vy mě stresujete, že už všechny máte kočárek koupenej! já ho chci objednávat v jednom shopu tak max měsíc před porodem. Mají dodací lhůty týden, tak to by mělo stačit ne? 😨
a nakupování - nejraději bych vykoupila úplně všechno co mají 😀 jenže se budeme stěhovat a tak až do nového bytečku, už tak toho bude na stěhování víc než dost 😒

rezinka
18. čer 2008

zdravim vsechny 🙂
me se zrovna dneska zdalo, ze nam rekli, ze cekame holcicku a chlapecka. mela jsem v tom snu hroznou radost 😵, to by bylo asi nejhezci, ale jak uz jsem psala, pocitam spis se dvema klukama, ale na druhou stranu jsem vzdycky chtela alespon jednu holcicku, takze zkracene receno - me je to vazne asi uuuuplne jedno 😀 Ty jo, ted se mi zase pekne vyboulujou - ten vlevo mi vzdycky udela takovou vystouplou bouli vlevo od pupiku a ten vpravo se zase desne rozvaluje nasikmo od pupiku az smerem k boku k zebrum, kde me taky nejvic kope. Takze mam bricho jak nejakou nepravidelnou elypsu, no je to sranda 😵

chiw ja zase s kocarkem nervovala, ze si ho kupuju hrozne brzo, byla jsem asi ve 14tt. Jenze to byla takova nabidka, ktera by se uz nemusela opakovat, tak jsme to riskli. No a ted jsem rada, ze uz mam o starost min, protoze i tak je porad co shanet. Ale jestli uz mas vybrany a vis, ze to nebudes menit, tak to neres, objednej ho, az budes chtit a je to. Ale trochu bych se mozna bala te dodaci lhuty, stat se muze vsechno, zrovna tak nikdo nevime, jestli nepujdeme do nemocnice uz 2 mesice pred porodem (ale snad neeeeee), tak jen spis z tohohle duvodu bych ho objednala alespon ty 2 mesice dopredu. Jen pro klid duse 😅

holky a chtela jsem se zeptat - rozmery perinek pro mininka jsou asi ruzne, ze? ja treba nechci kupovat perinky v Ikee, protoze tam maji (teda alespon pro dospele) specificky rozmer polstare a periny, coz maji proto, aby si lidi kupovali i povleceni vyhradne u nich, coz nechci , chci mit moznost sirsiho vyberu... no zkratka by me zajimalo, jestli je nejaka nejuniverzalnejsi velikost polstarku a perinky pro miminka, nevite ??

alik30
18. čer 2008

Ahoj holky, muzu se pridat? Pred 14 dny jsem na testu zjistila // a dnes mi pan doktor na prvnim ultrazvuku rekl, ze jsou tam dve. Jeste porad to rozdychavam 🙂

rezinka
18. čer 2008

alik ahoj 🙂 , no to bylo asi prekvapko, vid 😀 kazdopadne vitej !! Kdyz to pro tebe bylo takove prekvapko, tak cekate dvojcatka asi prirozene, vid 🙂 ?!

murecka
18. čer 2008

Ahoj holky,
tak jsem se vrátila zrovna z prohlídky a jsem poněkud zklamaná, že mi doktorka neudělala ultrazvuk, tak jsem se na ty naše slečny těšila. Prej už mi utz dělat nebude nebo jen na požádání (takže si ho budu žádat nejspíš pořád, i kdybych si ho měla platit 😀), ale bude mě posílat na velkej utz do Brna - což není až tak špatný, protože ho tam má doktor lepší. Jen je to trochu z ruky.
Taky jsem se zrovna mrkla po obchodech, ale jsem macecha a nakoupila jsem si jen pro sebe 🙂. Sleduju, jak tady řešíte fusaky, peřinky a tak dále a začínám poněkud panikařit, protože já ještě nemám nic. Teda mám posháněný po kámoškách a přislíbený, ale doma není ještě nic. Příští týden jedu do Brna na ten velkej utz a pak už se do toho taky dám. S těma mejma rekreacema ve špitálu by se taky mohlo stát, že v hodině dvanácté nebudeme mít nic(i když široko daleko všichni budou vědět, co nám mají půjčit 😀 ).

Alik: vítej, zažila jsem si to samý. V 5.týdnu váček, v 8. týdnu 2 srdíčka, pro všechny totální šok. Pak si ale zvykneš a najednou ti příjde strašně divný, že bys měla čekat jen jedno. Tak držím pěstičky, ať je všechno v pořádku 🙂

fiallinka
18. čer 2008

Alik: no, pro mně to byl hrozný šok, i když jsem to mohla po ivf čekat, ale za pár týdnů to rozdýcháš a při každém dalším ultrazvuku už budeš ráda, že jedno nezmizelo, neboj 🙂 (i když to se může ze začátku stát, i na tuhle variantu se připrav). A jinak vítej mezi náma 🙂

rezi: rozměry těch dětských peřinek jsou zhruba 130x90 cm, někteří výrobci mají 120/90 a někteří 135/90, ale většinou myslím ty povlečení bývají větší, takže se na to vlezou tak jak tak, nebo to chce dát si pozor při koupi a porovnat rozměry. Já mám starší peřinky i povlečení, takže už to neřeším.

rezinka
18. čer 2008

fial no prave ja nasla na netu asi 4 rozmery perinek, tak jsem z toho zase cela vedle 😝 Asi bude nejjednodussi to vyresit tak, ze nakoupim perinky i povleceni v jednom obchode a je to 😎 Stejne toho povleceni budu kupovat asi jen dvoje na kazde miminko (doufam, ze to staci - nebo budete kupovat vic??), no a vyber maji vsude docela veliky, tak to snad nebude problem nekde vybrat. a mate i ta nebesa? me to prijde hezky, ale zbytecne drahy, tak asi zvolim jen ty postranni molitanky (to polstrovani)

fiallinka
18. čer 2008

rezi: jj, já bych to taky tak udělala, kdybych kupovala nové, a dokonce často se to prodává dokonce v takových sadách i s těma peřinkama, nevím, jestli to vyjde levněji, možná jo 🙂. A sady mám taky dvě pro každé, prý to stačí, a navíc to malé mimčo budeš mít spíš v zavince nebo ve spacáčku a peřinku jen tak na přikrytí, kdyby byla moc zima (je dost velká), takže určo to stačit bude..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru