Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

monika03
12. srp 2013

Dobrý večer maminky! 😉 Chtěla bych Vám nabídnout kočárek po našich rarášcích- https://www.modrykonik.cz/bazar/dvojcata-potreb...
Samozřejmě mám i spoustu věciček v albíčku i ty co jsem nestihla ještě nafotit, takže pokud by jste něco konkrétního sháněly můžete zkusit napsat.
Přeji Vám krásné a pohodové těhulkování. 😉

arabiana
14. srp 2013

@gyty Ahoj, nemám teď moc času, malá je po teplotě a pořád nějaká zelená 😖 , tak ji pořád chovám a hlídám.
Ale napíšu ti....U nás taky nekoukaly holky přímo do očí. Na rehabku nás učili jak zaujmout pozornost aby přetáčely hlavičky a posilovaly krčky. Dobře mi regovaly na hračky Lamaze, jak mají z druhé strany černobílý vzor a ještě šustí,máme Pampelišku a Světlušku. Ale třeba Sof na to házela bob....až jsem jednou byla v papíráku a u kasy měli rolničky na klíče, tak jsem jednu vzala a na ni se chytla, krásně totiž zvoní a je ostře červená, koukala na ni jak divá a točila se za ni. Tak to třeba vyzkoušej.

gyty
14. srp 2013

@arabiana
diky za rady! jsem z toho trochu spatna....ale na druhou stranu od doby co sem ten prispevek psala se trochu zlepsil zacal se trosku a sem tam usmivat sice je to hodne malo, ale uz zacal. a sem tam to vypada ze se usmeje i na me. ale nevim jestli to neni nahoda. porad ale neudrzi hlavicku ani trochu. mala ta kdyz ji vypadne dudlik a je na zadech tak zatne brisko a zvedne hlavicku i s telickem skoro do polosedu! oproti ni on jen lezi....zase mi prijde sikovnejsi on kdyz je na brisku....nevim.on je na brisku moc rad je to jedina poloha jak prez den sam usne.

ale diky za rady zkusim!

arabiana
14. srp 2013

@gyty A kdy se narodili? Tak to nase se na zadech jen mrskaj, ale zvednout se to nee. Na brisku jo, to se zvedaj, vcera na neurologii rikali, ze Sof by uz ani nemusela cvicit, je o dost mrstnejsi nez Lau. Lau toho pry docili az tak ve 4, 5 m, coz me taky docela vystrasilo. Ta vojtovka je silena, ale zabira.

Nebud z toho spatna, kazde ditko je krapet jine, urcite to mimca dozenou! Tvoje i moje 🙂

werinka1
15. srp 2013

@arabiana Ahojky, taky začínam s holkama konečně poctivě cvičit, ale s.... mě to! 😠 Času málo a ještě to cvičení. Navíc když u toho tak vejskaj. U nás je šikovnější Justýnka, už hezky na bříšku paseme, ale Klárku když přetočim na bříško, tak na to vesměs prdí, vzteká se, neumí si dát ručičky pod sebe jako Justýnka, je tam rozpláclá a ksichtík zabořenej. Přitom jí to už vcelku šlo. A najednou, co jsem začla cvičit fakt 3x denně, prostě nic. tak nevim jestli je Vojtovka k něčemu. A pořád si lehá na tu svojí pravou stranu. Máme hlavičku pěknou šíšu 😒

arabiana
15. srp 2013

@werinka1 Ahojky, myslela jsem na tebe. A co na rehabku?
Ja tam vzdy rekla, ze se snazime, ale ze nam dela problem to a to a sestra vzdy dukladne vysvetlila a procvicili jsme to. Jeste ted mi nekdy dela problem najit ten bod hned ☹ No jo, je to sileny, kdyz oni u toho tak strasne brecej, jedna vic nez druha.To me se.., ze jsou relativne klidny, spokojeny, nervou a ja je z toho vytrhnu a jsou pak rozervany k neutiseni. Pak je rychle soupnu do kocaru a jdu aspon drncat po zahrade 😖 Sofule kdyz jeci tak mi to upe sviha kolem usi 😲 😀
A co domacnost, jak zvladas? U nas uz se lepime k podlaze 😀 😝 , vytrela jsem jen jednou, jinak rychle vysati a konec, zase rev.

A co to piti? Jak to dopadlo.

Musim rict, ze tvoje hlaska voci jak brambory uz se u nas vzila 😀 😀

werinka1
15. srp 2013

@arabiana 😀 😀 😀 Já včera vytřela po dlooooohéééééé době 😀 Jinak nevařim, to prostě nestíham. Vždycky mi dopředu navaří mamka nebo něco donese tchýně. Jsem ráda, že hodim prádlo do pračky a to pak vyžehlim.
Na kontrole sme byli zatim jen jednou (jezdíme 1x za měsíc) a tam jsem prostě řekla, že nestíham, ale že se budu snažit. Chtěla nám přidat další cvik, tak jsme se domluvily, že ještě měsíc necháme ten jeden a budem se snažit 3x denně a pak přidáme další....ty jo a to jsem si myslela, že budem cvičit jen jeden a třeba jen měsíc dva!!! 😝 😕 To mam radost. Přesně jak píšeš. Jsou spokojený, začínaj se na mě smát! A já když k nim jdu, tak akorát abych je hodila na přebalovák a trápila. Mam úplně strach, že jak mě uvidí, tak budou řvát!
S tim dlabáním se to nakonec jakžtakž ustálilo. Resp. zjistila sem, že fakt nemaj hlad. takže dostanou co sní a pak usnou a když neusnou tak se je snažim nějak uspat (což se mi teda povede málokdy), ale většinou jsou vzhůru do dalšího krmení - různě k nim pobíham strkat dudlíka do pusy, snažim se šššššš, no a tak vydržíme ty 3 hodiny do dalšího krmení. Pak jsou ve většině případů teda unavený, takže po dalším krmení usnou. Nebo teda jedu ven, v kočárku zaberou vždy.
No jsem zvědavá kdy uvidim nějaký výsledky toho mučení. Jestli to nebude brzo, tak na to hodim bobek a bude to!

werinka1
16. srp 2013

Tak holky už jsme vychytaly krmení v tandemu. Koupila jsem lehátko a jedem. Ovšem! Máme pro změnu problém s krknutím. Potřebovala bych je vzít naráz a to teda vážně ani náhodou. Jenže druhá se mi začne okamžitě svíjet. A na bříšku neeeeeeee. Když jednu necham čekat, máme potom problém si krknout. Pobíham pak od jedné k druhý a kroutí se mi a naříkaj a ne a ne si pak krknout. 😒 To už teda vážně nevim jak vychytat 😒

maladama
16. srp 2013

@werinka1 trénuj! dokud jsou malý a lehký, tak si je plácni na břicho obě najednou, ty v pololehu,záda opřený třeba o pohovku, a holky na tobě.
Doporučuju ovšem nácvik provádět v manželské posteli, kde budou padat do měkkýho 🙂

werinka1
16. srp 2013

@maladama Hele nevim. Oni jsou někdy v klidu a hezky na mě ležej a pak krk. Jenže někdy sebou tak různě hází, že mam co dělat, abych uhlídala tu jednu. Hlavičku si ještě nedrží, takže mam strach 😒

maladama
16. srp 2013

@werinka1 na to pomůže ten pololeh, že nemají moc kam sklouznout a nemůžou se ani zaklonit, jak by mohly, kdybys seděla zpříma. Fakt to jde, chce to jen vychytat, jak zrovna s tvejma dětma.

werinka1
16. srp 2013

@maladama Popravdě si to nedokážu vůbec představit 😀 Joooo to třeba na taťkovi, to se jim leží a vešly by se tam i tři 😀

werinka1
16. srp 2013

Zítra udělam nějakou fotečku a schválně jestli vám přijdou dvoj nebo jednovaj. My to pořád nevíme 😕

werinka1
16. srp 2013

Tak jsem nějakou našla 🙂

maladama
16. srp 2013

@werinka1 podle mě spíš jednovajky...

werinka1
16. srp 2013

Krmíme 🙂

werinka1
16. srp 2013
werinka1
16. srp 2013

@maladama Seš dobrá 😉

werinka1
16. srp 2013

@maladama Budu to muset vážně natrénovat 🙂

maladama
17. srp 2013

@werinka1 teď už se mi tam teda nevejdou ☹
ale zato už je můžu nechat odkrknout na bříšku, sice se občas děsně zeblejou, ale to i u mě, a jak už solidně pasou, tak to aspoň nemaj všude po obličeji. Takže popadnu jednu holku, 15 vteřin ji plácám po zádech, když nic, jde na břicho, popadnu druhou, zase jí dám 15 vteřin, no a pak je případně střídám. Ale třetí až čtvrtá ruka by se fakt šikly.

maladama
17. srp 2013

jo a reklama na easywalker - včera jsme podnikali stěhování národů, aka jela jsem sama do Prahy se všema třema dětma. Batole nechtělo chodit, tak jsem ho vezla na madle kočáru! A šlo to 🙂
teda s korbičkama je to stabilnější než s autosedačkama, ty jsou přece jeno výš, ale převážil se mi kočár akorát jednou, na rampě do kopce, a zvládla jsem ho vrátit na zem, aniž by se něco stalo.

anitta
17. srp 2013

@werinka1 ahojky holky jsou krasne a prijdou mi tedy hoodne podobne takze bych to videla spis na jednovajky ;)

werinka1
17. srp 2013

@maladama Ty mě nepřestaneš udivovat 😀 😀 😀

gyty
19. srp 2013

@arabiana zitra jim bude 12 tydnu...

nevim proc se rika trimesicicni kolika....ja mela za to, ze je to kvuli tomu, ze trva tri mesice! a ne ze se na plno ve trech mesicich rozjede!!!
ach jo. uz nic nezabira. baby calm, espumizan, sab simplex, probio - bio gaya , proste nic. vecer se zacnou kroutit a stridave breci sviji se a prdi...
asi plynule prejdeme do place kvuli zoubkum.
holky co kojite, co s prebytecnym mlikem? ja resim jejich krouceni prez den vetsinou tim, ze jim nabidnu prso. a onina nem oba vetsinou i usnou. jenomze prez den jak je casteji prikladam se vytvori hafo mlika a vecer kdyz jsou spat kolem 9 vecer a vzbudi se ve 2 rano a pak kolem 6-7 /zalezi na bolestech briska/ tak mam prsa bolestive nalita. a mliko mi z nich proste tece samo o sobe. rikam si kdyz si koupim odsavacku a budu odsavat prebytek tak se "rozdojim" este vic! tak nevim jestli mam nebo nemam.odstrikavat rucne mi vubec nejde.

michelle1
19. srp 2013

@gyty neboj, odsaješ jen trochu, aby tě nebolely prsa. Taky jsem to tak musela s prvním dělat, teď si říkám, že když na to budou strávnící dva, že to snad ani nehrozí 😀

gyty
19. srp 2013

@michelle1
jak vidis na mym prripadu tak i to se muze stat 😒
hlavne ze ale kojim!
dnesek je silenej nechtej spat jen chovat! ale nejsem chobotnice gtak oba nevezmu a v kocarku nechtej bejt, v houpackach kvedlackach nic jen v naruci a voci jak baterky.jeden to po 3 hodinach vzdal ale mala pokracuje a musim chodit a houpat jinak rve.
malkej spi asi hodinu a ja uz nemuzu
tusim ze az konecne zabere mala probere se malej
asi brzo odpadnu 😅

arabiana
19. srp 2013

@werinka1 Ano ano, presně jak píše maladama, musíš do pololehu. Já to vychytala na gauči, vezmu si jednu na jedno rameno a druhou si předtím připravím vedle sebe na polštář a pak ji chňapnu a přendám ji na druhý rameno. Zní to jako sci-fi, ale jde zas jen o cvik. Holky jsou krásný, podle mně taky jednovajky 😉

@gyty Tak s mlíkem ti neporadím, u nás je naopak nedostatek! Žrouti tahaj jak vzteklý, ale z matky už toho moc neteče!!!

A co cvíčo jak to jde? My stíháme tak 2x denně, už krásně držej hlavinku, ale na břiše ji zvednou jen na chvíli, podle toho jak se jim chce. Ikdyž někdy překvapí a vzepřou se na ruce až jsem z toho dojatá...

No a jako chobotnice už jsem taky 😝 Jednu krmim, druhou houpu nohou v autosedačce, u toho jim a ještě koukám na internet a vybírám lehátka 😖jako pohled fakt k popukání.

A jak vám dětičky spinkaj?? Naše Sof prostě neumí usnout sama 🙄 😒, přes den jedině v kočárku udrncat,když je štěstí tak spěj i 3 hodiny. No ale večer po koupání je pořád řev, takže s ní musim skákat na balonu, jinak prostě neusne a řvala by a řvala ☹ Naštěstí ta druhá je fakt zlatá,někdy ani nevim, že ji mam 😅

Teď jim chci objednat už nějakou hrazdičku, čučej kolem sebe a sou znuděný 😝

werinka1
19. srp 2013

@arabiana Myslíte fakt jednovajky? My na ně zas dneska při krmení koukali, jak byly vedle sebe a řikáme si, že jsou každá trochu jiná 😕 Prej ale můžou bejt miminka trochu jiná a kolem 2 let se to "ustálí". Tak si asi ještě počkáme 😀

Cvičení z duše nenávidim!!!!!!!Už když ráno vstáváme, tak si řikam, do pr.... zase musíme zacvičit......a pak ještě 2x 😠 Trošku to šidim. Moc je nemačkam a necham párkrát zvednout nožičky, ručičku moc do pravého úhlu dávat nechtěj. Ale KLárka už včera v kočárku spala na té druhé straně, na té na které nespí a nemá jí slehlou, takže....možná že by přeci jen úspěch? Rehabka říkala, že vyhráno bude až bude v noci na té neoblíbené straně spát v noci. Ale to je fuk ne, v noci nebo přes den. Jinak Justýnka vcelku hezky pase, Klárka je línější. Ale hlavičku zvedaj když jsou na bříšku, jen jedna o něco líp. začínaj víc a víc pozorovat a Klárka se na mě když jsem k ní přišla dneska krásně usmála 😵 Jinak máme hrací deku zvídálek, ale vůbec je to netankuje 😒 Ani kolotoč nad postýlkou. A usínaj jak kdy. Většinou teda stačí držet po krknutí a usnou už na mě, jenom přendam do postýlky. Někdy ale taky nechtěj zabrat a pak furt plivou dudlána a šmrdolí ručičkama. Pak prostě chodíme, strkáme dudlíka až se z toho unaví a usnou. Ale trvá to tak 2 hodiny 😒 Nezabírá na ně ani nošení, ani houpání, nic.
@gyty Co bych dala za takovýho mlíka!!!!!! My jsme od začátku na nutroši ☹

kacikaci
22. srp 2013

Ahojky, tak jak všichni válčíte? já teda pořád bojuju s nedostatkem spánku :( měla bych se učit na zk., které mám v září, ale pokaždý, když k tomu sednu, tak usnu 😖
kluci mají už 7 týdnů, strašně to letí, už začali koukat a trochu už se na nás smějí, tak už je s nimi větší sranda
dneska jsme byli na kontrole a Miki má 5400 g a 57 cm a Maty 4880g a 56 cm, už vyřazuju první kousky oblečení ze šatníku, to jsem netušila, že to bude tak brzy..jinak spotřeba UM u nás je šílená, snědí krabici snad za dva dny, se asi nedoplatíme ☹ ale já mám bohužel pořád málo MM, sice se to množství trochu zvýšilo, ale pořád bída, ještě budeme chvíli bojovat, tak snad se to ještě o pár kapek zvedne
mějte se všichni krásně a užívejte dětičky, ať už jsou ještě v bříšku nebo vedle Vás 🙂

anitta
22. srp 2013

@kacikaci teda krasne vahy a miry rostou nadherne;) ja si uzivsm posledni tydny docela dobre az na nocni velice caste curani a kdyz dele sedim otoky nohou a anemii uz mi chteli davat dokonce krev:/ tak do sebe laduju zelezo horem dolem a uvidime jak to bude vypadat pristi patek. Holcicky kopou a melou se tam porad az mam pocit ze budu mit za chviku firu v brise ;) uz se to blizi ;)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru