Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

allynka
2. únor 2012

@lenny2 Jo aha, mně vůbec nedošlo, že nemusíš být z Prahy 😀 moc mi to nemyslí... 😉
Přikláníš se k celkový, jo - já pořád váhám a sonduju... každý říká něco jinýho, je to těžký... teda samozřejmě nevím, jestli vůbec budu mít možnost výberu 😉
Moc hezká jména 😵 taky jsme je měli v prvním předvýběru 🙂
Já jsem "teprve" ve 24tt.

zvalentova
2. únor 2012

@allynka no samozřejmě, že bych si představovala jiný program, ale co se dá dělat. Pořád lepší doma než v nemocnici, kde s tebou stejně nic nedělají.
Co stihnu to bude, ostatní za pochodu.

zvalentova
2. únor 2012

@lenny2 krásná váha, doufám že ti naši budou také takoví. Mám svou pomyslnou hranici 33tt, tedy březnový termín je dobrý, dubnový luxusní 🙂

marca22
2. únor 2012

@lenny2 To jsou krásná jména 😉

zvalentova
2. únor 2012

@lenny2 @allynka také sonduji, moje gyndařka řiká jednoznačně spinál, který je pro matku méně náročný. Celkovou dávají když to potřebují na rychlo a je to čistá "řezničina", mám-li použít její výraz.
Oproti tomu praktická spinál nedoporučuje, vzhledem k specifickým podmínkám a času na přípravu.
To aby se v tom doktor vyznal 😀

marca22
2. únor 2012

Jinak holky budete si kupovat odsávačku? Vůbec nevím jestli bude potřeba elektrická nebo jestli bude stačit manuální.

marca22
2. únor 2012

No to by mě taky zajímalo jestli má žena vůbec na výběr jestli spinál nebo celkovou.

zvalentova
2. únor 2012

@marca22 budu ji kupovat až a jestli bude třeba

kathy.skal
2. únor 2012

Ahojda holky, tak tak bloumám po diskusi a pročítám 🙂)) Já si odsávačku koupila a po porodu jí pár měsíců hodně používala - myslím, že mě uchránila od pár zánětů 🙂 měla jsem elektrickou od Aventu a byla skvělá 🙂
Jinak k té anestezii, já rodila císařem a doporučili mi spinál. Celková anestezie prý působí i na mimča, a ta jsou pak utlumená, což jsem nechtěla. Spinál byl v pohodě, ne sice žádný zázrak, ale to není žádná operace 😅

allynka
2. únor 2012

@zvalentova tak to jsi mi teda pomohla 😀 Zeptám se, jak se na to dívají v Podolí...
Notak to je jasný, že lepší ležet doma než v nemocnici!

@kathy.skal Ahojky to ráda čtu, že Avent je dobrá, chystám se na ní. No a taky bych se asi přikláněla ke spinálu, jen mě trochu děsí, že budu při vědomí a oni do mě budou řezat... fakt po celou dobu nic necítíš...? Jak dlouho u tebe celá akce trvala? A potom jaké bylo zotavení? A kdybys zase rodila, šla bys do toho znovu?
Omlouvám se za množství otázek, ale není nad vlastní zkušenost někoho, kdo to zažil... 😉

brusle
2. únor 2012

ahojky holky, ohledně anestezie u plánovaného císaře, dává se ve většině případů přednost spinální anestezii, operatér má více času a i pro miminka je bezpečnější, nic se jim nedostává do krve jako při celkové, já měla spinál a bylo to super, můžu jedině doporučit, miminka vydíte hned po narození a jste od druhého dne mobilní, a jizva zas tak strašně nebolí, dá se to v poho zvládnout, viděla sem daleko horší mamky po klasickém porodu a šití, a ty mají potíže dodnes 🙂

allynka
2. únor 2012

@marca22 Co jsem se dočetla, tak při plánovaném císaři, pokud spinál daná porodnice provádí, tak bys měla mít na výběr. Samozřejmě s tím, že porodník může něco doporučit vzhledem k tvému zdravotnímu stavu atd.

allynka
2. únor 2012

@brusle Tak bezva, další dobrá zkušenost se spinálem 🙂 Ještě mám teda taky husí kůži z toho, že se to aplikuje do páteře jako epidural, brrr... ale zase pokud je to pro miminka lepší, tak asi pokud bude ta možnost, budu pro. Od druhého dne mobilní znamená chodící...?

kathy.skal
2. únor 2012

@allynka já jsem rodila v HK a dali tedy vybrat, jeslti spinál nebo celkovou. Člověk je tam hospitalizovaný den předem, takže je na všechno čas. Anesteziolog si se mnou sedl a řekl mi k oběma své pro a proti, ale nakonec řekl, že je to na mě. Pro mě byla horší představa, že budu úplně mimo, tak jsem šla do spinálu 🙂
Myslím, že to bylo celé docela rychlé, kolem deváté ráno mě odvezli na sál a holky se narodily o půl desáté, mě odvezli na JIP, mimča na novorozenecké a na normální pokoj mě odvezli druhý den ráno.
Vůbec moje vzpomínka na poporodní pobyt na JIP je skvělá 😀 Byla jsem "sjetá" práškami proti bolesti, bylo mi lehoučko, žádný pupek, žádné děti, ticho, tma a klid, nejlepší zážitek z celého porodu 😀
Jediné, co mi vadilo, že se při tom spinálu necítí nohy, to mi pocitově dělalo dost problém... ale to přešlo za pár hodin a pak už bylo dobře. Druhý den už jsem se "plazila" po chodbě a ani čípky na bolest nepotřebovala.
Uff.. to je elaborát 😅

allynka
2. únor 2012

@kathy.skal No celková mě děsí taky 😀 já jsem na tohle strašpytel, obecně jakýkoli píchání do mě nemusím, u odběru krve mám vyvrácenou hlavu na druhou stranu 🙂 a o řezání ani nemluvě... ale nějak se miminka dostat ven musí 😀
Tak to je super, jak jsi to popsala. Ale to šití asi trvá nějakou dobu, žejo? To jsi teda dobrá, že už ses druhý den plazila bez čípku! 😎

kathy.skal
2. únor 2012

@allynka ono to fakt moc nebolelo 🙂 Nehledě na to, že mi tam řekli, že dokud nezačnu chodit, tak mi nevyndají cévku... a taky návštěvy na pokoj nesmí, tak se za nimi člověk nějak dostat musel 😀 Šití bylo nejhorší, docela to trvalo a doktor si ze mě ještě dělal srandu, že mi tam vyšije hrabičky a tak. Já měla nějakou stresovou reakci z toho, jak nemůžu hýbat nohama, tak se mi pak už hůř dýchalo, ale nad hlavou jsem měla dvě anestezioložky, co všechno kontrolovaly a pořád říkaly "už to bude, už to bude..." 🙂

veronika.m
2. únor 2012

@allynka tak snad to brzy už ukončíte a budete si užívat novýho. My když jsme čekali Lili tak jsme měsíc bydleli u tchýně neboť jsme taky předělávali celý byt a tady v tom baráčku bydlíme něco málo přes rok a než se to dodělalo to byl taky očistec takže já už nikdy nechci nic předělávat nebo se stěhovat. Už toho mám za pár let fakt dost. S tím tvým břichem běž někam 😀 bych na tobě ani nepoznala že jsi těhotná. Já mám břicho už docela veliký ale kilově dobrý..

@zvalentova tak ti přeji Zuzi aby už to měla za sebou, já sem fakt šťastná že už to skoro všechno mám. Dneska sem jim koupila 4 dudlíky a tím jako skoro končím.. Jestli mě tedy nepopadne nějaká mánie. Ale jak už jednu cácoru doma mám tak nemám moc času řešit kluky to bylo s prvním těhu fakt jiný to sem se i neskutečně těšila teď to beru tak nějak na lehkou váhu. Hlavně aby bylo všechno ok a mohla sem se vrátit co nejdříve do práce.

Holky se jménama jsem absolutně bezradná, nemám ani jedno klučičí natož dvě 😀 to co se mi líbí tak to má okolo mě každej tak fakt nevím.. Alčo vy už jména máte? Já bych věděla tisíc holčičích ale klučičí nic.

veronika.m
2. únor 2012

K odsávačce já mám ruční od Aventu a byl to holky fakt očistec takže teď budu rozhodně investovat do elektrické a zkusím asi medelu neboť sem na ní slyšela jenom samou chválu a mají je i v porodnicích. Kolik stojí nevím tak snad mě neklepne z ceny.
K porodu, já bych chtěla rodit nejraději přirozeně, jednou už sem to zažila a fakt pohoda. S císařem se to nedá srovnat, to jsi hned relativně ok. Ale když budu muset na císaře tak určitě spinál nebo epidurál nevím jak to dělají. Já už mám jednoho hlavnou dolu a druhej pořád příčně takže ho budu asi přemlouvat. 😀

marca22
2. únor 2012

Teda holky já bych nejradši rodila normálně,žádný zdravotní komplikace nemám,ale samozdřejmně vím že bude záležet i na mimískách,ale ničeho se nebojím víc než císaře v celkové narkoze.

Jinak my jsme pro chlapečky vybrali jména Jakub a Kristián 😀

maruja
2. únor 2012

ahoj holky, všechny zdravím, celková narkoza se dává jen u akutního císaře, kdy není čas na epidurál, nebo jiné zdrav komplikace. Jinak se císař provádí v epi, můžou se hned vidět mimina a rekonvalescence je rychlejší 😉

lenny2
2. únor 2012

@allynka Neboj, já když byla teprve ve 24.tt, tak mi to taky připadalo, že to je ješťe dlouho, ale uteklo to jak blázen 😉

lenny2
2. únor 2012

@zvalentova Taky jsem si nemyslela, že vydržíme tak dlouho a že budou mimča takový řízkové 🙂 Chce to fakt ležet, což já dodržuju poctivě celý těhotenství a vyplatilo se 😉

zuzka72
2. únor 2012

@veronika.m tuhle polohu jsem měla i já a mám kluky na císaře -spinál a šla bych klidně každej den, byla to paráda 🙂

lenny2
2. únor 2012

@kathy.skal Díky za tvojí reakci, pořád to taky zvažují jestli celkovou nark., nebo jen epidural.....Moje kamarádka má s epidurálem zase hodně neg. zkušenost u Apolináře...... měli víc práce s ní, než s mimčem, lítal jí tlak, dusila se, docela prej hrůzostrašnej zážitek ☹ Já to možná raději prospim.......

kathy.skal
2. únor 2012

@lenny2 chuděra, tak to už pak je asi hrozně individuální... Je pravda, že já neměla nikdy žádné zdravotní potíže, tak jsem to asi snesla v pohodě. Moje kamarádka měla akutního císaře, takže byla v celkové a říkala, že na pooperačním ze spaní křičela, že jí museli "proplesknout" 😖 , a byla tři dny úplně na hadry, motala se jí hlava, nemohla vůbec vstát 🙄

lenny2
2. únor 2012

@kathy.skal no je fakt, že to je hodně individuální...... uvidím co anesteziolog.....Škoda, že v HK nejde to, aby tam byl manžel s tebou ☹

kathy.skal
2. únor 2012

@lenny2 to nejde, to je pravda. Ale manžel to měl možná lepší než já, byl v té místnosti, kam donesli mimča hned po porodu, takže je natočil, jak je myjí, měří, váží a tak. Vlastně si je užil dřív než já 😉

marca22
2. únor 2012

Holky a to se dělá všude že manža pak může být u mytí a vážení miminek? Nevíte jak to chodí v Motole? Slyšela jsem že prý při císaři může chlap stát za takovým sklem a vidět tam,ale přímo na sále být nesmí.

arianka
2. únor 2012

Jen brouzdam po MK a ctu vase prispevky ohledne epiduralu ci celkove narkozy, prispeji svou troskou do mlyna.. I pres hypertenzi a trochu prekotne rychle akci ala sekce (diky tlaku) jsem mela epidural, a to po dohode s primarem v Podoli, kde jsme se o tom dlouze bavili pred porodem. Jednoznacne doporucil epidural, protoze celkova narkoza je prilis velka zatez pro maminku i miminka.
Je tam jedna potiz, a to, ze samozrejme epidural musi byt aplikovan spravne a chce to tedy sikovneho anesteziologa, aby se to nezvrtlo a neskoncilo to nakonec sekci v celkove anestezii.
Epidural mam za sebou a pohoda,je to mzik a chvile,navic v 9h rano se narychlo dohodla sekce a po 10:30 byla miminka venku,takze priprava 00nic 🙂

allynka
2. únor 2012

@kathy.skal tak to s těma nohama asi musí být nepříjemný... ale to je asi hodně o psychice, žejo, myslím to dýchání a tak...

@veronika.m Veru notak to přesně víš, co teď zažívám s tím bytem... už bych chtěla být doma...
Nojo sice mám menší bříško, ale kila mi skáčou... tak to je asi lepší ten tvůj případ 😉
Jaký dudlíky koupit? Poraď, zkušená mamino 😉
Co se jmen týče, tak definitivně rozhodnuto nemáme - pro chlapečka asi Tobiáš a pro holčičku se rozhodujeme mezi třemi jmény (píšu je abecedně, ne podle priorit) Emma, Nela, Sofie. Tak jsem sama zvědavá, co vyhraje a jestli to nakonec vůbec bude jedno z nich 😀
Jo a kam se jdete fotit, Veru? Taky pak chci někam zajít na profi fotečky.
No a přirozený porod je sice hezká představa, ale obávám se, že u prvorodiček dvojčátkovek preferují císaře... ale ty máš šanci, tak budu držet palce, ať ti to klapne! 😉

Ta odsávačka - určitě chci elektrickou, ale nevím právě jestli Medelu nebo Avent... nemá někdo srovnání...?

@lenny2 No mě teďka až děsí, jak mi to po novým roce strašně rychle letí... do Vánoc jsem se těšila na každý nový týden a teď si ani nestíhám přečíst, co se v tom týdnu s mimčama děje a už je tu další...!
S tím ležením - to jako doslova nebo myslíš klidový režim...?

@arianka Ahojky, taky jdu do Podolí - ten primář byl Velebil nebo někdo jiný...? Jak to tam jinak probíhá? A pokoj jsi měla normál nebo nadstandard? Někde jsem četla, že dvojčátkovkám dávají samostatné pokoje, je to tak...?

Holky, co už máte dvojčátka - dělám si soukr. průzkum 😉 kdo dával mimča zezačátku do jedné postýlky a kdo do dvou? Když do jedné, máte někdo zkušenost s monitorem Snuza Halo (případně Snuza Go)?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru