Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

maladama
5. dub 2014

@adriene a jaké máš golfky? Já už je budu muset konečně pořídit...
Přišly prémie za loňský rok (teda, samozřejmě nic extra, když jsem 3/4 roku nebyla v práci), ale stejně na rozšoupnutí na golfky by to stačit mohlo 🙂

adriene
5. dub 2014

@maladama Koupila jsem Maclaren twin techno. Normálně stojí 12, ale sehnala jsem ještě rok v záruce (jeté ale jen asi 14 dnů) od jedné maminky z Prahy. Jsou fakt v top stavu, chtěla za ně půlku.
Jelikož je chci jezdit "hodně", tak jsme zainvestovala. Jinak na nějaké "přejetí" by asi stačily i levnější.

maladama
5. dub 2014

@adriene na ty maclareny slyším všude chválu...
Mně se hrozně líbí tyhle: http://www.pro-nejmensi.cz/cosatto-you-2-tweet-... - ale furt váhám, no.

maladama
5. dub 2014

jé, teď koukám, že ty maclareny dělají jako dvojčecí golfky i pro panenky 🙂
http://kocarky-pro-panenky.heureka.cz/knorrtoys...

adriene
5. dub 2014

@maladama Cosatto jsou také hodně oblíbené! Holky tu jsou s nimi též moc spokojené 😉

Jéé... dvojčecí golfky pro panenky 😀 no to je super 😉

maladama
5. dub 2014

@adriene to víš, mám holčičky, tak můžu nakupovat ty kočárky 🙂
kočárků pro dvě panenky je vícero, teď jsou na ně holky ještě malé (původně jsem chtěla k prvním narozeninám, ale ony jsou ještě furt hrozně miminkovaté, jak se akorát plazí - Terezka se teď naučila stavět, ale Kačka ani to ne), ale na Vánoce už budou tak akorát - tak to okukuju, a váhám, jestli jim koupit jeden dvojčatový dohromady, nebo dva samostatné - zatím snad ještě nějakou dobu nebudou mrmlat, že ta druhá má lepší! 🙂 a stejně vždycky se sápou po tom, co má ta druhá, i kdyby to byl piškot, co maj taky 🙂

adriene
5. dub 2014

@maladama To znám už velmi dobře... oba drží to samé v ruce, ale brácha má stejně vždy o něco lepší. Poslední dobou je to boj "o dudlík"... vede ten zelený... kdo ho má/získá je "TOP borec", takže se o něj perou, honěj, vymýšlí různé lsti jak si ho navzájem sebrat... Tudíž v pondělí jedu na nákup a koupím ještě jeden, než zešílím 😀

Co se dvojkového kočárku pro panenky týče - je to moc hezké, fakt. Ale praktické pro dvojčata holky asi ne. Stejně bude každá chtít vozit svůj a dohromady jim to asi nepůjde... Já jsem co se vzájemné spolupráce asi moc skeptická 😀

kacikaci
5. dub 2014

@werinka1 x lander twin, je ještě lehčí a líp ovladatelný než EW, polhovatelné nožičky, zádička, přístupný košík, akorát má přední kolečnka nenafukovací, takže jsem zvědavá, jak se s ním bude jezdit v náročnějším terénu, v lese už ho mám odzkoušený a bylo to v pohodě..tak uvidíme

werinka1
5. dub 2014

@adriene
@maladama Já mam úplně z dnešní noci hrůzu. Bude se mi těžko usínat a asi se budu pořád budit. Nevim přesně kdy se to stalo, ale bylo to někdy kolem druhé, třetí....asi to byl hluboký spánek, ale zase podle toho co píšou na nanny, tak když klesne ten počet nádechů, tak to začne "křičet" hned. Když se dítě nenadechne těch 20 vteřin, tak to nejdřív dělá to ťuk ťuk ťuk a pak alarm. A to se právě stalo. Já už mam z toho zvuku takovou hrůzu, že když zaslechnu třeba v televizi něco podobnýho, tak mi vždycky zatrne a normálně "startuju" a rozbuší se mi srdce.
No je pravda, že baterie už jsou tam dlouho. Kupovala jsem jí jako použitou, ale je stále v záruce a baterie zřejmě měněné zatím nebyly. No a deska je na roštu.
Já bohužel tak úplně chladnou hlavu zachovat neumim. Vylítnu a okamžitě začínam s malou třást. Jako přišlo mi, že vážně dost tvrdě spinkala....
Každopádně kdyby se to opakovalo tak asi neváham.....z Prahy ani okolí nejsme, zřejmě by to bylo na Plzeň. Já se budu jenom modlit, že už to znova nezažiju a monitory dechu vyndavam až jim bude 18 let !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

maladama
5. dub 2014

@werinka1 tak zítra vyměň ty baterie, ať už to ty plané poplachy nedělá! Určo to byl jen planý poplach, ale bude se ti spát pak líp...

werinka1
6. dub 2014

@maladama Jj, baterie už jsou vyměněné. I tak asi raději zavolam dr. Pro jistotu....uvidíme co řekne.

adriene
6. dub 2014

@werinka1 Nechci ti brát iluze, ale dr. ti nespíš řekne, že to byl planý poplach. A že kdyby se to objevovalo častěji, tak tě pak pošle s holkama na vyšetření. No a monitory začnou dělat plané poplachy častěji a častěji - bohužel. Důvod je to, že holky se ti začnou více hýbat, lézt po postýlce, stavět se... To byl jeden důvod, proč už jsem je vyndala.
Je fajn je mít. Na druhou stranu přináší úzkostný strach...

Já už se ho celkem zbavila, většinou teď přichází v době, když mají třeba kluci rýmu nebo jsou nemocní. Jsou už ve svém pokoji, kde spí. Tak je dám spát večer a vyzvedávám si je ráno. Většinou je chodím před spaním zkontrolovat - zda hezky spí, přikryji je, atd. No ale stejně je to takový divný pocit 😕 Mám je na chůvičce, kdyby náhodou plakali a pak abych věděla, že už se ráno vzbudili. Spíš tak přemýšlím, do kdy "je na těch chůvičkách" budu mít. Ale zatím asi dlooouho. Dokud nebudou trochu rozumní, spát v normálních postelích, sami pořádně chodit... je času dost 🙂

kacikaci
6. dub 2014

@adriene
my teda chůvičku u dcery používali do dvou let, a potom jsme si hodně dlouho zvykali na to, že ji nemáme hned "naposlech"..vlastně jsme ji dali pryč, když dcera začala vylézat sama z postele a to bylo kolem toho druhého roku
jinak monitory dechu jsme neměli ani u jednoho dítěte, a neumím si představit ten strach při tom, když zahouká ☹ já už bych je třeba u kluků nemohla mít tak od půl roku, protože jsou každé ráno úplně jinak natočení než byli večer..
@werinka1

werinka1
6. dub 2014

@adriene Asi máš pravdu. I když.....no tenkrát když sem jí to říkala že se to KLárce stalo v těch 4 měsících, tak uvažovala, že nás pošle na vyšetření srdíčka. Ale nevím, když jí řeknu, že sama nevím jestli to byl planý poplach nebo ne.....Ale pro svuj klid jí prostě zavolam. Po téhle zkušenosti jim monitory jen tak fakt nevyndam. Strachy bych umřela. Zatim mi v postýlkach vůbec necestujou, vůbec se ani nepřetáčí. Já si teda nechala monitory za plenku(koupila jsem je když jsem dávala holky spát do kočárku), že až se mi začnou stavět a takhle různě cestovat, tak že jim budu připínat na noc za plínu. Jsem asi paranoidní......Ale strašně se bojim.
Popravdě, dost tě obdivuju, já s nima asi budu spát do puberty 😀 Dokonce sme i vystrnadily taťku kvůli chrápání 😅

werinka1
6. dub 2014

@kacikaci Tak kluci byli donošení. Nám monitory vyloženě "naordinovali" při odchodu z nemocnice. A já je popravdě měla připravený i tak. Nám fakt v začátku docela "houkaly". Fakt netušim jak by to dopadlo bez nich. Nemyslim si, že by to byly planý poplachy když jsme si holky přivezly. Byly jsme s tim srozumnění, že se to zřejmě stane.

adriene
6. dub 2014

@kacikaci
@werinka1
Já monitory chtěla i tak. Ať by byli donošení či ne. Jsem taková spokojenější, lépe se mi spalo, když jsem viděla, že tam svítí a bliká to zelené světýlko a že někdo "za mě" hlídá.
Na druhou stranu chápu ty, co je vůbec nemají - ze strachu z těch planých poplachů.

Když jsem s kluky jezdili k babičce, tak jsme je neměli a s sebou nevozili. No a na různých víkendových dovolených též. V kočárku také ne... Tak si člověk i pomalu zvykal, na to, že jednou je vyndám. A udělala jsem to ze dne na den (jako odvykání kouření 😀 ) a bylo.

U obou kluků mi zjistili při kontrole šelesty a otevřenou botallovu dučej, tak chodíme na kardio. Teď se musím už objednat, aby koukli, zda se jim už uzavřela a šelesty byly "jen" růstové. Ve většině případů to tak je.

Snažím se nebýt úzkostnou matkou, ale jak v mém případě, tak všeobecně je to někdy těžké... Já mám zas hrůzostrašné představy, že si kluci nějak otevřou okno a vypadnou, či že spadnou ze schodů. představa, že je "jednou" pustím samotné na kole mě přivádí do fáze šílenství 😅 😅 😀
Přitom sama si vzpomínám na své dětství, kdy jsem už od mala lítala venku na kole sama a vracela se večer... no jak tohle dám, to fakt nevím 😅

kacikaci
6. dub 2014

@werinka1 to naprosto chápu, taky jsem byla připravená, že kdyby kluci nebyli donošení, tak bychom je pořídili. ale jsem ráda, že jsme nemuseli, přestože u Matyho jsem ho v porodnici musela mít, a jsem taky ráda, že nebyly potřeba a že se nic nestalo!

@adriene a co potom, až jim bude 15 a budou chtít jít poprvé na noc ven? to bude teprve mazec! 😀

adriene
6. dub 2014

@kacikaci No jako muzu ti rict, ze mame doma 15leteho v pestounske peci a pres noc jsme ho ven jeste nepustili. Proste duvera zatim neni. Ale to je o tom, ze ta vychova predtim byla defektni. Jinak to clovek musi posuzovat individualne. Ale bude to neco 😀

werinka1
7. dub 2014

@adriene Tak si měla pravdu. Podle dr. spíš planý poplach. Měli bychom je spíš vyndat, že mají smysl u dětí tak do půl roku. Na kardiu jsme vyšetření prý byli, i když to bylo ještě v nemocnici když se narodily. Kdyby se to nějak opakovalo, tak pak .... I tak mam prostě nejdřív rozsvítit a kouknout jestli je promodralá.
No vyndavat je ale v úmyslu nemam, já bych nespala ☹ Asi přežiju spíš ty planý poplachy než ten neustálý pocit strachu.
Já sebou k našim vozila ty nanny a nebo ty za plínku, bez nich bych to nedala. Ale my moc necestujem, holky měly problém se spaním. Hrůza. To byly úplný záchvaty pláče a nespat a nespat.
Já zatím nijak "dál" nepřemýšlím, holky ještě nechodí, jenom se plazí, takže strach ze schodů neřešim, ale to jistě přijde 😀 A vůbec budu matka nervák. Stačí že mi malá "přepadne" z bříška na zádíčka, máme dřevěnou podlahu a ony se někdy víc praští do hlavičky, tak jí neustále hlídam a prohlížim jestli si něco neudělala. A to jsme ještě nemarodily!!!! Já neznam u holek rýmu, teplotu..... ťuk ťuk ťuk. Až přijde nějaká nemoc tak budu mít určitě šílený představy cože jsme to chytly.
Někdy mě ještě teď v noci budí šílený sny, že jsme zas v nemocnici, že se holky narodily a jsou strašně nemocný............ 😒

werinka1
7. dub 2014

Holky jak řešíte u EW když jedete proti sluníčku? Ty clony jsou totál k ničemu, asi nic jinýho než plena vymyslet nejde co? Já se s tim kočárkem kolikrát neustále točim jak pako. chvilku ho tlačim před sebou, chvilku táhnu za sebou ☹

koksi
8. dub 2014

@werinka1 a to si vem že já mám ten starší typ kočárku a ten tam ty clony ani nemá 😒 když jsem ho kupovala tak jsem ani nevěděla že jsou nový verze se clonou...ale jak vidím stejně jsou asi na prd 😀 taky jsem o tom přemýšlela co s tím..jestli koupit dva slunečníky..já zatím dávám velkou bavlněnou osušku s potiskem ale holky to stahují tak to mám přicvakle kolíčky..no jak trapka 😀DD

werinka1
8. dub 2014

@koksi 😀 Tak to se někde potkat, budem trapky dvě 😀 Taky přicvakávam kolíčkama a holky to stahujou 😀

werinka1
8. dub 2014

@koksi Kdybych věděla, že ty slunečníky se vyplatí koupit a budou fakt k něčemu.....To by chtělo vyzkoušet. Holkam dost vadí, že nic nevidí a vztekaj se. Ovšem když jim svítí sluníčko do ksichtíku tak řvou 😠

kacikaci
9. dub 2014

@werinka1 máme to samý..když jim svítí sluníčko do obličeje, jsou vzteklí, když je zakryju, sundávají plínku - taky máme kolíčky, jak jinak to vyřešit 😀
jinak Vy, co máte EW, kdybyste měly zájem o podnožky (na polohování nožiček), mám úplně nové - koupila jsem je chviličku před tím, než jsme se rozhodli jít do jiného kočíku a tak mi tu zbyly, kdybyste měla některá zájem, napište IP, ať tu nedělám inzerci, bohužel do bazárku je přidat nemůžu, nějak mi doma blbne pc s nahráváním fotek tady na MK, takže nemůžu přidávat nové věci do bazárku..ale foto bych mohla polat třeba mailem

koksi
10. dub 2014

@kacikaci a jak ty podnožky fungují?? vůbec jsem nevěděla že něco takového jde dokoupit 😀D a který kočárek jsi vybrala?? Já bych nejradši šla taky do jinýho ale bojím se že to neprojde... 😒

pholikov
10. dub 2014

ahoj holky, mam na vas dva dotazy, cekam dvojcatka kluky v cervnu, tak se chci zeptat, zda nektera z vas nema jeste nejake hadriky po detech velikosti 50-62. kdyby ano, tak mi pisnete do zpravy, rada odkoupim.

druhy dotaz je k monitorum dechu - urcite je budeme chtit, protoze jinak bych asi v klidu nespala a porad bych je kontrolovala, zda jsou v poradku. jen stale vaham ktere...nanny nebo respinse? chci pres den nevhavat kluky spat v obyvaku v postylce, aby byli se mnou, ale to nemohou mit ten nanny, protoze dve deti nezachyti...u toho respinse je pry dost poplachu, tak teda nevim. mate nekdo zkusenosti?

jak to delate, kdyz jedete nekam s dvojkama na vikend treba k rodicum atd. vozite dve cestovni postylky?

diky moc za info.

bejbyy
10. dub 2014

@pholikov já si vybrala tyto monitory nakonec http://chuvicky.heureka.cz/angelcare-set-monito...

kacikaci
10. dub 2014

@pholikov gratuluji ke dvojčátkům a přeji pohodový zbytek těhotenství!!! 😉
jukni ke mě do bazárku, třeba si tam něco vybereš..

pavlina86
16. dub 2014

Ahojky holky,jste tu některá, která má 2-čátka z KETU? Máme jít v květnu a nevím, kolik si jich nechat zavést? 😒

dexin
18. dub 2014

@kacikaci jak fungují ty podnožky, láká mě to! kolik stojí a tak?

@pholikov malé věcičky mám vyprodané, ale od 62 vše doma a nenafocené! Pokud bys měla zájem později. Taky mám na prodej dva monitory respisense, dokupy za 1400,- Kdybys měla zájem. A gratuluju a držím moc pěsti, abyste vydrželi, co nejdéle! 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru