Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

zuzka72
7. led 2010

No tak to ještě, e jsem od toho Bumlerinu upustila, ale oni snad najdou závadu na všem. 🙂

hancas
7. led 2010

holki já mám miliardu bodýnek kdyby jste někdo chtěli až snad do roka a půl

hancas
7. led 2010

holki dneska říkali v tn že z 10 dětských postýlek prospěli jen 4 dobrý že???a pak si v dnešní době něco kupujte 🙂 stojí to peněz jak šlupek a jěště je to nekvalitní!!!!jsem se rozžílila už jen kvůli maminkám které čekají mimča a koupí nějaký zgarb jak mi na to přijdem při dvojčatech no nemám pravdu?? 😀 😀

zuzka72
7. led 2010

Hani-tož já su v klidu máme celkem 4postýlky-snad 30let stary-ale jsou super. To ještě byla poctivá práce. 🙂

hancas
7. led 2010

zuzíku to jo to se nemáš čeho bát to bylo bez chybičky a jak vidím tak jsi taky noční ptáče že??

zuzka72
7. led 2010

😀 NO já už to tu psala chodím spát ve 2 a vstávám ve 4-4,5. A bohatě mi to stačí, někdy nemůžu ani v ty 2usnout.

hancas
7. led 2010

se tak těšíš na miminka??nebo už si trénuješ noční život??nic dobrou já jdu zalehnout ráno mě raubíří zbudí,jsou přesní jak hodinky odbije 8:30 začíná jím kouzelná školka tak matko vstávej zapni telku a nachystej snidani mi si sednem a budem se dívat!!!! 😀 😀 pá

zuzka72
7. led 2010

Já tak spávám celej život-s těhotenstvím to nemá nic společného. 🙂

hanula83
8. led 2010

Eirin, děkujeme 🙂 a gratuluji k párečku 🙂

Sarri, děkuji za info ohledně lahviček, musíme je pořídit, protože ty maličké jim už pomalu nestačí.

Květinko, já měla nohy opuchnuté v posledním trimestru, před porodem už teda hodně. A tak týden po porodu to zmizlo a už se to neobjevilo. Nic jsem na to nepoužívala... Holkám jsem dávala od začátku 50 ml každé tři hodiny, tak po týdnu 60, no a spíš jsem se řídila tím, jestli by si ještě daly nebo ne. Každé mimčo to má jinak... teď vypijí kolem těch 130. Stále je interval po 3 hodinách. Akorát v noci už vydrží déle, dnes třeba 7 hodin 🙂. Mateřské mléko jsem v podstatě odstavila tak po 3 týdnech, sem tam jsem se snažila je ještě přikládat, ale už moc nevycucly...

Zuzka.o... já myslím, že tím vůbec nic nepokazíš, když si lahvičky koupíš, protože je dřív nebo pozděj stejně využiješ. Navíc čajík stejně časem určitě budeš dávat. Při plném kojení se sice dávat nemusí, ale uvidíš, že lahvičky využiješ. Být tebou, koupím rovnou ty větší.

Holky, ohledně té výbavičky, asi je dobré si nakoupit nejvíc oblečení tak 62, protože to můžete dávat skoro od začátku s ohnutýma rukávkama a vydrží tím pádem pak ještě dlouho. Jak píše Lucy, my taky máme 56 - 62 velikosti teď, ale ty 56 už začínají být malé. A taky souhlasím, bodyčkas dlouhým jsou k nezaplacení. Já teda k tomu body občas dávám i dupačky, ale určitě hlavně ty, které se dají rozepínat dole (velice to urychluje přebalování). Jinak ale taky mám oblíbené buď tepláčky nebo punčošky. Taky hodně využívám ponožky, protože pak ty punčošky nebo dupačky dobře drží na nožičkách. Ale není jich potřeba moc, protože se nikdy moc nezašpiní. Taky hodně využíváme deky, máme jich hrozně moc a všechny používáme. No a super byly ty rychlozavinovačky s pevnýma zádama. Teď už se z nich holky vykopávají ven, tak je do nich nedávám. Ale když se ještě tak nemlely, tak byly fakt dobré. Z kosmetiky určitě nejlepší na zadeček je klasická Rybilka, no a taky se mi osvědčilo to pleťové mléko Johnson pro dobré spaní... a taky olejíčky Hipp. A taky si myslím, že ze začátku je dobré mít nějakou dezinfekci na ruky. Ne, že bych byla nějaká přehnaně úzkostná, ale když jsou mimča čerstvě narozené a každý je chce hned osahávat, tak se ta dezinfekce vyplatí...

Zuzi72, moc děkujeme 🙂... jinak ty autosedačky jsou asi oblíbené jak tak sleduji 🙂.

Lucy, my máme taky odsávačku takovou tu mechanickou, ale vůbec jsem ji ještě nepoužila. Když mají něco v nose, tak jim to vytáhnu tím klasickým "uchošťourem" 😉)

zuzka72
8. led 2010

Tak Bruno od Irminky už je asi po operaci-tak holky prosím držte pěstičky, ať se vše povede, ale naštěstí je to snad jen kosmetický zákrok, tak to bude OK-musí. 😉
Irmi-jsme s váma a myslíme na vás my všichni Kelišky odsud, že jo holky? 🙂

petranela
8. led 2010

Moc gratuluji Irmince k chlapečkům a taky držím palce, ať malinký Bruno zvládne operaci co nejlépe.
Všem třem přeju hodně zdravíčka 😉

petranela
8. led 2010

Koukám, že Bumble nedopadl u ČOI moc dobře.... 😒 😠 😖 no co naděláme, jiný kočár vybraný nemám...

sarri
8. led 2010

Ahoj, přidám svoje k užitečným věcem - odsávačka na vysavač - soplíky odsávám každý den ped spaním a vůbec není třeba vatových tyčinek (při tom holky řvou, při zapnutém vysavači naopak čučí), parní sterilizátor do mikrovlnky (jinak nevím, jak bychom to všechno dělali), body a overaly - praktičtější než dupačky, mám ráda ty semišové s rozpínáním na straně - jsou to sice jedny z nejdražších oblečků, ale vypadá to narozdíl od bavlny furt dobře. Dupačky zas vůbec rozpínací mezi nožkama nemusím - stejně je vyslékám klasicky - je to rychlejší, než rozpínat 5 patentek, no a do kočárku nějaké vyteplené soupravičky nebo kombinézky (flísové kalhoty, kabátek), jo a čepičky nejlíp na zavazování, na ven jiné nemají cenu, ideální jsou ještě takové ty typu ušanka.
Co se týče velikostí, tak my měly při odchodu z porodky 2,2 kg a měla jsem nejmenší kompletek vel. 46 a asi 5 kusů oblečků 50 pro obě. V nemocnici nám dávali 62 a byla to hrůza - teprve teď začínáme nosit a to jenom na spaní. Nemám ráda, když to mají holky velké, takže neohrnuju apod., ale zas záleží na každém, jestli chce investovat penízky do malých velikostí. Osobně jsem koupila v bazaru - ty semišky se fakt nedají jen tak zničit.
Velké slevy bývají v Tescu a oblečky jsou celkem kvalitní, ale na mimibazaru se dá taky hezky nakoupit.

hanula83
8. led 2010

Taktéž moc gratuluju Irmince, všimla jsem si až teď 🙂

Sarri, my používáme ty látkové kalhotkové plenky a tam stejně víc než dvě patentky na dupačkách nezapneš 😉, jsou moc veliké, takže pro mě to určitě rychlejší je. Ale dupačky používám málo. Já zatím žádné overaly nemám, až ve větší velikosti, tak nemůžu říct zkušenost. Mám ale dojem, že to zapínání je horší než u dupaček, ne?.. A ten parní sterilizátor do mikrovlnky je na co? Já všechny lahvičky klasicky umývám horkou vodou a jednou za čas je vyvařuju... A kolik stojí ta odsávačka na vysavač? U těch tyčinek samozřejmě řvou taky.

Holky, a kolik vám děvčata váží teďka?

zuzka72
8. led 2010

Sarri-taky mě zajímá co to je parní sterilizátor do mikrovlnky a jak to vypadá.
Tu odsávačku jsem viděla v lékárně asi za 200,- a kupovala ji mamina-no nevím, já jsem si pomyslela, že bych se bála, že to vytáhne i mozek z hlavy tím tlakem. 😀 Je to fakt dobry?
Haňula83- a ty látkové kalhotkové plenky vypadají jak.
Promiňte,že se tak blbě vyptávám,, ale vaše zkušenosti jsou k nezaplacení. 🙂

monika.tdm
8. led 2010

Nazdarek lidicky!!! Teda koukam, jak to tady frci!!! Jsem tu poprve a pridavam se do party!!! Taky se nam vykoulely dvojcata!!!! 🙂

zuzka72
8. led 2010

Moni-gratuluji a kdy to bude? Pověz nám něco o sobě. 🙂

hanula83
8. led 2010

Zuzi, tady je odkaz, jak vypadají: http://www.vas-obchudek.cz/detail-34 ... ještě se na to dávají takové jedny vlněné kalhotky, aby to neprotékalo. A je to dobré na široké balení. Nám sice teď na kyčlích řekli, že široké balení nepotřebují, ale já je mám nakoupené, tak je budu používat. Používám i papírovky, protože někdy fakt trvá, než se ty kalhotky navlečou, ale spíš to chce cvik.

monika.tdm
8. led 2010

Cau Zuzi!!! Dekuji za gratulaci!! No termin je 18. srpna no ale znas to duo jde na svet drive!!!! No ale koukam, ze ty budes mit taky doma veselo!!!! Nevim co by te zajimalo!!!! Tak se zeptej!!!

zuzka72
8. led 2010

Hanula83- ato je jako kdyby plínka(kalhotky) a na to se dají ty PVC třeba Sandry? No píšeš vlněné, ale to musí taky protéct né? A když počůrají tady ty kalhotky, tak musíš dát hned další, jako u plenek? To musíš spotřebovat alespoň 20ks? Asi jsem to ale blbě pochopila, že? Za nás to nebylo, tak nevím o co jde. 😢

zuzka72
8. led 2010

😀 😀 😀 No cokoliv o tobě, ať víme s kým máme tu čest. My se tady už docela známe, tak tě berem do rodiny. 😀
Třeba: kolikáté těhu, máš děti, manžela, přítele,věk,město, foto do pasu, fotečky do albíčka atd. tak jako všichni tady. 😀 😀

monika.tdm
8. led 2010

Ty jo tech otazek na jednoho!!! 🙂 Mam manzela od 17. cervence 2009!!! 😉 Těhu je to prvni a bude to ficak!!! No ale musi me to zvladnout!!!! Věk!!! 30!!! Praha a na foto zapracuji!!!! 🙂

ivaajirka
8. led 2010

Ahojky vložili jsme pár foteček nové pak dodáme jsou to z porodnice a doma něco

lucy82
8. led 2010

Ahojky, Zuzi ta odsávačka na vysavač je fakt super, u tý ruční mi holky brečely, a tady to jim nevadí a vydrží u toho, a hlavně to trvá pár vteřin a nosík je čistý 🙂

Hani když jsou holky na UM jak často ti kakají? SOfinka je půl na půl a už 3 den nekakala, včera jsem jí pomohla rourkou ale stejně nic, dneska se vzbudila už ve 4 a od tý doby měla takový trhaný spaní, kdy chvilkama tlačila, ale to si jen prdla a nic, tak já už nevím ☹ PO každým prdu nahlížím do plínky a čekám 😕

zuzka72
8. led 2010

Moni super zpověď. 😎
Ivajirka-jsou kouzelní-já chci takyyyyyyyyyyyyyyy 😀 A co na ně Jiříček? A jak to zvládáš?

zuzka72
8. led 2010

Holky-nevíte máme tady nějakou tabulku-soupis všech mamin, co sem chodí? Jako co čekají a kdy? Já nevím jestli nejsem teď na řadě. 😵 😒 😒 A pak Milu? Je to možny? Nebo je někdo ještě přede mnou? Ježkovy voči-to snad néééééé-jáááááááá? Že by, že by, že bych se konečně dočkala?????????????
😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲

elly01
8. led 2010

Holky, můžu se prosím zeptat, od jakého tt jste začaly chodit na častější kontroly ke gynekologovi? Paní doktorka mě teď chce vidět od 24.tt alespoň 1 za 14 dnů - což jsem ráda, alespoň častěji uvidím prcky 😀

Ivajirka - máš krásný chlapečky 😀

Zuzko 72, tak uděláme nějaký přehled, kdo kdy čeká mimísky 😉

sweethy
8. led 2010

zuzi, nepředbíhat 😀 ještě je nás pár před tebou, tak nespěchej 😉 ale nějaký přehled by určitě stál za to 🙂

sarri
8. led 2010

http://www.obchudeknatalka.cz/detail.php?zbozi=...

Těch sterilizátorů je plno značek - já mám Avent, bo jsem to koupila v sadě, ale je zbytečně drahý. Jinak jsem to zkoušela v normální plastové krabici na jídlo (u našich) a nedala se vytáhnout, jak byla horká a otevřelo se jí víko. Já sterilizuju lahvičky pokaždé. Dá se tam jen 200ml vody a šupne do mikrovlnky. Na mimibazaru je jich spousta, doporučuju takový ten kulatý - dá se i do opravdu malé trouby a přitom je v něm hodně místa. Odsávačka stojí kol. 200 a mají to v každé lékárně - fakt dobrá investice - co z toho nosu občas vyleze a to nemusí mít ani rýmu.

Hani, ty pereš plenky? Klobouk dolů.

Ještě se musím pochválit - včera jsme byli na vaničkování - kolega z práce to moc chválil, tak jsme to šli zkusit, i když 200 za 30 min. plavání je docela síla a to ještě 2x. Ale co bychom pro ty naše poklady neudělali. Je to naprosto super, veliká - ale fakt velká a hluboká - plná teplé vody - pro každé dítě samostatná - je tam instruktorka a děti se učí plavat. Holky byly moc spokojené a já zničená, protože su marod přes záda, ale sem to zvládla a už se těšíme na příště. Áda by dokonce nejradši plavala sama (děti se drží v různých polohách). Jo a přispívá pojišťovna (RVP 300 Kč).

A taky mě nasrali (doslova a do písmene s těma mateřskýma - dělá mi to skoro 3000 - teď mám na jazyku hodně sprostá slovíčka - když furt člověk slyší, jak lezou do pr... důchodcům s 13. důchodem a mimořádnýma příspěvkama a na druhou stranu mamina s dvojčatama dostane takovou almužnu a s tím, že může celý život makat a na její důchod nebude. No jo, senioři jsou hold velká volební síla a naše děti k volbám nemožú, tož se na ně prdí.

elly01
8. led 2010

ZUZKA 72 - 8. března - dvojvaječná dvojčátka, chlapci
ELLY01 - 18. května - dvojvaječná dvojčátka, chlepeček a na 60% holčička
PETRANELA - 21. května - dvojvaječná dvojčátka, chlapeček a holčička
MONIKA.TDM - 18. srpna - ???

Tak to je to, co jsem vyšpiónovala na této stránce 😀 Ostatní těhulky ať se dopíšou 😉 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru