Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

mosquito
23. bře 2016

@odvarkova já už před otěhotněním brala femibion. Ale to proto, že jsem předtím prodělala dvě zamlklá těhotenství (v 9tt a v 7tt). Dvojčátka jsou přirozeně a hned jak mi dr. potrvril těhotenství (to bylo 5tt a ještě jsme nevěděli, že jsou dvě), tak mi předepsat utrogestan. Ten jsem brala celý první trimestr, ale důvodem nebyla dvojčata, ale ta zamlklá těhotenství. Takže asi není důvod dvojčata podporovat hormony, když se těhotenství vyvíjí dobře.

petrapelech
23. bře 2016

@odvarkova Ahoj, já jsem nedostala vůbec nic, doktor nás samozřejmě obeznámil s riziky a se vším, co k počátku těhotenství patří, že se může stát cokoli, že jedno může zaniknout, atd, ale žádné podpůrné prostředky jsem nebrala..

petrapelech
23. bře 2016

@mosquito Ty brďo, tak to mě moc mrzí, že Vám to zprvu tak nešlo. Ale hlavní je, že jsou teď kluci v pořádku, stejně jako ty. Taky se moc těším na to, až budu maminkou, tak nějak se nemůžu dočkat 🙂 Vím, že to bude záhul, ale zvládla to každá máma, tak proč né my 🙂 A jak říkáš ani já si nic jiného nepřipouštím :D Kluci budou spát jak o život, budit se oba stejně, kojit budeme zároveň.. Prostě ideální děti 🙂 Ale realita bude asi trochu jiná. Ale co, už se moc těším. Kor, když vidim manžela, jak moc se těší.. Švagrová má teď 4měsíčního chlapečka, tak ho pořád šišmá a je to prostě parádní.. A o mě, jak se stará, má strach.. Prostě je to uplně úžasný 🙂 Už nás je tady víc červencových maminek? Tak to je paráda 🙂 Nějakou společnou skupinu asi nemáme, vid? Že bychom se podělily o rady, zkušenosti, naše stavy, bříška a tak 🙂 Taky bych byla ráda, kdybychom byli ve spojení 🙂

uhz
23. bře 2016

@odvarkova Já jsem taky nic nebrala- akorát Inofolic (inositol a listovka) už před otěhotněním, kvůli nepravidelnému cyklu a podezření na PCO, potom mi to dr. vyměnila za Chytré miminko, které je podobné, ale levnější. Takže v podsatě jen vitamíny, které bych brala tak i tak. Při zjištění dvojčat mě pak upozorňovala na rizika včetně toho, že jedno může zaniknout, rozhodně ale o Utrogestanu a spol. nebyla ani řeč, není důvod ho cpát preventivně při standardně probíhajícím těhotenství.

pavlapavlapavlapavla
25. bře 2016

ahoj holky .. tak hlásím, že naše cácorky mají 550 a 570 g a všechno v pořádku .. jen teda mi začaly otýkat nohy. Máte to tak taky některá ?? Volala jsem teda dok. a ta mi řekla, že je to v poho. Tak vydržím 14 dní do další kontroly a uvidím, jen jsem chtěla info, jestli takhle brzičko otýkají nožky i vám 😀 díky za info .. 😀

petrapelech
25. bře 2016

@pavlapavlapavlapavla Ahoj,to jsou holky krasny 🙂V kolikatym jsi?ja jsem v 25tt a nastesti mi nohy jeste neotykaji,ale kamaradce otykaly taky strasne brzo..Tak hlavne aby jsi neotekla moc 😉

pavlapavlapavlapavla
25. bře 2016

24+1 .. 25 tyden .. no otykaji, kdyz chodim docela dost, ale snad to nic neni. Je to zati jedina negativni radost tehu, tak nesilim a rikam si, ze ookud jsou to jen otoky je to v poho 🙂

odvarkova
27. bře 2016

Ahoj holky. Stalo se vám někomu, že jste najednou ztratili těhotenské příznaky? Ještě před dvěma dny mi bylo špatně, teď najednou nic. Prsa nebolí, ani netlačí. Při čištění zubů mě to nadavovalo, teď nic. Mam tři děti a u žádného se mi nic takového nestalo. Naopak se vše stupňovalo až někdy v polovině těhu povolilo. Vím že každé těhu je jiné, ale čekala jsem, že u dvojčátek to bude spíš horší. Vím, že se může stát cokoliv. Je bych chtěla vědět, jestli se to někomu tak stalo a bylo vše vědět pořádku. Děkuji.

pavlapavlapavlapavla
27. bře 2016

@odvarkova ahooj .. jak říkáš .. každý těhu je jiné. Nestresovala bych se. V kolikátém jsi týdnu ?? Já neměla a nemám žádné příznaky doteď ... jsem 25 týden a kdybych holky necítila jak kopkají, tak bych vůbec neřekla, že jsem těhotná. Jen teď mi začaly docela otýkat nohy. Opravdu se neboj, nic to nebude ..

odvarkova
27. bře 2016

@pavlapavlapavlapavla podle MS by to mělo být dnes 7+2. Od ovu 5+2. V uterý ještě nebyla vidět srdeční akce, jsem jak na jehlách. Vydrží obě? Nebo bude jen jedno? To čekání je děs. Na příští ko jdu 4.4. Budu myslet pozitivně 😉

pavlapavlapavlapavla
27. bře 2016

@odvarkova čekám dvojčátka po ivf a dovedu si představit jaké jsou to nervy. Já se pořád uklidňovala, že alespoň jedno srdíčko tam snad bude. To mě drželo tak nějak v klidu a tím, že jsem po ivf jsem chodila do CAR každý týden na kontrolu, takže to docela rychle ubíhalo - to bylo fajn. Hned mi řekli, že se uvidí jestli se budou vyvíjet obě tak jak mají nebo - pro ně - v lepším případě bude nakonec jen jedno. Vydrž a nestresuj se. Do čtvrtého dubna tak moc nezbývá a uvidíš ... držím moc moc moc pěsti, aby byly dvě. Ikdyž ze zdravotního hlediska 😀 .. ale znáš to 😀

odvarkova
27. bře 2016

@pavlapavlapavlapavla stejně to nijak neovlivním. Teď jen čekat, jak to dopadne. Já je mám přirozeně. My jsme extra plodní. Druhý syn je přes HA, pak jsem čekala mimi přes nitroděložní tělísko, ale samo v 9tt odešlo. Třetí syn je opět přes tělísko 😃 a teď, když jsme si řekli, jednou naposledy zas vědomě, tak to bylo napoprvé a rovnou dvakrát 😂 my jsme samé překvapení.
Dr mi říkal, že každé vícečetné těhotenství se bere jako rizikové a že nás teď bude víc hlídat. Tak uvidíme, kdo se u nás zabydlí 😉 A upřímně doufám, že když budou dvě, tak vydrží co nejdýl a že budu moci rodit přirozenou cestou.

pavlapavlapavlapavla
27. bře 2016

@odvarkova jj taky si každý den říkám - díky bohu, že ještě nerodíme .. a taky děkuju za každej den 3 v 1 😀 😀 ... je fakt, že u těch dvojčátek člověk nikdy neví. Ale zase jistotu člověk nemá ani při jednom. Mě taky sledují fest. Co čtrnáct dní jezdím k doktorce. Máme to ještě složitější, že holčičky jsou jednovaječné a normálně mezi jednovajkama bývá přepážka a v minimu procenta se přepážka nevytvoří, takže máme jednu placentu a jeden plodový obal ... no prostě tu nejrizikovější variantu. Ale musím zaťukat, že opravdu od začtku těhu žádný sebemenší problém ... kdyby probíhalo každé těhu tak, tak jdu hned do dalšího 😀 😀 😀 ... jen pořád ten strach je, aby se něco neposerinkovalo. Kor teď, když už holky mají 600 g a cítím každý pohyb a kopnutíčko. Taky jsme si koupili angelsounds a posloucháme srdíčka. Noooo super 😀 😀 ... tak to vám přeju, že s miminkama nemáte problém. My se něco natrápili a holčičky jsou vyloženě vymodlené ...

odvarkova
27. bře 2016

@pavlapavlapavlapavla to je opravdu zřídka taková dvojčátka. Moc vám to přeju. Člověk nemá jistotu do konce, to je fakt. Moje neteř chudinka rodila na konci osmého měsíce mrtvého chlapečka 😢 svého prvního. Teď naštěstí skoro po čtyřech letech čeká v srpnu miminko. My toho třetího synka taky hodně hlídali. Byl v bříšku skoro až do porodu s tělískem. Naštěstí se nic nestalo a tři dny před porodem vypadlo tělísko samo. Mně připadá, že čím je člověk starší, tím větší strach má aby se něco nestalo.

mosquito
30. bře 2016

@petrapelech Ani jsem nečekala, že by so mohla až takhle dvojmo zadařit, ale jsem fakt moc ráda a doufám, že to s klukama zvládeme 🙂 V těch prvních týdnech je to psychicky náročné a strašně demotivující, ale je to nic proti komplikacím v pozdějším stadiu těhotenství. Potrat ve druhém měsíci je opravdu hlavně o psychice, když občas čtu příběhy holek tady. To je mi teprve smutno.
Přesně - naši kluci budou taky ukázkoví 😀 I když musím přiznat, že posledních pár dní mám trošku obavy - ze všeho. Abychom to vydrželi co nejdéle a nenarodili se moc brzy, aby nebyly žádné komplikace, aby porod probíhal v pořádku, abych to zvládala sama s klukama doma.... Ale to asi přepadne každou z nás, která bude poprvé mámou a je jedno, kolik dětí čeká 🙂
Všimla jsem si, že už jsi ve skupince červencovek - to je dobře. Je to tam docela fajn, máme stejné radosti i starosti a člověk si tam může postěžovat, vypovídat se a je tam vždycky někdo, kdo pochopí. Přijde mi docela fajn se navzájem podpořit 🙂
A jak se jinak daří?

mosquito
30. bře 2016

@pavlapavlapavlapavla v poradně jsem byla minulé úterý a taky jsem si sestřičce stěžovala, že mi začaly víc otékat nohy - kotníky. Taky mi řekla, že to je OK. Asi pokud to není v nějaké větší míře (obličej, ruce, ...) tak se to prostě stává. Ale určitě je lepší se o tom zmínit 🙂

mosquito
30. bře 2016

@odvarkova cože? Tak to jste tedy opravdu "případi" otěhotnět přes HA i tělíska 🙂 Četla jsem, že těhotenské příznaky můžou vymizet a nic to neznamená. Mně teď bývalo jen špatně, nezvracela jsem. Byla jsem hodně unavená. Když mi pak najednou bylo pár dní líp, byla jsem jak na trní, aby to neznamenalo nic špatného. Pak jsem byla šťastná, když mi zase bylo šoufl. Ale ani to, že ti je špatně neznamená, že je vše v pořádku. Ty první měsíce jsou holt strašně dlouhý a pořád je to o nějakém čekání. Kdy jdeš na další kontrolu?

mosquito
30. bře 2016

@pavlapavlapavlapavla a poznáš která holčička je která? Jak jsou uložené? Mění si své polohy nějak zásadně? My máme kluky každého ve svém obalu a jednoho cítím tedy fest, ale ten druhý je lenoch. Asi je to ten, co má placentu na přední straně, tak to není tak znatelné. Držím palce, aby všechno probíhalo v pořádku 🙂 My už teď taky chodíme co 14 dní. Jsem docela ráda. Týdně volám výsledky cukru na internu na diabetologii, ale naštěstí mi stačí jen dieta. To je jediné, co nás trápí. A díky tomu musím doktora příští týden přinutit, aby prcky přeměřil, jestli nerostou moc rychle, tak se těším, že se dozvím, jak jsou velcí a možná i kolik váží 🙂 Můj dr. to vždycky nechával jen na velké ultrazvuky na které jsem docházela na genetiku. Sám si jen šáhne a koukne na srdíčka, i když posledně jsem ho přinutila mi alespoň říct, jak jsou kluci uložení 🙂

pavlapavlapavlapavla
30. bře 2016

@mosquito no vzdycky je jedna v pravo nahore a druha vlevo dole a kdyz poslouchame angelsoundsem srdicka, tak je i tak + - najdeme. Nekdy bliz u sebe, nekdy dal. Ale to kopkani nejak nesleduju. Jednou totiz vic kope Sara, jednou Stella. To uz neresim. Ale davam pozor, abych za den citila kopanecky od obou. Jsou fest aktivky, takze nemam problem, ze bych na kopance cekala dlouho 🙂

mosquito
30. bře 2016

@pavlapavlapavlapavla Stella a Sara jsou super jména. Moc se mi líbí 🙂 My máme jednoho prcka hlavou dolu a druhý je přesně naopak. Nad pupíkem tedy cítím nožičky jednoho, ten druhý kopne jen občas. Ten bude asi po mně 😀 Já si stáhla na poslech nějakou aplikaci, ale absolutně to nefunguje, nenajdu ani své srdce, tak to mě uklidnilo, že chyba bude asi někde jinde 🙂

pavlapavlapavlapavla
30. bře 2016

@mosquito tak ja ten angelsounds muzu jen doporucit. Krasne holky slysime a nejdeme srdicka behem minutky. Koupila jsem ho na bazaru a pak pujde zase do sveta 🙂.

odvarkova
30. bře 2016

@mosquito kontrolu mám v pondělí 4.4. Což je za pár dní, ale vleče se to jako šnek 😃 u nás je to samé překvápko 😆

zluva
30. bře 2016

@pavlapavlapavlapavla teeda to jsou krasna jmena 🙂 My mame vymyslenoujen variantu kluk kluk....dal jsme nepokrocili, tak se treba necham inspirovat 🙂

zluva
30. bře 2016

@odvarkova to jsme na tom stejne, take jdu na kontrolu 4.4. ;)

zluva
30. bře 2016

Ja Vas holky jen tak precitam, docitam. Vetsinou jsem prilis grogy na reakci. Stale chodim do prace a zmaha me to uz dost. Mam uz nahore 11kg a jsem v 25tt, takze jeste vaha poroste. Obcas me fakt dost bolej zada nebo pod zebry. Pak jsou ale dny, kdy to tehu zvladam levou zadni 🙂 Tak hlavne pohodicku preji a zdrava miminka nam vsem 🙂

odvarkova
30. bře 2016

@zluva tak jsem si přečetla tvůj článek a pěkně si pobrečela. Také jsem jednou potratila v 9tt, pořád ještě živé mimi a šíleně jsem krvácela. Tlak taky nízký až jsem omdlévala. Šest týdnů po revizi jsem jela do nemocnice znova s krvácením do břicha. Praskla mi cysta a s ní i nějaká cévka která krvácela.
Každopádně je úžasné, že se vám podařilo (pokud to správně chápu) samotným otěhotnět. Nebo je to taky po IVF?

luwa_s
30. bře 2016

Ahoj holky. Začíná to být opravdu náročné. V práci bych chtěla vydržet ještě měsíc, tak jsem zvědavá, zda to dám. Záda bolí už téměř 24 h denně, nemluvě o brnění pravé nohy. Dnes na kontrole vše OK, takže jsem v klidu. Držte se 🙂

zluva
31. bře 2016

@odvarkova Dekuju, vzala jsem si ten clanek jako takovou regeneracni kuru 🙂 vypsat se ze vseho spatneho. Focela mi tahle terapie pomaha. Taky sis uzila koukam... Dvojcatka se nam zadarila nahodou. Zmenila jsem praci, vyjeli jsme na dovcu, zacala jsem hodit na regrese...je to zazrak. Ale mame je v rodine. Ma mamka je z dvojcat, jen by me nenapadlo, ze budu pokracovatelkou 🙂

zluva
31. bře 2016

@luwa_s jj to mi povidej, zada take vitim porad a kycle se roztahujou. Kolik tt jsi porad si to nepamatuji 🙂

mosquito
31. bře 2016

@pavlapavlapavlapavla já jsem teď spokojená, že kluky cítím. Musela jsem si na to sice počkat a chvílema jsem byla docela nešťastná, že všichni už cítí kopance a já pořád nic, ale teď mi to vynahrazují. S přítelem se večer díváme, jak se mi vlní břicho 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru