Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

zuzka72
20. lis 2009

já v 17týdnu, ale je to mé 3těhotenství, tak to asi není směrodatné.

miradka
20. lis 2009

Hani, určite to nevzdávaj, aj ja počítam pre istotu s tým, že obe decká asi nebudú piť rovnako, ale budem to skúšať. Ja sa pokúsim plenkovať hneď od začiatku, ale s klasikou, budem mať v zálohe aj jednorázovky, ale len pár...používaš pampersky? Vraj tie sú najlepšie pre úplne malé miminka. Až budem aj ja zabehnutá, tak tiež by som chcela vyskúšať plenkové kalhotky, no uvidím ako mi to pojde. 🙂

Cien, ja som začala cítiť pohyby okolo toho 16-17tt, ale u každej holky je to inak, niekto cíti pohyby neskor. Chce to trpezlivosť, spočiatku sú také slabé, že to cítiť len keď ruku priložíš na bruško a čakáš...aspoň u mňa to tak bolo 😉

kvetinka78
21. lis 2009

Miradka,
to bude naozaj lepšie, keď budeš zbalená do nemocniice pre každý prípad. Nakoľko ja som v nemocnici asi 70 km od bydliska a mnažel za mnou nemôže chodiť stále, nikedy 1-2 týždenne, tak som si radšej zobrala viacej vecí. Asi toto-kozmetika, uteráky, šlapky do sprchy, prezúvky, župan, viacero nočných košiel, ponožky, spodné prádlo, čítanie, krížovky, vreckový nožík s malý tanierik na ovocie, fén, toaletný papier, lieky, čo som užívala doma, malý vankúšik, papierové rolky-utierky, a teraz mi prinesie teplomer a depilátor. To je asi všetko. A tiež malé pracie mydielko, keď si potrebujem niečo preprať. No a smozrejme výsledky všetkých doterjsších vyšetrení. No a mám doma nachystané ďalšie dve tašky- tie mi prinesie, keď sa mi bude blížiť termín- v nich mám špeciálne pôrodnické vlložky, jednorazové nohavičky- také sieťkové ale aj také, čo sa podobajú na pampersky,jednorazové podložky do postele, kojacie podprsenky, vložky do podprsenky, odsávačku s chráničmi baradaviek, krém na bradavky, pampersky, bavlnené rukavičky a čapičky pre miminká, rybaciu mať pre mimi. No a v poslednej taške mám už veci, ktoré mi prinesie môj, keď príde pre nás z pôrodnice- čiže oblečenie pre deti- bodíčka s dlhým rukávom, teplejšie dupačky, overal, ponožky, teplé čiapky, zavinovačky do autosedačky a ešte deky , keby bolo moc zima. No a samozrejme, pre môjho manžela aj návod na zmontovanie detských sedačiek do auta a sobášny list, aby mohol vybaviť všetky vcei na matrike.. To je asi všetko. Zdá sa byť toho dosť, ale ako som hovorila, za mnou tak často nechodí, a človek má rád nejaký ten komfort aj v nemocnici, keď tam už musí byť.
Inak ešte som Vám nedopovedala príbeh s následkami infúzií u mňa.Horor. Do nemocnice som nastúpila minulý týždeň ako zdravá s tým, že deti sú už dosť dole a tlačia, hoci sa neotváram. Inak nič. Veď deň oredtým som doma veselo upratovala a fungovala. Tu mi začali dávať infúzky. N a4. deň sa mi zapálila žila na ruke. Tak mi to vytiahli, dali inde.Lenže tá ruka veľmi bolela a nabehla mi teplota a začala som mať problémy s dýchaním- keď som ležala. nemohla so sa nadýchnuť a pri otáčaní sa v posteli som chrčala ako tuberák. Teplota v noci bola okolo 37,6 ale mňa to strašne vyčerpávalo, bola som spotená ab boleli ma svaly. Tak som väčšinu noci presedela na kraji postele. POtom mi aj zavolali kvôli tomu dýchaniu internistu, ale ten nič nezistil. Medzitým prišli výsledky zkrvi a zistili mi zvýšené zápalové markery tak mi nasadili antibiotiká. Najprv si mysleli že je to nejaká chrípka, ale namám žiadne také príznaky- len teplota a´zlé dýchanie. Tak to uzavreli, že to asi bolo z tej zapálenej žily. Inak po tých antibiotikách už nemám teplitu, konečne som sa vyspala a môžem dýchať. Tak dúfam, že to odhalili. A vybrali mi infúzie, takže teraz beriem magnézium iba v tabletkách. Ubezpečili ma, že tie antibiotiká bábätkám neuškodia. Tak mi neostáva iné ako im uveriť.
Mám na vás dotaz na tie látkové plienky alebo flanelové nohavičky čo ste spomínali. Prečo ste sa preto rozhodli- je to cenovo výhodnejšie alebo to má aj iné výhody? A aká to je značka? Mrkla by som sa na to na nete.

hancas
21. lis 2009

ahojky holki mrkněte na http://olomoucky.denik.cz/miminka/nove-narozena...

je tam elenka a anička od hanuli jsou nádherné!!!!

j.cien
21. lis 2009

Koukla jsem na fotky a holcicky od Hanul jsou fakt prekrasne!!!
Dekuji za info o pohybech,tak nejak se furt pozoruji ,ze jeste nic necitim..ale asi mam jeste cas 🙂
Pekny vikend vsem !

miradka
21. lis 2009

Kvetinka, díky že si to tak rozpísala. Určite aj ja budem baliť podobne. Prečo si tak ďaleko od domova? Nemáte bližšie k domu porodnicu? 😨 Alebo si na nejakej špeciálnej klinike? Zdá sa, akoby si bola skoro zbytočne v nemocnici, keď sa neotváraš, tak to je doležité...a nakoniec ti sposobili problémy so žilami, nechápem ako sa im také čosi može stať. 🙄 Ten horčík možeš brať aj doma, nie? Ako ďaleko to máš na gyndu k dr?
Inak téma na látkové pleny je veľmi obsiahla, keď tak tu sa možeš mrknúť a zorientovať sa. https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
Ja ešte neviem čo všetko budem používať, záleží ako budeme na tom s financiami. Keby sa mi podarilo kojiť, tak to by bolo super a mohli by sme čosi vraziť aj do tých lepších plen...

kankovka
21. lis 2009

Ahojte holčiny, vy mě teda děsíte! Je tu ještě některá z vás kolem 30 tt a víc, co není v nemocnici? ☹ Vím, Miradka a Ivajirka. Ale stejně začínám mít obavy, že mě to taky čeká. Jenže ještě nemůžu, vždyť nemám na mimča nic vypráno! Čekám, až nám přivezou nábytek synovi do pokojíčku, abych mohla uvolnit komodu na oblečky pro mimísky. Tak prostě musím ještě vydržet doma. Jinak, držím všem, co jsou v nemocnici, pěsti. 😉
Ať to rychle utíká. Den má pořád jen 24 hodin, týden má pořád jen 7 dní. Tak vydržte! 😉
Nevíte někdo, co je se Serenkou? Straašně dlouho se tu neobjevila!?

J.cien, první pohyby jsem cítila v 18 tt. Máš opravdu čas. 🙂

Někdo tu psal, že jde do látkových plínek. Taky jsem o tom u druhého mimi uvažovala (syn měl papírové). Hlavně proto, že jsou pro miminko příjemnější a je to ekologičtější. Ale když jsem se dozvěděla, že budu mít dvojčátka, tak jsem to vzdala. Asi bych nestíhala prát a pořizovací cena je na 2 děti fakt vysoká. Asi je to jiné, když má někdo v látkových první a pak druhé mimi, to se asi vyplatí.

miradka
21. lis 2009

Aj ja som sa dívala na fotečky, sú to krásnučké detičky 😉
Cien, máš čas 😉

miradka
21. lis 2009

Kankovko, ja som zatiaľ v pohode, v piatok som bola na kontrole a čípok je furt rovnaký, takže bez problémov. Uvidíme čo bude o 2 týždne... 🙂

sweethy
21. lis 2009

kankovko, já jsem zatím doma, podle doktora vše v pořádku, tak snad tomu bude i nadále a nepřijde nějaké překvápko z ničeho nic. Do nemocnice nechci, špatně snáším pobyt mimo domov a známé tváře, natož ležet v nemocnici s velice omezenými, teď snad dokonce i zakázanými návštěvami.
taky se chystám na látkovky, ani jiné nakoupené nemám, budu mít jen do porodnice, ale pak bych ráda látkokvala, tak uvidíme, jak nám to půjde. Sice je to větší investice najednou než postupně u papírovek, ale plínky vydrží i na další děti, což je fajn.
j. cien já taky pořád čekala na pohyby, nakonec fakt takový první zřetelný byl ve 23. týdnu a od té doby se to nějak nerozjelo, mám nějakou smůlu s tímto, jestli ucítím jeden, dva malé kopanečky za den, tak je to hodně, naštěstí na uzv se vždycky krásně hýbou, tak se aspoň u doktora vždycky uklidním, že se nic neděje 🙂

kvetinka78
21. lis 2009

Miradka, máme pôrodnicu aj bližšie ku nám cca 20 km. Ale ja som tam ležala minulý rok pri mojom neúspešnom tehotenstve a teda fakt nič moc. Keby som nečakala dvojíčky a nemal zlé predcháczajúce skúsenosti, tak mi to je jedno. Ale keď je možnosť výberu, tak som sa rozhodla radšej cestovať a zveriť sa do rúk lepšm odborníkom. Som teraz v Bratislave. Mám dobrý pocit aj z toho, že keby sa detičky narodili o čosi skôr, tak je tu novorodenecké oddelenie špecializované na takéto prípady s určite lepším vybavením a odborníkmi ako v malom meste.
Inak spomínali ste ten kojenecký vankúš- to ste si kúpili taký obyčajný, alebo je nejaký špeciálny aj pre dvojíčky?

miradka
21. lis 2009

Kvetinka, tak to ti úplne rozumiem, ani sa nečudujem, že si to tak urobila. Ja mám ten najväčší vankúš aký som na nete našla, aj keď dnes som surfovala a našla som úplne iný, taký atypický, hranatý pre dvojčatá. Moj má 190 cm tuším a je dosť široký, pre dve mimča v pohode. Tu je odkaz http://www.e-broucek.cz/kojeni-krmeni-pece/koje...

balina
22. lis 2009

Ahojky holky,
Kankovko nema cenu zbytecne plasit 🙂 co ja vim tak napr Arwenka chodila az do konce normalne do prace. No ja chodim taky, ale kdyz me tizi brisko tak jdu driv domu. Mam stesti na sefa (sem na sebe mooooc hodna). 😀 😀 😀

Pohyby jsem citila az nekdy po 20 tydnu, takovy maly nic, zato ted mam v brichu klubko hadku. Furt se to tam prevaluje. Mazec.

To vazne planujete skoro vsechny latkovat? Ja se priznam, ze jsem nad tim ani nezauvazovala. Mam kamaradku s dvojkama a kdyz ji vidim tak si nedokazu predstavovat jeste se zdrzovat s pranim a zehlenim plinek 😒

miradka
22. lis 2009

Ahoj holky, chcela som sa opýtať, aké kojící noční košile ste si nakúpili. Chcela by som tak, aby som mohla kojiť obe deti naraz, ale neviem ktorá by bola na to vhodná.

miradka
22. lis 2009

Bali, s látkovkami je to najhoršie prvých 6 tt, kedy sa tie pleny musia fakt žehliť. Mne s tým pomože tchýne, aspoň tak mi sľúbila, ale budem mať aj nejaké pampersky keby dačo...

beruska5
22. lis 2009

Ahoj Hanulo83.Hlavne to kojení nevzdávej.Drobečci taky nechteli,Samko se uplne chytnul po mesíci a holka po 6týdnech.Ted mají 3mesíce a plne kojim.Samko má 58cm a 5kg,Sašenka 57cm 4,3kg.Kojím každého zvlášt,mám hodne velky prsa a musím je pridržovat a to bi pri dvojkojení nešlo,pár krát sme to vyskoušeli ale nelíbilo se to nikomu znás 😝 .Ale už sme našli grif,prebalit jedno,nakojit,prebalit druhé,nakojit a dohromady nám to trvá 30min.Naučili se hodne rychlo pít,asi vedí že tam ešte nekdo hladovej čeká 😀 😀 😀
Pri první holce sem požívala taky látkove pleny asi 2mesíce,ale ted používam pampersky nebo hagiesky.Nevím si predstavit každej den ešte žehlit.Oblečení taky nežehlím,mám prací prášek pro mimina a detská lékařka nam řekla že žehlení se už nedoporučuje,deti prí víc trpeli na ekzemy.Neco natom bude,predtím sem žehlila vše a 7leta holka má od detství ekzémy
😖
Všem maminám moc gratuluji a držím palce

beruska5
22. lis 2009

a v noci kdyžkojim a cítim že sem moc unavená lehnu na bok,mimčo taky a papa a mám jistotu že nikam nikto nepadne 😀

kocule
22. lis 2009

Ahojte holky, tak jsem se zase po dlouhé době dostala mezi vás. Teda nás maminek s dvojčátky ale je 😀. Velká gratulace! Taky mám ve skříni nachystané látkové plenky, ale zatím jsou opravdu jen ve skříni. Mám univerzální velikost, takže na dvoukilové drobky byla opravdu veliká. Zatím jedeme na papírovkách, máme strašnou spotřebu a nestíhala bych je prát. V podstatě spotřebujeme 20-30 plínek na den, jak kdy, alespoň ze začátku člověk přebaluje pořád, tak jsem to zatím vzdala. Mrňata mají necelých 5 kilo, tak jak se přes ně přehoupneme a doplácáme domácí zásoby, tak už pojedou na látkovkách. V šestinedělí jsem nic nežehlila, prostě se to nedalo. Je taky fakt, že mám sušičku na prádlo, při dvojčatech neocenitelná věc, tak jsem spoléhala na to, že se to prostě vyfouká. A navíc, když jsem někdy viděla tu hygienu v porodnici, tak jsem si říkala, že přežijeme fakt všechno. 😉

Jinak nekojíme, anabáze s kojenáím byla dlouhá, ale mlíko pro dva prcky nemám. V noci jsme krmili i každou hodinu, měli režim na střídačku a to bych se dostala do blázince. Malému nešlo se přisát, ječel u toho jak tur, tak jsem ho nechtěla trápit. Navíc mi strašně trpěli na bolení bříška z mého mlíka, jsme dost citliví. První měsíc jsem jim dostříkávala své a hrkala to do příkrmu, pak jsem to v zájmu zachování duševního zdraví vzdala a jsme v pohodě. Holky, nenechte se zblbnout a vydeptat, že musíte kojit za každou cenu. Když vám to nepůjde, netrap te se, málokterá maminka plně krmí dvojčátka. Nakonec to přiznali i v porodnici, kdy jsem si vydupala flašku. Je krásné, když kojíte a miminka se přisajou, ale když to nejde, tak to prostě nejde. Taky jsem měla blbej pocit, že nejsem dobrá matka, když jim nemůžu dát své, ale pak jsem nad tím mávla rukou. Kojení z nás perfektní matky neudělá, důležitá je vaše spokojenost a spokojenost miminek.

Jinak já malou cítila od 18 tt, malého skoro celé těhotenství vůbec. Až jsem měla strach, jestli je v pořádku. Malá mi v bříšku řádila, malý občas kopnul, aby se neřeklo a dneska je to kupodivu naopak. Zatím je malá spinkající andílek a malý řádí jak tur, nechce spát. Takže je vozím po bytě přes prahy a drnkáme. 😀 😀

Holky držte se a ať vám miminka krásně rostou. K.

kvetinka78
22. lis 2009

miradka, čo sa týka nočnje košele, ja som si kúpila prvú akú som v obchode s pyžamami videla- je to vraj originál kojenecká. Nie je spredu na zapínanie, je len taká akoby nariasená a keď si čiahneš na prsia pod týmy záhybmi , tak na každom prse tam je urobený otvor, ktorý inak samozrejme nie je vidieť. Myslím, že aj tento model by mohol byť použiteľný. Inak, keď som ju ukázala môjmu, tak mu len tak oči zablinkali ako semafóry. No chlapi myslia asi stále na to isté, že.
A potom sa spolieham na iné, obačajné košele, ktoré sa na prsiach zapínajú na gombíky. A možno skončím pri mojom obyčajnom milovanom flanelovom pyžame.

lucy82
22. lis 2009

Ahojky holky, Hanulko jak je? Měly jste krááásné váhy a holky jsou úžasný 🙂
A jak tó vše jinak ostatní maminy zvládáte?
My máme tragický večery, kojím obě dvě, ale večer mi chtějí pít každou hodinu, šíleně u toho pak ječí asi hlady tak jsme najely na Nutrilon a je klid. Usnou až mají dost a spinkají i 5 hodin do dalšího koja. Jinak jednu trápí prdíky, chudák kdyby aspoň mohla říct co jí trápí ale člověk fakt neví jestli má hlad, nebo jsou to jen prdíky. Fakt jsem někdy zoufalá. Doufám že se to co nejdřív zlepší zatím nemáme moc systém. Navíc ráno chtějí jíst obě naráz a jsem celá nesvá protože nevím jak je co nejdřív obě nakrmit aby mi tu obě nebrečely. Takže někdy oparvdu propadám panice jaká jsem matka 😕
No a látkovky? Tak to si opravdu nedokážu představit, nestíhám ani prát, natož žehlit (žehlí mi mamka, mám prášek pro mimina ale mamka mi tvrdí že ty baklterie tam budou dokud se to nevyžehlí) ale já bych to fakt nestíhala, jsem ráda když si ráno dám kafe, odpoledne se najím a večer si dojdu do sprchy, jinak mám pocit že neděláme nic jiného než kojíme, přebalujeme a uspáváme 😀
A spotřebu máme tak cca 10plenek na den, nepřebaluji při každém koju 😕
Tak a Sofinka se mi budí tak musím jít.

Jo a pohyby jsem cítila až někdy ve 21tt 😉

hanula83
22. lis 2009

Ahojte holky, děkuji, holky jsou tam vyfocené tak nějak narychlo, ani jsem je nestačila trochu nachystat 😉. Akorát tam spletli jména, první je Anička a druhá Elenka 🙂. Jo a taky mám dojem, že to má být "Brzokoupilovi" s měkkým i, pokud si ještě pamatuju ze základky...

Kocule a beruska5: Co se týče kojení, hrozně bych ráda, aby se plně krmily ode mě a mám z toho špatný pocit, že jim musím dávat ten Nutrilon, ale je to tak náročné, že bych celý den a noc musela zkoušet kojení a myslím, že i tak by se mi to zatím nepodařilo. Elenka ode mě papá pěkně, akorát jí to trvá hrozně dlouho, mléka mám dost, ale mám pocit, že je na ni slabé. Nebo fakt nevím... Z tohoto pohledu to byl v porodnici horor, taky na mě sestry koukaly, co to jsem zač, že vyžaduju příkrm pro holky. Místo toho, abych se pořádně snažila je kojit. Jenže to bylo opravdu už nad lidské síly... Když dostaly ten dokrm, tak aspoň chvíli pěkně spinkaly a já byla konečně spokojená, že jsou napapané. Ještě to budem zkoušet se rozkojit, ale když to nepůjde... do blázince se taky dostat nechci 😉...

Ohledně plínek... já prvních pár dní jim dávala jen ty látkové, protože to bylo moc hektické a už tak náročné, než abych ještě navíc musela prát plíny... Ale od včerejška jsme zkusili dávat ty flanelové a froté od Popolini, nejsou to klasické plíny na žehlení. Tyhle se žehlit nemusí, jsou to přímo takové kalhotky, univerzální velikost. Akorát se dají zmenšit nebo zvětšit podle potřeby na tři velikosti. Každopádně prát se taky musí, což je blbé hlavně kvůli sušení. A trvá delší dobu, než je navleču, ale není to taková hrůza...

zuzka72
22. lis 2009

Lucy-krásné fotečky, a co to prosímtě máš z afusáčky v autosedačkách, to jsou přímo do autosedaček?

hanula83
22. lis 2009

Oprava minulého vzkazíku: prvních pár dní jsem samozřejmě dávala právě papírové 🙂... už jsem asi přepracovaná ;)...

Lucy, moc děkuji 🙂, taky máš moc krásné holčičky a navíc takové parádnice 🙂. My zatím moc z domu nevycházíme a taky se je snažím strojit, když už někam jedeme, ale doma na to úplně dlabu. Musím říct, že průběh našeho dne je hoooodně podobný tomu tvému... tu večerní sprchu si vždycky užívám 😉. Systém zatím taky nemáme, alespoň se to snažím udržovat na té úrovni, že papají zároveň. Většinou se totiž vzbudí jen jedna a druhá strašně tvrdě chrní, tak ji musím vzbouzet a bohužel musí papat i když zrovna moc nechce. S těma plínama to zatím zkoušíme a prokládáme je papírovkama, takže uvidíme časem. Ale něco jsme do nich investovali, tak je nejspíš využívat budu. Ale ten tvůj popis dne je opravdu téměř totožný s naším dnem ;). A neboj, taky vždycky propadám panice, dělá mi strašně zle, když obě řvou a já nevím proč. Na druhou stranu už se mi i stalo, že jsem byla v noci tak otupělá, že mě ten křik vzbudil až tak po 5 minutách. Vzbudilo to manžela a ten říkal, že jsem se ani nehla, když začaly ječet... Snad se nám to časem nějak upraví. No a to nemluvím o tom, že nejsem schopná ani umýt zem, protože přes den využívám každé chvilky, když ty dvě spí a taky jdu zabrat, byť to je třeba jen na 10 minut. Tak ti přeju pevné nervy a ať ti holčičky dobře prospívají.. 🙂

radka.k
23. lis 2009

Holky, moc vám gratuluju ke krásným holčičkám, trochu mě děsíte, až dodnes jsem věřila iluzím, že péči o dvojčátka zvládnu v pohodičce 🙂 Tak se začínám trochu děsit. Já teda každopádně vůbec s látkovými plenkami nepočítám, ani mě to vůbec nenapadlo. Nechci si přidělávat práci ještě praním plen 😝
Tak vám přeju, ať si najdete co nejvíce času pro sebe, odpočinek a s dětmi se sehrajete co nejdříve.

A pro nás ostatní čekatelky zahajuju malou anketku: Obvod bříška v tom nejširším místě?
93cm
ale připadám si na 120! Mám pořád pocit, že jsem tak nafouklá a kůže vytažená na maximum, ale to je asi zdání. Těch 93cm mi nepřipadá zase tak hrozný číslo.
Můžete jíst? Já bych chutě měla, ale jsem tak nafouklá, že ani dýchat nemůžu, tak zobu asi 20x denně ale jako vrabec, víc se mi do břicha nevejde 😖

kocule
23. lis 2009

Ahojte děvčata, krásné ráno, mám asi tak 10 vteřin, než nastane jekot. 😀 Jak vidím, jsme na tom všechny úplně stejně. U nás se režim nedaří celé dva měsíce. Malá se teda snaží, papá co 3 h a docela to jde, ale malý si dá jen trošku, za hoďku má pochopitelně hlad a ječí. Takže znova flaška, pak zase malé, no kolotoč. Byli jsme na ně 3, já, manžel a mamka, ale někdo musí chodit do práce a maminu tady nemůžu mít pořád. Takže bojujeme, ale malý je strašně uřvaný, je napapaný, přebalený a pořád ale pořád ječí. Jde mi z toho hlava kolem, hlavně když nasadí ječáka a zakuckává se. Co má člověk ale dělat? Hračky nás ještě moc nebaví, tak jen běhám od kočárku ke kolotoči k sedátkům a mám někdy chuť si hodit mašli. Člověk se v tom blázinci nestihne ani zhroutit. 😀 😀 😀 Děvčata ze dvojčat mi říkaly, že by se to kolem 2 měsíce mělo zlomit, tak pořád čekám a čekám a ono nic. Máme prostě uřvaná děcka, člověk je už tak otupělý, že to s ním přestává hýbat. Dneska v noci manžel tak zaspal, že nechal malého taky ječet 5 minut, musela jsme ho jít vzbudit. Naštěstí pomáhá, co se dá, bez něj by to byl konec. Stará se o celou domácnost, já maximálně vyperu a vysuším a běhám kolem mrňat. V noci vstáváme oba, jeden přebaluje, druhý dělá flašku, aby se mimči nerozebralo řevem a pak jsme jej neuspávali 2 hodiny. Odmítají mi totiž spát v postýlkách přes den a blbě tam usínají, takže mají z kočárku letiště.

Hanulko, máme stejné plínečky, tak potom napiš ju, jak vám to jde. Jak najedeme, tak se taky ozvu. 😉

Přeju pevné nervy, držte se. Jsme v tom všechny stejně. 😀 K.

zuzka72
23. lis 2009

Tak hlásím vedení 102cm. Ono je taky asi důležité na kolikati začneš, já začala na 84cm. Napnuté břicho má m stejně, jako ty a chutě nemám vůbec a musím se do jídla nutit. Jinak doma budu používat látkovy a venku papírovky. Jinak péče o dvojčata se tak nebojím, jako porodu. 😢 Včera jsem mrkla na 3 on-line a jsem asi blbá, že jsem na to vůbec hleděla. 😖

zdepros
23. lis 2009

Ahoj holky, tak už se teda taky začínám bát jak to mimískama zvládnu 😒 , potom co tady čtu. No já jsem zatím na 90cm, bříško je nafouklí k prasknutí a jíst teda taky moc nemůžu, vždycky si něco nandám a sním sotva polovinu nahoře mám 3kg

beruska5
23. lis 2009

Podle mě je uplne jedno jestli se kojí nebo dáva umělí.Duležite je bít v pohode 😎 .Když nekdo kojí a je na prášky 😕 ,tak to podle mě nemá smysl.Ja sem to vubec nesilila že musím jen kojit,když to pujde bude fajn když ne nevadí,ohladu nebudou.Vždy sem měla nachystanou láhev ,když ešte nechteli odemne,asi minutu sem to vždy skoušela s prsem a když už začali bít neklidní tak sem to vymenila za lahev,postupne se ta minuta prodlužovala a asi v 6tydnu sme už láhev nepotrebovali vube,sem moc ráda ,ale nemyslím že mají víc živin a vitamínu atd..je to proste jídlo.Muj muž vyrostl na sunaru a je to kus zdravího chlapa 😀 😀 😀
Ináč mi už máme celkem režim.Holka je trochu vzteklejší.Cez den kojim tak každe 2,5hod,když sme venku tak vydrží i 4hod.Večer kolem 19té udeláme koupel,namasírujem prcky a v 20hod se jde spát.Budí se kolem 03:00 až 04:00,rychle nakojím a spí tak do 7hodin.
Cez den když se hlavne holka vzteká je dám do poloh.lehátka a delám si co potrebuji,jsou spokojení.
Mynulí týden sme meli horší 😝 ,v noci sem dostala zimnici,a hrozní křeče a bolelo mě v podbřišku.Nakonec mě musela odvést sanita 😢 .Na druhej den zistili že mám v levé ledvine kámen.Kvuli kojení mi mohl manžel rano přivest deti,zustali tam semnou celou dobu,ale kojení vtích bolestech nic moc 😝 naštestí sem ten hnus vyčurala a pustili nás domu 😀 😀 .Ted už je fajn a doufam že to tak i zustane.
Oba se už krásne usmívají,šahají a bouchají do hraček 😉 .
Před porodem sem mela obvod 130cm 😝 😝 😝

ivaajirka
23. lis 2009

ahoj holky tak hlásím stále vcelku 😅 bříško mám ted 128cm 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru