Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

monika03
31. kvě 2010

@vlckulka náročná na ně musím být hned zkraje- jen ať si nezvykají! 😀

@salu - železo pořád nic, desátého jdu na ty testy cukrovky a pak ke svému tak uvidím co a jak. Mně se Barunka moc líbí! 😉

salu
31. kvě 2010

@monika03 no uvidíme, jak to dopadne 😉 je to hrozný, že pro druhou pořád to jméno nemáme.
Jak dopadlo velký prádlo?

Já ti chytám nějakou depku. Jsem jako vnitřně naštvaná, že jsem k nepoužití, jenom se válím, nic nemůžu, chodit, ohnout .... všechno bolí, každé píchnutí přemýšlím, co to asi je ....... počítám dny. No hrůza. Pořád jenom, že musím vydržet min. ještě 4 týdny. No moc si to těhu neužívám ☹ Manža se ale snaží, nakupuje, vozí malou, uklízí, já peru a vařím.

monika03
31. kvě 2010

@salu popravdě jsem se na prádlo v sobotu vybodla- tady bylo hezky tak jsme šli ven, no a v neděli lilo a to se mi zase nic nechtělo. Takže do prádla jsem se pustila už bez výmluv dnes. Ale taky to tak nějak hůř nesu, připadám si jako nepoužitelný kus, na prochajdě po chvíli funím a odpočívám. No už to není zdaleka nic pohodlného. Ty máš vidinu aspoň těch čtyř týdnů, ale mě se některý den až ženou slzy do očí při představě kolik jich mám ještě před sebou. Jeden den se cítím úplně v poho a jiný, že dodělávám. Už jsem říkala, že nejsem ryba, ale velryba!!!!! 😝

vlckulka
31. kvě 2010

Vidím, že ty pocity máme asi všechny stejné, je to hold daň za to dvojnásobné štěstí 🙂

sarri
31. kvě 2010

@salu
Takže Ella+ něco nebo Emma +něco?
Nakonec jsem vzala tuto http://matysek.mimishop.cz/detail.php?zbozi=657773

betina
31. kvě 2010

ahoj holky,

já si ty pokročilější stavy s těma dvojčátkama nedokážu moc představit....ty noci....jsou teda blbý i pro mě, jak píšete, otáčení bolí a nejhorší je, že Verča chce držet za ruku v jedné poloze a to mě začne bolet břicho, tak se otočím, ona se vzbudí, řev jak prase 😠 jinak mě bolí taky spodek,mám pocit, že se tam ty kosti rozjíždějí. no doma zatím musím zvládat všechno sama, MM s ničím nepomůže, takže si nedokážu moc představit, co bude dál. on je zvyklý, že je všechno nachystaný, hotový a já vím, že to prostě jednou nepůjde, co po tom budu dělat nevím.
jinak se teda těším moc na ten velký UTZ, čeká mě příští úterý a doufám, že mi řeknou pohlavi, abych mohla teda roztočit nakupování výbavičky ve velkém 😀 dělám si srandu. na testy na cukrovku se teda faaaaakt netěším.
Salu, je hezký,jak máme jména stejný 😀 , ale u mě je jedn určo kluk, tak jedině že by to byl Emu 😀

salu
31. kvě 2010

@sarri Ella je 100% - druhý ve hvězdách. Taška vypadá luxusně. Dáš jí v pohodě i na dvojmadlo kočárku?

basina
31. kvě 2010

Ahoj holky,
tedy musím napsat, že v noci mne budí hlavně ucpaný nos a kašel (stále!!!!). Už jsem z toho unavená. Nějak si vybavuji, že Hanule psala, že se toho nezbavila až do porodu, tak mne to trochu děsí. Ale zítra jdu znovu k obvodní dr.
Bolesti, o kterých píšete, mne naštěstí zatím minuly - tedy na zádech spát nemohu prý z důvodu syndromu dutý žíly (naštěstí to mám zatím jen na tvrdém lehátku...), tak střídám levý a pravý bok a různě se vypodkládám kojícím polštářem.
A díky nemoci ani kočárek stále vymyšlený není - musím se na ně někde podívat, ale ven nemohu - Salu, díky za odkaz na EW, ale říkám si, že podvozek bych raději v záruce. Přeci jen je dobrý mít možnost reklamovat. I když cena je samozřejmě o mnoho lepší.
Sarri ta taška je moc pěkná. Je myšlená na kočár? Nebo jen jako cestovní taška?
Salu a jména u nás taky pořád nejsou dořešená, tak si říkej, že někdo má podstatně víc restů jak ty... 😉

salu
31. kvě 2010

@betina tak ať se vám hlavně to druhý mimi ukáže 🙂 Že by EMAN ? 😀 😀 😀

Cukr se dal přežít. Kopni to do sebe na 3 hlty, nějak nad tím nepřemýšlej a je to. Já si pak vypláchla pusu čistou vodou. Měla jsem spíš hlad než že by mi bylo blbě.

basina
31. kvě 2010

@betina jojo, cukr byl i u mne v pohodě - někde dovolí si do sklenice přidat citron - u mne už to měli namíchaný z lékárny, takže to de facto byla příliš sladká citronáda a dalo se to pít. 😉. Ale ty už to asi znáš z prvního těhotenství, ne?

provazek
31. kvě 2010

@betina
Ahoj, koukám, že jsme na tom naprosto stejně - 24. 10 porod a velký utz příští uterý. Tak Ti držím palce, at to dobře dopadne. Já se těšila, že pujdem tento týden, ale Mudr. už má plno ☹ Tak si musím týden počkat a snad je vše v pořádku. Jinak taky mě pobolívá občas spodek. A při delším čochtání mě jako popíchává v podbříšku, taky se to to stává?

provazek
31. kvě 2010

Holky kdy se jde na ten test na cukrovku?

zka
31. kvě 2010

@provazek dneska mi doktor vypsal žádanku na test cukrovky, že se chodí ve 24 tt.

sarri
31. kvě 2010

@salu
Salu, dá se na madlo buď přehodit - popruh, co je přes rameno se dá hodně roztáhnout a nebo připnout cvokama, což jsem nikdy se svojí taškou k Dorjanovi nedělala, bo mi to přijde jako zbytečně složité, když drží přehozená.

@betina
Betinko, radím manžela zapřáhnout. 3 děti zvládat sama, z toho 2 kojence - nedovedu si to představit, druhé dítko taky malé...ono dokud si to chlap nezkusí, tak to nepochopí. Já bych si to bez manžela nedovedla představit.
A máš pravdu, konec byl neskutečně hnusný plný bolesti kostí - vlastně úplně všeho a ani pořádně najest jsem se nemohla 😉

salu
31. kvě 2010

@provazek cukr mezi 24-28 tt. já se objednala raději hned na 24tt

salu
31. kvě 2010

@zka můžu tě přihodit do naší tabulky čekatelek ????

provazek
31. kvě 2010

@salu díky, tak to já pujdu taky v tom 24tt at tu lahůdku mám za sebou 🙂

provazek
31. kvě 2010

@provazek A po cukrovce následuje co prosímtě dalšího?

provazek
31. kvě 2010

@salu A po cukrovce následuje co prosímtě dalšího? (Já to poslala omylem sobě 😉 )

sarri
31. kvě 2010

Ta glykemická křivka mi taky pěkně zabrat. Holky psaly, že si mohly odjet dom a pak se zas vrátily na krev, tchýně na to chodí a v mezičase si nakupuje a my jsme tam museli jak trubci sedět na obyčejné židli v čekárně, záchod sestra zamkla, dešla do háje a 2 hodiny nesměl nikdo odejít a ani chodit, aby ten cukr prý nevyběhal. Nemohla jsem vydržet, všecko mě (v 26tt) bolelo a chtělo se mi čúrat hned po té, co jsem to vypila a taky mně bylo na zvracení.

monika.tdm
31. kvě 2010

@sarri jezis sarii to bylo muceni a ne test!!!

zka
31. kvě 2010

@salu určitě mě přihoď , budu ráda, termín 15. října. Zatím to tedy vypadá na dvě holčičky.

salu
31. kvě 2010

@provazek mě ještě brali krev ve 28tt kvůli železu a pak až UTZ ve 30tt, pak už jsou to jenom natáčky a měření průtoků pupečníkem na UTZ (u normálního těhu od 36tt, takže u dvojek asi dřív)

salu
31. kvě 2010

Nám dovolili odejít, tak jsem mohla jet klidně i domu, prostě za 2 hodiny od vypití cukru zase na odběr.

salu
31. kvě 2010

doplňuji ZKA 🙂

***ČEKATELKY***

SALU - 29. července - dvojvaječné holčičky
PANKACA - ??????
MONIKA.TDM - 18. srpna - dvojvaječné, ???
VLCKULKA - 22. srpna - dvojvaječné, holčička a ???
BASINA - 28. srpna - chlapeček a holčička
MONIKA03 - 30. srpna - dvojvaječné, ???
MRKVICKA28 - 7. září - jednovaječná dvojčata a trojče
ZKA - 15. října - asi holčičky ???
ALSOU - 17. října - dvojvaječná, ???
PAVCAHOLA - 23. října -
BETINA - 24. října -
PROVAZEK - 24. října -
TULANEK - 25. října - holčičky
BROUKB - 27. října - chlapeček a holčička
KAFICKO - 5. listopadu -
CEPECEK - 6. listopadu - dvojvaječná - necháme se překvapit co je v bříšku
BLER - 17. listopadu -
BEATRICE7 - 29. listopadu - dvojvaječná, ???
SARIK1 - 1. prosince -
FIALLINKA - 14. prosince -

betina
31. kvě 2010

Salu, hele Eman je dobrý, to mě nenapadlo 😀
basina, u Verunky jsem právě ten test na cukrovku nepodstupovala, dr.říkala, že by to poznala už z moči je že je zbytečný ho dělat, ted mám jinou dr. a ta mě objednala právě v tom 24.týdnu.
Provazku, jj na den stejně 😀 já mám teda dle UTZ 20.10, ale čtyři dny sem a tam, stejně ve 40.týdnu rodit nebudeme že...
Salu, já vím, že bych měla.MM zapřáhnout .jenže on je zvyklý na svůj "komfort" a bude se těžko předělávat. navíc já u Verunky, když měla 3 měsíce zase začala po večerech pracovat, takže penízky taky byly lepší a ted, co jsem těhu s dvojkama, to prostě nejde, bylo mi tak zle..no bude to zajímavý.

monika03
31. kvě 2010

Holky s tím cukrem mě děsíte!!! Já teda jdu až ten příští asi čtvrtek a na blití je mi z toho už teď!!! 😝 Nesnáším takové ne-chutné nápoje- fuj! Já nejraději čistou vodu.
Jéé @betina a @provazek ne, že vy se tu budete předhánět, která dřív! 😉

fiallinka
31. kvě 2010

@monika03 u nás se to taky dalo přežít, byl to jen hrnek... vím, že jsem ji prosila, aby mi tam dala hodně studenou vodu a to fakt pomohlo, trochu to přebije ten cukr 🙂

sarri
1. čer 2010

Moni, já jsem si zas donesla ovocný čaj a vypila to ještě teplé. Dalo se to zvládnout, bylo to hodně sladké, ale dalo se. Horší bylo to dlouhé čekání na další odběr - nechápu, že někde se hýbat můžeš a někde 2 hodiny na prdeli.

beatrice7
1. čer 2010

Ahojky holky 🙂 Tak já jsem nakonec skončila v Apolináři, registrace úplně bez problému, dokonce jsem tam byla o pár dnů dřív než bych měla a paní mě zaregistrovala a byla moc milá 🙂 Mám radost, původně jsme chtěli Podolí, ale když jsem četla na Netu, že registrace je od 7 hod a ženský psaly, že tam musíš být už kolem 6, tak to mě odradilo.
Vím že je to nakonec asi jedno kde jsi zaregistrovaná, ale stejně... Ta paní mi řekla, že pokud začnu rodit do 35. tt, tak mě pošlou jinam, jinak mě vezmou. Tak nevím.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru