Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

dexin
2. črc 2013

@gyty ani nevím, jestli jsem ti už měla šanci pogratulovat, tak gratuluju a ať pořád tak krásně přibývají. Dávají ti teda si dost zabrat, když mají jiné birytmy, ale snad se to ještě nějak utřepe. A děkujem za rady ohledně polštáře, já mám teda po dětech ten obyč s tím, že kdyžtak koupím ten, co doporučuješ. O váze neuvažuju.

gyty
2. črc 2013

@dexin
diky

zkus ten co mas uvidis. ja v porodnici zkousela klasicky dvojceci a vselijak padali i kdyz byli jeste uplne drobounci.
a doma jsem vybalila tenhle a neda se to srovnat. super je ze se zapne a pevne obepne telo. v noci kdyz sem uz hodne unavena je fajn ze podpira zada a ja se muzu trochu polozit. a krasne mi na polstari drzi.
takze za mne doporucuju!
ja nejdriv taky o vaze ani neuvazovala. koupila jsem ji po druhe kontrole u nasi dr. kdyz mi holcicka nepribirala. ale pak se kojeni nejak zlepsilo a zacala pribirat a to dost. je jako kulicka...

anitta
3. črc 2013

@gyty take moc gratuluji a urcite se srovnaji a budou spinkat stejne a ty si budes moct odpocinout;)
Take mam kojici polstar pro dvojcatka tak snad to pujde;)

anitta
3. črc 2013

@dexin a jak se citis ty? Uz jsi taky pekne daleko to je super;)

dexin
3. črc 2013

ani mi nemluv, od oběda nemůžu chodit. Bolí mě spodek jakoby mě tam někdo nakopal a bolest vystřeluje do noh. Nemůžu se v noci otočit z boku na bok. Musím na všechny 4, pak na záchod a pak lehnout na druhý bok. Cítím se jako lemřička! Ale držím! A doufám, že ještě vydržím!

anitta
3. črc 2013

@dexin ja uz mam taky casto krizovky ze se sotva vlecu:/ je to narocne ale hlavni je vydrzet v kuse co nejdele. Vy uz jste za vodou uz ted jsou mimca krasne velka ;) muzu se zeptat zda ti dr meril delku delozniho hrdla kolik jsi mela kolem toho 27tt? Ja 38mm pry ok. Drzte se !!!

dexin
3. črc 2013

@anitta já ani nevím, jen vím, že jsem pořád zavřená na 1000 západů a kporodu se to nechystá. CS0. Křížové bolesti naštěstí nemám. Ty se taky drž! Ve tvém tt jsem si říkala, že super, že teď už by mimča přežila! Takže jen tak dál!

anitta
3. črc 2013

@dexin jj to si rikam taky ;) ted je muj dalsi cil 30tt atd atd aspon doufam;)) to je parada jak drzis teda a jak casto ted chodis na kontroly nebo asi uz i monitory?

dexin
3. črc 2013

@anitta teď mám naposled po 14 dnech. Takže příští týden k mému doktorovi naposled a týden na to do porodnice. První monitor jsem měla minulý týden.

gyty
4. črc 2013

ahoj holky,

muzete sem napsat vahy ve 4 tydnech?
jak pribirate?
u nas porodni vaha 2510, pri propusteni 2400 ve 4 tydnech 3510
2880, pri propusteni 2600 ve 4 tydnech 3640

diky

strapula27
4. črc 2013

ahojte babulky,mozem sa pridat? cakame dvojicky a som v 19 tyzdni,zatial je vsetko v poriadku,drobci uz poriadne kopcuju..chcela som sa opytat ako vam rastlo brusko??? lebo ja mam pocit,ze je este dost male☹ dakujem vopred za vsetky odpovede..

dexin
4. črc 2013

@strapula27 ahoj jasně, vítám tě! Mě začlo pořádně růst bříško až v půlce druhého trimestru. 🙂

koksi
4. črc 2013

@gyty u nás porodní váhy 1700 a 2200g , při propuštění = váhy ze 4týdnů neboť tak dlouho jsme byli v porodnici a jedna měla 2310g a druhá 2720g. Teď když mají 5měs, jsou váhově jak miminka 3měsíční - co tak porovnávám s 3měs.mimčama svých kamarádek ,-) tzn. jedna má 5,5kg druhá 5,8kg. ,-) ať ti pěkně rostou a najdou si stejný režim!! protože si nedovedu představit abych je krmila a spali mi na přeskáčku...to pak teoreticky jsi u nich furt a nemáš čas pro sebe. Tak ti držím palce ať se zesynchronizují ,-)

michelle1
4. črc 2013

@strapula27 taky to bříško nemám nijak extra, ale to asi přijde 😀

gyty
4. črc 2013

@koksi diiky za info!
no je to vazne neco...
sem uplne hotova!
ani se pomalu nenajim. kdyz spi voba dva najednou jako ted je to krasny. ani neuklizim a nemeju nadobi sedim a koukam!

a ted koukam sem!
no nic jdu se na chvili natahnout a vyuzit chvilky klidu..
jak ste na tom s kojenim?
nejdriv sem je musela budit a sami pak vstavali po 5ti hodinach a ted po 2...

janiczka2011
4. črc 2013

@strapula27, ja mam jednovajky, a brisko mi roste kazdy den snad, pripadam si ted jako v 7 mesici u tehu s jednimkdyz to tak sleduji. Vazim 65 kilo ted 🙂 ale rano je vzdy o poznani mensi nez vecer.

janiczka2011
4. črc 2013

je ale pravda ze ja nemam mimce ukazkove vedle sebe, jedno vlevo druhe vpravo, ale spis obe vlevo za sebou castecne, zatim 🙂

strapula27
4. črc 2013

nasi drobci su vedla seba,zatial🙂 ale je pravda,ze zacnu naberat na vahe tak poriadne az teraz..len milujem,ked vsetci okolo mudruju,ze ake mam male brusko a cakam dvojicky☹ normalne ma znervoznuju☹ nebudem si to vsimat...

gyty
4. črc 2013

jeste se chci zeptat holky co uz mate mimca...najdriv se mi silne osipala holcicka a ted po tydnu zacina i klucina...
dr rikala ze se jedna o dermatitis soebhoica
co to vubec je?
byla jsem tam s dvojcaty i s nasim 5ti letym a ten delal snad este vetsi brajgl nez placici mimina...a z vykladu dr. sem toho pochytila pramalo. este ze mi na papir napsala zpravu. jinak bych byla ztracena
nekde jsem nasla ze se jedna o predstupen atopickeho exemu a doporucila nam na to od biodermy atopic cream.

mate nekdo zkusenost?
jinak je casto boli brisko tak uzivame sab simplex. mam ho davat porad?
nemuze uskodit?

a posledni otazka: kdy ste znovu zacali sexovat?
my to zkouseli ale ta bolest se neda vydrzet a pak to boli treba i rano opravdu hodne...uz se znovu bojim. zatim dvakrat a pokazde katastrofa. po normalnim porodu jsem zadny problem nemela. ale ted je to hruza. vazne.
diky za postrehy nazory a rady 🙂

gyty
4. črc 2013

@strapula27 ahoj!
tak ja byla tehu podruhe a brisko rostlo jak o zavod!
stale sem byla hubena a brisko rostlo podstatne rychleji nez pri prvnim tehu. nevim jestli na to ma vliv ze to bylo druhe tehu nebo ze to byla dvojcatka ale kazdopadne mi brisko kynulo ze dne na den! 🙂

adriene
4. črc 2013

@gyty Ahoj 🙂 V prvé řadě gratuluji k dvojčátkům!!
Pak s tebou chci souhlasit, co se polštáře na kojení týče (ale to už jsme probírali... i já ti ho doporučovala). Těžko říct, zda je na trhu lepší... já jsem max. spokojená 😉
Sex po porodu sekcí... první pokus vůbec neklapl... jak říkáš pro bolest... pak jsem koupila nějaký hodně vlhký lubrikant a pomalinku polehounku to šlo (ale teda žádná sláva) a jak poznamenáváš... člověk má pak na další "kolo" strach... Nevím, zda je to tou "zašitou" dělohou po řezu... či co. Ale není to vůbec ono... ☹

Kluci byli olezlí někdy na konci šestinedělí... či chvíli po něm. Hodně se loupali a měli takové červené slité pupínky... hlavně zátylek, uši, tváře... prý je to čištění v šestinedělí... já v tu dobu se snažila hlavně nedávat žádné olejíčky a jen promazávat (sebamed mléko) a pak něco na exém jsme měli ze vzorečků z porodního boxu... ale spíš bych řekla, že to samo odešlo. Dnes nemají jediný pupínek 😉
Váhy? Porodní 2490 a 2530, když jsme odcházeli z porodnice, tak měli 2390 - 2370. V 19 dnech: 3000 a 2980. V 6 týdnech: 3680 a 3820. V 3 měsících: 5540 a 5780. Na další vážení jdeme asi za 14 dnů 😉

My měli rytmus hned z porodnice... kojení po 3 hodinách, jinak spali... já je ale po 3 hod. vždy vzbudila na jídlo (je možné, že tím jsme i ten rytmus trénovali...). No a v noci jsem cca po 14 dnech od porodu pak budila po 4 hod. Po měsíci už jsem je nechávala v noci spát... kdy se hold vzbudí. Dodnes, když se jedno dvojče vzbudí na jídlo a druhé ne, tak to druhé hold vzbudím... jinak by byl člověk otrok! 😎

adriene
4. črc 2013

Jinak na prdíky jsem dávala klukům cca od 8 měsíců Espumisan (což je vlastně to samé. vždy 10 kapek před každým kojením. A dávala jsem ho skoro doteď, před pár dny jsem ho vysadila... a zatím dobrý 😉

Stále plně kojíme... žádný příkrm, žádná UM, ani čaj a vodu ... kluci totiž neumí pít z flašky... jsem zjistila 😎 Už ale nepijí dlouho... mají každý "svou" dávku vycuclou za 4-6 minut... takže rychlovka 😉

maladama
5. črc 2013

@gyty seborea je nic, s tou si vůbec nedělej starosti, to má spousta dětí a zmizí to samo. jen promazávat a jakmile přejde do stádia suchých žlutých šupinek, tak večer pořádně promastit a ráno opatrně odkartáčovat (měkkým dětským kartáčkem).

Terka to taky měla, v obličeji, docela jsem se vyděsila, ale dostali jsme od doktorky Ambiderman (ten je i volně prodejný, je to neutrální krém), a do pár dní v pohodě. Pavel měl klasickou ve vlasech, na to jsme doktorku ani nepotřebovali, jeden den jsem ho promazala a pak jsem druhý den vyčesávala a vyčesávala (a pak vysávala pohovku jak blbá, protože to bylo všude 🙂

maladama
5. črc 2013

@adriene jsem se vyděsila, co mi uteklo, ale ty myslíš od 8 týdnů, co? 🙂

pexinka81
5. črc 2013

ahojky holky čekatelky, i vy co už to máte za sebou 🙂

jsem podruhé těhu, tentokráte s dvojčátkama ...momentálně jsem 35+6 a čekáme A holčičku (2510g) a B chlapečka (2630g)....poloha miminek při poslední ko byla hlavičkami dolů, chlapeček trošinku spíš do polohy šikmo.....pokaždé se to mění, jednou leží úplně příčně, jednou leží hlavičkou dolů...a ještě před cca 3-4týdny si byl hlavou nahoru (vůbec nechápu, jak si tam dokáže udělat prostor k otočení 🙂 .....

na poslední ko v nemocnici mi byl doporučován přirozený porod, doposud můj gynekolog spíše doporučuje a nabádá k císaři....už jsem se jakž tak na něj psychicky připravila....a teď se opět vracím k představě přirozeného porodu, z kterého ale popravdě po předchozích zkušenostech s prvním porodem (vyvolávaný, rychlý, vše v pohodě - chlapeček 3500g, 49cm - ale potom dvakrát na revizi pod narkozou kvůli dělajícím se hematonům a skoro 5dnů hnusný plastový vývod pro odvod krve - sednout jsem si mohla až tak po 14dnech a i to jako kdybych právě porodila ☹ ....ale když si tak vezmu tohle je nejmenší čeho se bojím....bojím se, aby se něco nepokazilo při porodu druhého miminka....u té sekce má člověk přeci jen jistotu, že se mu nepřidusí, neomotá do pupečníkové šnůry.....prostě teď fakt nevím...přirozeně nebo sekcí? ...kdyby tak člověk mohl vidět do budoucnosti a podle toho se rozhodnout 🙂))

a ještě co mě trápí a trochu děsí a nevím, zda si s tím budu vědět rady...je kojení 🙂 ...jak to děláte vy? naučit je kojit je společně, pokaždé jim střídat prsa, nebo nechat každému svoje? nebo střídat třeba jeden den áčko bude mít pravé prso, druhý den levé? ...bojím se, že se v tom budu ztrácet a že budu maximálně se stresovat.....a ještě kdyby byl náhodou císař, brali jste si do porodnice odsávačku a kdy jste případně už začaly stimulovat?

všem maminkám čekatelkám přeji hodně štěstí a zdravíčka pro ně i pro drobečky v bříšku....a ať vydržíme všechny co nejdéle 🙂

dexin
5. črc 2013

@pexinka81 ahoj já jsem pro přirozený porod, ale ne ve stresu, protože ten se vyplavuje do miminek. Bojí se maminka = bojí se miminka a pak se tím může porod narušit. Každý porod je jiný a jestli jsi zažila negativní zkušenost po prvním porodu, rozhodně se ti to nemusí stát znovu, navíc na to můžeš upozornit lékaře. Máte už krásné váhy! Já budu rodit potřetíí, A je hlavou dolů a B je KP střídavě s takovou polopříčkou. Naposled včera na UTZ byl KP a já za něj byla šťastná a doufám, že už tak zůstane. NEvěřím, že tam má místo na otočení se hlavičkou dolů. KAždopádně pokud zůstanou v této poloze, rodím přirozeně!!! 😉
ad kojení, doufám, že to půjde najednou, postupně by to zabíralo moc času. Četla jsem, že nejlepší je, když má každé své prso. Holky, co kojíte... střídáte děti u prsou nebo má každé svoje?

pexinka81
5. črc 2013

@dexin koukám, že jsem skoro stejně....obdivuji Tě, že jdeš do porodu i koncem pánevním, na to bych určitě neměla...a i obdivuji, že máš k dvojčátkům relativně malé dvě děti...já někdy šílím,jak to budu zvládat s jedním, a ty rovnou dvě....vypadáte ale na krásnou pohodovou rodinu, tak to u vás jistě bude vše úžasný 🙂 ....

S tím kojením zase mi laktační poradkyně řekla, že zase pro změnu nedoporučuje nechat každému jedno prso, neb se kojí stále ve stejné poloze a pak je hodně namáhaná krční páteř a celkově ta jedna strana....ale i já to někde četla a tak mě zajímala, jaká je realita maminek co kojí 🙂

jinak z toho porodu přirozeného jsem stejně vystresovaná jako z císaře....takže si nevyberu 🙂 ....člověk, když už ví, do čeho jde, tak se přeci jen toho "kokrétnímu" strachu asi nevyhne....jaký byl tvůj druhý porod? Je to lepší než první?

dexin
5. črc 2013

@pexinka81 můj druhý porod byl naprosto úžasný zážitek, dokonalá harmonie ducha a těla. První doba porodní byla bolestivá, ale velmi meditativní. Manžel mi zpíval a já se úplně uzavřela do sebe. Celý zážitek byl umocněn tím, že jsme si nenechali říct pohlaví. Tlačení bylo rychlé, na dvě kontrakce byla Evelínka venku! Když se narodila, okamžitě jsem si pomyslela, whaw tohle chci zažít ještě jednou! A opravdu chci! A s dvojčaty to musí být ještě větší krása krás! Ale nemysli, nejdu do toho slepě, konzultovala jsem s několika gynekology a teoreticky už mám ten porod zmáklý. Já prostě vím, že to zvládnem a navíc to druhé, co je KP už bude mít porodní cesty pěkně protažené tím prvním, takže ten KP nebude takový záhul jako když se rodí jen jedno mimi.
Jestli ti můžu doporučit, přestaň se porodu bát! Přestaň se stresovat a do ničeho se netlač. Prostě se rozhodneš po příjezdu do porodnice. Ale za mě teda není nad přirozený porod! Co já bych dala za 2x PPH! 😉 🙂

dexin
5. črc 2013

@pexinka81 s tím měněnním prsu je to logické, ale zase se dá kojit stejné prso z opačné strany, takže se nenamáhá páteř jen na jednu stranu. Ono to jedno prso pro každého má asi svůj smysl, ale taky nevím. Holky napište!

anitta
5. črc 2013

Ahojky holky to kojeni me taky zajima , polstar pro dvojky uz mam tak to ted jeste umet zorganizovat spravne ;)

Jinak od kolikateho tt vam tvrdlo brisko a jak casto? Mne dnes docela casto tak odpocivsm vzdy je to sice jen na par vterin ale pomerne casto .

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru