Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

werinka1
28. kvě 2014

@koksi díky to budeš hodna.no já teda shodou okolnosti téhle paní psala a podepsala mi ze na ew sila místo tech clon látku protože ty clony co tam jsou propouští sluníčko.a pak mi napsala ze ty podnozky na nožičky jsou pěkná hovadina.teda dávat tam karton takže to dělat prej nebude.tukam to na ipadu hrozny mám rozbity notas.asi budou hrubky.

dexin
28. kvě 2014

@werinka1 paní ty podnožky asi nemumí ušít a nedokáže si asi představit, jak to funguje. ten karton navíc není všitý, takže si jej můžeš vyměnit třeba za plast nebo cokoliv jiného. Já ho tam pořád mám a nic mu není. Kočár používám denně

koksi
2. čer 2014

@werinka1 co to je za blbost??? jestli je to opravdu ta samá paní tak neví co šije?? 😀 mám od ní ty clony barevné a nepropustí teda ani paprsek to ti přísahám. jsou SUPER!! já teda jsem maximálně spokojená, protože holky kloboučky hází z hlavy dolů, brýle taky, o plíně ani nemluvím tam prostě jim dělá zle už jen to že přes ni nevidí ven takže u mě na 1*. posílám ti obrázek jak to vypadá když jsou zatažené a pak když boudička je sklopená. A fakt když je to zatažené tak tam nesvítí! můžu nafotit když tam budou holky sedět a uvidíš ,-)

dexin
3. čer 2014

@koksi jak tam ty clony drží a kolik stály?

werinka1
3. čer 2014

@koksi Vypadá to fakt super! A když je položíš do té druhé polohy, když úplně neleží, ten pololeh/polosed, tak to stále cloní?

werinka1
3. čer 2014

@koksi A jak dlouho to trvalo než paní ušila?

koksi
4. čer 2014

@dexin
@werinka1 holky trvalo to asi 14dní než to přišlo, můžete si vybrat z několika odstínů. Já nejdřív chtěla černé, aby to jakoby splynulo s kočárem , aby nešlo jakože poznat že jsou tam nějaké "nádstavce" 😀 ale pak jsem si říkala že už tak je ten kočár smutný a že by v něm bylo asi v létě horko tak jsem si dala ty fialové nebo jaká je to barva a jsem fakt spokojená. Fakt má paní hodně odstínů. Jinak opravdu to cloní i v té druhé poloze. Protože furt je tam bouda + právě ta clona takže fakt super. A je to přichycené ze stran..z každé strany je to na takovou gumu a přezku takže to paní šije takto aby to bylo variabilní pro každý kočárek. Můžu taky nafotit pokd by byl zájem. No já upřímně si to bez toho nedovedu představit. Holky fakt jančely když jim svítilo do obličeje , takto jsou spokojené, vidí ven a přesto jsou ve stínu ,-) Jsem chodící reklama že?? 😀DD ale opravdu jsem spokojená 😎

koksi
4. čer 2014

@dexin jejda kolik stály tuším 250kč jedna? ano tak nějak ,-)

werinka1
4. čer 2014

@koksi Jdu to hned objednat. 😀

werinka1
4. čer 2014

@koksi Já mam fialové podložky, řekla bych v barvě co ty sis nechala ušít clony, jaké je to prosimtě to čísílko v tom jejím výběru barev??

werinka1
4. čer 2014

@koksi I když ty máš spíš takové růžové...tmavě.

trudy
7. zář 2014

Ahoj, jdu si pro radu. Máte někdo zkušenost s kočárkem Teutonia pro dvojčata? Za všechny odpovědi budu ráda. Díky

adriene
7. zář 2014

@trudy Mám doma a budu prodávat. Odvozila jsem v něm dvojky do cca 15 měsíců. Má své výhody i nevýhody. Mám tip Teutonia team cosmo. Jako výhodu oceňuji velký košík ( je nejen velký, ale i dobře přístupný), ruční brzdu na rukojeti ( na přibržďování z kopce), prostorné vložné tašky, kam se mi kluci vešli hodně dlouho. Docela jednoduše se skládá. V terénu jezdil hezky, projede dveřmi 80cm. A jako jeden z mála se dá korba dát po směru i proti směru jízdy. Nevýhodou je jeho váha, má 20kg.

trudy
9. zář 2014

@adriene asi do něj půjdu, nejdřív jsem chtěla kočárek, co má oddělené boudičky, ale po osobním shlédnutí jsou ty kočárky pro ditě malé. Ta teutonie má i pevná záda, což třeba TFK nemá. Můžu se zeptat odkud jsi a za kolik kočárek prodáš. Díky

adriene
16. zář 2014

@trudy Ahoj, píšu zprávu.

gyty
18. led 2015

ahoj holky ste tady ještě nebo je diskuze uz ukoncena?
všechny zdravim !

bien_1987
19. led 2015

@gyty ahoj, můžem diskuzi obnovit, já také čekám. Jsem sice v úplném začátku, dneska začínám devátý týden, ale už jsem se s myšlenkou na dvě dětičky tak sžila, že strašně moc doufám, že to zvládnou obě až do konce...
co ty, v kolikátém jsi?

bejbyy
19. led 2015

No děti na světě a kecáme spíš v diskuzi 2014

smallinka
13. bře 2015

Prosím o radu, máme 5ti měsíční dvojčátka. jsem vyčerpaná a v depresi....možná i blíží se menzes. dneska jsem opět vybouchla a hodně, děti brečely a já taky.....pořád to mám před očima. je to strašný, nechci jim ubližovat, nadávám a dneska už jsem práskla dveřmi jak nějakej rapl a malá začla hrozně brečet...........ikdyž vím že teď si to nebudou ještě pamatovat, ale jejich vývoji to určitě neprospívá a já jsem uplně KO. Jestli se to nezlepší navštívím vážně psychologa. Měl jste to někdo taky a zlepšilo se to samo?

java250
1. kvě 2015

Ahoj holky, dámy a maminy, jsem tady nová a zjistila jsem, že budeme mít dvojčátka. Jak tak sleduji vaši diskuzi tak asi hodně z vás čeká dvojčata po umělém opl., ale je tady někdo kdo je počal přirozeně tak jako my? Původně jsme plánovali, že synovi pořídíme sestřičku, ale teď to najednou budou dvě (teda doufám, že to budou holky 🙂 ) Ale proč píšu, jsem teprve v 11. týdnu a mám pocit, že vypadám tak na 5. měsíc , máte taky takový pocit či se mi to jenom zdá? A máte ještě nějaké jiné problémy. A je možné mít dvojvaječná stejného pohlaví? A kdy se pozná zda jsou jedno nebo dvouvaječná? Díky za odpovědi. Poslední dobou mám víc otázek než odpovědí 🙂 😀

kacikaci
3. kvě 2015

@java250 gratuluji ke dvojčátkům, přidej se do této skupiny, tam se všechno dozvíš 😉 https://www.modrykonik.cz/group/4190/

martjjja
13. kvě 2015

@java250 Ahoj, my jsme na tom podobně, chtěli jsme synovi pořídit sourozence-manžel sestřičku, já brášku 🙂 Každopádně ultrazvuk ukázal dvojčátka, poprvé mě doktorka dokonce děsila trojčátkama.

Každopádně já jsem nervozní jak kotě, dneska už druhá kontrola a stále bez srdeční aktivity. Podle ms jsem už 9tt a podle početí 6tt, tak doufám, že příští týden už bude. Máte někdo podobnou zkušenost?

bejbyy
13. kvě 2015

@java250 dvojvajky taky můžou být stejnýho pohlaví
Vaječnost se pozná docela brzo, resp. nejlíp se pozná v ranném těhotenství, máš obrázet z UTZ? Jeden černý flek s bílýma, nebo dva černé každej s bílým?
To že vypadáš na 5. měsíc je tím, že už máš nějaké děti, u mě to bylo první těhu, přirozeně, neplánovaně (tím odpovídám na další otázku 😉 ) a měla jsem břicho na dvojky maličký si myslím

@martjjja u svého tehdejšího dr to v úterý vypadalo na neprosperující těhu, a v pátek u nové dr to byly dvojky se srdíčky. A celý těhu byly o 14 mladší než dle MS

martjjja
14. kvě 2015

@bejbyy No, musím doufat, že to tak bude i u mě, už teď mám z toho tlak 160, takže ještě chvíli a jsem zralá na kolaps 🙂

bejbyy
22. kvě 2015

@martjjja tak co? 😕

martjjja
22. kvě 2015

Včera jsem dostala žádanku na revizi ☹ vůbec se mi tam nechce ☹ pořád přemýšlím,co s tím.

smallinka
22. kvě 2015

@martjjja to bude dobré, chce to čas, také mě to potkalo asi před rokem a půl....myslela jsem, že je konec světa ale opravdu čas tu ránu zahojí....váček byl tak 6 tt ale já byla skoro už 9 tt. Neboj je to rychlovka......Opravdu to nic není fyzicky, psychicky to bolí víc....ale věř mi, bude líp a brzy se vám zadaří znovu.....

bejbyy
22. kvě 2015

@martjjja tak to mě moc mrzí :-/ drž se, bude líp, ale odžít si to musíš

a1lenka
22. kvě 2015

Ahoj,dneska jsem se dozvěděla,že čekám dvojvaječná dvojčátka a jsem z toho trochu v šoku. Hodně přemýšlím jak to zvládneme finančně,psychicky,fyzicky. Je jasné,že to nějak jít musí,jen z toho mám hlavu jako pátrací balon. Budu vděčná za všechny postřehy a rady. Je to první těhotenství a přirozenou cestou. V rodině ani jeden dvojčata nemáme,takže jsme z toho oba trochu vyklepaní. Přijdu si trochu zvláštně,protože vím,že jsou páry,které by za to daly nevím co. A určitě mám radost,ale taky velké obavy.Jak jste se s tím vypořádaly vy?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru