Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

stanpetr
17. črc 2012

@venuss neboj, nejak se to zvladne 😉
my jsme na tom podobne, prckovi budou dva, kazdou chvilku se rodinka rozroste o jednovajecne dvojcatka....hypoteku mame na spadnuti, kvuli vetsimu bydleni, ted budeme prezivat prozatim v 1+1, ma prace taky stala finance za prd, takze sidce mam materskou, ale uplne minimum...
verim, ze to vsechno nejak zvladneme, po vsech strankach bez uhony na zdravi...

venuss
18. črc 2012

@stanpetr děkuji za podporu, budeme muset byt silni, no. Hlavne mam strach, ze nas prvorozeny bude vic odstrceny a ze na nej nebudu mit zadny cas.☹

agnes88
18. črc 2012

@k.bett já měla vloženy dvě 5ti denní blasty a 16 den HCG bylo 4500, tak nějak, tak si myslím že to v tvém-jejím případě vypadá na jedno

agnes88
18. črc 2012

@verunka_berunka obrovská gratulka, děti mají parádní váhy. Až Vám je závidím 🙂
Co to je to Agpar score? Mě nikdo nic takovýho neřekl. Nebo to možná neřešily když byli nedonošení. A paráda s kojením, jen tak dál. A kila půjdou dolů sama. Já nemám doma váhu, ale řekla bych že mám navíc tak 5 kilo, zepár věcí ještě nedopnu a pár mi jich plandá.

evikj33
18. črc 2012

@stanpetr Tobě už se to taky pěkně kráti,mužu se zeptat jaký je u vás v plánu zatím porod,přirozený,nebo císař?A jen orientačně kolik jsi nabrala,pokud ti to neva.Držíte se statečně 🙂

k.bett
18. črc 2012

@agnes88 ono to HCG se zvyšuje o dvojnásdobek ze začátku nebo se pletu? Takže by jí to na ten 16 den taky takhle nějak vycházelo cca 🙂))

stanpetr
18. črc 2012

@evikj33 ano krátí, zitra jedeme na poslední kontrolu kde by se měl domlouvat termín císaře, i když jsou holky obě hlavičkou dolů, tak by šel možná normální porod, ale už Jiříka jsem rodila císařem, teď to jsou taky dvojčata, tak dle dr. bude lepší císař, i ja jsem za něj moc ráda, u přirozeného se bojím komplikací u druhého mimča...
s tím přibíráním, u mě je to takové specifické, já v těhotenství nepřibírám, ale shazuju, i když miminka rostou-i teď dvojčatka mají už krásné váhy, Jiřík měl porodní váhu 4,62 kg, a ja nepřibrala nic, spíš jsem měla ještě nižší váhu než před otěhotněním a tak to mám i teď u holek....
No, ale u Jiříka, ať jsem ho jen kojila, tak jsem po porodu postupně zase všechno nabrala, kdyby to alespoň vydrželo 😒

stanpetr
18. črc 2012
evikj33
18. črc 2012

@stanpetr Tak at vám to zítra dopadne co nejlépe 🙂 🙂 Já jsem právě prvního syna rodila přirozeně a pokud by nebyl problém rada bych přirozený porod i u dvojčátek,ale jak to tak sleduju,je to asi vijmečně 😕necháme se překvapit,jak to dopadne.Já u Kamče ze začátku hubla a až okolo 5měsíce jsem přibrala,ale byla jsem hodně zavodněna,maly měl 3,93 a 51cm a já nabrala 8kg a po porodu měla 13dole,ale jak píšeš začla jsem opět tloustnout jak jsem přestávala kojit,ale to mě po nějaké době zjistili sníženou funkci štitky,ted mně to dr hlídá,tak jsem zvědavá,zatím mám 5kg dole,ale už trochu opadají nevolnosti,tak počítám že to pomalu poroste 😅 Tak moc držím pěstičky na nekomplikovaný porod a přeju krásná zdravá a spokojená miminka. 🙂

beruska1982
18. črc 2012

Holky, ženy jak píšete s penězma podle mě je to nespravedlivý chtělo by napsat do vlády 😢 , že když máme dvojčata měla by být mateřská vyžší aspon o polovinu. Dvoje jídlo sunar a dvoje plínky a dvoje oblečení. No nevim,že už to nezavedli. Já věci nebudu kupovat onošené lepší dám peníze do rekontrukce bytu. Myslím si, že děti z toho rychle stejně vyrostou.

krizecek
18. črc 2012

@venuss ahoj, omlouvám se že se vám pletu do diskuze, četla jsem že se bojíte, aby se váš prvorozený syn necítil odstrčený...podělím se s vámi trošku o můj příběh- když se narodili moji mladší bráškové (dvojčata- Jakub a Lukáš), byla jsem do té doby jedináčkem a měla jsem 2,5 roku.. nejprve jsem teda prý vůbec nemohla pochopit to, proč v jeden den z bříška mamky vylezly dvě miminka (tohle mi trvalo ještě dost dlouho pochopit).. přestože bráškové byli dva a dávali rodičům pořádně zabrat, já se nikdy necítila odstrčená ani později ne.. právě naopak- bráchy jsem milovala, pořád jsem se o ně chtěla starat atd.. Máme moc hezké vztahy i dnes.. vím že váš syn je mladší, ale jen jsem vám chtěla napsat jak jsem to jako starší sourozenec dvojčat viděla já a vidím dnes 🙂 ať vám všechno dobře dopadne!

stanpetr
19. črc 2012

@krizecek snad na tom budeme podobne 🙂

venuss
19. črc 2012

@krizecek děkuji za vaši zkušenost. Doufám, že i my budeme mít to štěstí a budeme to mít podobne.🙂

lucikal
20. črc 2012

Ahoj, můžu se k vám přidat? Jsem v 15 tt a čekám dvojčata. Jsem tak trochu vyplašená a byla bych moc ráda za každou radu, zkušenost. 🙂

beruska1982
20. črc 2012

@lucikal Já jsem ze začátku, taky byla vyplašená a ted jsem ráda budeme mít jednom jeden porod 😀 . To zvládnem. A ty jsi po IVF? Já jo ale nepadlo mě, že když dáme dvě embria, tak dvě výjdou. No je to osud. Chodíš do práce? Já jsem doma na neschopence. A už víš pohlaví?

evikj33
20. črc 2012

Ahoj holky Mám dotaz kdy máte v plánu,nebo jste kupovaly kočárek pro prcky?Nechci to nechat na poslední chvilku,at pak nejsou nějaké komp.ale taky né zas moc brzo. 😕

venuss
20. črc 2012

@beruska1982 ahojky, no, myslim, ze dnesni vlada je tak zkorumpovana, ze to nema ani smysl tam psat. je to nespravedlive, vim kolik stoji mleko,pokud by neslo kojit. U prvniho syna jsme ho kupovali od 4teho mesice a bylo to financne celkem obtizne a kdyz si predstavim,ze bych musela mleko kupovat 2x tak to je minimalne 4tis.☹ a s materskou jakou budu mit je to fakt opruz a zbyde mi tak na pul mesice na pliny.sranda,no,. snad budu dlouho kojit. Co se tyce obleceni, mam neco po synovi, neco podedime, kocarek planuju take kupovat v bazaru,ale jeste uvidime,jak to vse pujde.🙂

lucikal
20. črc 2012

@beruska1982 Já jsem taky ráda a moc,ale chtěla bych vědět co se v tom bříšku děje. Nám to vyšlo na 3 pokus, takže i proto jsem trochu nervózní. Do práce zatím chodím a jsem ráda doma bych se zbláznila. Jen jeden by měl být kluk a druhý se ještě neukázal, se stydí 😉 Příští úterý jdu na další kontrolu tak doufám, že je vše v pořádku. Cítím se dobře! Ve kterém si týdnu? Už cítíš pohyby? Měla si nějaké problémy? Vím moc otázek, ale nemám s kým si pokecat 😀

clera
21. črc 2012

@lucikal - ahojky, taky mam termín někdy v lednu ale abych byla upřímná mocto na něj nevidim .. 😀 uvidíme kam až do dotáhneme 😀. na dlší ultrazvuk jdu za měsíc tak snad už bude vidět více, zatim pohyby necítím ale večr mě dost bolí po stranách jak se rozrůstám 😀 na to že jsem na konci 3 MT tak jsem jak hroch .. takže si leden raději ani nepředtavuju 😀 .. přeju ti ať je vše i nadále ok a vesele si tu těhálíme aspoň do vánoc 😀

maja89
21. črc 2012

@evikj33 Ahojky, já mám kočík u našich od 21 týdne 🙂
@lucikal Vítej těhulko, moc gratuluji ke dvojitému štěstíčku 😉

lucikal
21. črc 2012

@clera Ahoj no já to taky na leden moc nevidím, ale vánoce bych chtěla být doma 🙂 Já se taky zakulacuji, záleží jak se prďolci uvelebí, ráno se vždy musím smát jakou mám bouli na boku 🙂
@maja89 Moc děkuji 😀

beruska1982
22. črc 2012

@lucikal my je taky máme na třetí pokus IVF.Jsem v 18 týdnu. Pohyby žádné necítím, ale už mi pěkně rozte bříško snad každým dnem je větší a větší.A jak si na tom ty?Já už měla trochu bříško před otěhotněním. Problémy jsme měli s otěhotněním a ted už žádné nejsou. A už mi to bříško někdy pěkně překáží u sezení. 😢 musím se rovnat. A co už kupuješ věci?

evikj33
23. črc 2012

Ahoj holky tak máme po 1tr.screningu a zdá se že je vše Ok,tak jsem si zas na chvilku oddechla,akorát pohlaví nám zustáva utajeno prdelky se nechtěly ukazovat. 😕 Tak snad ve 20tt.

clera
23. črc 2012

@evikj33 - gratuluji k výsledkům 😀 ať se daří i nadále stejně fajn

evikj33
23. črc 2012

@clera Děkuju,snad už jen bez těch nevolností by to mohlo pomalu být 😎

rychetkami
23. črc 2012

@verunka_berunka Veru, to je bezvadný, hlavně to kojení..my s tím docela válčíme, máme to půl napůl, navíc Viktorce se hned po porodu objevila vyrážka nejasného původu, tak jsme už dvakrát byly v Motole. jinak oba prospívají a jsou hodní a šikovní. Jen v porodnici jsem byla taková rozhozená, malá byla v inkubátoru první tři dny, byla jsem na pokoji sama a bylo to takové hodně hluché, nešlo mi to kojení, některé sestry byly docela husté, doktorka mi neekla k Viktorce skoro nic, pořád jsem se musela o něco připomínat...zas byly tam i sestřičky, které dovedly pomoct, podpořit a tak.

rychetkami
23. črc 2012

@verunka_berunka jooo, a z mých 24 kousků mám dole 15🙂

lucikal
24. črc 2012

@beruska1982 Dneska jsem byla na kontrole a vše je v pořádku 🙂 Pupík roste, taky se občas divím 😉 Pohyby občas cítím, není jako kopance nebo tak, spíš jak se převalují, ale je to spíš večer a ráno mám na boku bouli jak jsem oba na jedné straně 😀 Věci zatím nekupuji, mám něco od ségry, tak se na to po prázdninách podivám, myslím že mám zatím čas, ale už jsem brouzdala po obchodech, jsou tam úžasné věcičky 🙂

agnes88
24. črc 2012

@rychetkami ahoj, tak jak to doma zvládáš? Plně kojíš? A co jizva? Po dvouch týdnech už je to pohoda, ne? Ju a kilča dobrý, těch 15 půjde jako nic. A velká gratulka!!

maruja
24. črc 2012

@rychetkami tak velká gratulace, at jste brzo OK 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru