Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

sariky
3. črc 2012

@petrarizek u dvojcat je to pry normalni, ja jsem to take tak mela (nepamatuji si teda ty vahove rozdily). kluk (A) mel porodni vahu vetsi nez holka (B)

petrarizek
3. črc 2012

@sariky Já jsem z toho právě trochu vyplašená, bojím se aby to nebyla nějaká porucha placenty nebo tak... Doktorka říkala, že každý týden to může být zase jinak a uvidíme na další kontrole, ale kdo to má ty tři týdny vydržet... ☹

sariky
3. črc 2012

@petrarizek nejsem dr,ale myslim, ze to je v poho. me tenkrat dr na utz rikal, ze to je normalni. proste jsou to dve samostatna individua a tak si kazde roste svym vlastnim tempem. porodni vaha je pak logicky taky jina (A mel 2,6 kg a B 2,2 kg). to tak proste je 😉

petrarizek
3. črc 2012

@sariky Tak jsi mě alespoň trochu uklidnila, děkuji!! 🙂

verunka_berunka
4. črc 2012

@rychetkami Tak mě čeká císař zhruba za necelé dvě hodiny! 😀 😀 Spolubydlící tady má notebook, tak jsem vám ještě mohla napsat! 🙂 Měla jsem jít až příští týden hned ze začátku, ale bohužel děti včera dopoledne na monitorech spali a přesto, že odpoledne už do sond kopali jako draci, tak mě berou už dnes.... 😒 Ale těch 5 dní už nehraje roli... Moc na vás všechny myslím, ať to zvládnete a hlavně, ať tobě @agnes88 miminečka hezky přibírají na váze!! 🙂 Držím palce!!!

evikj33
4. črc 2012

@verunka_berunka Moc držím pěsti,at proběhne vše v poklidu a miminka jsou v pořádku u maminky v náruči co nejdříve.Hodně sil 🙂 🙂

maja89
4. črc 2012

@verunka_berunka Držíme pěstičky 🙂

rychetkami
4. črc 2012

@verunka_berunka Veru, tak ať to máte za sebou rychle a ve zdraví🙂 Já buu v Podolí stálým hostem, císaře mám na 13.7, lehnout si jdu 12.7, ale dneska, v pátek , v pondělí jdu na monitor a ve střčeud k primářce na konzultaci...to už budeš i s dětmi v pohodě domova. TAk do toho!!!!

zvalentova
4. črc 2012

@rychetkami teda holka smekám před tebou. 3v1 v 38tt, krásná práce 🙂 🙂

rychetkami
4. črc 2012

@zvalentova dík, necháp, jak jsem to dokázala, asi, že jsem odešla z práce a nemám stresy🙂 ale už je to nelidský, mám nahoře 23kg a posledních 8 kg bude asi voda, protože jsem to nabrala během ani ne 3 týdnů a nejím nijak mnoho a sladký skoro neznám

jannysek
4. črc 2012

Ahojky, jen na skok, musím ležet přísně, nemám notas, takže k počítači jen výjimečně, včera jsem dost začala krvácet, mám hematom pod placentou,
Dnešní kontrola na Veveří dopadla na výbornou, NT+ negativní a čekáme ............Chvilka napětí HOLČIČKY
jsou stejně velké a čilé. Máme obrovskou radost, podle dr. ze špitálu sem musela podepsat nesouhlas s hospitalizací a ptala sem se Vlašína(v centru prenat. diagnostiky) a ten mě řekl, že by se mnou stejně nic nedělali, takže budu doma ležet v klidu a ne stresovat ve špitále bez mých nejbližších

clera
4. črc 2012

ahojky, můžu se k vám přidat. také čekám dvojčata jsem v 10 TT a za 2 týdny mě čeká NT screaning. jinak zatim chodim do práce a je mi fajn.

maja89
4. črc 2012

@clera Ahojky mamino, vítej 🙂

maja89
4. črc 2012

@jannysek Gratuluji k holčičkám 🙂 Hlavně na sebe dávej pozor, ono na jednu stranu je fajn že můžeš ležet doma, ale zase v nemocnici si více hlídaná, kdyby se něco začalo dít...ale to by tě Dr.upozornil, takže hlavně nohy nahoru a klídeček, ať se mají princezny k světu 😉

jana321969
5. črc 2012

ahojte holky posílám pozdrav jak zvládate horka?? tady na Moravě jsou teda hice!!! jinak za chvili tu bude další mamina jak vidim tak se holky držte!!!!

jana321969
5. črc 2012

Chtela jsem se svami poradit prosim o Vas nazor:
- vajička značka Chicco - nebo jiny typ???
- ted v lete vim, že klvuli infekci cela do vody na koupališti ne ale da se treba dvakrat za tyden jit tak na tri hodky na koupaliste aspon pod sprcchu a na kolena se schladit nebo uplne vyhibat slunku???

díky díky

evikj33
6. črc 2012

@jannysek Gratuluju k holčičkám a mám dotaz asi i na ostatní,jak jste zvládly 1tr.scrning-UTZ na krev už jsem byla a na vyšetření a pro výsledky mám jít 23.7. Tak jsem se chtěla zeptat zda vás vyšetřovali přes břicho,nebo spodem a zda bylo vše u obou miminek zobrazeno?.Moc díky za odpověd. 🙂

nynam
6. črc 2012

@evikj33 Ahoj. Mě teda přes břicho. Poležela jsem si tam cca 15-20 minut. Zkontrolovali jsme, co bylo potřeba. Byla jsem nervozní a v té rychlosti si jen pamatuju jak dr na jednotlivé parametry říkal dobrý, dobrý, dobrý🙂

evikj33
6. črc 2012

@nynam Díky jsi moc hodna,už radši nebudu číst net,jak jsem četla jakej měly holky problém u jednoho miminka a že třeba musely znova,protože dr.vše neskontroloval,tak mne to trochu vystrašilo a to tam byly cca 45.min. 😎

nynam
6. črc 2012

@evikj33 Raději nic nečti! Mě teď čeká velký screening ve 22. týdnu a byla jsem tak pitomá, že jsem se začetla do jedné diskuze právě o problémech po 20. týdnu. Zbytečně mi to přidalo na obavách. Na mimčo jsme čekali dlouho, tak jsem taky zbytečně úzkostlivá. Lepší je nic nevědět🙂

clera
6. črc 2012

ahojky, taky se připojuji k názoru lepší nevědět 🙂 🙂 . Dokud jsem se nezačetla do knížek jak a co se o 12 týdne může stát, rozhodně se mi líp spalo. jasně se vim, že se může něco zvrtnout, ale bez všech podrobností to bylo fakt snesitelnější. .. 😒

verunka_berunka
12. črc 2012

Tak hlásím, že se dne 4.7.2012 narodila Natálka s váhou 2430g ve 13:16 a Davídek 2660g ve 13:15. Děti měli 37+1 a Apgar score bylo 10-10-10 a 9-10-10 a byly a jsou naprosto úžasní!!! 😀 😀 V porodnici je všichni chválili, jak jsou šikovní! 😵 Měli jsme jít na císaře sice 38+1, ale doktorům se nelíbili moje monitory, tak mě vzali dřív. Děti se prostě hýbali, až když mi po hodině ty sondy sunadli z břicha... 😉 Ale zse díky tomu už jim je dnes týden na světe! 😵 Krásně jsme se rozkojili, daří se mi je po většinou i kojit zároveň (zvládám to i v noci sama 🙂 ) a z porodnice nás pouštěli 6. den ráno. Teď se snažíme doma nějak zaběhnout, najít si nějaký rytmus... Dneska nás čeká 1. koupání, tak jsem na to zvědavá! 🙂 Jo a v Podolí musím naprosto všechny pochválit, pže byli všichni skvělý a díky nim jsem byla v pohodě a krásně se mi 4.den spustilo mlíko!!!!! Jo a z nabitých 22kg, mám zatím 12kg dole, což docela jde... Snad to půjde ještě dolů! 😎

@rychetkami Jak jsi nebo jste na tom vy, kočko?? 🙂

verunka_berunka
12. črc 2012

@evikj33 @maja89 Děkujeme za palečky, pomohli nám!! 🙂

evikj33
12. črc 2012

verunka_berunka Moooc gratuluju ke krásným zdravoučkým broučkum.Přeji at dělají rodičum jen samou radost a hezky rostou a jsou zdravoučcí a usměvaví protože určitě mají milující rodiče 🙂

jannysek
13. črc 2012

@verunka_berunka veeeliká gratulace , ať jste zdraví a šťastní

micinka22
14. črc 2012

Ahoj, chtěla bych se zeptat zda tu někdo má nebo bude mít dvojčátka po jednom nebo dvou předchozích CS.

stanpetr
14. črc 2012

@micinka22 ahoj, ja cekam, dvojcatka, po jednom cisari....

micinka22
14. črc 2012

@stanpetr a co na to říkali lékaři ? já tedy nečekám, ale ráda bych a obávám se reakce některých lékařů.

stanpetr
14. črc 2012

@micinka22 ma gyndarka, me po prvnim porodu opozornovala, ze dalsi tehotenstvi doporucuje, az po roce, my jsme otehotneli, asi nekdy po roce a ctvrt...zadny spatny komentar k tomu nemela...
ted uz nejakou dobu chodim do nemocnice do rizikove poradny, tady jsem prosla rukama dvema doktorum, a cisar nevidi jako problem pro tehotenstvi jako takove, spis to bude mit asi vliv na to, ze dvojcatka budu rodit opet cisarem...tak asi tak....
ani osobne necitim, zadne problemy....
takze se urcite pripadne niceho neboj 🙂

micinka22
14. črc 2012

já mám právě obě děti po cs a ivf...a ještě máme mrazáčky tak bych chtěla zkusit štěstí potřetí..zavést bych chtěla dvě..chodím do Reprofitu , u druhého ivf byly raději pro 1 mimi a já také.. ,tak jsem zvědavá jak se budou tvářit na 2 mimi. V podstatě přemýšlím co je po zdravotní stránce lepší. 4 cs nebo 3cs a případná dvojčata...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru