Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

lenny2
23. bře 2012

@zvalentova
Hele, spraví, kámoška byla popraskaná ještě víc než já ( a to, že já jsem fakt solidně) a byla asi 10x na laseru a výsledek je úžasnej - kdybych to neviděla na vl. oči, tak neuvěřim!!!
A co jinak, už to máš za pár, viď?

lenny2
23. bře 2012

@veronika.m
No, nejhorší je, že teďka teprve vylejzaj praskliny, který nebyly v těhu vidět jak bylo to břicho napnutý, jak se břicho stahuje, tak je to masakr ☹(((

stanpetr
23. bře 2012

@zvalentova
@veronika.m ahojte holky, ja bych se toho cisare tak nebala, neni to tak hrozny, prvniho synka jsem kvuli vaze a velikosti hlavicky rodila prave cisarem...a pravdu to neni nejak hrozne....celkove pri zakroku tak i po nem....

maruja
23. bře 2012

@lenny2 a kdy ti nejvíc popraskalo?? Mě u malý nepopraskalo a teď mažu jak blázen, ale myslím teď k posledku, že to břicho poroste rzchle a to už ta kůže nestihne 😝

lenny2
23. bře 2012

@maruja
Průběžně celý těhu a to jsem se mazala jak blázen ☹ Ale nejvíc asi taky ke konci

maruja
23. bře 2012

@lenny2 ☹ tak to mě ještě čekaj věci

brusle
23. bře 2012

Holky, tak já jsem mazalapoctivě celé těhu a břicho začalo praskat asi 14 dní před porodem, kolem toho 36. tt. taky jsem si myslela, že už to nepopraská, a ono jo. Ale jenom kolem pupku a teď, když už jsou úplně všechny kg dole - přibrala jsme 20, z toho 16 nechala v porodnici, tak už to není tak vidět. Ale doporučuju začít hned po porodu cvičit, my rodili císařem a od 3. týdne už jsem sebou pomalu mrskala na podložce, protože jak se to zabydlí, tak už to nejde pryč vůbec 🙂 a doporučuju po porodu i kýlní pás, dá se volně koupit ve zdravotnických potřebách a bříško krásně stáhne

lenny2
23. bře 2012

@brusle
Tak to já mám břicho popraskaný komplet, jak u pupku, tak boky a jsou to dost hluboký praskliny☹((

maruja
23. bře 2012

holky tak jsem právě objednala kočárek, nakonec jsme vybrali tmavě modrej easy walker
tak si odtrhávám další bod na seznamu 🙂

ostrava8
23. bře 2012

ahoj holky, tak už máme matrace, nakonec jsme koupili kosos molitan pohanka, akorát jsme nekupovali ten chránič, ale prostěradlo s ochranou folii , ale nevím ... mám strach aby se tam mimišku nepotila ..

jarkalada
25. bře 2012

@ostrava8 měla jsem pod prostěradlem taky nepropustnou podložku. Z každé strany látka, uvnitř samozřejmě něco..nevím, jestli igelit. Ale jak se teď oteplilo, fakt se na tom potily, tak už maj jen prostěradlo. Příp. potah na matraci jde taky vyprat, kdyby něco.. tak snad se často nestanou nějaké nehody, aspoň do zimy 😎

lenny2
26. bře 2012

@maruja
Dobrá volba, my jsme s EW spokojený......jen ty korbičky jdou těžko odcvaknout, ale to asi až se to trošku oběhá 😉

maruja
26. bře 2012

@lenny2 já jsem si ho byla zkusit v Kolíně a moc se mě líbil, tak jsem ráda, že jsi spokojená 😉

zvalentova
26. bře 2012

dobré ráno, mám zase výbornou náladu 😠
Telefonát do diabetologické poradny byl opět výživný, nesnáším státní sektor. Fax ani email k nim ještě nedorazil.

ostrava8
26. bře 2012

@jarkalada Děkuji za informaci, no byl to ulet, páč v IKEA ty prostěradla mají lepší a levnější se mi zdá ... Jinak holky, ty plíny co ted nabízejí - myslím latkové to je tragédie ... to je hnus materiál ... koupila jsem zatím alespon 3 bambusové, ale jinak nevím nevím ... :( nemáte některá typ kde objednat dobré plíny kvalita ?? Chtěla bych látkovat a jednorázovat na střídačku 🙂

maruja
26. bře 2012

@zvalentova spíš by měli těhotný uklidnit a ne je rozčílit. Teda jsem si myslela 😉

ostrava8
26. bře 2012

@zvalentova ahoj ty ještě v tomto týdnu řešíš DIA poradnu ? A proč ?

zvalentova
26. bře 2012

@maruja @ostrava8 tak ta příjemná sestra a doktorka něco mezi osmdesátkou a smrtí fakt ne. Základem je těhotné hned vynadat a ještě sdělit pokaždé jiné informace. Ještě jsem naivně v roce 2012 chtěla poslat výsledky emailem či faxem pro mou MUDru. To se na mě obořila, že to není možné, není žádná sekretářka a defacto mě nemůže identifikovat (jako by to bylo třeba).

Je to s nimi utrpení, už se nemůžu dočkat až porodím a už mě tam nikdy nikdo neuvidí.

zvalentova
26. bře 2012

@ostrava8 Látkovky jsem nakonec vzala Pop-in , protože byly v sadě za příjemnou cenu a líbila se mi kvalita zpracování, dvojité gumičky, velká variabilita vkládaček....
http://www.vbavlnce.cz/latkove-plenky/plenkove-...
Pokud budu chtít ještě nějaké dokoupit tak vezmu Itti Bitti, jen kvůli měkkému materiálu. Jinak jsou asi stejné.

veronika.m
26. bře 2012

Dobré ráno holky, teda jako s tím látkováním před vámi smekám a máte veliký obdiv. 😉

maruja
26. bře 2012

@zvalentova tak to by mě mrsklo, vždyť to se snad normálně posílaj výsledky 😕 asi jsem taky nějaká divná

a už víš kdy nastupuješ do porodnice???

veronika.m
26. bře 2012

@zvalentova Zuzi už víš jména pro prcky? My už měli ale pak sem si to rozmyslela že to není ono tak nemáme nic... 😀 Jen jako tipy ale na stopro nic.

maruja
26. bře 2012

@zvalentova já mám haipa daipa, anavy, bambino mio-to je na později

zvalentova
26. bře 2012

@maruja to jsem si také myslela, jen u nich to tak není 😀

zvalentova
26. bře 2012

@veronika.m chichi, zrovna včera jsme to řešili a moc toho nemáme. Zatím to vypadá na Kačku a Michala. Ale pořád doufáme, že přijde nějaká nový, správný nápad 😎

zvalentova
26. bře 2012

@maruja nástup netuším, teoreticky mám ještě dvě kontroly u své MUDry a tak doufám, že do porodnice přijdu opravdu JEN porodit. Mám asi zkreslené představy o přístupu personálu a tak z toho mám docela strach.

veronika.m
26. bře 2012

@zvalentova tak přesně na tohle čekáme taky jako... Až někdo s něčím přijde a bude to fakt ono... Měli jsme Sebastiana a Nikolase ale pak sem si to rozmyslela. 😀

zvalentova
26. bře 2012

@veronika.m Kluci jsou potíž, hezkých a jednoduchých má milion dětí, zajímavé mi nejdou s příjmením. U holek bych mohla vybírat z extra dlouhého seznamu.

rychetkami
26. bře 2012

@maruja novej kočár..to docela távidím, u nás dal manžel zákaz, já chtěla nový sporťák a koupit jeté korbičky a sedačky....a tak už teď pátráme po nějakém jetém max. 2 roky, a vypadá to jako nereálné přání...tak nevím

maruja
26. bře 2012

@zvalentova tak spíš čekej nějakou hrůzu a pak můžeš bejt akorát mile překvapená 😉 , ale já se taky bojím 😕
hlavně toho abych se rozkojila

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru