Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

java250
22. kvě 2015

@a1lenka ahoj jame na tom dost podobne akorat u me je to druhe tehotenstvi. Taky s toho mam velke obavy i kdyz synovi je uz sest taknevim jak to vsechno zvladnem. Urcite drzim palce at vse dopadne dobre a drz se vsak to nejak zvladnem 🙂

zuzaczech
3. čer 2015

Ahoj holky, která čekáte chlapečky a chtěla byste kompletní výbavu značkového oblečení, koukněte na můj inzerát zde na bazaru, neprohloupíte 🙂 Přeji všem krásné těhotenství! Zuzka

nikyvita
18. črc 2015

@a1lenka
Ahojky, také čekám dvouvajecna dvojcatka a termín mám v lednu. Začátky byly těžké, ale teď ve čtvrtém měsíci je mi lépe. Co Ty, už jsi se s tím szila? 😃👍

java250
19. črc 2015

@nikyvita s tim ze cekam dvojcata jsem se uz smirila ted spis panuje obava jak zvladnu kojeni dvou naraz a takove ty dalsi veci + shanim kocarek a ty ceny jsou katastrofa, takovy co bych chtela nemaji ani nikde bazarove.

smallinka
19. črc 2015

Ahojky, prodávám věcičky po holčičkách dvojčátkách od narození zhruba do půl roku.....pokud máte zájem mrkněte 😉 Jinak přeji všem pohodové těhu.

losinka
16. srp 2015

Dobrý den, pro nastávající rodiče dvojčátek nabízím superkočárek iCandy s plnou výbavou na novém podvozku, info na tel.602651561, více info pošlu s pozdravem M.Losová

losinka
16. srp 2015
losinka
16. srp 2015

@nikyvita
Dobrý den, jsem babička dvouletých dvojčátek, holčiček, je to paráda, mohla bych psát donekonečna, jaká je se dvěma prckama radost, ale i starost, Jedna z nich je, že mi v obýváku stojí po holkách super kočárek, na novém podvozku a s celou výbavou, a chci se zeptat , jestli byste neměla zájem, jedná se o značku iCandy, byly jsme s ním ohromně spokojeni a navíc je krásný. fotky a dašlí informace mohu poslat obratem.
s pozdravem M.Losová
tel 602 651 561

kacikaci
25. srp 2015

@losinka hoďte si inzerát do bazaru - tam máte šanci ho prodat 😉 tady si toho nikdo nevšimne..

losinka
25. srp 2015

@kacikaci děkuji, zkusim přehodit 😃

nikyvita
26. srp 2015

Dobrý den paní Losova, děkuji za možnost, ale o kočárek nad sebou ani za sebou nemám zájem. Chci mít děti vedle sebe. Hezký den. Nikola

veronig
3. zář 2015

Ahojte děvčata, před měsícem jsme se s manželem dozvěděli, že čakáme jednovajecne dvojčátka. Nyní jsme v 10tt a musím říct, že je to pořádný záběr. Jsem pořád unavená (přitom stále ležím), bývá mi téměř stále nevolno (jednou pocit na zvracení, pak zvracení - a tak se to střídá stále dokola), na tom všem mě děsí jedna věc - vůbec nemám chuť k jídlu, jim jen protože vím, že pokud se nenajim bude mi tisíckrát hůř. Kéž by to už přešlo a mohlo byt vše v pohodě. 14.9. jsem objednaná do FNOstrava, můj doktor mě tam poslal s tím, aby mě převzali do péče pro riz.grav. Jsem v očekávání co se bude pak dít.

smallinka
3. zář 2015

@veronig ahojky. mám už dvojčátka narozená, bude jim rok. Tedy dvojvaječná, a taky mi bylo hodně zle. Zvracela jsem denně, večer ráno.....takže jsem byla od 7.tt na neschopence....Hele vydrž kolem 14.týdne se to začlo zlepšovat....pak jsem začla jíst víc. Na začátku jsem nemohla vypít ani vodu.... Byla jsem normálně u svého gynekologa, kam jsem chodila na prohlídky stejně jako každá jiná těhotná s jedním 🙂 kolem 12.týdne jsem byla na NT screeningu v Prenatalu Brno (tam ale chodí i maminy s jedním), je to tedy placené......pak ve 21.týdnu jsem byla zase v Prenatalu už jen na ultrazvuk...ale to chodí taky všechny maminy. Jediné co jsem měla jiné, ve 30.týdnu jsem šla zase do Prenatalu na ultrazvuk - normálně je to u gyndaře, ale ten můj na to prý neměl zařízení. Jsem drobné postavy, takže pupek jsem měla značný a ke konci teda už jsem měla co dělat, ale nebylo to nic hrozného co by se nedalo vydržet. Maminy co čekají velká mimina jsou na tom podobně....akorát ty pohyby dvou mimozemšťanů v bříšku byly prazvláštní 😀

mysliska
3. zář 2015

@veronig ahoj, ja jsem ve 33.tydnu tehu s dvojvajecnymi dvojcaty-holcicky, bylo mi v zacatcich take velmi zle, preslo to diky Bohu asi v 15.tydnu. Nepomahalo mi vůbec nic. Drzim palecky at uz Te to take prejde a pak bezproblemove tehotenstvi 🙂 pa

veronig
3. zář 2015

@smallinka
@mysliska

Holky, děkuji Vám za podporu - je fajn slyšet zkušenosti, kterými jste si prošly - o to více je to pro mě povzbudivé, když jsme na stejné lodi a víme se pochopit 🙂

zoot
3. zář 2015

@veronig Ahoj, my jsme se tu novinu dozvedeli v utery 😀 A musim rict, ze doted jsme v soku... Jsem v 7tt, dvojcatka jsou dvojvajecna. Taky je mi cele dny spatne. Ale to mi bylo i u prvniho tehotenstvi. Jen mam pocit, ze ted je to 2x intenzivnejsi. NAstesti nezvracim.
No, jsem z toho jeste pekne vypleskla, nevim, jestli brecet, nebo se tesit. Doma mame 17ti mesicniho raraska. 21tyho jdu na kontrolu ke sve doktorce a taky mi naznacila, ze od 20teho tt me preveli do pece pod nejaky vetsi ustav. V mem pripade asi podolska porodnice.
Mam hrozny bobky, jak vsechno zvladnu, vubec si to nedokazu predstavit - tehotenstvi, porod, po porodu, kojeni... Minule tehu jsem mela poporodni depku, co trvala cele sestinedeli. To si vubec nebudu moct s dvojkama dovolit.. No, mam strach. A uz bych se chtela zacit tesit, ale zatim to nejak nejde.

veronig
3. zář 2015

@zoot vidím, že to máš náročnější - když už máš jedno baby. Já jsem prvorodicka. A bud rada, že nezvracis 🙂 mě se to podaří i z čisté vody. Strachu mám fůra ale to jen kvůli možným rizikům, které mohou nastat (syndrom mizejiciho dvojcete a transfuzní syndrom). Až se děti narodí budu řešit potřebné věci (do té doby nabudu ani nic nakupovat - snad jen oblečky, ale ty dostanu od sester). A jak si na tom s rodinou? Už to ví? Mě když řekl lékař, že čekám dvojčátka (aniž bychom se snažili o mimi) zacla jsem se mu na tom křesle chlamat, pak jsem přišla za sestrou, když otevřela mou kartu, zacla se chlamat 🙂

stanpetr
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zoot
4. zář 2015

@veronig 🙂 Vzhledem k tomu, ze nas milacek byl dost narocne, neustale hladove a uplakane miminko, tak se docela desim mit to doma 2x 😀 Ale samozrejme zdravi je nejdulezitejsi! Rodina uz to vi, nejdriv to byl sok, ale ted jsou vsichni nateseni. Nastesti je nemame zas az tak daleko, tak pripadne pomuzou. Sranda bude se jmenama. Minule jsme nemohli vymyslet ani pro kluka a holku 😀

veronig
4. zář 2015

@zoot tichá závisť 🙂 jsi šťastná osubka, ze mas rodinu nablízku, a ze ti budou moci pomoci. Jména 🙂 to je úplná komedie, od nás už všichni vyzvidaji 🙂 já mám zatím variantu pro holky a variantu pro kluky nechám na manželovi 🙂 ale dali jsme si slib, že to ani nikomu neřekneme :D až po porodu 🙂

pavliika
4. zář 2015

Ahoj, tak já nevím jestli sem patřím, ale třeba mi o tom něco řeknete...byla jsem v 5+4tt na kontrole u doktorky a na obrazovce utz byly takový dvě ťupky obalený černým kolečkem, byly dost u sebe, skoro tak že se černá kola okolo dotýkala- splývala, ale byla jsem tak mimo že jsem se na to nezeptala...a teď musím pořád myslet na to jestli to neznamená, že jsou to dvojčata, protože na to nejsem úplně připravená....

mysliska
4. zář 2015

@pavliika na to nebyla pripravena asi zadna, kdyz zjistis, ze cekas dvojcata, je to vzdy sok :D

swejky
5. zář 2015

Kdyby nekdo chtel tak mam gripe water zabalenou nepouzitou. Jezdime dost casto do anglie tak jsem si udelala zasobu ale uz ji nepotrebujeme

Mam ji na prodej v bazarku

zoot
5. zář 2015

@pavliika kdyby to byly dvojcata, tak by to asi doktorka rekla, ne? 🙂

mishkacz
15. zář 2015

Ahoj holky, mohu se pridat k vam? Jsem tu na konikovi nova. Vcera mi doktor oznamil, ze cekam dvojcatka. Jsem 6+1(6+3)tt. Abych rekla pravdu, jsem z toho od vcera v totalnim soku. Ja ani pritel v siroke daleke rodine zadna dvojcatka nemame, krome toho se to stalo prirozene, zadna umele oplodneni a to pouze 1 mesic od zacatku snazeni o mimi. Hrozne se tesim, ale zaroven bojim. Uz jen tehotenstvi samotneho, abych je zvladla donosit co nejdele a take hlavne po porodu, ptz uz mam doma 2 holcicky (6 a 7let).

mysliska
15. zář 2015

Ahoj a moc gratuluji, cekat dvojcata je krasne i sokujici :D take uz mam dve deti a jsem ted 35.tyden s dvouvajecnymi holcickami..., tez jsem se bala nedonoseni, ale tehotenstvi vypada i po vcerejsi kontrole stale skvele a chteji mi udelat cisare az ve 39.tydnu. Tak at i u Tebe probiha vse jak ma 🙂 papa

mishkacz
15. zář 2015

@mysliska Jee tak to uz mas za chvili 🙂 A kdy ti zjistili, ze mas dvojvajecne? Ja se vcera doktora v tom soku ani nezeptala, ale takhle podle fotky z utz bych rekla dvojvajecne, kdyz ma kazdy svou komurku. Nebo podle ceho se to pozna? Cisare sis zvolila ty nebo doktori? Ja bych rada sla prirozene pokud to bude mozne. Mam za sebou dva krasne pohodove porody, tak pokud budu mit dvojvajecne a vse bude v poradku, byla bych stastna za prirozeny porod. Z cisare mam strach. Hlavne si neumim predstavit, jak s tim odoperovanym brichem litam kolem dvojcatek a jeste dvou cacorek doma ☹

zoot
15. zář 2015

@mishkacz mas je dvoujvajecny 🙂 gratuluju! Pro me je to sok stale a to uz to vim 14 dni 😀 Mam doma 18M prcka..

mishkacz
15. zář 2015

@zoot Ja uz jsem mnohem klidnejsi, ikdyz tomu porad nemohu uverit. Jaka je pravdepodobnost pocit prirozene dvojcatka, kdyz nikdo z rodiny je nema a nemel :D Pritel z toho mel vcera malem infarkt. Sedel a koukal na tu fotku a porad to nejak nebyl schopny vstrebat. Ale je stastny a mel slzy na krajicku. Dokonce mame jmena :D Honzik (pritel) vcera nemohl usnout, tak premyslel. Nejdrive resil ty prakticke veci, jako kam se vejdou postylky atd a pak zacal vymyslet. Natalku a Krystufka uz mame davno, jeste jsme k tomu skoro hned vymysleli Zuzanku a Tadeaska. Tak uvidime, jak se to vyvine a co nakonec budeme mit doma 🙂

mysliska
15. zář 2015

@mishkacz zjistili to v 9.tydnu myslim, i Tve vypadaji dvojvajecne, ale jsou pry i vyjimky, ze jsou treba jednovajecne a pak se takto rozdeli, takze stopro to nevi nikdo 🙂 dvojvajecne se teoreticky poznají podle toho, ze ma kazde ditko svou placentu a svou komurku a tak 🙂 cisar je u me bohuzel jasny kvuli me srdecni vade a i kdybych nemela tu vadu, doktor rika, ze je stejne jedna holcicka spatne natočena v brisku, lezi pricne, takze bych se cisari stejne nevyhla :( no bude to pro me novinka.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru