Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

petulka26
26. srp 2009

Dobré ráno maminečky 🙂

Arwenko, Beruško, holčičky naše držte se. Myslím na Vás, a přeju hrozně moc štěstíčka. Zítra už u sebe budete mít ty Vaše krásný drobečky 🙂

lopata49
26. srp 2009

čauky holky,
všem už skoromamčám držím palečky a chtěla jsem se zeptat - kdy jste s dvojčaty cítily první pohyby? 😕

brusinkapetka
26. srp 2009

Ahoj děvčata, ráda bych se k vám připojila. Máme za sebou 5 let snažení o miminko, 1 x IVF s ICSI a 2 x KET a konečně se zadařilo. Dnes jsme 15 +4 tt s dvojčátkama🙂.

miradka
26. srp 2009

Arwenko a Beruško, aj ja na vás myslím, tak vám prajem krásny porod a zdravé detičky 🙂

arwenka
26. srp 2009

Ahoj maminky. Tak jse posledni den tady 3v1.
Dekuji Darliskovi za milou sms a vam tady za podporu. Je to neskutecne divny pocit, odvezla jsem Danecka do skolky a normalne mam jakysi pocit prazdna, vubec ale nevim proc, kdyz se mi tady vlastne naopak byt naplni (kdyz vsecko dobre dopadne).
Myslim na Berusku, holka, v kolik nastupujes?
Takovej pitomej pocit jsem davno uz nemela 😒

darling007
26. srp 2009

Ahoj Brusinko, vítej mezi námi! 😵

balina
26. srp 2009

Ahoj Brusinko 🙂

Maui koukala jsem na ty oblecky pro holky a jsou luxusni !!!! Uplne me to navnadilo a nejradsi bych zacali taky nakupovat, ale mam jeste moooc casu 😒 . Takze si necham zajit chut a pudu radsi do prace.
Vsem preji hezky den

miluse
26. srp 2009

ahojky holky, mám prosbičku
Ahojky, čekáme na jaře dvojčátka, tak už se porozhlížíme po kočárku. Zaujal mně Kočárek First Wheels City Twin, proto jsem se chtěla zeptat, zda máte některá s tímto kočárkem zkušenost, pro představivost jedná se o tento kočárek

http://www.batolata.cz/detail.php?zbozi=656346 popř. jej mám i v albu https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

Hlavně by mě zajímalo, jak jste s ním spokojené, zda má tento kočárek nějaké nedostatky a pod. A také to, zda je lepší kupovat ke kočárku hluboké korby či jen takové ty vaky.

arwenka
26. srp 2009

Lopat, ja jsem citila prvni pohyby nekdy kolem 19.tt.

Brusinku a Milu, vitejte 🙂

petulka26
26. srp 2009

Holky vítejte 🙂

Lopat, já jsem pohyby cítila už v 17.tt, ale u mě to bylo asi tím v jakém jsem byla stresu tak se mimča asi mnohem víc vrtěly.

petkan
26. srp 2009

ahoj holky! hlásím e po delší době, dva týdny jsem si poležela v nemocnici, ale už jsem zase doma. Dost často mě pobolívá břicho, tak radši nic moc nedělám a lenoším.

Arwi, beruš - držím moc pěsti, ať vám všechno dobře dopadne a hlavně zdavá a hodná miminka 🙂 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

miluse - tento kočárek má kamarádka a je s ním moc spokojená. Já jsem si na něj taky brousila zuby, ale máme starý typ výtahu s hodně úzkým vchodem, takže se tam tento kočár nevleze, a to je jeden z nejužších, tak budu muset spíš řešit nějaký tandem. Ale jinak do úzkých výtahů se prý normálně vejde. Co se týká těch korbíček, tak ty určitě koupit, vaky to žádné nemá, protože ty sportovní sedačky jsou dělané už pro starší děti, navíc při položení dítěte na záda nemáš úplně rovnou plochu, u nožiček je takový "schodek". Takže korbičky jsou nutností. Mně osobně se tento kočárrek moc líbí, není to takový "tank" jak některé jiné. Když si koupíš jen podvozek se sportovníma sedačkama, tak ty korbičky můžeš vzít někde bazarové, ta moje kamarádka je bude určitě prodávat.

maui
26. srp 2009

Lopat, já na první pohyby čekala nekonečně dlouho🙂 Myslela jsem, že když to není poprvé a jsou dvě, budu to cítit brzo, ale jistá jsem si byla až po 20.týdnu. A ani pak to dlouho nebylo nic moc 🙂 Až teď po tom 28.týdnu je cítím poměrně intenzivně.

Ahoj Brusinko, vítej, to je fajn, zase nás bude víc 🙂

Balina, díky, mě taky nadchly. Teď jsem zvědavá, jak budou vypadat v reálu. Ale nakupování na MMB je normálně droga 😀 Pořád tam teď brouzdám a držím se zuby nehty 🙂

Miluse, nevím, jestli ti takdy někdo poradí, my na miminka teprve čekáme, takže těch praktických zkušeností s dvojčecími kočárky moc není 🙂

Ahoj Petka, dlouho jsi tu nebyla...tak hlavně, že jsi v pořádku. Já teď taky šíleně lenoším, spím dvakrát až třikrát přes den a učím se za to nestydět 😝 😀

zuzka72
26. srp 2009

Tak jsem po kontrole a UTZ, konečně mám těhu průkazku, mimča sebou šili o 106. Jsou o 4 dny větší.
Arvi, ten pocit prázdna znám, zažila jsem to s tím druhým synem, když jsem šla na vyvolání. Je to asi tím, že víš, že jdeš, kdyby to přišlo z ničeho nic neměla by jsi čas myslet na pocity, ale tak to prostě je. Neboj, bude dobře a zítra už budeš mít mimísky.

miluse
26. srp 2009

Petkan, tak to jsi mě potěšila, neb právě taky nechci žádný tank a docela mě překvapilo, že není až tak velký výběr těch kočárků, ikdyž je fakt, že před pár lety to bylo asi ještě horší a tenhle mi přijde i po dokoupení těch korbiček docela cenově přijatelnej. A ta tvoje kamarádka má jakou barvu toho kočárku?

No spíš jsem tak nějak myslela, jestli někdo nemáte zkušenost s kočárkem typu x-lander, ten mi totiž nabízeli tady u nás v obchodě a k tomu korbičky nejsou ale jenom ty vaky, tak jestli koupit nějakej takovej nebo spíš tenhle s pevnýma korbama.

Jinak Petkan, doufám, že už je ti líp a do nemocnice se jen tak nepodíváš. Já jsem tam strávila hnedky na začátku těhu měsíc, měla jsem hyperstimulák 4. stupně 😒, tak doufám, že to nejhorší je snad už za mnou.

Zuzi, gratuluju k průkajdě, já bych jí měla dostat příští týden 🙂

brusinkapetka
26. srp 2009

Jé, tak tu čtu o těch pohybech, to si teda ještě asi počkám.....a to už se nemůžu dočkat. Od včera spíš jen tak polehávám, protože mně dost bolí břicho a tvrdne. Ach jo. Tak jsem nějaká znuděná, nejsem zvyklá nic nedělat. A jak tu čtu o mmb, musím se smát. Taky jsem tam pečená vařená🙂, je to dobrá droga.

sarri
26. srp 2009

brusinkapetko, já cítila pohyby už od 17tt, po 20tt už byly i vidět

petkan
26. srp 2009

zuzka - moc gratuluju 🙂 A nepotkaly jsme se náhodou v té nemocnici, když jsi z Ol.? Já tam byla od 2.8.... 🙂

miluse - tak to je mazec, to musela být docela hrůza, co? Ale zase jsem někde četla, že u těch co mají hypers.syndrom, tak se to ivf většinou povede... Kámoška má korbičky i sport. v černé barvě. A je to fakt asi to nejlepší co jsem v této kategorii viděla. Sama jsem si ho i odzkoušela a super. Navíc tady v Olomouci je to na městě samá kostka a i tak se s ním jezdí dobře. Já budu muset vybrat nějaký ten tandem, našla jsem další zdroj, tak mrkněte: http://www.icandyuk.com/products.php
jsou tam u každého kočárku i instruktážní videa!

miluse
26. srp 2009

Petka, tak ten koráček co tam má ty korbičky jakoby nad sebou tak to je docela husťárna, jen nevím jak se k tomu spodnímu miminku event dostat. To by jsi asi musela pořád tu horní korbičku oddělávat a hlavně mi ten kdo by byl ve spodním "koši" přijde takovej odstrčenej, no nevím no 😒

Jo tak černej by se manžovi líbil, ale máme cca půl roku čas, tak něco určo najdem.

Jo holky a jak řešíce postýlky, budete mít pro každé dítko jednu nebo ze začátku budou spát oba v jedné postýlce? Neb mě s tím trošku dodělala včera paní v obchodě, páč říkala, že si někdo ze začátku kupuje pouze jednu postýlku a pak když jsou větší tak dokoupí tu druhou 😕

Jinak s tím hyperstimulákem to docela mazec byl, ale je to naštěstí za mnou a je fakt, že to vlastně začalo i tak nějak tím, když se tam bobísci začali pořádně zavrtávat 😵 , takže na jednu stranu výhoda na druhou jsem měla tak nějak na mále 😔

zuzka72
26. srp 2009

Petkan tak to jsme se museli určo potkat, ale já jsem byla na pokoji 55 s babrlema a ty mi dávali dost zabrat, za holkama vedle jsem chodila na pokec, jedna taky čekala dvojčátka holky. Možná jsme se i bavili, ale z té tvé malé fotky v pase to těžko poznám, podívej se do mýho albíčka, třeba mě poznáš. A kdy tě pustili?

darling007
26. srp 2009

Ahoj Miluše, já mám vybraný X-Lander, jsem pro něj rozhodnutá prakticky od začátku. Ty vložné tašky do něj jsou hrozně fajn. Poslouží ti úplně stejně jako korbičky a navíc jsou o hodně lehčí, můžeš v nich miminka nosit obě najednou, což je pro mě dost důležité, protože tu většinu času budu sama.
Zkoušela jsem s ním i jezdit po krámu, fakt je suprovej, lehce ovladatelnej, no prostě je to můj favorit.

brusinkapetka
26. srp 2009

My máme vybraný bumbleride india twin.

smilers
26. srp 2009

Ahojky, dlouuho jsem tu nebyla, spise jsme tu bejvala se starou gardou, jen Vam chci vsem poprat pohodove tehu a pohodovy porod, tem co nastupuji uz do porodnice preji hlavne pohodu a mrnata co nejdriv u sebe 😉

petkan
26. srp 2009

miluse - já myslím, že sklopíš střechu u toho spodního. Je fakt, že jeden je takovej schovanej, ale tyto kočáry jsou o kompromisu celkově, takže co nadělám, když se potřebuju dostat do 5.patra 😀

zuzka - tak to už vím, však jsem tě taky litovala, co tam s babkama asi musíš řešit 😀 Já jsem byla na 50, naštěstí sama 😎 . Domů jsem šla minulé úterý, už jsem nemohla dál, vedle mastěhovali tu "známou" paní zhora a ta co předváděla na záchodě fakt stálo za to, jsem měla v noci o zábavu postaráno. Druhá nová si zase nedělala starosti co po ní zbyde na záchodě, takže ke konci pobytu si nejsem už jistá zda mi to tam víc prospívalo než naopak. Kočka co tam byla před tím, tak si vymohla, že půjde domů, páč z té paní zhora měla nervy nadranc a chodila brečet na záchod, tak ta odjela a v noci zase přijela, rovnou k porodu, ve 34.tt.

zuzka72
26. srp 2009

Petkan s babkama to celkem šlo, naštěstí to nebyly takovy ty protivny čůzy, ale být na pokoji s těhulema by se mi líbilo víc. Proto jsem taky utíkala k holkám od vedle. My dostali vedle na pokoj mladou holku a ta co po sobě nechávala na WC, tak to bych nepřála nikomu vidět-i na zemi. Nevíš ta s těmi dvojčátky ještě neporodila co byla vedle na pokoji?

lucy82
26. srp 2009

Ahojík holky, tak jsem včera byla celý den u kamarádky a bylo to fajné 😉 Akorát když jsem dorazila domů tak jsem zjistila že mi zase nějaký šmejdi ukradly tenisky do kterých jsem se ještě s mýma nateklýma nohama vešla, tak jsem byla fakt nasraná, protože ty boty stály skoro dva litry a fakt se v nich bezva chodilo ☹ Jako nechápu kdo leze až k nám nahoru, my jsme poslední byt podkrovní takže nechápu co tady kdo pohledává ☹

Arwence jsem popřála přes sms a beruško ty to taky zvládni 😉

Vítám nové dvojmamky 😉

Nu já jdu dělat něco k obědu 😔

petkan
26. srp 2009

no fuuuuj 😀, je to fakt hnus, co některé ženy dokážou po sobě zanechat.
Když jsem odcházela, tak byla ještě vcelku, ale byly tam dvě, jedna čekala jednovaječ.holky a druhá dvojvaječné, tak asi myslíš tu s těma jednovaj., že? Ale ona tam byla spíš pro sichr, ne? Že vlastně čekala pod dohledem do toho 36.tt

Holky, uklidněte mě, pořád mě pobolívá jakoby za stydkou kostí, nic strašného, ale občas to tak divně bodne. Je to normál?

brusinkapetka
26. srp 2009

Petkan, já to mám taky, takové bodání. Tak je to asi normálka 🙂

zuzka72
26. srp 2009

Petkan, jo tu s jednovaječnýma, já vím, že čekala, ale člověk nikdy neví, tak jsem si říkala, jestli se jim třeba nechtělo dřív. Je to hrůza když musí být tak dlouho v nemocnici, bavila jsem se tam s jednou, ta tam byla už od února.no to by mě asi jeblo...

petkan
26. srp 2009

brusinka - a máš to taky tak za tou kostí jakoby? Je to dost nepříjemné, páč nevím co si o tom mám myslet. To jsou stavy, sotva se člověk oklepe z jednoho, aby řešil vzápětí další 😎

miluse
26. srp 2009

Brusinko, tak na ten jsem taky koukala.

Holky, já naštěstí byla na pokoji sama a u nás v nemocnici je to tak, že pro dvoj pokoj, kde jsou dohromady 4 ženský je společný jedno WC a jedna sprcha, takže to docela šlo.... jen tam nebyl moc funkční větrák, tak mě občas dodělávalo, že to ty ženský po vykonání potřeby nechali zavřený, aby se tam ten smrad ještě víc utěsnil, to jsem měla tedy občas co dělat, abych nehodila šavli 😅

Lucy, to mě mrzí s těma botama, to víš ty pacholci vlezou všude, právě co kdyby tam bylo něco užitečného pro ně 😅

Tak s těma bolestma neporadím, ale já zase když dýl ležím tam mě bolí jakoby pánev, tak nevím jestli to mám přičítat k tomu, že se rozšiřiju a nebo že jsem dýl ležela např. na tvrdým, páč se mi to většinou stávalo na koupálku, když jsem ležela na dece, tak jak debílek jsem si pod prdel dávala složený tričko a šatky 😖 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru