Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

ostrava8
30. bře 2012

@sariky no mě s tou taškou straší už manžílek, že to on pak nebudepak balit ... začíná být nějaký hysterický 🙂 po prohlídce porodnice ... já na to vlítnu asi o víkendu, budu muset mít na to náladu ale :( Na druhý den mi bylo řečeno že neví jestli přijede, že bude zapíjet, aby byly mimi zdravá ... 🙂 Hele a už máte jména ??? prozdradíš ?

sariky
30. bře 2012

@ostrava8 aha. tak ja jsem presvedcena o tom, ze manzel u me bude kazdy den. jak to bude v realite, uvidim 🙂 jmena jsme uz dofinisovali - byl to boj 😀 nakonec to bude šimon a sára. a jaka jmena mate vy?

ostrava8
30. bře 2012

@sariky Jé tak to máte hezká jména ... my máme takové klasické Terezku a tomáška , chtěla jsem at jsou na stejné písmene , když už to jsou dvojčátka .. at jim něco zbyde společnýho do konce života 🙂 Chtěli jsme i Toníka , ale to zae v kalendáři není je jenom antonín 🙂 No jo, je to zodpovědnost vid? mě jenom už ted hrozně vadí, že jestli budu mít císaře, tak manžela uvidím až na druhý den :( to mi bude docela líto ...

sariky
30. bře 2012

@ostrava8 proc bys ho mela videt az na druhy den? Myslim, ze ted je moznost, aby byl manzel i u cisare (nebo minimalne po cisari mu pak ukazou miminka)

ostrava8
30. bře 2012

@sariky no nám to tak řekli .. jasně děti mu kážou, ale za mnou nepůjduou, já budu na JIPce uvidíme .. neřeši ..

zvalentova
30. bře 2012

@ostrava8 @sariky jj, existuje možnost manžela u císaře. U nás za to chtějí 2 tis.

sariky
30. bře 2012

@ostrava8 aha. ty budes rodit cisarem? u me to zatim vypada na prirozeny porod.

maruja
30. bře 2012

@zvalentova to jako fakt jo??? No na to se budu muset informovat 😕
tak to ať koukne na mimča a přijede později 😉

zvalentova
30. bře 2012

@maruja kde plánuješ rodit? V Kolíně? Nebo přímo v Nymburce?

sariky
30. bře 2012

@zvalentova jezisi za to se taky plati? 😲 to je fakt strasny. ja jsem to zatim nezjistovala, jak to je v brne, ale u me to zatim vypada na prirozeny porod. ale pokud budu rodit cisarem a bude moznost mit u toho manzela, tak se asi budu citit lip, kdyz tam bude. na druhou stranu je otazka, jak se to bude libit jemu (preci jen to je operace a ne kazdy na to ma zaludek)...

maruja
30. bře 2012

@zvalentova v Kolíně, je to větší špitál 😉

zvalentova
30. bře 2012

@sariky my jsme to zrušili, přeci jen je to operace a budu stejně v narkóze. Rozhodně to nechám na něm, já sama bych tam nešla. A stejně prachy můžu vložit do něčeho aktuálnějšího.

maruja
30. bře 2012

@zvalentova no za ty prachy to fakt asi nestojí. Ty budeš v celkový??

stanpetr
30. bře 2012

ahojky holky...
@sariky k tomu cisari v Brne, rodila jsem v Bohunicich cisarem, s castecnou narkozou, manza tam byl se mnou a nakonec za poplatek 0 kc...
manza mi sedel u hlavy....

sariky
30. bře 2012

@stanpetr a jake mas zkusenosti s bohunickou porodnici? a pujdes dvojcatka rodit opet tam? ja zvazuji kam jit, vsude spousta negativnich zkusenosti, ale nakonec asi pujdu do bohunic. dekuji

stanpetr
30. bře 2012

@sariky vsude je neco, ale ja tam byla spokojena a dvojcatka chci porodit opet tam, diky velikosti malyho jsme meli cisar planovanej, samotny zarok i vse potom v pohode, manza, byl skoro porad se mnou, navstevni nenavstevni hodiny, i kdyz jsem lezela na jipce, a maly byl jeste na novorozeneckym, tak se sel zeptat, zda nam ho pujci, pujcovali a v nejakych intervalech ho musel vracet, to ho vozili sestry na kojeni, ze zacatku kdyz je clovek takovy jeste nepohyblivej, tak mi ho sestra vzdy podrzela u prsa kontrolovala prisati...pozdeji, uz to clovek zvlada sam....z porodky jsem odjizdela rozkojena...
na to kojeni je tam hodne stiznosti, ale kdyz se clovek zepta, tak mu poradi, pomuzou....
ze zacatku jsem byla hodne zklamana, ze mi malyho prikrmovali, ale dle jejich nazoru, jak byl malej velkej, tak mu nestacilo jen prozatimni mlezivo, a museli ho i dokrmit, ale to se pak rozkojenim vyresilo....

tak asi tak 🙂

sariky
30. bře 2012

@stanpetr to je mi jasny, ze vsude je neco. ja jsem prvorodicka, tak s kojenim zkusenosti nemam a prave o to kojeni mi jde, abysme neskoncili na prikrmech. ale je fakt, ze jsem slysela kritiku i na obilnak, takze si clovek fakt asi nevybere. snad to zvladneme 🙂

ivetm
30. bře 2012

@jana321969 ahoj Jani, já tě s tím spaním asi taky moc nepotěším - já nespím někdy od února, kdy se kluci rozhodli ponocovat - denně dám ty 3-4hodinky a šmitec 😅 ze začátku to byl děs, ale dá se na to zvyknout...kamarádka mi k tomu řekla, že to bude výborná příprava na noční vstávání a lepší už to nebude 😅 asi od 20tt mě bere pravá kyčle a když mám svůj den, tak jsem ráda, že se plížím po bytě...
Ale mrňousci za to stojej 😵 a jak píšou holky - každý má těhotenství jiný - kamarádka ho celý od začátku do konce prozvracela, byla několikrát v nemocnici na kapačkách...já když nepočítám to moje super spaní a že jsem občas pajda+mě začíná pálit žáha, tak nemůžu ani pípnout. Uvidíme, jak budeme pokračovat 😅

Jinak já budu mít taky císaře v celkový, ale to vím od začátku - takže kluky uvidím jako poslední 🙄

Holky, jak dlouho vám trvalo, než jste se shodli doma na jménech? U nás to vypadá, že asi bude boj .-D

ostrava8
31. bře 2012

Ahoj Holky !! no teda jak jsem to pochopila na té prohlídce porodnice, tak je to tak ... manžel bude za sklem a mu pak dají miminka, ale já pojedu na JIpku, takže mě uvidí až druhý den .. a možnost být přímo u té "operace" tam není ani za příplatek ... asi bych ho tam ani nechtla, jak psala Zuzka, ty penízky se dají využít lépe a budu tam mít anesteziologa, kt. se o Vás bude starat a bavit se s váma ... tak mi to říkala alspon kamarádka ... No uvidíme ... No jinak mi říkal od začátku ,že dvojčátka raději císařem, ael uvidíme ... 🙂 Ale když císař, tak když to půjde tak jen epidural a né celková .... jsem ženská né ? musím něco vydržet 🙂 zdravím všechny a hezký víkend

lenny2
31. bře 2012

@rychetkami
Ty sedačky Cybex ber všema deseti, my je máme a jsou super!!!!! A z hlediska bezpečnosti vyhrály plno testu 😉

maruja
31. bře 2012

ahoj
já sháním Maxi cosi cabriofix ale se základnama easy fix, aby šly připnout pásama. Nám by se asi Cybex nevešel do auta, budem tam mít tři autosedačky 😕

jana321969
31. bře 2012

@ivetm ahoj díky za radu jste lepší než kupovat nějaké knížky 🙂 ja jen mě připadá ze nevolnosti po 3 tydnech uz ustupuji je to možné??? a ta bolest v podbříšku roztahování dělohy je třeba par hodin dva dny a pak zase dva dny třeba nic mam klid, tak se bojím jestli je vše ok, termín k dr. je nekonečný jako. A vy jaké pohlaví čekáte, jak tady zjištuji zatim je převaha holka/kluk.

karusta
31. bře 2012

Dobrý večer, nechci tu otravovat, chodím do uzamčené dvojčecí diskuze. Jen Vám chci nabídnout, aby jste nakoukly do mého bazárku. Mám tam hodně věciček a řekla bych, že levně.. Děkuji https://www.modrykonik.cz/bazar/prodejce/karusta/

zvalentova
1. dub 2012

@jana321969 ahoj, já si pořídila jen jednu velkou a kuchařku. Ostatní lze najít na netu a hlavně moc informací občas škodí 😎
Nevolnosti mohou ustoupit podle mého ze dne na den, ale nevím přesně. Sama jsem je neměla ani jednou.

veronika.m
1. dub 2012

Ahoj holky jdu vás pozdravit vy kecalky... 😀 Tak jsem byla smířená s císařem neboť kluci jsou od začátku hlavou nahoru a včera večer jsem byla u Apolináře a pan doktor mi oznámil že kluci jsou nachystaní hlavou dolů, tak mě to normálně rozhodilo. Už sem počítala s císařem a teď tohle tak nevím. Jsem v rozpacích... 😒

zvalentova
1. dub 2012

@veronika.m Veru to je super, naše mladá se také zase otočila a oba jsou hlavou dolů. Jdu tam zítra, tak jsem zvědavá jestli to tak vydrželo nebo se zase vyměnili. 🙂

veronika.m
1. dub 2012

@zvalentova tak to je super, vidíš to nakonec ještě obě porodíme normálně. Já jdu v úterý. Tak dej zítra vědět. A zkusíš už se nějak předběžně domluvit na termín? Mě právě přijde že mě nechají těhotnou snad do Vánoc 😀

zvalentova
1. dub 2012

@veronika.m sama nevím. Mám tendenci je dostrkat do varianty a data, které vyhovují mne. Na druhou stranu nechci zbytečně prudit, oni vědí co mají dělat .... snad 😀

ostrava8
1. dub 2012

@zvalentova ahoj gratuluji, už to máš za pár vid? no já ted začínám 33 tt a nevím jak dlouho vydržím malí me už docela tlačí tak jen ležím doma. Budu ráda, když to dotáhnu tak jak ty. prosím tě, měla jsi v tomto týdnu píchání v břichu?

zvalentova
1. dub 2012

@ostrava8 já ti nevím, mám píchání všude 😀 😀
EE, v břiše asi ne ale už vím jaké to je píchání v kříži, bolesti kloubů a nateklé nohy 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru