Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

sarri
16. kvě 2010

Mrkvi, ona pak byla vidět i přes břicho, akorát tak do 17tt ne.

mrkvicka28
16. kvě 2010

Asi záleží jak kvalitní UTZ dr má. A když jsi byla těhu do kdy hrozil tts syndrom ? Dívala jsme se že se holky narodily ve 35 tt byly v inkubátoru ? ámřekli že je dýl jak do 34tt nenechají tak abych veděla co nás asi tak čeká

sarri
16. kvě 2010

Mrkvičko, problém je, když ten TTS nastoupí do 26tt - pak když se to stane, tak se dají děti zachránit. Holky byly v inkubátoru jeden den, pak v postýlce. Trojčátka se nechávají max. do toho 35tt - spíš na počátek 35tt.

fiallinka
16. kvě 2010

sarri, mně by asi ani ta Henčlová neřekla, že su prcek - mám 167, ale na šířku to vynahrazuju 🙂

rejchl
16. kvě 2010

Ahojky děvčata,jsem tu živá a zdravá ale za to stahaná jak kuň.Dneska nas pustili domu.Jaroušek je zlatičko,krasne přibírá a papá.Davídek je lemra lina,nechce papat a ma ubytek 200g.Musime dokrmovat,kluci nedokazou vypit vse z prsou a myslim z etam toho ani moc nemam😀 Až bude vice času hodim fotky a doufam ze se mi podari vas docist🙂

monika03
16. kvě 2010

Jéé ahoj Rejchl!!! Ještě jednou moc gratuluju k chlapečkám!!!

mrkvicka28
16. kvě 2010

My jsme ted ve 24tt a zatím bez známek tts v úterý jdem zase na UTZ ( dělají nám doplleruv test) tak uvidíme,ale doufám že bude vše jak má být kluci kopou jak diví .

sarri
16. kvě 2010

Mrkvičko, určo to bude ok. Se to hlídá a i když se to rozběhne, tak to má různý průběh a vůbec na to nemysli. Budou to krásná zdravá mimi.
Rejchl - gratulace a těšíme se na fotečky.

betina
16. kvě 2010

Rejchl, eště jednou gratulace a at se i Davídek hezky rozpapá.

holky, jsem asi mimo mísu, prosím Vás, co je to TTS?

sarri
16. kvě 2010

Beti, to je transfúzní syndrom - hrozí to u jednovajčných dvojčat s jednou placentou - "jedno dítě prostě baští víc než to druhé, má moc krve, je vetší, díky tomu většímu množství krve mu to nestíhá srdíčko apod. a to druhé zas strádá" Proto se dělá tzv. dopplerův test - měření průtoků v pupečnících ultrazvukem - jestli jim to tam sviští stejně.

betina
16. kvě 2010

aha ☹ prďátka malinkatý, ale je to hodně ojedinělý ne? no hlavně, že se to dá brzo zjistit!!!!!!

petranela
16. kvě 2010

Ahoj holky, hlásím, že jsem živá a celá, v pátek jsme přijeli z porodnice. 🙂 Dětičky jsou zlatíčka, hodně času prospí, takže zatím je vše moc fajn. Mají ale převrácený režim a v noci jsou plačtivější. Zatím zvládáme, manžel hodně pomáhá. Nechci zakřiknout to, že jsou děti tak hodný, ale bolení bříška je zatím netrápí. Kojím, ale mlíčko jim nestačí a musíme dokrmovat, protože Adrianka nám málo rostla. Oba mi u kojení pořád usínají. Měli jsme už rodinné návštěvy, takže jsem se k netu dostala až dnes večer. Babičky by se k nám nejradši nastěhovaly. Zítra napíšu víc. Do albíčka jsem vložila pár foteček. 😉

Moc gratuluju J.cien a Rejch, pokud jsou tu už další miminka, tak ani nevím, musím vás dočíst.

mrkvicka28
17. kvě 2010

prenatal krásné fotečky dětičky jsou jak sluníčka

fiallinka
17. kvě 2010

betina: zas tak vzácné to není, snad 20% těch jednovajek s jednou pl. to může mít, ale většinou se to dá uhlídat

salu
17. kvě 2010

Petranel - ty jsou krásný !!!!! Ať se máte krásně a dětičky jsou pořád tak hodní.

Žádná další miminka zatím nemáme.

sichatka
17. kvě 2010

Ahoj, dostala jsem se sem omylem. Maminkám dvojčátek gratuluji. Co se týká problémů s kojením, měla jsem je u holek také. Musela jsem je vždy před krmením zvážit, nakojit, znovu zvážit a dokrmit. Vyřešila jsem to tak, že jsem jim před spaním dávala celou dávku Nutrilonu, já jsem si odstříkala mléko, dala do lednice a tím jsem je pak druhý den dokrmovala. Po zavedení režimu jsem dokonce večer odstříkávala 2 x, abych toho mléka měla dost. Jinak U Apolináře dávají maminkám pro
kojení homeopatikum Ricinus Communis 5CH - já nasadila pozdě, takže mi to spíše pomohlo udržet mléko než ho mít více.

vlckulka
17. kvě 2010

Petranela - jsou to krásní broučkové 😵

fiallinka
17. kvě 2010

Petranela: nádherní 🙂, a jestli budu mít holku a kluka, zamlouvám si ty zavinky 🙂

koira
17. kvě 2010

ahoj holky, mohla bych s ena neco zeptat? myslite ze hcg v 5+4tt pres 10000 je moc?nevypada to spis na dvojcatka? ja jsem mela 14 DPO 140 a ted 26 DPO uz pre 10tis....diky moc za odpoved

mrkvicka28
17. kvě 2010

Koiro podle hladiny HCg to nelze poznat je tam veliký rozptyl každý reaguje jinak tady máš odkaz na tabulku:http://www.zbynekmlcoch.cz/info/anatomie_jak_funguje_l...

mrkvicka28
17. kvě 2010
koira
17. kvě 2010

mrkvicka moc diky

fiallinka
17. kvě 2010

koiro, ono to fakt nejde říct, z těch pozdních hodnot už se to skoro nedá poznat, většinou o tom spíš vypovídají ty první hodnoty hcg... ale to je hlavně u ivf, u normálního početí tělo může začít produkovat hcg jiným tempem, atd... no každopádně držím pěsti, ať je jich tam tolik, kolik chceš...

fiallinka
17. kvě 2010

jinak řekla bych, že jsem měla 14 dní po ET hcg 903 a za další týden kolem 11000, jestli si to dobře pamatuju?

ali.cka
18. kvě 2010

já jsem měla 21 den po ET 11000,takže to tak nějak bude 🙂

rejchl
18. kvě 2010

Ahojky holky,nemam sanci docitat,jsem furt unavena s vysokym tlakem☹Hodim do albicka aspon dve fotecky.
Furt se mi chce brečet.Ze vseho.Kdyz vidim chlapa jak mi pomaha,nebo staci koukat na nejaky film😀 Hned rvu jak zelva.
Ale klucici jsou zlaty.Brecej jen kdyz nas trapi prdiky nebo hladik.

cepecek
18. kvě 2010

Já jsem měla 14 dní po ET jen 398, takže mě všichni přesvědčovali, že máme jen jedno mímo a jaké bylo překvapení za 6 neděl na stdíčku , že tam jso dvě 🙂

cepecek
18. kvě 2010

Rejchl - já se s tlakem léčila u Marušky měla jsem ho 180/120 a srovnal se až po 6nedělí i ty otoky tak nějak začli mizet potom, byl u mě i internista a říkal, že musíme počkat. Tak vydrž bude lépe

fiallinka
18. kvě 2010

holky, byly jste všechny na NT+? Jak vám to vyšlo? Všichni mi říkali minule i teď, že u dvojčat jsou ty hodnoty stejně zkreslené, ale nedalo mi to a stejně jsem si už nechala vzít krev 🙂, hodím jim těch 1400,- Kč do chřtánu 🙂

monika.tdm
18. kvě 2010

Jakych 1400?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru